dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 107 z 107
  1. #101

    Domyślnie

    Tak grzeje jak piec kaflowy, bez żadnych rozprowadzen powietrza.

  2. #102

    Domyślnie

    Ma dwa kanały dymowe bo bokach i kanał główny na 3 dostawkach ostatnia dostawka zamyka kanał prawy robi zakret aby szło przez cały obieg dlatego go nie widzisz.

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaper13 Zobacz post
    Ma dwa kanały dymowe bo bokach i kanał główny na 3 dostawkach ostatnia dostawka zamyka kanał prawy robi zakret aby szło przez cały obieg dlatego go nie widzisz.
    Ok, może tak być jak piszesz, w końcu u Ciebie to montowali i widziałeś jak i co jest.
    Czyli masz typowe elementy typu PI-SAL 01-060 do 080 nie jak wcześniej pokazałem PI-SAL 01-140 (jpg z instrukcji).
    PI-SAL 01-150 jest klapą zamykającą.
    Jeżeli tak właśnie jest to lepiej.

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nordpeis nie ma dwóch kanałów opadowych po bokach, tylko jeden w kółko.

  5. #105
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartek.gluszak

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-681
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Także jestem w posiadaniu piecokominka Nordpeis Salsburg L (bez nadstawki), jednak zastanawiam się czy spalanie w nim przebiega poprawnie w przypadku mojego egzemplarza. Proszę o opinie
    - temperatura w komorze spalania - na ściankach szamotu ok 320 stopni. Zaper13, jak jest u Ciebie?
    - rura spalinowa na powierzchni osiąga temperaturę 65 stopni - wg. specyfikacji temperatura spalin 113, a zaraz za piecem Zaper13 opisywał, że 135 stopni.
    - zazwyczaj widzę biały dym z komina - wg. instrukcji w sekcji problemów ze spalaniem - wyjaśnienie problemu białego dymu: temperatura spalania jest za niska, rozwiązanie: dostarczyć więcej powietrza. Pytanie jaka powinna być temperatura spalania?
    Komin może nie ma u mnie przekroju idealnego bo ma w przekrój kwadaratowy 25cm x 25cm, długość ok 5m, jest zakończony strażakiem.
    Dolot powietrza jest niestety nieco mniejszy niż wymagany. Salzburg L zakłada fi 10, natomiast u mnie ma przekrój prostokątu ok 10,5 x 5,5 co daje o 25% mniejszą powierzchnię niż fi 10. Zakończony jest otworem fi 10 z kratką. Przewód dolotowy ma długość ok 1m.
    Ten dolot powietrza budził moje największe obawy w trakcie montażu, ale zostało to ocenione przez specjalistów z firmy kominkowej jako wystarczające.

    Będę jeszcze testował z nominalnym załadunkiem - jaką temperaturę da mi na powierzchni. To też pozwoli mi ocenić czy nagrzewa się do tej temperatury co u Zapera.

  6. #106
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Temperatury spalin mierzymy w środku rury spalinowej . Masz zbyt mały kanał z powietrzem , dodatkowo kratka na jego zakończeniu też może ograniczać przepływ . Komin 25 x 25 z cegły ma dużą stratę ciepła , dodatkowo jest niski
    Darek B

  7. #107

    Domyślnie

    To białe co leci z komina to na pewno dym, a nie kondensat? Próbowałeś palić przy uchylonych drzwiczkach?

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony