dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 109
  1. #81
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BananaShirt

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    poszukuję pieca, który byłby odpowiedni do ogrzania (c.o. + c.w.u.) nowo budowanego domu o powierzchni 100 m2. W domu będą mieszkały 4 osoby. Parter domu to w całości ogrzewanie podłogowe. Na piętrze w pokojach są grzejniki (3 szt), a w łazience podłogówka. Hydraulik polecił mi Vitodens 111-W, ale nie jestem pewny czy jego wbudowany zasobnik będzie wstanie ogrzać odpowiednią*ilość*wody.

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    na podstawie powierzchni domu i systemu CO raczej nie da się ocenić zapotrzebowania na cwu.
    Proszę napisać ile jest łazienek, jakie w łazienkach mają być przybory pobierające ciepła wodę (wanna, prysznic - jaki mała słuchawka czy wielka deszczownica)...
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #83
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BananaShirt

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    na podstawie powierzchni domu i systemu CO raczej nie da się ocenić zapotrzebowania na cwu.
    Proszę napisać ile jest łazienek, jakie w łazienkach mają być przybory pobierające ciepła wodę (wanna, prysznic - jaki mała słuchawka czy wielka deszczownica)...
    W domu będzie jedna łazienka, w której będzie wanna i prysznic z deszczownicą. Poza tym to standardowo kuchnia + toaleta z umywalką.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VD111DT.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	395676
    patrząc na załączone dane techniczne. Mamy wydatek przez pierwsze 10 minut (potem z racji opróżnienia zasobnika strumień zmaleje).
    I tak Vitodens 111-W o mocy 19,0 kW da nam 160l/10min czyli jakieś 16 l/min. Pytanie teraz jaka będzie deszczownica, jeśli o zapotrzebowaniu na wodę ok 10-12l/min to kocioł obsłuży deszczownice i jeszcze będzie wody na umycie rąk lub zmywanie naczyń (oczywiście w tym samym czasie). Jednak jeśli deszczownica będzie potrzebować 15-16l/min to kocioł ją obsłuży ale jeśli ktoś w tym czasie będzie używał ciepłej wody to skończy się ona wcześniej niż po 10 minutach.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #85

    Domyślnie

    BananaShirt,

    W Pana przypadku lepszym rozwiązaniem będzie kocioł jednofunkcyjny współpracujący z zasobnikiem lub kocioł z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo jak Cerapur ACU. Takie rozwiązanie będzie gwarantowało wyższy komfort uzyskiwania ciepłej wody. Zachęcam również do zapoznania się z ofertą kotłów kondensacyjnych marki Junkers z rodziny Cerapur. Kotły dostępne są w wielu wariantach wykonania oraz mocy, co pozwoli na dopasowanie odpowiedniego kotła do każdego typu budynku. W celu doboru oraz wyceny ewentualnego montażu kotła polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie (moderowano)].

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 19-09-2017 o 16:15 Powód: Reklama niezgodna z regulaminem PP

  6. #86

    Domyślnie

    Witam
    Podepnę się pod temat. Szykuję się wymiana kotła gazowego przed zimą. Aktualnie mam stary kociołek Aristona dwu funkcyjny od 10 lat. Dom z lat 90tych po remoncie ocieplane ściany i wymieniony i ocieplony dach kilka lat temu. Wygląda to mniej więcej tak http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2q95. Opłaty roczne za gaz aktualnie ok 3500zł. Zastanawiam się na kotłem kondensacyjnym z zamknięta komorą spalania dwu funkcyjnym. Jednofunkcyjny raczej nie wchodzi w grę. Według wyliczeń wychodzi dosyć dużo bo ponad 21KW kociołek. Wydaję się dużo ale i dom na swoje lata i starą technologie. Możecie coś polecić w miarę przystępnej cenie. Zastanawiałem się nad Junkersem lub Termet-em ze względu na opinie i serwis blisko.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 20-09-2017 o 20:37

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Jeśli masz ogrzewanie na grzejnikach, to śmiało bierz Termeta (tylko może nie ten najtańszy Silver). Jak potrzebujesz bardziej zaawansowanego sterowania, to Junkers.
    Ja tam z wyliczeń widziałem 15kW, ale faktycznie zapotrzebowanie może być trochę większe.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Jeśli masz ogrzewanie na grzejnikach, to śmiało bierz Termeta (tylko może nie ten najtańszy Silver). Jak potrzebujesz bardziej zaawansowanego sterowania, to Junkers.
    Ja tam z wyliczeń widziałem 15kW, ale faktycznie zapotrzebowanie może być trochę większe.
    15KW zapotrzebowanie domu na ciepło ale poniżej jakiej mocy kociołek potrzebujesz to pokazuje >20KW wiec zakładam że taki muszę szukać?

  9. #89

    Domyślnie

    Witam
    Jaki moglibyście polecic piecyk do nowo wybudowanego domu? Powierzchnia ok 170m2 + garaz nieogrzewany+ kotlownia, 100% ogrzewanie podłogowe około 200m2, ocieplenie podloga 15cm, sciany 20cm, poddasze 30cm, rekuperacja. Do tej pory myślałem nad pompą ciepła lub pelletem ale ceny pomp zbyt wysokie wiec teraz zastanawiam sie nad gazem. Nie ma sieci w pobliżu więc wgre wchodzi tylko zakup zbiornika nadziemnego na własność czy to bedzie oplacalne? Za gazem przemawia bezobsługowość, dlatego skłaniam się ku niemu.

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol02 Zobacz post
    Witam
    Jaki moglibyście polecic piecyk do nowo wybudowanego domu? Powierzchnia ok 170m2 + garaz nieogrzewany+ kotlownia, 100% ogrzewanie podłogowe około 200m2, ocieplenie podloga 15cm, sciany 20cm, poddasze 30cm, rekuperacja. Do tej pory myślałem nad pompą ciepła lub pelletem ale ceny pomp zbyt wysokie wiec teraz zastanawiam sie nad gazem. Nie ma sieci w pobliżu więc wgre wchodzi tylko zakup zbiornika nadziemnego na własność czy to bedzie oplacalne? Za gazem przemawia bezobsługowość, dlatego skłaniam się ku niemu.
    Witam,
    A na jakie pompy ciepła patrzyłeś? Gruntowe to rzeczywiście może być spory wydatek dla domowego budżetu. Powietrzne pompy ciepła są nieco tańsze, a w Twoim przypadku, wypożyczanie czy zakup zbiornika też będzie dodatkowym kosztem, który należy wziąć pod uwagę. A skoro zależy Ci na bezobsługowym systemie to pompy ciepła Ci to gwarantują.
    Jaki masz budżet na ten cel przeznaczony? Może mógłbym Ci doradzić
    Zapraszam do dyskusji! Jeśli masz konkretne zapytanie czekam na wiadomość!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #91

    Domyślnie

    Witam
    Podepnę się pod temat. Szykuję się wymiana kotła gazowego przed zimą. Aktualnie mam stary kociołek Aristona dwu funkcyjny od 10 lat. Dom z lat 90tych po remoncie ocieplane ściany i wymieniony i ocieplony dach kilka lat temu. Wygląda to mniej więcej tak http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2q95. Opłaty roczne za gaz aktualnie ok 3500zł. Zastanawiam się na kotłem kondensacyjnym z zamknięta komorą spalania dwu funkcyjnym. Jednofunkcyjny raczej nie wchodzi w grę. Według wyliczeń wychodzi dosyć dużo bo ponad 21KW kociołek. Wydaję się dużo ale i dom na swoje lata i starą technologie. Możecie coś polecić w miarę przystępnej cenie. Zastanawiałem się nad Junkersem lub Termet-em ze względu na opinie i serwis blisko.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Witam,

    Zachęcam do zapoznania się z kotłami dwufunkcyjnymi z rodziny Cerapur marki Junkers. Posiadamy w swojej ofercie kotły dwufunkcyjne o znamionowej mocy 24kW, które będą odpowiednie do Pańskiego budynku. Kotły Cerapur cechują się wysoką jakością wykonania oraz szeroką modulacją mocy palnika.
    W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą w doborze, jak i również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol02 Zobacz post
    Witam
    Jaki moglibyście polecic piecyk do nowo wybudowanego domu? Powierzchnia ok 170m2 + garaz nieogrzewany+ kotlownia, 100% ogrzewanie podłogowe około 200m2, ocieplenie podloga 15cm, sciany 20cm, poddasze 30cm, rekuperacja. Do tej pory myślałem nad pompą ciepła lub pelletem ale ceny pomp zbyt wysokie wiec teraz zastanawiam sie nad gazem. Nie ma sieci w pobliżu więc wgre wchodzi tylko zakup zbiornika nadziemnego na własność czy to bedzie oplacalne? Za gazem przemawia bezobsługowość, dlatego skłaniam się ku niemu.
    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem gazowego kotła kondensacyjnego lub pompy ciepła zachęcam do zapoznania się z ofertą produktową marki Junkers. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania zachęcam do wykonania OZC przez projektanta, na podstawie którego będzie można dobrać urządzenie grzewcze o odpowiedniej mocy. Zarówno pompa ciepła, jak i kocioł gazowy są rozwiązaniami bezobsługowymi. Wybór pompy ciepła będzie wiązał się z wyższymi kosztami inwestycyjnymi oraz znacznie niższymi rocznymi kosztami ogrzewania budynku w porównaniu do kotłów gazowych zasilanych gazem LPG.
    W celu doboru kotła lub pompy ciepła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie naszych produktów: http://www.junkers.pl/produkty/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  13. #93

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich w swoim pierwszym poście na Forum

    Jestem w trakcie wykańczania domu, aktalnie na etapie wyboru pieca. Jestem laikiem w temacie ale z doświadczeń znajomych rozglądałem się w ofercie Viessmann'a, Vaillant'a, Auer lub DeDietrich. Kilka słów o samym domu:
    1. dom z półbala, docieplony wełną 15-20 cm
      okna i drzwi balkonowe dwukomorowe
      powierzchnia 145 m po podłodze, 126 użytkowej, parter plus poddasze użytkowe
      dwie łazienki, w jednej wanna w drugiej pysznic
      obie łazienki plus wiatrołap z elektryczną podłogówką
      osobne pomieszczenie na kotłownię
      doprowadzony gaz
      w domu będzie również kominek z rozprowadzeniem ciepła, również na górę
      w domu będą mieszkały 2 osoby

    Wstępnie wybór padł na piec kondensacyjny, dwufunkcyjny. Ciekawą opcją którą znalazłem jest wbudowany zasobnik na ciepłą wodę (Viessmann Vitodens 111)
    Moje pytania do Was jeśli mogę:
    -czy taki piec z wbudowanym zasobnikiem da radę gdy np będzie trzeba napełnić wannę?
    -czy lepiej zastosować osobno i piec i większy zasobnik?
    -priorytetami mają być niezawodność i oszczędność, cena gra drugoplanową rolę. jakich producentów czy modele brać pod uwagę?

    Mój fachowiec proponuje Dedietrich Baxi Duo-tec Compact+, dostałem też ofertę Saunier-Duval. Warto się zastanawiać?
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc bo jak wspominałem- fachowiec ze mnie żaden

  14. #94

    Domyślnie

    Można liczyć na jakąś podpowiedź?

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Nawet kocioł 2f da radę napełnić wannę tylko, że w czasie napełniania nie będzie można korzystać z innych punktów poboru wody, bo jak nie to wanna będzie się napełniała baaardzo długi czas.
    Zasobnik powoduje że mamy zmagazynowaną ciepłą wodę i jak pracuje jeden punkt poboru i odkręcamy kolejny kran to strumień wody nie maleje. Oczywiście im większy zasobnik tym większy komfort i bezpieczeństwo, że wody nie zbraknie. Ale jeśli mamy np jedną łazienkę z prysznicem (o standardowym wypływie - nie jakąś wielką deszczownice) to czy zasobnik będzie miał 100 czy 1000 l to komfort będzie taki sam a koszy eksploatacji większego zasobnika (z racji większej straty postojowej) na pewno wyższe.

    Co do producentów no to wiadomo, że polecam jedyną, słuszną markę

    przy zasobniku warto się zastanowić nad sposobem przygotowania wody. W przypadku zasobników warstwowych wbudowanych w kotły należy pamiętać, że są ładowane poprzez wymienniki płytowe które szybko zarastają kamieniem w przypadku twardej wody. Wtedy warto zastosować stacje zmiękczające (nie mylić z demineralizatorami). Kocioł na pewno będzie wdzięczny i zrekompensuje się dłuższym okresem bezawaryjnej pracy a i dodatkowo nie będzie plam na świeżo umytym samochodzie cz też poprawi się smak wody (nie wspominając o zmniejszonej ilość zużytych detergentów)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #96

    Domyślnie

    Stacja zmiękczająca wodę to jak najbardziej konieczność bo niestety woda twarda.

  17. #97

    Domyślnie

    Witam.
    Planuje remont łazienki i szukam odpowiedniego pieca do swojego mieszkania.Mieszkają w nim 2 osoby plus dziecko.
    Jest to mieszkanie w poniemieckiej kamienicy o powierzchni 78 m na pierwszym piętrze a zarazem ostatnim.dach nowy ale jeszcze nie ocieplony(bedzie w niedalekiej przyszlosci).
    Okna plastikowe.sciany zewnetrzne - mury sa dwa a między nimi wolna przestrzeń.nie wiem jak fachowo to się nazywa.
    W łazience będzie wanna i prysznic (deszczownica)do tego dwa zlewy.jeden w kuchni drugi w łazience. Piec ma poradzić sobie z ogrzaniem mieszkania i ze swobodnym użytkowaniem wody przez dwie osoby.Z góry dziękuję za poradę

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.031
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaspaj Zobacz post
    Witam.
    Planuje remont łazienki i szukam odpowiedniego pieca do swojego mieszkania.Mieszkają w nim 2 osoby plus dziecko.
    Jest to mieszkanie w poniemieckiej kamienicy o powierzchni 78 m na pierwszym piętrze a zarazem ostatnim.dach nowy ale jeszcze nie ocieplony(bedzie w niedalekiej przyszlosci).
    Okna plastikowe.sciany zewnetrzne - mury sa dwa a między nimi wolna przestrzeń.nie wiem jak fachowo to się nazywa.
    W łazience będzie wanna i prysznic (deszczownica)do tego dwa zlewy.jeden w kuchni drugi w łazience. Piec ma poradzić sobie z ogrzaniem mieszkania i ze swobodnym użytkowaniem wody przez dwie osoby.Z góry dziękuję za poradę
    Witam,
    Masz jakiś budżet na ten cel ograniczony? Chętnie zaproponuję krótyś z produktów Viessmann - kocioł z rodziny Vitodens.
    Chyba, że sam przeanalizujesz różne warianty w naszym prostym konfiguratorze doborowym - znajdziesz go TUTAJ.

    W razie pytań - jestem do dyspozycji!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alvaro77

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-146
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam! Tak przeglądam zamieszczone tu posty i zastanawiam się jaki system ogrzewania zrównoważyłby efektywność z ceną za jego montaż i użytkowanie w sytuacji podziału 90m mieszkania na trzy, każdy z łazienką z dwuosobową wanną i prawdopodobnie prysznicem. W mieszkaniu jest gaz. mieszkania po podziale 2x 25m i ok 32m. Budynek ma ponad 100 lat. Nastawiam się na totalny remont.

    1) Gaz czy elektryka?
    2) 3x piece gazowe ? > 2funkcyjne z zamkniętą komorą spalania (kondensacyjne)?
    3) jeden piec gazowy z zasobnikiem np. 300l z rozprowadzeniem c.o. i c.w.u. do trzech lokali?

    Sytuacja pewnie nie taka sztampowa, może ktoś coś doradzi?

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Alvaro77 ; 27-03-2018 o 15:59

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Ad 3) -te 300l w zasobniku wystarczy na trzy dwuosobowe wanny?

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony