dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danielszczepan

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    zduńska wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    18

    Domyślnie Ocieplenie stropu drewnianego

    Witam.
    Potrzebuje pomocy, opini na temat ocieplenia stropu drewnianego. Otórz sprawa wygląda następująco: Nowy dom, będzie dobrze docieplony z zewnątrz, podłogówka na całej powierzchni i na całej powierzni podwieszany sufit z karton gipsu( na różnych wysokościach od podłogi), z tym że odległość od spodniej części legarów do karton gipsu wyniesie od 40 do 60 cm. I tu moje pytanie: czy ocieplać strop między legary i krzyżowo w grugą stronę, czy ocieplenie ułożyć krzyżowo na ruszcie do karton gipsu?
    Od góry na legarach mam już przykręcone deski na całej powierzchni, będzie tam typowa graciarnia, nie ogrzewana, nie ocieplona.
    Kwestie paroizolacji proszę pominąć, a ocieplenie wykonam wełną mineralną, myśle że dwa razy 150 lub dwa razy 200
    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Ocieplenie na ruszt. Inaczej zrobisz bufor ktory nie ma sensu ogrzewac.
    Przemysl czy welna to najlepsze rozwiazanie.
    Powiem Ci jak ja bym to zrobil.
    Sciagam te dechy ktore masz juz zamontowane, lacze izolacje zewnetrzna scian przez murbelke z izolacja stropu, np. styropianem.
    Wowczas zamawiam ekipe od natrysku piany ZK i aplikuje z 10cm i ukladam na to welne.
    Robiac tak, robisz cos czego welna z paroizolacja nie potrafia odcinasz konwekcje . . .
    Jeden minus tego, tanio nie bedzie . . .

    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danielszczepan

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    zduńska wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    18

    Domyślnie

    No właśnie cena....
    Tak jak piszesz ocieplenie z wełny dam na ruszt i tyle, wełna musi wystarczyć, przynajmniej na chwilę obecną.
    A myślisz że dwa razy 150 krzyżowo wystarczy?
    W projekcie mam 200 wełny i 70 styropianu, szkoda tylko że projektantka nie napisała jak to ułożyć, a że wieńce podniosła o pustak żeby okap nie wyszedł w oknach to jest jak jest że mam taki bufor jak to nazwałeś.
    Dzięki za odpowiedź

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    ja dalem u siebie 10+15+ 5cm , te 5 to w stelaz twardszej w plytach. czyli rozumiem ze masz taka jakby scianke.kolankowa? jezeli tak to ja bym zrobil w ten sposob, od zewnatrz pooecial ociepleniem do samej gory a.od.wewnatrz tez oblozylbym ta scianke.welna. zeby polaczyc izolacje

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie do 32 cm regranulatu styropianu nasypanego od góry, a to przykryte 20 cm wełny. Pomyśl nad takim rozwiązaniem. Obciążenie na płyty i ruszt żadne, tanie jak barszcz, aplikacja przyjemna, a swoje izoluje. Mierzyłem przy mrozach temperaturę na granicy materiałów i wychodziło że granulat izoluje podobnie jak wełna, wbrew temu co niektórzy piszą na forum o wymaganej szczelności.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danielszczepan

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    zduńska wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ciężko to nawzać ścianką...to poprostu wyżej wylany wieniec, dodatkowo legary stropowe oparte na wieńcu, a nie przykręcone na "butach" jak to teraz projektują i połączone z murłatą. Oczywiście z zewnątrz ocieplenie pójdzie do samej paroizolacji dachu, ale czy jest sens dodatkowo ocieplać od wewnątrz tą "ściankę". Z drugiej jednak strony mur się bedzie chłodził przez poddasze i będzie mostek. W takim razie czy wystarczy ucisnąć tam wełną, powiedzmy 200 i w jaki sposób prosty ją zamontować żeby się trzymała? Tam gdzie wzdłuż muru idzie legar nie ma problemu ale tam gdzie nie ma nic? Styropianu pod stropem drewnianym to mimo wszystko wola bym uniknąć bo jakby nie patrzeć styropian to najlepsza rozpałka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony