dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jaka grubość styro?

    Jaką grubością najlepiej ocieplić ściany oraz górę?
    Ostatnio edytowane przez busiarz ; 16-08-2015 o 10:01

  2. #2
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Najpierw poczytaj trochę forum a póxniej zadawaj jakieś pytania, bo to o co pytasz to nijak można odpowiedzieć.
    Chyba ze taka wersja ci odpowiada - ja mam tyle i tyle i to jest najlepsze rozwiązanie. Są kalkulatory przenikalności ciepła - wystarczy policzyć co ci odpowiada. Nie ma czegos takiego jak styropian EPS i styropian zwykły - każdy ma jakiś EPS

  3. #3

    Domyślnie

    A co to jest EPS?
    Czytałem nadal nie widzę odpowiedzi jaką grubość dać na ściany i na strop.
    Wg projektu 4cm Strop 8cm
    Czy to nie jest za mało?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał busiarz Zobacz post
    A co to jest EPS?
    Czytałem nadal nie widzę odpowiedzi jaką grubość dać na ściany i na strop.
    Wg projektu 4cm Strop 8cm
    Czy to nie jest za mało?
    Sam osobiście uważam że wg projektu zdecydowanie zbyt mało chyba, że masz projekt systemu ścian jednowarstwowy a styro jest tylko na likwidację "niedbałości" fachowców.
    Sam osobiście mam 20 cm ściany grafit, i 20 cm podłoga oraz 30cm strop. Czy to dużo ?...teraz troszkę bym zwiększył na stropie -mogę więc jak się z wszystkim odrobię to się zastanowię
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Wg mnie to dużo
    Ostatnio edytowane przez busiarz ; 16-08-2015 o 10:01

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał busiarz Zobacz post
    Nie no śiany mają prawie 50cm i są dwuwarstwowe i mają pustkę powietrzną więc coś to daje?
    Bardzo bym prosił o link do kalkulatorów bo skąd ja przeciętny kowalski mam wiedzieć ile dać cm styropianu. Ja to myślałem o max 15cm a raczej o 10cm.
    Mam takie pytanie czy kleiłeś kilka warstw na świany i sufit? Chyba nigdzie w sprzedaży nie ma takich płyt. Najgrubsze widziałem 12 i 15cm w Laroy.
    Kolego odpowiadam Ci w dwóch wątkach o piance i o styropianie i mam wrażenie nie obraź się jakbyś "spadł z nieba".
    Nawet sprawdziłem datę Twoich postów bo nieraz ktoś odgrzebie jakieś archiwum.
    To, że patrzysz na jakiś market jest śmieszne, Twoje ściany to też jakaś archaiczna konstrukcja z lat 70 ubiegłego wieku i zapewne tak jest bo wczytując się w to co piszesz chcesz remontować jakiś dom?
    Styropian ma jedną warstwę i dostępne są już grubości 30 cm i wiecej.
    Ja budowałem nowy dom więc dałem 20 . Ty jeśli remontujesz masz większy problem aby nie pogrubiać i tak grubych ścian warto jest zastosować styropian o jak najlepszych parametrach izolacyjnych wtedy jego grubość można zmniejszyć.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie038.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	327571   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie037.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	327572   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie035.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	327573  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał busiarz Zobacz post
    A co to jest EPS?
    Czytałem nadal nie widzę odpowiedzi jaką grubość dać na ściany i na strop.
    Wg projektu 4cm Strop 8cm
    Czy to nie jest za mało?
    Zaczynając od podstaw, EPS (expanded polystyrene), to jest właśnie po polsku styropian.

    Bez względu na kalkulatory i OZC i to czym chcesz grzać, 10 cm na ścianie może nie zahacza już o szaleństwo ale rozsądne nie jest. Dodatkowa warstwa zwróci Ci się na tyle szybko, że to się po prostu opłaca, bo czy dasz mniej lub więcej, i tak najwięcej zapłacisz za tynk i zawsze tyle samo bez względu na grubość ocieplenia.
    15 grafit czy 20 biały to jest obecnie standard, przynajmniej wśród tych co w ogóle wiedzą o co w tym chodzi, ale trochę więcej nie jest niczym dziwnym.

    Od góry nawet nie myśl poniżej 30 cm przyzwoitej wełny.
    Oszczędniej jest tylko ocieplić skosy i to co nazywasz "strop" czyli płaszczyznę jętek, żeby nie mylić ze stropem nad parterem. Wtedy strych jest nieużytkowy i w zimie jest nawet mróz, co ogranicza jego użytkowanie jako powierzchnia gospodarcza.
    Jak docieplisz skosy do samej góry, to już jętek nie trzeba. Wtedy na strychu będzie względnie ciepło w sezonie grzewczym.
    Po wełnie chodzić się nie da, więc nad nią trzeba zbić jakąś podłoga z desek lub OSB.
    Ostatnio edytowane przez DSQ ; 15-08-2015 o 01:19

  8. #8

    Domyślnie

    del
    Ostatnio edytowane przez busiarz ; 16-08-2015 o 10:01

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    XPS to nie jest materiał, którym dociepla się ściany. Poza tym wcale nie ma jakiś rewelacyjnych parametrów termicznych.

    Ty powinieneś rozglądnąć się za syropianem grafitowym z lambdą 0.0031.
    Grubość 12 cm będzie OK.

    Styropian hurtem kupisz w hurtowni
    A kleić pianką możesz, jak masz równe ściany.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10

    Domyślnie

    Wiele domów znajomych jest tak zbudowanych z tego okresu i ja nie widzę nic w tym niezwykłego. Zewnętrzna ściana pustak żel. wewnętrzna cegła.

  11. #11

    Domyślnie

    Też tak myślałem a nie lepiej i taniej np dać 15cm zwykłego 0,040 zamiast grafitowego chyba 0,031 a nie 0,0031??
    Ostatnio edytowane przez busiarz ; 16-08-2015 o 10:02

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakąś tam izolację zapewnia.

    A projekt z którego roku ? 93?

    To sprawdź, ile wtedy kosztował styropian, a ile tona węgla, czy 1kWh z gazu

    Oczywiście lambda 0.031, w poprzednim poście popełniłem błąd. Grafitowy styro umożliwia oszczędzenie tych 2-3cm, żeby dom nie wyglądał jak bunkier. Czasem każdy cm się liczy, żeby otwory okienne nie były zbyt głębokie. Jeśłi Ci to nie przeszkadza, weż 15cm białego
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-08-2015 o 11:26
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał busiarz Zobacz post
    Niewiem dlaczego mnie obrażasz. I co jest niesamowitego w tej ścianie? Dom jest stawiany w 93 r wiec jest młody a nie stary. Ściany mają prawie 0,5m więc czy jest sens ich ocieplenie tak mocno lub w ogóle?
    Powiem szczerze że nie widziałem aby ktoś ocieplał dom więcej niż 12cm dwunastką styropianem.
    Po drugie ściany mają pustkę powietrzną więc jakaś izolacja już jest ?
    Powiedzenie prawdy przy tak niedoprecyzowanym poście jest obraźliwe? Zapewniam gdybym chciał to zrobić nie próbował bym Ci coś wyjaśnić, ale....sam w swoich pytaniach uświadomiłeś mi dlaczego czujesz się "obrażony"
    Pozdrawiam i życzę słusznych wyborów
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    XPS jest kilkukrotnie droższy, zatem stosuje się go tylko w miejscach, gdzie jest mokro, czyli np. w gruncie i na dachach odwróconych. Współczynnik ma tak pomiędzy grafitowym a białym, więc nic niezwykłego.
    W kwestii ekonomii, taniej wychodzi grubsza warstwa białego niż cieńsza grafitowego o tej samej izolacyjności. Daje się go jednak, na co zwrócił uwagę fotohobby, aby mniej pogrubiać ściany. Niemniej to nie jest aż taki problem, Sam zmieniłem ostatnio w moim zaprojektowanym domu 15 cm grafit na 20 białego, bo łatwiej schować w styropianie rolety.

    Wszystko da się obliczyć ile zaoszczędzisz na rok jak docieplisz, ale to wymaga specjalisty, który robi audyt energetyczny, ale to kosztuje, więc nie musisz go koniecznie zamawiać, bo i tak wyszłoby, że opłaca się docieplić.
    Obrazowo mówiąc, przy dobrze ocieplonym domu w zimie prawdopodobnie będziesz musiał palić tak jak teraz w okresie przejściowym, a w przejściowym krócej.

    Na strychu trzeba zrobić podłogę na legarach. Oszczędnościowo, można ewentualnie naukładać styropianu a na to rzucić jakieś płyty czy deski, żeby na tym móc stanąć, ale to wtedy, jak zamierzasz tam wchodzić okazjonalnie albo prawie wcale.

    Styropian z marketów należy omijać z daleka, bo jest marnej jakości (zbyt lekki i kruchy) i wcale nie najtańszy. Lepiej kupić bardziej firmowe wyroby w hurtowni z systemami dociepleń. Tam zamówisz każdą grubość.

  15. #15

    Domyślnie

    CZyli dobrze rozumiem? Po dobiepleniu będę palił tylko wieczorem a nie będzie trzeba 24h na dobę aby gdzejniki były gorące lub chociaż letnie?

  16. #16

    Domyślnie

    No to serdecznie dzięki za rady Panowie, prosze jeszcze o linki do jakis hurtowni tanich styropianu. A gdzieś czytałem na forum że nawet grafitowy nie jest taki super i się powinno ważyć styropian przed kupnem?

    A czym kleicie? Taniej wyjdzie zaprawa czy na pistolet?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał busiarz Zobacz post
    CZyli dobrze rozumiem? Po dobiepleniu będę palił tylko wieczorem a nie będzie trzeba 24h na dobę aby gdzejniki były gorące lub chociaż letnie?
    Jak nie palisz, to masz grzejniki zimne, to chyba jasne ?
    Gorące grzejniki masz wówczas, gdyż pracuje zródło ciepła, albo korzystasz z cenergii zmagazynowanej w buforze.

    Po dociepleniu będziesz po prostu palił słabiej i może nieco krócej.
    Oszczędzisz na opale, na czasie już nie bardzo. Tutaj to bardziej pomoże kocioł,z podajnikiem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #18

    Domyślnie

    No chyba jasne jest że jak nie palę to mam zimne. Mam wrażenie że niektórzy z złośliwości tak piszą
    Pytam się tylko czy jak zrobią się zimne to odrazu w domu spadnie temp z tych 20-24C do 14-16C jak mam obecnie np przy -10 -5C
    Czy nadal będzie oscylować w okolicach 20-22C mimo iż np zgasło w piecu wczoraj o 21 a teraz mam przykładowo następny dzień godzina 15:00?
    Jak palę to ja mam w domu ciepło więc narzekać nie można jakbym palił całą dobę (jak to grzeją w mieszkaniach w blokach) to ja mam ciepełko .
    Niektórzy chyba myślą że ja w domu siedzę w 2 parach kalesonach i w kufajce a jednak jest inaczej

    Nierozumiem też dlaczego mi zalecacie jakiś audyt energetyczny A ile coś takiego kosztuje? nie lepiej te pieniądze przeznaczyć w byle jaki styropian i docieplać?

    Prosiłem też o pomoc w wyborze najtańszej hurtowni styropianu, gdzie najtaniej? I czym to kleić do muru? Jak najtaniej?
    Czy to wszystko mogę wykonać sam? Sami ociepliliście swoje domy czy lepsza ekipa? Bo jednak coś chyba kosztuje? Ile orientancyjnie kosztuje ocieplenie 1m2 przez ekipę? Kolejna sprawa jak to proste to nie lepiej te pieniądze przeznaczyć w styropian i ocieplić samemu?

    Czyli rozumiem iż styropian grafitowy będzie mniej opłacalny od zwykłego? Czyli który jest najbardziej opłacalny jaki współczynnik?
    Co z tego że dam 15cm grafitowego jak to równowartość 17cm zwykłego a pewnie 20cm zwykłego wyjdzie taniej niż 15 grafitowego? Ja tu nie widzę oszczędności.
    Mogę prosić o jakieś kalkulatory ile daje x cm styropianu i co to mi da?
    Ostatnio edytowane przez busiarz ; 16-08-2015 o 14:33

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    no sorry, ale Twoje niektóre pytania są infantylne.
    Masz telefon, przedwzwoń do okoliczńych hurtowni i się dowiedz.
    Pomoże Ci coś, jak Ci napiszę, ze w Rybniku Austrotherm 0.031 jest najtańszy w firmie ESKA ?

    Klejenie na piankę jesz szybsze, czystsze i trochę droższe, niż klejem. Ekipy biorą od 15zł/m2 za klejenie i tyle samo za położenie siatki z klejem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20

    Domyślnie

    dziękuje

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony