dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 75
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1497
  1. #1081
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    To i ja się dopiszę

    Kupiliśmy działkę wraz z fundamentem, zaadaptowanym projektem (i tak do zmiany) i już nawet zdążyłem parę razy się spocić na budowie!

    Dziennik w sygnaturce.

  2. #1082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ciupaq

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Stare Faszczyce
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam,
    My właśnie zakończyliśmy budowę

  3. #1083

    Domyślnie

    Witam.
    My zaczęliśmy w tym roku - planujemy do zimy zrobić SSO - już są ściany, jest też materiał na strop. SSO Wygląda całkiem realnie.
    Pozdrawiam

  4. #1084
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kataryna86
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Pieszków
    Kod pocztowy
    59-323
    Posty
    19

    Domyślnie Pytanie o koszty

    Witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie kosztów rozłożenia kanalizacji we fundamencie. Może ktoś podzieli się informacją ile kosztowala robocizna i materiały ? Z góry dzięki

  5. #1085
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Materiał 1000 - 1500 zł (zależy ile punktów itp), u Mnie cena wliczona w całość

  6. #1086
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    u mnie 700zl material (parterowka ktora mala nie jest) robocizna w cenie sso.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  7. #1087
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łukasz_Ka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    84

    Domyślnie

    Mało kto się chwali postepami na Bociankach. Wszyscy zgodnie z planem?

    U nas czekamy teraz na więźbe i później pokrycie. Do tego etapu wszystko zakończone. Gdzieś za tydzień powinno już coś się na dachu dziać... Chociaż spodziewam się kilkudniowego opóźnienia.

    Fajnie jest już mieć wszystkie ściany. Wkoncu można przestać sobie wyobrażać wielkości pomieszczeń, tylko je zobaczyć

  8. #1088

    Domyślnie

    U mnie krycie blachą, okna w produkcji, polujemy na instalatorów i modlimy się o późną zimę

  9. #1089
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lolka.77

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    26

    Domyślnie

    U nas od miesiąca czekamy na tynki :/ Pierwszy niesłowny wykonawca nam się trafił Zobaczymy czy w końcu jutro czy pojutrze zacznie...
    Poza tym postępy są. Elektryk w domu skończył i przeniósł się z robotą na budynek gospodarczy, dach położony, oczyszczalnia zamontowana. Tylko te tynki wszystko psują, bo teoretycznie już miałam wszystkie instalacje mieć i ocieplone poddasze. Już nawet nie myślę o jakiejkolwiek szansie na przeprowadzkę w tym roku, bo przez te cholerne tynki to teraz na hydraulika czekać będę, aż skończy to co zaczął jak się okazało, że u nas jeszcze nie ma co robić :/

  10. #1090
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Ka Zobacz post
    Mało kto się chwali postepami na Bociankach. Wszyscy zgodnie z planem?

    U nas czekamy teraz na więźbe i później pokrycie. Do tego etapu wszystko zakończone. Gdzieś za tydzień powinno już coś się na dachu dziać... Chociaż spodziewam się kilkudniowego opóźnienia.

    Fajnie jest już mieć wszystkie ściany. Wkoncu można przestać sobie wyobrażać wielkości pomieszczeń, tylko je zobaczyć
    No dobra, to się pochwalę
    W czwartek zamontowano nam wiązary
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14331759_1216975848368290_717908543_n.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	367788

    Teraz jak pogoda pozwoli, sami dokończymy dach.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  11. #1091
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pogoda sprzyjała, więc każdy zapracowany,mi więźbę skończyli w piątek, okna dachowe oraz kolankowe zamówione(fakro), jutro podejmuje decyzję czy zamówić Oknoplast winergetic premium czy Krisspol fen 85... w środę jak dobrze pójdzie wchodzi dekarz, ekipa dziś zaczeła robić działówki przez co środek nabiera klimatu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160915_175334_resized.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	367889Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160915_175942_resized.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	367890Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160916_154201_resized_1.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	367891Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160919_180137_resized_1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	367892 najbardziej to w słoneczne dni podoba mi się widok z jadalni oraz piętra na beskidy...idealnie musze teaz dograc szczegoly z elektrykami, wodkanami, ekipą od piany do poddasza, ogolnie do tej pory dużo robila ekipa od sso, teraz już trzeba kilka ekip ogarnąć by wszystko się zazębiało, a jak wiadomo każdy ma swoje jakieś terminy...

  12. #1092
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Tak z czystej ciekawosci, po cholere chcesz inwestowac tyle kasy w okna, skoro sciany szczytowe i tak beda jednym wielkim mostkiem termicznym?
    Jesli sie kupuje okna pasywne to o inne rzeczy tez pasowaloby zadbac. Tak to troche kasa wyrzucona w bloto moim zdaniem.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  13. #1093
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Tak z czystej ciekawosci, po cholere chcesz inwestowac tyle kasy w okna, skoro sciany szczytowe i tak beda jednym wielkim mostkiem termicznym?
    Jesli sie kupuje okna pasywne to o inne rzeczy tez pasowaloby zadbac. Tak to troche kasa wyrzucona w bloto moim zdaniem.
    Racja
    No, chyba że rafalcn, planuje wcześniej położyć ocieplenie nakrokwiowe, a nie tylko pianę między krokwiami.
    A może te betonowe szczyty to będę "ogniomury"/attyki wystające ponad dach?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 20-09-2016 o 16:36
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #1094
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafalcn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    40
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak jak ktoś słusznie zauważył attyki będą wystawały ponad dach i będą ocieplone grafitowym styropianem...skad sięt eż ludzią bierze, że pianę sie daje tylko między krokwie? Piana będzie równiez na krokwiach

  15. #1095
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    Tak jak ktoś słusznie zauważył attyki będą wystawały ponad dach i będą ocieplone grafitowym styropianem...skad sięt eż ludzią bierze, że pianę sie daje tylko między krokwie? Piana będzie równiez na krokwiach
    Pod krokwiami, nie na krokwiach
    A że napisałam "między krokwiami", to skrót myślowy, który zawiera w sobie taką w obecnych czasach oczywistość, jak ścisłe powiązanie ocieplenia pomiędzy krokwiami z kilkoma centymetrami także pod nimi I o ilość tych centymetrów chodzi.
    Jeśli inwestor jest nieświadomy, to firmy piankujące zrobią jak uważają. A często uważają, że 2 cm pod krokwiami to "świat z głową", bo "przecież drewno jest bardzo ciepłe i dobrze izoluje" (autentyczna wypowiedź pana od pianek, z tamtegorocznych targów budownictwa w BB).

    P.S.
    No i chciałam jeszcze napisać, że podoba mi się kształt Twojego domu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 20-09-2016 o 17:26
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #1096
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalcn Zobacz post
    Tak jak ktoś słusznie zauważył attyki będą wystawały ponad dach i będą ocieplone grafitowym styropianem...skad sięt eż ludzią bierze, że pianę sie daje tylko między krokwie? Piana będzie równiez na krokwiach
    Ok przepraszam za bledny osad
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  17. #1097
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kfwk

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-134
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć!

    Ja obecnie rozważam remont 40-letniego domu po babci lub budowę nowego na innej działce, która do mnie należy. Za remontem przemawia świetna lokalizacja i w miarę dobry stan ale i tak byłoby masę roboty (wymiana wszystkich instalacji, ocieplenie dachu i aranżacja poddasza, ocieplenie budynku i jego odwodnienie i wszelakie prace w środku typu tynki itp.) do tego pozostaje mało atrakcyjna bryła klocka z czasów PRL z piwnicami, piętrem i strychem. Ogólnie dom z typu tych gdzie można się wprowadzić nawet w tej chwili bo jest schludnie i ciepło (okna plastikowe wszędzie, parkiet i deski drewniane itp) ale jak myśli się o doprowadzeniu go do "współczesnych standardów" to człowiek rozważa budowę nowego. Obecnie zatrudniłem architekta, który robi inwentaryzację wnętrz a później zatrudnię kosztorysanta, który podliczy mi jaka opcja ile mniej więcej by kosztowała. Ja jestem programistą i znam się na tym co robię a nie na budowie domów więc chciałbym całość prac zlecić firmie, która kompleksowo się wszystkim zajmie. Tak więc być może dołączę w tym roku też do grupy budujących - na forum myślę, że znajdę jakieś pomysły na to co można zaimplementować w swoim domu

  18. #1098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Mnie się będą dopiero w poniedziałek drukować papiery. Jakby to powiedział Adaś rezyser w Nic śmiesznego: "nie nakręcimy tego dzisiaj", czyt. marne moje szanse na dobrnięcie do SSO w tym roku. W między czasie urodziła się jeszcze zmiana bramy garażowej 525cm na dwie mniejsze po 250cm. Niedawno ktoś poradził, aby pójść amerykańskim stylem i nie robić ogrodzenia z bramą wjazdową od "frontu", tylko ogrodzić bezpośrednio do garażu co wyeliminuje konieczność kupowania i obsługi bramy, ale także zwiększy miejsce na parkowanie. Zastanawiam się więc mocno nad takim rozwiązaniem, szczególnie, że mam ostatnią działkę na ulicy i nikt mi tam nie wpadnie przez przypadek. Jedyne co, to boję się o dzikie albo sąsiedzkie psy, które mogą mi szczać po elewacji... Ktoś ma jakieś przemyślenia na ten temat?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #1099
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jak będą twoje auta wyprowadzać z garażu to brama nie zaskrzypi..... Spij spokojnie jak auta kradną ... po co Tobie podwójny stres... nr 1. utrata auta ..nr 2 skrzypienie bramy...
    Darek B

  20. #1100
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jak będą twoje auta wyprowadzać z garażu to brama nie zaskrzypi..... Spij spokojnie jak auta kradną ... po co Tobie podwójny stres... nr 1. utrata auta ..nr 2 skrzypienie bramy...
    Musiałby mieć takie auto, dla którego warto się się bardziej narażać i włamywać do garażu. A przecież łatwiej jest "sprzątnąć" auto z parkingu pod blokiem czy z ulicy.

    Myjk, jeśli to ostatni dom i ulica się kończy, to po co psy miałyby zostawiać swoje wizytówki na Twojej elewacji? Chyba, że masz w domu sukę i do niej byłyby wizyty i te wizytówki
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


Strona 55 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony