dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabezpieczenie styropianu zaciągniętego klejem na 2-3 lata

    Witam,
    nowowybudowany dom został ocieplony styropianem i zaciągnięty klejem. W takim stanie przetrwał już 2 zimy (przy czym były to łagodne zimy i nie widać żadnych ubytków na kleju). W związku z tym, że tynkowanie prawdopodobnie nastąpi nie wcześniej, niż za jakieś 2 zimy, chciałbym w jakiś sposób zabezpieczyć ten klej przed działaniem pary woda+mróz. No i teraz moje pytanie - czy położenie Unigruntu będzie dobrym pomysłem? Znacząco zniweluje on nasiąkliwość kleju. Prawdopodobnie (niestety pewności jeszcze nie mam) będzie kładziony tynk silikonowo-silikatowy. No i moja obawa - czy Unigrunt nie zmniejszy przyczepności takiego tynku do kleju?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Proponowałbym pomalowanie wszystkiego putzgrundem 610. Zabezpieczy klej przed wsiąkaniem wody i warunkami atmosferycznymi a dodatkowo można go podpigmentować w kolorze docelowym bądź zbliżonym do koloru przyszłej elewacji i przy okazji sprawdzić jak budynek będzie się prezentował. W przeciwieństwie do unigruntu jest to produkt kryjący. http://www.caparol.pl/produkty/syste...grund-610.html

  3. #3

    Domyślnie

    Prodecent systemu ocieplenia prawdopodobnie przewiduje gruntowanie kleju pod tynk. Najbezpieczniej bedzie uzyć tego systemowego - jeżeli używasz produktów różnych producentów to osobiście użyłbym grunt zalecany przez producenta planowanego tynku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony