dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 14
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 272
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Aha no właśnie nie byłem pewny, ten niebieski mnie trochę zmylił
    BTW: widzę że rozmiar telewizora też się przy okazji wyjasnił
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #62

    Domyślnie

    Rozmieszczenie pomieszczeń prawie takie jak u mnie. Tylko ja zamieniłem miejscami wiatrołap z pomieszczeniem gospodarczym.
    Co się znajduje pomiędzy garderbą, a jedną z sypialni?
    Co to z zgrubienie muru obok kominka(za tą komodą z kwiatkiem)? Kanały kominowe i wentylacyjne? Nie leiepiej było posadowić je w pomieszczeniu gospodarczym?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Koło sypialni chcę maleńką łazienkę. Drzwi przesuwane, chowane w ściance k-g. Tylko kabina prysznicowa, mała umywalka i kibelek.

    To zgrubienie w kuchni to kominy - wentylacyjne, dymowy i opcjonalny spalinowy. Nie chciałem juz za mocno ingerować w projekt. Moze i faktycznie można było to przesunąć do pomieszczenia gospodarczego... no ale juz fundamenty stoją.Ten regał ma być mini spiżarka na trwałe produkty typu mąka, makaron, itp. Kominy wentylacyjne zostaja pomimo planowanej WM bo jak powiedział kierbud łatwo zaślepić ale gdyby okazały sie potrzebne to dobudować trudniej

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Bardzo fajna wizualizacja, na szczególną pochwałę zasługuje oczywiście centralnie usytuowany kominek i akwarium bomba
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Pora roku budowaniu nie sprzyja, więc się "bawię" w co innego przez ten jesienny czas


  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wizualizacja świetna, aż mnie zmobilizowałeś do uszczegółowienia mojej

    Co do akwarium to ja kombinuje jak zrobić u siebie, żeby sump i wszelkie graty dać za ścianą w pomieszczeniu gospodarczym wychodzi mi trochę baniak za blisko kominka - dlatego muszę siąść do wizualizacji.

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    A czemu nie dasz sumpa pod akwa? Nie szkoda Ci miejsca w pomieszczeniu za ścianą? No i jak duże będziesz miał akwa?

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Mam sump pod akwa. Ale komory fluidyzacyjnej z K1 nie da się wyciszyć na tyle, żeby nie przeszkadzała. Teraz mam sześcian 300L z żółwiem, ale docelowo ono wyląduje w mojej jamie, a w salonie chcę zrobić typowe rybne. 500? 720?

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    jedno co bym zmieniła to stół postawiła prostopadle do ściany a nie równolegle, o ile zostanie wystarczająco dużo miejsca na wygodne przejście do kuchni

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Moja makieta domu dostała wiązary. Wszystkie wymiary i wzmocnienia dokładnie jak w projekcie, w skali 1:50. Konstrukcja dachu nie jest przytwierdzona tak abym mógł zdjąć przymierzać sobie modele mebli


  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Dzięki. Chyba mam coś z głową, bo dopiero ławy fundamentowe wylane a ja już zamówiłem sadzonki ligustra i pęcherznicy na żywopłot od strony drogi powiatowej. W sumie z powodów czasowo-finansowych nie wiem kiedy skończę dom to przynajmniej niech żywopłot rośnie Moja koncepcja tego żywopłotu to możliwie jak najbardziej naturalny i przycinany tak aby wyglądał na dziko rosnące krzaki z przemieszanymi roślinami. Do planu rozmieszczenia roślin, stworzonego przy porannej kawie, użyłem... excela i funkcji RAND() Poniżej kilka wariantów wygenerowanych przez komputer

    Część
    Ja właśnie jestem na etapie wykończeniówki. Cały dom wybudowałam z tatą i czasami mamą I wiesz co chyba podobnie jak Ty mam coś z głową,bo nawet fundamentów nie miałam wylanych a ja sadzonki na żywopłot miałam już posadzone. Dom się powoli budował a drzewka rosły dziś mam piękny 2 metrowy naturalny płot
    Zapraszam na prowadzone przeze mnie handlowe warsztaty szkoleniowe w Katowicach

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Moja makieta domu dostała wiązary. Wszystkie wymiary i wzmocnienia dokładnie jak w projekcie, w skali 1:50. Konstrukcja dachu nie jest przytwierdzona tak abym mógł zdjąć przymierzać sobie modele mebli

    Zajebiste! robisz to wszystko w drukarce?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Drukarka 3D, modele rysowane w sketchupie. Potem klej modelraski i trochę cierpliwości Miało byc po łepkach zrobione - żeby tylko były wiązary celem wizualizacji pod kątem pustki nad salonem. Jak zacząłem "czytać" projekt konstrukcji dachu to sie tak wkręciłem, że każdą belkę, słupek, stężenie odwzorowałem

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Drukarka 3D, modele rysowane w sketchupie. Potem klej modelraski i trochę cierpliwości Miało byc po łepkach zrobione - żeby tylko były wiązary celem wizualizacji pod kątem pustki nad salonem. Jak zacząłem "czytać" projekt konstrukcji dachu to sie tak wkręciłem, że każdą belkę, słupek, stężenie odwzorowałem
    a tam nad garażem ten ostatni wiązar który opiera się tylko na murłacie, to tak jest w projekcie? Wygląda to co najmniej podejrzanie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U mnie też tylko na murłatach opierają się po dwie krokwie na stronę.
    Wytrzyma.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Tak jest w projekcie. Tak samo jest z drugiej strony domu. Pomiędzy garażem a domem, gdzie obie połacie dachu na siebie zachodzą, są tylko dodatkowe belki podpierajace same krokwie

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    No tak, tylko że zazwyczaj przy wiązarach murłata to grubsza deska (5cm), jakoś nie widzę tego aby na tym cokolwiek się opierało. Chyba że jest tam jakaś konkretna kantówka to ok.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    W tym projekcie murłata ma wymiar 16x16 wiec chyba nie tak źle.

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ruszam dalej z pracami. Teraz takie pytanko - czy mogę (i jakie ewentualnie ma to wady) zmienić przebieg kabla zasilającego? Na projekcie zaznaczony jest linią przerywana oznaczoną 8. Myśliałem, żeby puścić go przy samej ścianie frontowej domu zamiast 3m od niej - zaznaczyłem żółtą linią. Co Wy na to?



    Jakoś te 3m od budynku wydajami sie dziwne - tak przez środek terenu przed domem. Na pewno będzie tam też mały ogródek

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    A nie jest wymagana jakaś minimalna odległość od ścian budynków? Na pewno są wytyczne odległości od innych instalacji

    Edit:
    Znalazłem coś takiego na internecie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	382875

Strona 4 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony