dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Ufff, czyli cała historia ma szczęśliwe zakończenie .
    No to jednak nie koniec jeszcze

    Ja jestem przykładem na to, jak bajerować potrafią wszystkie te osoby, które tracą na tym, że trzeba realizować reklamację.
    Gdy trzeba poprawiać montaż, to koszty pokrywa firma która ten montaż schrzaniła - oni tą poprawkę wykonują.
    Gdy wykrywana jest wada skrzydła albo ościeżnicy albo progu i trzeba wymienić na egzemplarz bez wad, to traci sprzedawca/producent. U mnie dodatkowo próg był montowany przez kogoś innego, nie przez te osoby które osadzały drzwi, więc przy progu zostałam zbajerowana jeszcze inaczej przez kogoś innego.

    No ale w końcu nadszedł ten dzień kiedy już wszyscy ze wszystkimi skonsultowali się, została ustalona przyczyna usterki i sposób jej usunięcia ... no i klops!


    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Dziś 26-ty więc czekamy na forum na relację tego co poprawili u Ciebie i jaka była przyczyna takiego stanu rzeczy?
    Obstawiam dwie rzeczy: niepoprawny montaż ościeżnicy i progu względem siebie lub lekko skręcone belki zamkowe i zawiasowe.
    Oficjalną i autentyczną przyczyną nieszczelności moich drzwi jest zwichrowana ościeżnica - belka zamkowa w dolnej części, tam gdzie skrzydło nie dochodziło do uszczelki na ościeżnicy. Nie zły montaż, jak wcześniej pisałam, lecz skrzywiona w dolnej części ościeżnica która w takiej postaci zeszła z taśmy produkcyjnej. Belka zawiasowa jest dobra. Cała ościeżnica jest drewniana.
    Dzisiaj pojawił się u mnie pan który próbował naciągnąć ten kawałek - miał do naciągnięcia dwa milimetry. Dał radę tylko jeden milimetr.
    Decyzją dewelopera jest wymiana ościeżnicy na prostą. Ma to nastąpić w przyszłym tygodniu jak tylko dotrze nowa ościeżnica.

    Tak więc czekam dalej
    Ostatnio edytowane przez MarysiaMarysia ; 26-02-2016 o 18:08

  2. #42

    Domyślnie

    Oooo i bardzo dobrze. "Winę" teraz ponosi osoba montująca drzwi, bo producent może powiedzieć że należy sprawdzać towar przed montażem (większość ma taki zapis z gwarancji). Bądź co bądź będziesz miała wymienione drzwi (ościeżnicę) a inni na przyszłość nauczą się patrzeć na ręce montażystą jak i na to co montują.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Oooo i bardzo dobrze. "Winę" teraz ponosi osoba montująca drzwi, bo producent może powiedzieć że należy sprawdzać towar przed montażem (większość ma taki zapis z gwarancji).
    dokładnie tak, w instrukcji montażu drzwi Producent wyraźnie informuje, że po rozpakowaniu drzwi wszystkie elementy trzeba dokładnie obejrzeć i jak tylko dostrzeże się wadę konstrukcyjną to należy to zgłosić w ramach reklamacji. W przypadku moich drzwi ktoś tego nie dopilnował - przed montażem drzwi nie zostały obejrzane i tyle.
    Długo to trwało, ktoś innym może by się zniechęcił i machnął ręką, albo dałby się zniechęcić i odpuściłby. Oczywiście dużo w tym mojej winy, że tak długo to trwało ale to już koniec. Od wczoraj mam nowiutką ościeżnicę

    A teraz przede mną dopilnowanie, aby otwór drzwiowy i to co wokół zostało przywrócone do stanu sprzed wymiany ościeżnicy ....
    yyyyyyyyy

  4. #44

    Domyślnie

    nie wiem, czy nie zanudzam, ale pomimo wymiany ościeżnicy problem nie został zlikwidowany.
    Na dzień dzisiejszy przyjęłam teorię, że nowa ościeżnica musi się ułożyć ze skrzydłem a na to potrzeba czasu.
    Ale czuję, że przy pierwszych jesiennych mrozach przeżyję deja vu. I historia zatoczy koło. Ale wtedy będę przygotowana.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony