dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 22
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 427
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    No,no, zaskakujesz mnie bogusław,a pisałeś, że na konkretne i niewygodne pytania nie odpowiadasz .
    Bo,żeby w miarę poprawnie mogły funkcjonować,muszą być olbrzymie przewymiarowane=olbrzymie dodatkowe koszty ,patrz tu:
    http://www.regulus.com.pl/faq/grzejn...-pompie-ciepla i tu:
    http://www.regulus.com.pl/cennik-grzejnikow-dubel a teraz trochę pomnóż .
    Jak chcesz konkrety,jutro mogę zadzwonić do twoich szefów to się dowiem mogę nawet do głupich niemców zadzwonić i będę miał w ojro ,wszak telefon mam za darmo,mówię płynnie po niemiecku,a trochę czasu znajdę dla ciebie
    Parkiet,albo jesteś drugi bogusław(taka opcja jest możliwa),albo kolega po fachu
    Bądź łaskaw mi wyjaśnić co ma palenie współprądowe w kotle GS wspólnego z Regulusem? ,bo za Chiny nic nie ten tego, znaczy nie kumam,choć autor postu w przeciwieństwie do bogusława wie co pisze.
    Pozdrawiam bogusława i jego kolegów.
    Ostatnio edytowane przez miedziannik ; 26-08-2015 o 16:16

  2. #202

    Domyślnie

    jaki grzejnik wybrać do pomieszczenia o obciążeniu 600 W? musi przy tym pracować na parametrach 35/30/20, żeby pompa ciepła działała wydajnie

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jaki grzejnik wybrać do pomieszczenia o obciążeniu 600 W? musi przy tym pracować na parametrach 35/30/20, żeby pompa ciepła działała wydajnie
    Mały i tani on nie będzie, szacuję ze jego koszt przekroczy koszt materiałow do podłogówki w tym pomieszczeniu, ale "wyglad" i "zajecie czesci pomieszczenia" na grzejnik rekompensuje zwiekszone koszty.
    Przeliczyłem:
    Grzejnik Dubel500 dł. 300 cm przy Tz=35, dT=5 i tw=20 oC daje nam moc ok 539W
    Dla 600 W potrzeba 2 takie grzejniki: jeden o długosci 2,0 m, drugi o długosci 1,8 m
    Wnioski moze kazdy wyciągnac sam, o koszcie takiego rozwiazania nawet nie wspominam
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 26-08-2015 o 20:04

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Tu dla zainteresowanych ceny w Niemczech:
    http://www.heizkesselkaufhaus.de/pro...0mm_Hoehe.html
    kilka wskazówek:hohe= wysokość,dziwne oni mają 13 cm.,w Polsce 12,lange=długość,ceny dotyczą najmniejszego rozmiaru,czyli 400 mm.
    Jeszcze dziwne:gwarancja 25 lat u nas 50
    Nie ma też żadnych bzdur na temat do czego ten grzejnik zakwalifikować=jest to typowy konwektor,stoi tłustym drukiem napisane na samej górze;Regulus Konvektorheizkorper,znaczy grzejnik konwektorowy Regulus.
    Ostatnio edytowane przez miedziannik ; 26-08-2015 o 21:10

  5. #205

    Domyślnie

    No Panowie, taką dyskusję to ja lubię (choć i mnie zdarza się trolować ). Rozmowa za pomocą argumentów a nie epitetów, choćby nie wiem jak wysublimowanych. Szacun.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    No Panowie, taką dyskusję to ja lubię (choć i mnie zdarza się trolować ). Rozmowa za pomocą argumentów a nie epitetów, choćby nie wiem jak wysublimowanych. Szacun.
    Od Bogusława zadnych argumentów popartych dokładnymi obliczeniami nie otrzymamy, jest to co najmniej dziwne ze mając "Zespół Wdrożen Projektowych" nie przedstawi zadnego konkretnego projektu opartego na dokładnych ozc. Projektu z wykazem materiałów i wyceną. Projektu w trzech wariantach, 100% podłogówki, hybryda, 100% grzejniki, nie sadzę aby fachowcy z tego zespołu nie potrafili przygotowac takiego opracowania. A jaka byłaby reklama, a tak tylko nie konczące sie opowiesci z zielonego lasu.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 26-08-2015 o 23:03

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    A głupi Niemcy i Szwedzi o tym nie wiedzą...
    Może nawet nie wiedzą co to polskie podajniki?
    A może nie dają się omamić fajnie dla polskiego Kowalskiego brzmiącym sformułowaniem "stan podtrzymania"?
    ===

    Nie wiem co wiedzą Niemcy i Szwedzi, ale porównując Polaków do nich to sami powinni mieć kompleksy w wielu dziedzinach.

    Mają za to znacznie tańszy gaz i większą siłę nabywczą, więc póki co w naszym pięknym kraju dzielnie zmagamy się ze sprawami, które u nich nie występują lub są nieistotne.

    Zauważ, że najnowsze konstrukcje kotłów małych mocy, z podajnikami pochodzą z naszego a nie ich krajów.

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Jak najdłuższa praca kotła z mocą nominalną i optymalne spalanie paliwa to powinien być cel każdego świadomego użytkownika kotła stałopaliwowego.
    Dlaczego - skoro z badań wynika, że kotły mają wyższą sprawność przy 30% mocy nominalnej niż przy 100 % ?


    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Powtórzę:
    Zbiornik akumulacyjny to podstawowe urządzenie do zabezpieczenia optymalnej pracy kotła na paliwa stałe.
    Przy kiepskim: kotle, sterowniku i braku umiejętności palacza - wystarczy, że nie wystąpi jedna z tych kwestii i taki zbiornik będzie tylko kosztował i powodował straty.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    SUSSPENSER,niemcy nie produkują żadnych kotłów na wungiel ,ponieważ cena np. oleju opalowego wynosi na dzień wczorajszy tyle:
    http://www.tecson.de/pheizoel.html ,znaczy 53 ct/l w tym VAT
    Teraz pomnóż twój zarobek przez liczbę 4,tyle byś tam mniej-więcej zarobił na twoim stanowisku
    Chcesz dalej palić węglem?
    Pozdrawiam.

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Tu dla zainteresowanych ceny w Niemczech:
    http://www.heizkesselkaufhaus.de/pro...0mm_Hoehe.html
    kilka wskazówek:hohe= wysokość,dziwne oni mają 13 cm.,w Polsce 12,lange=długość,ceny dotyczą najmniejszego rozmiaru,czyli 400 mm.
    Jeszcze dziwne:gwarancja 25 lat u nas 50
    Nie ma też żadnych bzdur na temat do czego ten grzejnik zakwalifikować=jest to typowy konwektor,stoi tłustym drukiem napisane na samej górze;Regulus Konvektorheizkorper,znaczy grzejnik konwektorowy Regulus.
    Zaczyna mi się podobać.... Chłopaki się rozkręcają..
    Może faktycznie warto przejść od ideologii do konkretów.
    Co do osobistych pogawędek - będę na zjeździe we wrześniu...

    1/. w Niemczech nie występują tak chore rabaty jak u nas - każdy może sobie tylko pomarzyć o tak dobrze wyregulowanym rynku. Koncesje na wykonawstwo dopełniają
    całości. Nie ma tak, że ktoś sobie kupi parę narzędzi, kitel i copkę z daszkiem i już jest Pan insztalator.
    Mamy tam przynajmniej gwarancję dobrego montażu. Zero uwag i reklamacji... Co ciekawe, na wschodzie od Buga też nie...

    2/. niemiecka nomenklatura mnie nie interesuje - grzejniki panelowe to także "Konvektorheizkorper"
    3/. "Gwarancja 25 lat" a "żywotność ponad 50 lat" to dwie różne sprawy.
    Na Kubie jeżdżą Cadillaki z lat 50-tych. Żywotność jest funkcją m.in. prawidłowego zastosowania.

    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.
    SUSSPENSER,niemcy nie produkują żadnych kotłów na wungiel ,ponieważ cena np. oleju opalowego wynosi na dzień wczorajszy tyle:
    http://www.tecson.de/pheizoel.html ,znaczy 53 ct/l w tym VAT
    Teraz pomnóż twój zarobek przez liczbę 4,tyle byś tam mniej-więcej zarobił na twoim stanowisku
    Chcesz dalej palić węglem?
    Pozdrawiam.
    Słusznie. Znacznie czyściej i prościej jest tankować dom cysterną niż szuflować hercówką. Fakt, że w przyziemiu bywa, że trochę czuć ropą...
    Węgiel to nie tylko bieżący kłopot. Oznacza on np. częstsze malowanie domu na zewnątrz i wewnątrz.
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    (...) Przy kiepskim: kotle, sterowniku i braku umiejętności palacza - wystarczy, że nie wystąpi jedna z tych kwestii i taki zbiornik będzie tylko kosztował i powodował straty.
    Racja. W lecie także będzie zajmował sporo miejsca. Można jeszcze wymyślić kilka argumentów na nie. Rusz głową. Śmiało.
    ===

    Jeśli Niemcy i Szwedzi wprowadzili obecność zbiornika akumulacyjnego jako warunek sine qua non kotłowni z kotłem stałopaliwowym, to z czegoś to wynika.

    I ponownie powtórzę:
    Ciepło należy optymalna produkować , optymalnie magazynować ( nie zawsze jest taka potrzeba), optymalnie dawkować.
    Każdy z wymienionych etapów powinno się rozpatrywać odrębnie, gdyż można optymalnie produkować ciepło lecz nieoptymalnie je magazynować czy też dawkować.
    Na każdym etapie mogą powstawać nieuzasadnione straty.
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  12. #212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jaki grzejnik wybrać do pomieszczenia o obciążeniu 600 W? musi przy tym pracować na parametrach 35/30/20, żeby pompa ciepła działała wydajnie
    O!!! Jesteś imrahil. SUPER!
    Napisz proszę, jakiej powierzchni w normowym, nowoczesnym domu jest pomieszczenie o obciążeniu 1000 W, przy standardowej wysokości stropu ?

    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    (...) Na Kubie jeżdżą Cadillaki z lat 50-tych. Żywotność jest funkcją m.in. prawidłowego zastosowania.

    ===
    Sprawdź dokładnie,
    dlaczego jeżdżą i ile to ma wspólnego z sytuacją geopolityczną Kuby, a potem używaj w dyskusji, bo w tym momencie... Kulą w płot, kolego

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Mnie się ten użyty przeze mnie przykład akurat podoba...
    Kulą w płot, kolego...
    Nie mam wrażenia uczestniczenia "w dyskusji".
    Tak sobie gawędzimy, dywagujemy, wymieniamy poglądy...
    Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
    Czy pozwolisz, że będę sobie wybierał z kim chcę wymieniać poglądy, kiedy i na jaki temat a także na jakim sobie życzę poziomie ogólności?
    Mogę sobie także wybierać przykłady według własnego uznania?
    Zrozumiałeś.
    Dziękuję...
    Ty też jesteś wolnym człowiekiem i ja to szanuję.
    ===
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 27-08-2015 o 07:38
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Mnie się ten użyty przeze mnie przykład akurat podoba...
    Kulą w płot, kolego...
    Nie mam wrażenia uczestniczenia "w dyskusji".
    Tak sobie gawędzimy, dywagujemy, wymieniamy poglądy...
    Nikt nikogo do niczego nie zmusza.
    Czy pozwolisz, że będę sobie wybierał z kim chcę wymieniać poglądy, kiedy i na jaki temat a także na jakim sobie życzę poziomie ogólności?
    Mogę sobie także wybierać przykłady według własnego uznania?
    Zrozumiałeś.
    Dziękuję...
    Ty też jesteś wolnym człowiekiem i ja to szanuję.
    ===
    No pewnie, dzięki, że nie odebrałeś mi prawa do swobodnej wypowiedzi na tym forum. Ale powiem Ci, że trzeba jakiś poziom sobą reprezentować, by odróżniać "wymianę poglądów" od "dyskusji" Nauczysz mnie?
    synonim.net/synonim/wymiana+poglądów

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    O!!! Jesteś imrahil. SUPER!
    Napisz proszę, jakiej powierzchni w normowym, nowoczesnym domu jest pomieszczenie o obciążeniu 1000 W, przy standardowej wysokości stropu ?

    ===
    Róznie jest z tą powierzchnią ale mozna przyjąc ze ok 25-35 m2 srednio, wszystko zalezy od ocieplenia, wielkosci przeszkleń itp. Nie wiem co to ma do rzeczy i dlaczego 1000 W, rozumiem ze to ramach pogawedki, zadne uzasadnienia dla podawanych wartosci nie są konieczne?

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Róznie jest z tą powierzchnią ale mozna przyjąc ze ok 25-35 m2 srednio, wszystko zalezy od ocieplenia, wielkosci przeszkleń itp. Nie wiem co to ma do rzeczy i dlaczego 1000 W, rozumiem ze to ramach pogawedki, zadne uzasadnienia dla podawanych wartosci nie są konieczne?
    To proste Andrzeju.
    Na ponad 60% tej powierzchni nie ma podłogówki a zatem o tyle jest ona tańsza w materiałach i w robociźnie.
    Przy hybrydowym zakładam obecnośc podłogówki jedynie na maximum 40% powierzchni.
    Możesz sobie zacząć liczyć...
    Jaki jest koszt położenia 15-21 m2 podłogówki?
    Ile biorą wykonawcy za 1 m2? O tyle będzie tańsza podłogówka w tym pomieszczeniu...
    Deja vu...
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    To proste Andrzeju.
    Na ponad 60% tej powierzchni nie ma podłogówki a zatem o tyle jest ona tańsza w materiałach i w robociźnie.
    Przy hybrydowym zakładam obecnośc podłogówki jedynie na maximum 40% powierzchni.
    Możesz sobie zacząć liczyć...
    Jaki jest koszt położenia 15-21 m2 podłogówki?
    Ile biorą wykonawcy za 1 m2? O tyle będzie tańsza podłogówka w tym pomieszczeniu...
    Deja vu...
    ===
    Bedzie mniej podłogówki ale wiecej drogich grzejników, sumując bedzie drozej niz przy samej podłogówce.

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Bedzie mniej podłogówki ale wiecej drogich grzejników, sumując bedzie drozej niz przy samej podłogówce.
    Grzejniki ścienne:
    DEC 18/60, moc: 622 W, cena katalogowa: 1375 PLN netto,
    DSD 6/80, moc: 607 W, cena katalogowa: 1036 PLN netto,
    SD 6/130, moc: 638 W, cena katalogowa: 967,5 PLN netto,

    Grzejnik kanałowy kompletny np.
    QuattroVENT 100/250/300/1750, moc: 673 W, cena katalogowa: 2210 PLN netto,

    Realna cena zakupowa - należy uwzględnić rabat na poziomie od 35- 45 %
    ===

    Dość cyferek, gdyż istota korzyści tkwi i tak w bardzo wysokiej sterowalności dystrybucją ciepła a zatem w dopasowaniu komfortu cieplnego do potrzeb użytkowników.
    ===
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Grzejniki ścienne:
    DEC 18/60, moc: 622 W, cena katalogowa: 1375 PLN netto,
    DSD 6/80, moc: 607 W, cena katalogowa: 1036 PLN netto,
    SD 6/130, moc: 638 W, cena katalogowa: 967,5 PLN netto,

    Grzejnik kanałowy kompletny np.
    QuattroVENT 100/250/300/1750, moc: 673 W, cena katalogowa: 2210 PLN netto,

    Realna cena zakupowa - należy uwzględnić rabat na poziomie od 35- 45 %
    ===

    Dość cyferek, gdyż istota korzyści tkwi i tak w bardzo wysokiej sterowalności dystrybucją ciepła a zatem w dopasowaniu komfortu cieplnego do potrzeb użytkowników.
    ===
    Cyferek nigdy dosc, podaj dla jakich parametrów są obliczone te moce znamionowe w/w grzejników. Co do istoty korzysci to są one nie mierzalne i niemozliwe do wyceny.

Strona 11 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony