Niestety nie trafiłem na wykonawcę, czekałem ale nic, zdzwoniliśmy się i może wieczorem, a może jutro... zobaczymy.

Ja jeszcze raz na spokojnie zrobię dziś endoskopem sprawdzenie głębokości uszkodzeń ...

Korzystając z chwili, ze już byłem po drugiej stronie miasta gdzie się buduję, stwierdziłem, że zajrzę do zaprzyjaźnionej hurtowni sanitarno-instalacyjnej w poszukiwaniu:
  • miska ustępowa + deski wolno-opadające + mile widziany szybki demontaż (rozważamy Vileroy&Boch z systemem bezrantowym itd... model Subway 2.0 + deska slim QuickRelase, itp.)
  • wanna 140x70 + obudowa systemowa
  • wanna 2-1,5 osobowa 190 x 120-140 cm...
  • podbudowy prysznicowe z odpływami (płyta styrodurowa z odpływem i uszczelnieniem itd...) do pryszniców 90x120 i 190x100
  • podbudowa prysznicowa, lub brodzik konglomeratowi do wpuszczenia lub montaż na styk, o wymiarach 80x80
  • dwa zestawy prysznicowe, natynkowe (jedna narożna, druga nie), obie termostatyczne ze słuchawką prysznicową
  • jeden podtynkowy zestaw prysznicowy z deszczownicą, 4-6 dyszami, słuchawką i głowicą termostatyczną
  • płytki na ściany + dekory do ścian


Niestety, ceny... nie spadają poniżej oczekiwanych granic... i to mimo dużego upustu jaki miałem na materiały instalacyjne, tam urwałbym o 30 i więcej (nawet 50% ceny wyjściowej, a elementy wyposażenia już tak tanio wyceniać się nie chcą)

Rozpakowałem też kolejne zakupy montażowo-instalacyjne - to już przygotowania po części pod większy kaliber, ponieważ pod montaż schodów i balustrad...
Te jeszcze w głowie, i częściowo w notatnikach i cennikach różnych wykonawców - ale skoro nadarzyła się okazja, a za chwilę tego samego będę używał do montażu innych ciężkich elementów - to zakup w sam raz i w sam czas ...

Więc przyszła dostawa materiałów i narzędzi marki HILTI:


trochę amunicji słabszej mocy do mocowania w materiale typu SILKA i ŻELBET (zależnie od gwoździa i jego długości)


ładna lista ostrzeżeń i nakazów


tłok / dobijak prochowy do mojego osadzaka DX460 HILTI - ponieważ mam do długich mocowań, do małych był uszkodzony... ale teraz mam sporo montażu małymi gwoździami i przyda się uruchomić podajnik z magazynkiem kupiony ze szperania - nówka, nie otwarty


Wg HILTI (i wielu ludzi), najmocniejsza żywica do osadzania kołków w materiale budowlanym - uwaga, nie tyle w samym betonie/żelbecie, ile konkretnie w materiałach typu ściany, cegły, pustaki, etc, w tym wszelkiego rodzaju dziurawki...


Trochę tego przyjechało, ma jeszcze rok terminu przydatności, a kupiłem po 35zł sztuka - przechowywane w oryginalnym zamkniętym pudle "pozostałość z dużej budowy". Jak widać - 6 paczek po 330ml, (przy średnicy do 16mm i głębokości do 20cm, daje to możliwość zamontowania około 50 kotew, przy mniejszych średnicach - więcej - przeliczyłem, ze na moje obecne potrzeby wystarczy (i więcej sprzedający nie miał)...

Muszę jeszcze dokupić żywicę do betonu - FILTI HIT270 bodaj? będę kupował, i montował, pokażę...

Oczywiście aby skorzystać z takich żywic, niezbędne są końcówki mieszające (w zestawie po 2 sztuki, po 4zł sztuka do kupienia w sklepach), ale bez wyciskacza, nie da rady... wynajem na dobę w mojej okolicy kosztuje tyle, ile używany ręczny wyciskacz... z kolei trafiła mi się nie lada gratka, bo kupiłem za 300 zł, sprawny wyciskacz akumulatorowy HILTI-HIT-500. Wprawdzie bez walizki, osprzętu jak wydmuchiwacz (można zastąpić pompką z rurką lub odkurzaczem z odpowiednią końcówką), szczotki (te mam), i pudełka (jak się uda, zdobędę używane w systemie SORTIMO - jak reszta osprzętu BOSCH), i bez ładowarki (to muszę dokupić, ale koszt 60-100zł więc nie tak straszny - do tego sprzedający naładował akumulator na full). przydała by się jeszcze końcówka / wkładka do wyciskania mas sylikonowych, ale koszt używanej to koło 50 zł... wiec się doposażę z czasem.










Prócz zabawek powyżej... dotarły promocyjnie wypatrzone elementy sieci strukturalnej,











oraz dokupiłem 150mb kabla KAT6 FTP dla kilku połączeń, które nie były wcześniej dobrze przewidziane/zaplanowane...



więc kilka kabli musiało zmienić swoją lokalizację... i niestety ale 12 z prawie 60 kabli, przejdzie proces przedłużania... nic nie poradzę, tak wyszło... do tego celu zużyłem resztę kabla Kat5 marki Belden, a ten posłuży do nowych tras... aby połączenia były skuteczne, użyję systemowego rozwiązania:




znów okazyjnie, więc kupiłem większą liczbę, czasami się przydaje... wiem to z doświadczenia...

I trochę elementów systemu alarmowego, ponieważ doszliśmy do wniosku, że same czujki ruchu i obecności, wewnątrz i na zewnątrz to nie wszystko - dorzucimy czujki zbicia szyby/szkła + czujki sejsmiczne w niektórych miejscach (np. na bramie garażowej, czy drzwiach wejściowych), a że mam dostęp do produktów lidera branży, nie skorzystać to byłby grzech


taki rzut okiem np. na znane mi lubiane czujki zbicia szyb

Jak będę miał siłę, to coś jeszcze wieczorem wrzucę...

PS - nie pojawił się wykonawca gipsów, ... nie wiem co mam robić... ale chyab poszukać innego.. gorzej, że od tej samej firmy mam wykonawcę do elewacji... stąd niepokój podwójny...

Pozdrawiam...