dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 82
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1623
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Tylko facet od hevalexa powiedział że gdybym wziął gruntową to rachunki wyjdą o ok 1000zł niższe. A on gruntowych nie sprzedaje więc coś w tym chyba jest.

  2. #242
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko facet od hevalexa powiedział że gdybym wziął gruntową to rachunki wyjdą o ok 1000zł niższe. A on gruntowych nie sprzedaje więc coś w tym chyba jest.
    To jest,że albo facet ciemny albo ten hewalex jest do d...y
    Na podstawie zużycia energii z OZC tak stwierdził ?
    Nie sądzę to dlatego jest czarodziejem
    COP gruntowej przyjmij na 4 a powietrznej na 3 a hewalexa na 2.
    Teraz bierzesz sobie zużycie energii jaką dom potrzebuje do ogrzania i dzielisz na COP.
    Nie masz OZC ale wg mnie będziesz miał Max.6500kWh.
    Dzielisz to na COP gruntowej i COP powietrznej i masz zużycie energii na ogrzewanie przy gruntowej i przy powietrznej.
    I podaj wynik i przekaz go temu od hewalexa,żeby już więcej nie walił sciemy
    Zapytaj się go czy wie co to jest OZC i na jakiej podstawie dobral ci moc pompy.
    Widzę;że nie tylko wśród sprzedawców ekosyfu są tempe strzały
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-08-2015 o 07:33

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zapytaj się go czy wie co to jest OZC i na jakiej podstawie dobral ci moc pompy.
    Widzę;że nie tylko wśród sprzedawców ekosyfu są tempe strzały
    Zastanawia ta niechęc do wykonania dokładnego ozc, namnozyło sie sporo kalkulatorów, które są jak wyrób czekoladopodobny w porównaniu do czekolady.
    I wsród wykonawców nie ma okreslonej grupy która by bezwzglednie stosowała do kazdej instalacji ozc. Czy to instalatorzy kotłow na paliwo stałe, kotłow gazowych lub pomp, zdecydowana wiekszosc uwaza ozc za fanberię. Gdy dodatkowo poczytają wypociny nawiedzonych TB i Enerbau to nie ma sie czemu dziwic

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    OCZ kosztuje parę złotych robi je człowiek jeden dokładniejszy inny ma bardziej wyjebane. I też OCZ nie można traktować jak 100% wynik. Kalkulator można traktować chyba z dokładnością 10-20%. Podejrzewam że OCZ pewnie z podobnym błędem

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    OCZ kosztuje parę złotych robi je człowiek jeden dokładniejszy inny ma bardziej wyjebane. I też OCZ nie można traktować jak 100% wynik. Kalkulator można traktować chyba z dokładnością 10-20%. Podejrzewam że OCZ pewnie z podobnym błędem
    Twoje podejrzenia są bezpodstawne, nie mozesz porównac wyników ani błedów przy ozc i szacunku kalkulatorowym, ja porównałem. Gdyby kalkulatory były tak samo dokładne jak proste kalkulatory to nikt by dokładnych obliczen ozc nie wykonywał. Zaden kalkulator nie policzy strat w poszczegolnych pomieszczeniach, nie mozna uwzglednich ani usytuowania budynku ani jego czasem skomplikowanego kształtu. Struktura strat jest calkiem odmienna o od strat obliczonych dokladnie i rzetelnie, co uniemozliwia prawidłowy dobór izolacji. Ale dokładne ozc ma jedna zasadnicza wade, nie jest darmowe, tak jak i wszytkie prace projektowe zwiazane z budową domu. Dla chcących ten problem nie istnieje, wystarczy tylko zainstalowac :
    http://pl.sankom.net/do-pobrania/pro...demonstracyjne Audytor 6.5 Pro Demo, za darmo i dokładnie.

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Potwierdzam. Pan instalator od kabli ( podziękowałem mu) mimo przedstawionego OZC na niecałe 5000 kW chciał zainstalować kable o mocy 20 kW, a po negocjacjach 18 kW.
    Taki zły nie był, dał sie przekonac do 18 kW

  7. #247
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    OCZ kosztuje parę złotych robi je człowiek jeden dokładniejszy inny ma bardziej wyjebane. I też OCZ nie można traktować jak 100% wynik. Kalkulator można traktować chyba z dokładnością 10-20%. Podejrzewam że OCZ pewnie z podobnym błędem
    Mylisz się,OZC to najlepiej wydane pieniądze na system grzewczy i kosztuje "az" 300zł.
    Narazie z tych kalkulatorów nie wiesz dosłownie nic.
    Nie wiesz jakie będziesz miał zużycie energii na ogrzewanie a bez tego nie dobierzesz optymalnie żadnego systemu grzewczego i nie będziesz mógł stwierdzić że ekosyf jednak jest drogim systemem grzewczym w eksploatacji i że gruntowka jest nie zasadna ekonomicznie.

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Dlatego mu podziękowałem, a nie wywaliłem z hukiem.
    Nie zmienia to faktu, że chciał przewymiarować kable ponad 3-krotnie.
    Kulturalnie i to sie chwali. Devi zaleca przewymiarowanie od 30% do 40% ponad obciązenie cieplne danego pomieszczenia. Nie wiem jak Elektra, ale mając znamienitego sprzedawcę TB zapewne wiecej, w koncu jest on twórcą dosc oryginalnej tezy ze im wieksza moc zainstalowana kabli, tym mniejsze zuzycie.

  9. #249
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Elektra do ogrzewania akumulacyjnego zaleca stosowanie wzoru jaki podałem czyli moc wyliczona*24h i to dzielone przez ilość h taniej taryfy.

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Elektra do ogrzewania akumulacyjnego zaleca stosowanie wzoru jaki podałem czyli moc wyliczona*24h i to dzielone przez ilość h taniej taryfy.
    Teoretycznie tak czyli 2,4 x projektowe obciązenie cieplne budynku, to jest maksymalna wartosc mocy kabli uzasadniona II taryfą, wszystko powyzej to zarobek istalatora i dostawcy.

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    :
    Nie do końca o to mi chodziło. Dzięki za dobre chęci.

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    To w takim razie ten mój niedoszły instalator ma coś wspólnego z TB bo mówił dokładnie to samo: większa moc - mniejsze zużycie.
    Kazde uzasadnienie sprzedazy jest cenne, trzeba sluchac mistrza.

  13. #253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Po kilku wycenach PC. Dochodzę do wniosku że zostaje mi tyko eko groch. Zrezygnuję też z WM kilka nawiewników powinno rozwiązać problem potencjalnej wilgoci.
    1.Rozumiem że nawiewnik wyjdzie ekonomiczniej pod względem ogrzewania niż wietrzenie czy to jeden pies??
    2.Zostaje tylko dobór mocy kotła. Jakie mogły być by damnie konsekwencje gdy bym wybrał SKAMP 12KW?? który jest przewymiarowany?? Bardziej byłby odpowiedni 7KW ale ma obawy że może mu trochę zbraknąć w konkretną zimę (dom+garaż+CWU).
    3. Czy instalacja samego ogrzewania podłogowego + drabinki ciągnięte z podłogówki, ma jakiś wpływ na koszty eksploatacji??
    4. Czy podłogówka na groch i PC czymś się różni?? W przyszłości może będę panował gruntową PC, ale to odległe.

  14. #254
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Po kilku wycenach PC. Dochodzę do wniosku że zostaje mi tyko eko groch.
    Pochwalisz się konkretami czy tylko takie bla,bla,bla ?

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    GreenLine HE C7 -76k
    Alpha Innotec WZS 61H 62k
    Alpha Innotec WZS 81H 70k
    DHP-H Opti 8 91k
    I parę innych podobnie to wypada

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Po kilku wycenach PC. Dochodzę do wniosku że zostaje mi tyko eko groch. Zrezygnuję też z WM kilka nawiewników powinno rozwiązać problem potencjalnej wilgoci.
    1.Rozumiem że nawiewnik wyjdzie ekonomiczniej pod względem ogrzewania niż wietrzenie czy to jeden pies??
    2.Zostaje tylko dobór mocy kotła. Jakie mogły być by damnie konsekwencje gdy bym wybrał SKAMP 12KW?? który jest przewymiarowany?? Bardziej byłby odpowiedni 7KW ale ma obawy że może mu trochę zbraknąć w konkretną zimę (dom+garaż+CWU).
    3. Czy instalacja samego ogrzewania podłogowego + drabinki ciągnięte z podłogówki, ma jakiś wpływ na koszty eksploatacji??
    4. Czy podłogówka na groch i PC czymś się różni?? W przyszłości może będę panował gruntową PC, ale to odległe.
    1. Jak nawiewniki to wybierz ciśnieniowe. Nie są drogie. W lato i jak jest ciepło otworzą się na max a jak zimno to przymkną się mocno , ale tak aby zapewnić pewne minimum ...
    Nawiewnik dostarcza cały czas świeże powietrze , więc w smrodku nie siedzisz ..
    Wietrzenie daje efekt krótkotrwały ...

    2. Dom mały , więc i kocioł mały Bierz 7KW. Skampa. Tak jak pisałem potrafi on pracować do 10KW. A jak tak się boisz to max 12KW , zawsze możesz później palić mniej energetycznym opałem i w ten sposób ograniczyć jego moc dodatkowo.
    Ja bym brał 7KW , naprawdę starczy. Garażu bym nie liczył , bo i tak tam starczy aby było na plusie (+8 stopni styknie) więc zbytnio nie trzeba na to mocy. A CWU ? CWU grzeje się na kotle błyskawicznie i nie jest to żadnen problem ..
    Więc jak bym brał 7KW i nie przejmował się , tym bardziej tak jak pisałem potrafi on lecieć do 10KW
    A zostanie trochę kaski w portfelu ...

    3. Nie ma żadnego. Tak miałem.

    4. Niczym się nie różni. W ekogrochu montowany jest zawór czterodrogowy dzięki któremu inna temperatury można być na kotle (np. 60 stopni i tyle samo na CWU) a inna na na ogrzewanie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #257
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    GreenLine HE C7 -76k
    Alpha Innotec WZS 61H 62k
    Alpha Innotec WZS 81H 70k
    DHP-H Opti 8 91k
    I parę innych podobnie to wypada
    No weź nie rób z siebie Jelenia.
    Masz oferty z najdroższych i nie najlepszych firm z pomp ciepła gruntowych a na przeciwko stawiasz siepany spod palnika Pana Kazia kocioł na ekosyf.
    Gruntowa do nowobudowanego domu to idiotyzm,kretynizm i Bog wie co jeszcze dla ludzi co to z kasą nie mają co robić.
    Skoro takim jesteś to lykaj gruntowke i to z odwiertami bo myślący inwestor nawet na gruntową nie spojrzy dzisiaj,no chyba ze na chinke z DZ poziomym i to samemu wykonanym.
    Masz oferty na p-w z Panasa czy Atlantica czy nawet z Daikina ?
    Człowieku,Ty masz obciążenie cieplne 5,3kW i ok.6000kWh zużycie energii na ogrzewanie,na ch...j ci gruntowa ???
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-08-2015 o 20:39

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Gruntowa bo zapewni moc bez włączania grzałki

  19. #259
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Gruntowa bo zapewni moc bez włączania grzałki
    Dlatego mówię,żebyś z siebie nie robił Jelenia bo i Panas i Atlantic i Daikin też by grzaly bez włączania grzałki
    I dlatego też mówię,że gruntowe do nowych domów to idiotyzm i kretynizm i Bóg wie co jeszcze
    Ale takich mamy inwestorów co to wychowali się na syfie w domu i o bożym świecie nie wiedzą

    Masz obciążenie 5,3kW przypominam przy i -20st.C.
    Zwykły Panas ma prawie 9kW przy -15st.C.
    Przy -40st.C sądzę ze będzie miał moc ok.5,3kW czyli w dalszym ciągu bezgrzalki.
    A jaką moc grzewczą te gruntowe będą miały przy -40st.C ?
    Głupich nie sieją,sami się rodzą To tak w klimacie wsi
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-08-2015 o 21:09

  20. #260
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Arturo, jest tak dużo fajnych rozrywek a Ty z uporem maniaka namawiasz ludzi na PC. Pan Kalibabka CHCE KOCIOŁ na ekosyf.
    Dla mnie to wielka przyjemność, że nie będę jednym jeleniem, który ma takie ogrzewanie.
    Rożnica jest tylko taka, że 8 lat temu nie wiedziałem o istnieniu forum.
    Teraz jestem i jak pisałem nie raz, za darmo nie chce ekosyfu, a co dopiero jeszcze za to płacić.
    Wivaldi,6000kWh to dla normalnych ludzi którzy kumaja czacze ekosyf z automatu byłby odrzucony bo to tylko poniżej 2000zł za ogrzewanie "drogim" prądem.
    Ale widać że narosl narybku co to wungla na wioskę przywieźli i do kubelka trza ladowac jest silniejsza od logiki
    A pompa ciepla na wiosce to jak led w latach 80-tych
    Kosmos i magia...chociaż PGR-ów już nie ma
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-08-2015 o 22:32

Strona 13 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony