dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 308
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 6142
  1. #961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Bartek,powielać-w sensie nie projektować dwóch do tej samej funkcji.Ale jak mamy to w bonusie (np.klima) to czemu nie
    Myślałem raczej o np.kotle gazowym (węglowym itd.) i kominku.

    Uściślam.
    Za wyjątkiem,domków w górach,na działkach i wszędzie tam gdzie przebywamy czasowo i dla relaksu
    Otóż to!
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #962
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Powiedz to Eskimosom. Od upału też "trochę" ludzi jednak zmarło. Niemniej jednak ja się też zgadzam, że jeśli jest urządzenie które z jednej strony grzeje a z drugiej chłodzi, i można ten bieg odwrócić, to jest to najsensowniejsze rozwiązanie. Dlatego nie zamierzam grzać domu węglem, kominkiem, ani gazem -- bo to urządzenia jednofunkcyjne, a kominek to już w ogóle chyba pół funkcyjny.
    Witam.

    Może Ty.Jedno choćby zdanie i jedna odpowiedź.

    ..O Mamuniu!!!
    Bądź łaskaw mi niekumatemu i wytłumacz jak w tym układzie w jego domu będzie np. można manipulować temp. np z 18 stC do 23 stC.Co jest czynnikiem grzewczym , a co chłodzącym??? Np. Matka Ziemia bo to tez widziałem i czułem???..........
    Tak
    ad1......
    ad2........

  3. #963

    Domyślnie

    Wspaniale bylo czystac zaleglosci z kilku dni liczace 10 stron w sumie o niczym ....

    zadam pytanie w temacie.
    Poszukuje taniego splita, ktory bedzie grzal podczas jesieni i zimy budowe i zostanie na pozniej by go sobie czasami odpalic by "zaoszczedzic" kase i nie grzac kablami. Czy macie jakies cos do polecenia?
    ok 3-4kw

  4. #964

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    Wspaniale bylo czystac zaleglosci z kilku dni liczace 10 stron w sumie o niczym ....

    zadam pytanie w temacie.
    Poszukuje taniego splita, ktory bedzie grzal podczas jesieni i zimy budowe i zostanie na pozniej by go sobie czasami odpalic by "zaoszczedzic" kase i nie grzac kablami. Czy macie jakies cos do polecenia?
    ok 3-4kw
    Lomo Economic od gree, tani a radzi sobie dobrze. Zweryfikowany tej zimy przy -27'C mrozu .
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #965
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    Wspaniale bylo czystac zaleglosci z kilku dni liczace 10 stron w sumie o niczym ....

    zadam pytanie w temacie.
    Poszukuje taniego splita, ktory bedzie grzal podczas jesieni i zimy budowe i zostanie na pozniej by go sobie czasami odpalic by "zaoszczedzic" kase i nie grzac kablami. Czy macie jakies cos do polecenia?
    ok 3-4kw
    Polecam firmę Airwell,bardzo ciche,funkcja IFeel,Auto,pomiar temp.zewnętrznej,wewnętrznej i tam gdzie położymy pilota+eco,sleep i wiele innych.Chyba najcichsze na rynku.

  6. #966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Czy rozważałeś TwojPanie budowę domu który nie wymaga chłodzenia? Wtedy wystarczy tani system grzewczy.

  7. #967
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Czy rozważałeś TwojPanie budowę domu który nie wymaga chłodzenia? Wtedy wystarczy tani system grzewczy.
    Tak.Ale ja projektowałem dom ,gdzie 40% elewacji to okna i taki zbudowałem.A w dodatku ich większa część jest od południowego wschodu,gdzie powyżej mam spory ogród i las.Zaprojektowałem łamacze światłą i żaluzje fasadowe.Pakiety szybowe o parametrach 3N2:Ug=0,5 W/m2K,G = 54%,Lt = 74% (dziękuję p.Andrzeju portal Oknotest)-więc sam widzisz ,że są raczej bez zbytniej ochrony przed słońcem.Bałem się,że zablokuję uzyski słoneczne zimą.
    A system chłodzenia,jest raczej "przy okazji"-bo klimatyzatory kanałowe obliczone są raczej na grzanie w okresie przejściowym,kiedy jeszcze nie czas na podłogówkę,a pomimo 21deg w pomieszczeniu "wieje chłodem" No i do tego moja 10cm wylewka bez styro -a tym samym jej potężna bezwładność-nie pozwolą na grzanie "na już" .
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 24-03-2017 o 21:05 Powód: add

  8. #968
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Czy rozważałeś TwojPanie .
    Nie naśmiewaj się z nicka.Czysty surrealizm.Twój Internet-Twój Pan.To do myślenia dla tych,co wierzą we wszystko co wyczytają w necie.Więc jestem chyba po części....ich panem

  9. #969

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Tak.Ale ja projektowałem dom ,gdzie 40% elewacji to okna i taki zbudowałem.A w dodatku ich większa część jest od południowego wschodu,gdzie powyżej mam spory ogród i las.Zaprojektowałem łamacze światłą i żaluzje fasadowe.Pakiety szybowe o parametrach 3N2:Ug=0,5 W/m2K,G = 54%,Lt = 74% (dziękuję p.Andrzeju portal Oknotest)-więc sam widzisz ,że są raczej bez zbytniej ochrony przed słońcem.Bałem się,że zablokuję uzyski słoneczne zimą.
    A system chłodzenia,jest raczej "przy okazji"-bo klimatyzatory kanałowe obliczone są raczej na okres przejściowy,kiedy jeszcze nie czas na podłogówkę,a pomimo 21deg w pomieszczeniu "wieje chłodem" No i do tego moja 10cm wylewka bez styro -a tym samym jej potężna bezwładność-nie pozwolą na grzanie "na już" .
    A może sz wstawić zdjęcie Twojego domu? Bardzo mnie ciekawi te 40% powierzchni okien.

  10. #970
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A może sz wstawić zdjęcie Twojego domu? Bardzo mnie ciekawi te 40% powierzchni okien.
    Dokładnie 36,4% części mieszkalnej
    Niestety nie mogę.Bo to tylko mój dom.Ale mogę za to podać stronę gdzie się znajduje pośród innych projektów.

  11. #971
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Tak.Ale ja projektowałem dom ,gdzie 40% elewacji to okna i taki zbudowałem.A w dodatku ich większa część jest od południowego wschodu,gdzie powyżej mam spory ogród i las.Zaprojektowałem łamacze światłą i żaluzje fasadowe.Pakiety szybowe o parametrach 3N2:Ug=0,5 W/m2K,G = 54%,Lt = 74% (dziękuję p.Andrzeju portal Oknotest)-więc sam widzisz ,że są raczej bez zbytniej ochrony przed słońcem.Bałem się,że zablokuję uzyski słoneczne zimą.
    A system chłodzenia,jest raczej "przy okazji"-bo klimatyzatory kanałowe obliczone są raczej na grzanie w okresie przejściowym,kiedy jeszcze nie czas na podłogówkę,a pomimo 21deg w pomieszczeniu "wieje chłodem" No i do tego moja 10cm wylewka bez styro -a tym samym jej potężna bezwładność-nie pozwolą na grzanie "na już" .
    Jak wylewka bez styro? Czy ktoś takie rozwiązanie w ogóle tetował? Z doświadczenia napiszę, że w moim domku 25kwh wytrzymałem bez podłogówki do 10 grudnia i się zrobiło już na tyle niemiło, że połączyłem przekaźniki i podpiąłem cewki do zasilacza. Dziś mam zużycie 2530kWh, na podłogówce, do tego jakieś 650kWh klimą i szczerze w przyszłym sezonie będzie tylko grzanie kablami, a klima jakby kogoś dygotała gorączka, albo łapki zmarzły.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie naśmiewaj się z nicka.Czysty surrealizm.Twój Internet-Twój Pan.To do myślenia dla tych,co wierzą we wszystko co wyczytają w necie.Więc jestem chyba po części....ich panem
    Może po części ich. Luzuj wora, przecież się nie śmieję.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 24-03-2017 o 21:27

  12. #972
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Jak wylewka bez styro? Czy ktoś takie rozwiązanie w ogóle tetował? .
    A tak,wylewka bez styropianu.Co w tym dziwnego?

  13. #973

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dokładnie 36,4% części mieszkalnej
    Niestety nie mogę.Bo to tylko mój dom.Ale mogę za to podać stronę gdzie się znajduje pośród innych projektów.
    To podaj choć nazwę projektu, bo ze strony zbiorczej to pewnie trudno będzie się domyślić. Każdego dom jest tylko jego domem, to zrozumiałe. Ja mam dużo przeszkleń i wszystkie do ziemi, napewno jednak nie przekraczają 36% powierzchni elewacji.

  14. #974
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    A tak,wylewka bez styropianu.Co w tym dziwnego?
    Nie, no spoko. Pogadamy za rok jakie masz zużycie.

  15. #975
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nie, no spoko. Pogadamy za rok jakie masz zużycie.
    Budynek izoluje się od gruntu,ale nie koniecznie robi się z niego styropianowo-betonowego "hamburgera".Ja mam 20cm XPS-a,ale pod płytą fundamentową.Uznaliśmy z projektantem,że wystarczy jedna izolacja,ale na właściwym miejscu
    PK,z całym szacunkiem do Twoich wyczynów,ja nie chciałem zbudować domu ani zbyt tanio ani zbyt pasywnie.Chciałem zbudować dom jaki sobie z żoną wymarzyliśmy.Duże okna,podzielony na strefy -dzienną,nocną i gospodarczą,otwarty dzienną strefa na ogród.Taki kaprys
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 25-03-2017 o 08:03

  16. #976
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To podaj choć nazwę projektu, bo ze strony zbiorczej to pewnie trudno będzie się domyślić. Każdego dom jest tylko jego domem, to zrozumiałe. Ja mam dużo przeszkleń i wszystkie do ziemi, napewno jednak nie przekraczają 36% powierzchni elewacji.
    Jak napisałem.Mój dom to moja prywatna sprawa.Zbudowałem go dla mojej rodziny,a nie dla forumowiczów FM.Zbyt długo przebywałem za granicą,tam-wbrew przekonań w Polsce,prywatność jest świętością.BTW,jest brzydki-nie spodobałby ci się.
    Co do okien na elewacji.Nie zakładaj,że każdy ma prostokątny lub kwadratowy dom.Wtedy się da osiągnąć taki procentowy efekt stolarki bez problemu.

  17. #977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Budynek izoluje się od gruntu,ale nie koniecznie robi się z niego styropianowo-betonowego "hamburgera".Ja mam 20cm XPS-a,ale pod płytą fundamentową.Uznaliśmy z projektantem,że wystarczy jedna izolacja,ale na właściwym miejscu
    PK,z całym szacunkiem do Twoich wyczynów,ja nie chciałem zbudować domu ani zbyt tanio ani zbyt pasywnie.Chciałem zbudować dom jaki sobie z żoną wymarzyliśmy.Duże okna,podzielony na strefy -dzienną,nocną i gospodarczą,otwarty dzienną strefa na ogród.Taki kaprys
    Błogosławię Twojemu domowi i wszystkim jego mieszkańcom. Ja też nie chciałem zbyt tanio i zbyt pasywnie.

  18. #978

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jak napisałem.Mój dom to moja prywatna sprawa.Zbudowałem go dla mojej rodziny,a nie dla forumowiczów FM.Zbyt długo przebywałem za granicą,tam-wbrew przekonań w Polsce,prywatność jest świętością.BTW,jest brzydki-nie spodobałby ci się.
    Co do okien na elewacji.Nie zakładaj,że każdy ma prostokątny lub kwadratowy dom.Wtedy się da osiągnąć taki procentowy efekt stolarki bez problemu.
    Ale podaj nazwę projektu, nie bądź taki chyba, że to stodółka dwu wpadowa to wtedy wyobrażę sobie te okna...

  19. #979
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ale podaj nazwę projektu, nie bądź taki chyba, że to stodółka dwu wpadowa to wtedy wyobrażę sobie te okna...
    Litera "T",projekt induwidualny w 200%

  20. #980

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Litera "T",projekt induwidualny w 200%
    Skoro się wstydzisz, a zastawiasz prywatnością... W takim razie nie pouczaj innych w żadnej materii, ani ich nie poprawiaj, bo ja na ten przykład swojego domu się nie wstydzę. A pobyt za granicą to już inna para kaloszy.
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 25-03-2017 o 21:45

Strona 49 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony