dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Motywacja pracowników.

    Powiedzcie co waszym zdaniem jest najbardziwj dla Was motywujące jeśli chodzi o pracę? Czy rzeczywiście motywują tylko pieniądze?A co sądzicie o motywacji poprzez świadczenia socjalne jak np. opieka prywatnego lekarza (MODEROWANO) czy karta sportowa albo inna forma motywacji?Co na Was najlepiej wpływa i dlaczego?
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 14-11-2015 o 07:16

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Nu nie - jeszcze dochtory się na forum budowlanym nie reklamowały ?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Najbardziej wpływa na mnie czterogodzinna narada motywująca po godzinach pracy i możliwość pracy po godzinach jak i w dni wolne od pracy za free

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pieniądze motywują do pewnego stopnia. Gdy ich jest za mało to wiadomo że jest stres ale w pewnym momencie już przestają grać pierwsze skrzypce.
    Ale poza tym najbardziej motywuje atmosfera w zespole. Żadne świadczenia socjalne, karty sportowe, lunchowe - cokolwiek - nie jest w stanie sprawić że nie będę rzygać na myśl o pracy jeśli szef czy klimat pracy będzie beznadziejny. Taka prawda niestety. W życiu nic nie jest proste. Jak się jest chamem a nie szefem to nie wystarczy kupić magicznej kartki by ludzie z roboty nie uciekali.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Co motywuje? Szef, który mówi; "będzie mi bardzo miło jeżeli Pan/Pani" zamiast "proszę natychmiast" Spróbujcie, to działa!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6

    Domyślnie

    A jakby tak karnet do klubu go-go...
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  7. #7

    Domyślnie

    Zarobek myśle jest najbardziej motywujący

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar RobsonC
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    38

    Domyślnie

    Świadomość że twoja praca jest do czegoś potrzebna. Jest takie zjawisko nazywane Fenomenem Gówno Wartych Prac. (Całkiem serio)
    Polecam artykuł na ten temat: http://nowyobywatel.pl/2013/09/23/fe...-wartych-prac/
    Pozdrawiam
    Robert

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Napisano już o tym wiele doktoratów. Mnie nie motywuje żaden z wymienionych powyżej. Motywuje mnie to, że jestem potrzebna, bo w efekcie mojej pracy pojawiają się nowe/ulepszone produkty/usługi, powstają nowe firmy
    i uprawiam hobby, za które mi płacą.
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 18-11-2015 o 17:25
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Napisano już o tym wiele doktoratów. Mnie nie motywuje żaden z wymienionych powyżej. Motywuje mnie to, że jestem potrzebna, bo w efekcie mojej pracy pojawiają się nowe/ulepszone produkty/usługi, powstają nowe firmy
    i uprawiam hobby, za które mi płacą.
    W kontekście bardzo dobrej publikacji przytoczonej powyżej należy zapytać siebie "czy te nowe, ulepszone produkty i usługi" są czymś niezbędnym. Tak, wiem, generują miejsca pracy. Ale pracy, w ramach której są tworzone konkretne rzeczy, czy pracy wynikającej ze sztucznie stworzonych potrzeb? Wg artykułu powyżej urzędnik również pomaga firmom itd, pomaga przezwyciężyć trudności, które stworzył wcześniej on sam lub jemu podobni.

    Podoba mi się ten artykuł. Moja praca, mogę powiedzieć, jest w połowie niepotrzebna

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Podoba mi się ten artykuł. Moja praca, mogę powiedzieć, jest w połowie niepotrzebna
    To jak trzecie prawo Murphy'ego. Komputer służy do tego aby ułatwić ci pracę, której bez niego w ogóle nie musiałbyś robić.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    W kontekście bardzo dobrej publikacji przytoczonej powyżej należy zapytać siebie "czy te nowe, ulepszone produkty i usługi" są czymś niezbędnym. Tak, wiem, generują miejsca pracy. Ale pracy, w ramach której są tworzone konkretne rzeczy, czy pracy wynikającej ze sztucznie stworzonych potrzeb? Wg artykułu powyżej urzędnik również pomaga firmom itd, pomaga przezwyciężyć trudności, które stworzył wcześniej on sam lub jemu podobni.

    Podoba mi się ten artykuł. Moja praca, mogę powiedzieć, jest w połowie niepotrzebna
    czasem słyszę od znajomych : kolejna bardzo dobrze wykonana nikomu niepotrzebna robota

  13. #13
    Banned
    mag88

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-798
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dla mnie motywacją są tylko pieniądze. Żaden socjal mnie nie interesuje, bo nie ma z tego wymiernych korzyści.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mizinsky

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    3

    Domyślnie

    Harmonia rodzi zwycięstwo
    Dla mnie nie ma jednej kluczowej rzeczy... Pieniądzie, czas wolny po pracy (chodzi mi o ograniczenie czasu pracy np do 9 h dziennie), atmosfera w pracy, poczucie pożyteczności, hmm rozwój w trakcie pracy.

  15. #15

    Domyślnie

    Pieniądze i dobra atmosfera w pracy, brak chamstwa. Tyle wystarczy

  16. #16

    Domyślnie

    Najbardziej motywujace jest dla mnie: pieniądze, możliwość rozwoju i awansu, możliwość szczerego wyrażenia własnej opinii, fajna atmosfera w pracy, jasne zasady współpracy, w porządku szef, umowa o pracę i ogólnie stabilność. Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Dla mnie wyłącznie kasa. Chodzę do pracy bo muszę zarobić na tzw. życie.
    Nie mam potrzeby dowartościowywania się w pracy, spełniam się poza nią.
    Moim marzeniem jest mieć na tyle pieniędzy, żeby nie pracować ... w pracy.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie istnieje takie pojęcie jak "zarabiać wystarczająco dużo" zawsze jest za mało. A tak chyba jesteś tą szczęściarą która nie odczuła na sobie co to znaczy mobbing i chamstwo w pracy i jak ono destruktywnie wpływa na moralność, zaangażowanie i wydajność. Żadne pieniądze nie są warte takich warunków

  19. #19

    Domyślnie

    Dokładnie, zgadzam się z AnikoPL. Zadna kasa nie jest warta zdrowia psychicznego. Co z tego ze mam kase, jak jestem bliski wariatkowa - to przyklad , ale w sumie miałem rozne sytuacje w pracy...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    ja mam dwie prace +wolontariat - jedna na etat żeby zapewnić sobie środki - nudna, wkurzająca ale mam fajne koleżanki w niej - motywuje mnie tylko wypłata na czas - motywuje do tego by jej jeszcze nie rzucić
    druga w której dobrze się bawię, mam świetny zespół, pracujemy tylko kilka godzin w miesiącu ale to dla mnie praca marzeń - motywują mnie różne czynniki: jasne reguły awansowania, dodatki i premie ( nie tylko finansowe), prezenty uznaniowe, elastyczne godziny pracy. Minus jest taki że dopiero się w niej rozkręcam więc na razie to praca by sobie dorobić.
    trzecia - charytatywna, w zasadzie hobby. Pracuję w niej już 15 lat jako wolontariusz, motywują mnie ludzie, wzajemna pasja, dążenie do osiągania celów, poczucie spełnienia, chęć doskonalenia i uznanie - łechta ego, daje kupę radości
    Kiedyś rzucę tą pierwszą pracę na rzecz tej drugiej, bo zabiera mi zbyt dużo życia, entuzjazmu i nerwów. Trzecia będzie mi już chyba na zawsze towarzyszyć i w połączeniu z drugą będę miała czas dla rodziny, pieniądze i poczucie spełniania. o

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony