dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie 5500 zł za przyłącze wody na budowę - mało, dużo?

    Chciałem się poradzić lepiej zorientowanych w kwestii wyceny. Rurę mam tuż obok działki, więc do pociągnięcia jest jakieś 6 metrów. Projekt mam, dostałem też wycenę od potencjalnego wykonawcy (kwoty w zaokrągleniu):

    Razem: 4400 zł netto (5400 zł brutto), w tym:

    - materiał: 2600 zł (w tym 1850 zł studnia wodomierzowa, 750 zł reszta)
    - inwentaryzacja geodezyjna: 500 zł
    - robocizna: 1300 zł (w tym 400 zł odwodnienie wykopów, 500 zł montaż studni wodomierzowej, 400 zł reszta)

    Sensownie? Rozsądnie?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że drogo. Ja za 12 metrów rury, zrobienie wcinki do wodociągu, zrobienie zasuwy zapłaciłem 1800zł (materiał + robocizna). Geodeta zdarł 500. Projekt przyłącza drugie 500. Razem 2800.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał WuXeS Zobacz post
    Chciałem się poradzić lepiej zorientowanych w kwestii wyceny. Rurę mam tuż obok działki, więc do pociągnięcia jest jakieś 6 metrów. Projekt mam, dostałem też wycenę od potencjalnego wykonawcy (kwoty w zaokrągleniu):

    Razem: 4400 zł netto (5400 zł brutto), w tym:

    - materiał: 2600 zł (w tym 1850 zł studnia wodomierzowa, 750 zł reszta)
    - inwentaryzacja geodezyjna: 500 zł
    - robocizna: 1300 zł (w tym 400 zł odwodnienie wykopów, 500 zł montaż studni wodomierzowej, 400 zł reszta)

    Sensownie? Rozsądnie?
    HEJ-u mnie 100 m. rury + studzienka wodomierzowa z włazem+ wodomierz + kran na powierzchni + podpisane odbiory + 5.500 zł . -pomorze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał domino34 Zobacz post
    Wydaje mi się, że drogo. Ja za 12 metrów rury, zrobienie wcinki do wodociągu, zrobienie zasuwy zapłaciłem 1800zł (materiał + robocizna). Geodeta zdarł 500. Projekt przyłącza drugie 500. Razem 2800.
    A robiłeś studnię wodomierzową, czy nie miałeś takiego wymogu? Bo w całej tej zabawie najwięcej kosztuje szczelna studnia. Płaciłeś dodatkowo za koparkę, czy wszystko już w cenie?

    Cytat Napisał ary_zet Zobacz post
    HEJ-u mnie 100 m. rury + studzienka wodomierzowa z włazem+ wodomierz + kran na powierzchni + podpisane odbiory + 5.500 zł . -pomorze.
    A ile za dałeś za samą studzienkę? Płaciłeś coś dodatkowo za robotę?

    Ja buduję pod Warszawą, więc jestem przygotowany na ceny "premium", ale wydaje mi się jednak trochę za drogo. Z drugiej strony wszystkie elementy z osobna wyglądają w miarę sensownie, więc trochę nie wiem co myśleć.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał WuXeS Zobacz post
    A robiłeś studnię wodomierzową, czy nie miałeś takiego wymogu? Bo w całej tej zabawie najwięcej kosztuje szczelna studnia. Płaciłeś dodatkowo za koparkę, czy wszystko już w cenie?


    A ile za dałeś za samą studzienkę? Płaciłeś coś dodatkowo za robotę?

    Ja buduję pod Warszawą, więc jestem przygotowany na ceny "premium", ale wydaje mi się jednak trochę za drogo. Z drugiej strony wszystkie elementy z osobna wyglądają w miarę sensownie, więc trochę nie wiem co myśleć.
    Niestety nie powiem Ci ile - ponieważ płaciłem za całość 5.500 zł .Kopali dosyć głęboko -ok 2 m, i cały materiał był wliczony w cenę .Robili to ci sami kolesie co pracują w wodociągach - na czele z kierownikiem.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    [QUOTE=WuXeS;7040508]A robiłeś studnię wodomierzową, czy nie miałeś takiego wymogu? Bo w całej tej zabawie najwięcej kosztuje szczelna studnia. Płaciłeś dodatkowo za koparkę, czy wszystko już w cenie?


    Masz rację studni nie robiłem. Ale nawet przy uwzględnieniu ceny studni zapłaciłbym:
    Materiał+ praca 1800 (wg tego co ja zapłaciłem w swoim przypadku -12m rury, wcinka, zasuwa, licznik itp, peszle + robota + koparka)
    Studni 1850 (wg tego co podałeś)
    Geodeta 500 (wg tego co ja zpłaciłem)
    Montaż studni 500
    Razem 4650zł

    Tak, koparkę miałem już w cenie
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 09-01-2016 o 22:58

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    moim zdnaiem drogo



    u mnie pryzlaczenie dizalki do wodociagu wraz z montazem wodomierza styudizenk a i wyprowadzeniem rurki od ktorej podłaczwe domek wykonało MPWIK i wzięli cos kolo 2 k.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie, okolice Krakowa dostałem wycene za podłączenie

    projekt 1500 zł
    koszt wykonania przyłącza wody 3500 zł
    geodezja powykonawcza 450 zł
    studzienka wodomierzowa to 3000 zł

    Łącznie 8450zł netto czyli prawie 10400zł brutto za 10 metrów

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie - mała miejscowość, sąsiadującą z miastem wojewódzkim wyglądało to tak:

    projekt - 350zł
    Wodociąg po drugiej stronie drogi więc konieczny przecisk;
    Długość od wodociągu do mojej studzienki - 18m;
    studzienkę mam tradycyjną betonową - 2,5 kręgu betonowego, bez dna, wieko z otworem - koszt 550zł;
    Montaż studzienki w własnym zakresie - 10h ręcznej pracy samemu;
    Koparka była na placu bo wyrywała mi karpy usuniętych drzew;
    Firma montażowa + geodeta: 2600zł: w tym przecisk pod gminną drogą, nawiertka, wyprowadzenie rurki ponad poziom gruntu;
    Robota robiona bez zajmowania pasa drogowego.

    Całość ok. 3500zł + 10h mojej pracy + koparka, która poświęciła na wykop maks 0,5 godziny.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.342

    Domyślnie

    Cytat Napisał WuXeS Zobacz post
    Chciałem się poradzić lepiej zorientowanych w kwestii wyceny. Rurę mam tuż obok działki, więc do pociągnięcia jest jakieś 6 metrów. Projekt mam, dostałem też wycenę od potencjalnego wykonawcy (kwoty w zaokrągleniu):

    Razem: 4400 zł netto (5400 zł brutto), w tym:

    - materiał: 2600 zł (w tym 1850 zł studnia wodomierzowa, 750 zł reszta)
    - inwentaryzacja geodezyjna: 500 zł
    - robocizna: 1300 zł (w tym 400 zł odwodnienie wykopów, 500 zł montaż studni wodomierzowej, 400 zł reszta)

    Sensownie? Rozsądnie?
    Jeśli koniecznie potrzebujesz studni wodomierzowej której używanie po wybudowaniu domu będzie bez sensu więc zapewne zamontujesz dodatkowy wodomierz już w domu.
    Poszukaj innego wykonawcy najlepiej w miejscowych wodociągach i ich ekipach remontowych, wtedy będzie bez projektu i odbiór darmowy bez starania, umawiania i papierów.
    Chłopaki sobie dorobią a ty zaoszczędzisz z 1000 - 2000zł
    Ja budując zakupiłem zbiornik 1m3 i napełniłem go w sumie 3 razy a po postawieniu SSZ zamontowałem przyłącze z wodomierzem w domu.
    To pozwoliło mi zaoszczędzić połowę twojej sumy.
    Jeśli działka nie jest na odludziu i masz koło siebie sąsiadów którzy użyczą węża do napełnienia zbiornika to nie masz się o co martwić a jeśli takie rozwiązanie jest niemożliwe to są inne sposoby tańsze od rozwiązania jakie przytoczyłeś.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kravat

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Rudołtowice
    Posty
    198
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja się bałem że mam drogo:
    - projekt 250
    - opłata za wcinkę w rurociąg, do tego zawór, wodomierz, itp - 810
    - rura, koparka, założenie wodomierza [w budynku] 1400
    - geodeta ok. 350
    20 metrów - 2800 , [drugą sprawą jest to, że do licznika powinni nam podciągnąć rurociąg gratis. Przez całe życie będą ciągnąć z tego pieniądze, więc łaski nie robią!]

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    czytaliście to? http://www.dziennikpolski24.pl/artyk...1,id,t,sa.html z tekstu wynika, że
    "Zgodnie z obowiązującym w całej Polsce prawem za budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na konkretnym terenie odpowiada gmina. Mówi o tym wyraźnie ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z 7 czerwca 2001 r. Dokonano w niej jasnego podziału obowiązków między obywateli i gminy (oraz przedsiębiorstwa wod.-kan.). Tekst ustawy można znaleźć w Dzienniku Ustaw nr 123 poz. 858 z 2006 r. Gmina finansuje dokumentację, materiały, robociznę - wszystko, co jest związane z projektowaniem i budową gminnej sieci. Może na ten cel pozyskać pieniądze z programów europejskich czy funduszu ochrony środowiska, ale nie wolno jej sięgać do kieszeni mieszkańców - chyba że dobrowolnie zgodzą się oni wesprzeć budowę np. darowiznami. Powtórzmy: DOBROWOLNIE. Wszelkie uchwały, zarządzenia, regulaminy, w których gmina wprowadza przymus dofinansowania przez mieszkańców budowy sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej - są sprzeczne z konstytucją, a więc nielegalne.
    W przypadku nowych inwestycji władze mogą mieszkańców co najwyżej PROSIĆ, by dołożyli pieniądze, ale nie mogą ich do płacenia zmuszać! Każdy obywatel z mocy ustawy ponosi jedynie koszty BUDOWY WŁASNEGO PRZYŁĄCZA. Co to jest? Mówiąc w uproszczeniu - to rura łącząca nasz dom (mieszkanie) z gminną siecią. A dokładniej - odcinek tej rury w granicach naszej posesji. Może on być nawet krótszy, jeśli gminna sieć przebiega przez naszą działkę. Wtedy przyłączem będzie odcinek rury od naszego domu do najbliższej studzienki kanalizacyjnej (wodnej)."
    jak czytam, że wyceny dostaliście na 10tys., to się zastanawiam jaką musieliście mieć długość waszego przyłącza od granicy działki do domu, żeby wyszły takie kwoty

  14. #14
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    u mnie rura na drugiej stronie ulicy więc przetyk około 4 metrów potem około 20metrów wykop i położenie rury oraz doprowadzenie pod fundamentem do piwnicy załozenie licznika , razem z mapkami , geodetą łaczna kwota to 3180 zł

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    barthold61 czy zgodnie z artykułem, który wkleiłam za wpięcie w sieć, przetyk pod drogą i ułożenie przewodów do granicy działki nie powinno płacić mpwik? a po twojej stronie powinny zostać tylko koszty związane z przyłączem w granicy działki?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Artykuł tyczy się sieci nie przyłącza to jedno. Drugie że dotyczy opłat za przyłączenie. Nie za robocizne i materiały. CYTUJĘ Z ARTKUŁU: " Na wstępie musimy wyjaśnić, co to jest opłata przyłączeniowa, bo wielu Czytelników myli ją z kosztami budowy przyłącza. To dwie różne rzeczy!"
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    a dalej czytamy Każdy obywatel z mocy ustawy ponosi jedynie koszty BUDOWY WŁASNEGO PRZYŁĄCZA. Co to jest? Mówiąc w uproszczeniu - to rura łącząca nasz dom (mieszkanie) z gminną siecią. A dokładniej - odcinek tej rury w granicach naszej posesji. Może on być nawet krótszy, jeśli gminna sieć przebiega przez naszą działkę. Wtedy przyłączem będzie odcinek rury od naszego domu do najbliższej studzienki kanalizacyjnej (wodnej)

    czyli wynika z tego, że poza posesją sieć /przyłącze jak zwał tak zwał powinno zrobić własnym nakładem mpwik

  18. #18
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    barthold61 czy zgodnie z artykułem, który wkleiłam za wpięcie w sieć, przetyk pod drogą i ułożenie przewodów do granicy działki nie powinno płacić mpwik? a po twojej stronie powinny zostać tylko koszty związane z przyłączem w granicy działki?

    dostałem od nich rachunek i na nim widnieje że przetyk pod ulicą 4m robiła firma wynajęta przez nich reszta robili oni łacznie z koparką ja za wszystko łacznie z tym nieszczęsnym przetykiem płaciłem

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotrekzzz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Owszem, teoretycznie doprowadzenie wodociągu powinno należeć do gminy. Gmina może to zrobić. A potem, jak już to zrobi, może naliczyć specjalną opłatę "za wzrost wartości nieruchomości spowodowany doprowadzeniem przyłącza". Więc ja wolałem nie ryzykować i zrobiłem to na własny koszt. U mnie przyłącze ok. 60 metrów, zasuwa, studzienka wodomierzowa, wodomierz, kran na powierzchni, wszystkie materiały i robocizna z koparką włącznie, projekt przyłącza razem ok. 4900 zł.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotrekzzz

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    99-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Aaaaa i jeszcze przecisk pod wąską drogą był w komplecie....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony