dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lehito

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Sierpc
    Kod pocztowy
    09-200
    Posty
    2

    Domyślnie okna Salamander BluEvolution 92, Oknoplast Winergetic Premium, Petecki Veka 82 Future

    Witam
    Jestem nowy i moja wiedza nt okien jest zaledwie kilkudniowa i opiera się na dość szczątkowych i chaotycznych informacjach. Zależy mi na energooszczędnych oknach za rozsądną cenę. W obecnej chwili rozważam 3 opcje:
    1. Salamander BluEvolution 92
    2. Petecki Future Line 82 MD (profil Veka)
    3. Oknoplast Winergetic Premium

    Wszystkie zestawy 3 szybowe. Wszyskie zamierzam brać z tzw. "ciepłym montażem". Oferty które zebrałem (już policzone z "ciepłym montażem") kształtują się następująco:
    1. Salamander - około 13 tyś
    2. Petecki - około 15 tyś
    3. Oknoplast - około 18 tyś

    Jak widać rozrzut trochę jest. Może jakieś dobre rady? Albo może powinienem rozważyć jeszcze jakieś inne opcje (innych producentów)?

  2. #2

    Domyślnie

    Wybrałeś trzy na prawdę ciekawe propozycje, Ogólnie to moja rada jest taka, bo juz co nie co o oknach liznąłem.
    Cena dwóch ostatnich jest większa własnie dlatego, że są robione na profilu Veka - który kosztuje ale daje świetne parametry termiczne. Co do pakietu 3 szybowego to możesz, sprawdzić czy nie ma opcji na pakiet czteroszybowy, zazwyczaj w okolicach grudnia pojawiaja sie liczne promocje, może wtedy znajdziesz coś dla siebie.

    Jak wybierasz okna to zwracaj uwagę na parametr Uw (nie Uf ani Ug)
    Zauważyłem ze w przypadku Salamandrów nie umiem znaleźć na stronie producenta współczynnika Uw który jest w sumie najważniejszy. W przypadku okien ciepłych. Jest tylko Uf - który odnosi sie do ramy okna i w żaden sposób nie jest wart tu uwzględnienia.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Lenovo65 Zobacz post
    Wybrałeś trzy na prawdę ciekawe propozycje, Ogólnie to moja rada jest taka, bo juz co nie co o oknach liznąłem.
    Cena dwóch ostatnich jest większa własnie dlatego, że są robione na profilu Veka - który kosztuje ale daje świetne parametry termiczne. Co do pakietu 3 szybowego to możesz, sprawdzić czy nie ma opcji na pakiet czteroszybowy, zazwyczaj w okolicach grudnia pojawiaja sie liczne promocje, może wtedy znajdziesz coś dla siebie.

    Jak wybierasz okna to zwracaj uwagę na parametr Uw (nie Uf ani Ug)
    Zauważyłem ze w przypadku Salamandrów nie umiem znaleźć na stronie producenta współczynnika Uw który jest w sumie najważniejszy. W przypadku okien ciepłych. Jest tylko Uf - który odnosi sie do ramy okna i w żaden sposób nie jest wart tu uwzględnienia.
    Proponuję "polizać" więcej i to DUŻO więcej. Żaden producent profili nie podaje Uw - z uwagi na to, że ten parametr liczony jest dla konkretnego okna. Jedyne co można odszukać na stronach www to Uw dla okna referencyjnego a nie dla konkretnie potrzebnych.

    Co do tematu to nie piszesz KTO jest producentem pierwszych okien.
    Rozwiń też kwestię "ciepłego montażu" bo rozumienie tego określenia jest bardzo różne i tutaj możesz mieć też spore różnice.


    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Lehito ile masz okien? Ile m2?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vabien23
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lehito Zobacz post
    Witam
    Jestem nowy i moja wiedza nt okien jest zaledwie kilkudniowa i opiera się na dość szczątkowych i chaotycznych informacjach. Zależy mi na energooszczędnych oknach za rozsądną cenę. W obecnej chwili rozważam 3 opcje:
    1. Salamander BluEvolution 92
    2. Petecki Future Line 82 MD (profil Veka)
    3. Oknoplast Winergetic Premium

    Wszystkie zestawy 3 szybowe. Wszyskie zamierzam brać z tzw. "ciepłym montażem". Oferty które zebrałem (już policzone z "ciepłym montażem") kształtują się następująco:
    1. Salamander - około 13 tyś
    2. Petecki - około 15 tyś
    3. Oknoplast - około 18 tyś

    Jak widać rozrzut trochę jest. Może jakieś dobre rady? Albo może powinienem rozważyć jeszcze jakieś inne opcje (innych producentów)?
    LEHITO i jakie okna wybrales? my stoimy przed podobnym dylematem, zawezilismy wybor do Bluevolution 82 Acrylplastu oraz Winegretic Premium Oknoplastu, roznica w cenie 1000 zl (Oknoplast drozszy oczywiscie).

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    My też stoimy przed wyborem okien, już mamy małe zestawienie. Wszędzie okna 3 szybowe. Jedno okno w wymiarze otworu 2500x1000. Jedynie Petecki podejmuje się wykonanie takiego okna uchylnego. Inni uważają, ze nie da się zrobić lub w jednym przypadku Oknoplastu proponują zmniejszyć otwór z serokości o 20cm.

    Izoplast extremo Prestige MD
    4/14/4/16/4 k=0,6 SSP szara
    Średnio Uw 0,94 na okno, drzwi tarasowe ze słupkiem 0,91
    12 177 z montażem

    EXtremo PRESTIGE MD profil PVC 6-komorowy,bezołowiowy na stabilizatorach wapniowo-cynkowych BEZ
    REGRANULATU !!! Szer. budowlana 76 mm .Współczynnik przenikania ciepła dla profila Uf=1,1W/m2K. Trzy
    zgrzewalne uszczelki TPE.Podstawowy montaż GRATIS Do każdej pozycji klamki Roto Swing w kolorach do
    wyboru z palety Roto i ciepłe ramki w kolorach biały, szary, czarny, jasny brąz i ciemny brąz do wyboru

    Petecki
    4le/18/4/18/4le RS u=0,5
    Średnio Uw 0,8 na okno, drzwi tarasowe ze słupkiem 0,9
    12 453 z montażem tradycyjnym+50zł/mb ciepłego parapetu

    Sytem profili salamander bluevolution 82MD, rama HO 73/82MD, skrzydło HO Z85/82, Seria Excellent Class 82MD

    Oknoplast
    4TF/18/3/16/3TF 4Xglass U=0,5
    Średnio Uw 0,8 na okno ,drzwi również z ruchomym słupkiem
    13 688 z montażem tradycyjnym

    System Winergetic Premium

    Czekam na jeszcze jedną wycenę, ale ze względu na możliwość wykonania okna kuchennego z jednej tafli przymierzamy się do Peteskiego, cena również jest średnia.

    Co sądzicie na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 27-11-2015 o 13:02

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Jedno okno w wymiarze otworu 2500x1000[...]wykonanie takiego okna uchylnego Co sądzicie na ten temat?
    Techniczne nieporozumienie i użytkowy dramat,
    PRO QUALITY

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Techniczne nieporozumienie i użytkowy dramat,

    Mozesz jakoś to uzasadnić?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Mozesz jakoś to uzasadnić?
    Jak rozumiem ma to być okno jednoskrzydłowe. W takim przypadku należy liczyć się z bardzo słabą szczelnością produktu. Przy oknie dwudzielnym o wiele lepiej nie będzie. Użytkowy dramat rozpocznie się przy pierwszym myciu. Skrzydło ważyć będzie około 85 kg. Aby je umyć trzeba rozpiąć rozwórki i swobodnie opadające skrzydło położyć poziomo wykorzystując jakieś podpory lub utrzymać w ręku. Nie bardzo wyobrażam sobie panią domu walczącą z takim ciężarem, a na dodatek próbującą jeszcze umyć zewnętrzną płaszczyznę okna.
    PRO QUALITY

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Czyli lepszym wyjściem będzie montaż fixa? W sumie nie pomyślałem o rozpianiu rozwórek. Co do szczelności masz na myśli, że ze względu na ciężar skrzydła okucia mogą nie wytrzymać.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Co do szczelności masz na myśli, że ze względu na ciężar skrzydła okucia mogą nie wytrzymać.
    Co do szczelności mam na myśli, że ze względu na okucia będzie wiało, raczej prędzej niż później.
    PRO QUALITY

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Pomyślimy nad fixem. Co do wybory firmy co polecacie?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Decyzja taka, że będzie fix,
    Ale nadal nie wiem którą firmę wybrać, jeszcze zastanawiamy się nad drzwiami w tarasie, za hs nie chcę przepłacać, czy dać jak jest zwykłe ze słupkami, czy patio jeśli cena będzie atrakcyjna?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    to już twój wybór -musisz patrzeć co ci bardziej pasuje- fajne są okna ze składanym słupkiem i ja takie będę miał po otworzeniu większy otwór niż przy hsi-e
    T12345T a co sądzisz o wymiarze okna wys 1,2m szer 1,8m żeby było tylko uchylne?
    Z242 na kujawach

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Z firmą miałem na myśli czy brać profil salamander bluevolution czy veka softline.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    T12345T a co sądzisz o wymiarze okna wys 1,2m szer 1,8m żeby było tylko uchylne?
    Sądzę, że bym sobie takiego nie obstalował.
    PRO QUALITY

  17. #17

    Domyślnie

    Ja mam okno 200x150 (szer. x wys.) prod. Vidok, uchylne. Dwa lata mineły i jakoś nie widzę różnicy w uszczelnieniu a właśnie w tą ścianę mam najwięcej wiatru.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Ja mam okno 200x150 (szer. x wys.) prod. Vidok, uchylne. Dwa lata mineły i jakoś nie widzę różnicy w uszczelnieniu a właśnie w tą ścianę mam najwięcej wiatru.
    Ja też nie rozumiem obaw TESTa co do szczelności. Oczywiści pod warunkiem ożycia pełnego okucia obwiedniowego i prawidłowego dystansowania wkładu szybowego! Mycie takiego czegoś wyłącznie od zewnątrz.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vabien23
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My wybralismy Veka Softline ale nie z KNS-u (tak sie tam nazywają) tylko z Oknoplast Krakow o nazwie Winergetic Premium, braliśmy też mocno pod uwagę Bluevolution 82 ale wybór w poniedziałek padł na Vekę, teraz czekamy na montaż - styczeń..Daj znać co wybraliście.
    Pozdr
    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Z firmą miałem na myśli czy brać profil salamander bluevolution czy veka softline.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    My chyba też weźmiemy Vekę softline, jutro jadę obejżeć produkt i montaż zaproponowany przez firmę, która nam wycenę robiła.
    Cenę mieli najlepszą, i poleceń sporo mieli.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony