dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 29
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 571
  1. #461
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TsunamiM nie, bo tam nie będzie przejścia docelowo żeby dzieci nie mogły wokół biegać

    mother_nature ekipa tynk położy raczej później, bo chcą by byla dodatnia temperatura bez zagrożenia przymrozkami a tort uczyłam się od września bo chciałam zrobić młodemu na roczek. Wymaga cierpliwosci oj tak....

    Jutro jedziemy rozbierać blaszak a w międzyczasie szukam niani z czym jest ciężko!

  2. #462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    TsunamiM nie, bo tam nie będzie przejścia docelowo żeby dzieci nie mogły wokół biegać

    mother_nature ekipa tynk położy raczej później, bo chcą by byla dodatnia temperatura bez zagrożenia przymrozkami a tort uczyłam się od września bo chciałam zrobić młodemu na roczek. Wymaga cierpliwosci oj tak....

    Jutro jedziemy rozbierać blaszak a w międzyczasie szukam niani z czym jest ciężko!
    Liliputku tort fantastyczny wyszedł piękny , pewnie zrobił wrażenie.
    Kominek bardzo mi sie podoba zgadzam sie z Mother -kompozycja bardzo ładnie dopełniona .

    Sprzedajesz garaż? Bo jak nie masz chętnego to byłabym zainteresowana

  3. #463
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pesce sprzedajemy, kupiec akurat już czeka.... my kupowaliśmy nowy, ale teraz... wolałabym uzywany bo to tak naprawdę na chwilę jest potrzebne.

  4. #464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    pesce sprzedajemy, kupiec akurat już czeka.... my kupowaliśmy nowy, ale teraz... wolałabym uzywany bo to tak naprawdę na chwilę jest potrzebne.
    Szkoda, wolałabym używany właśnie. Nic to, bede szukała dalej.

  5. #465
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu może wykopia szambo

  6. #466

    Domyślnie

    Fajnie , ze idzie do przodu na wiosnę ruszycie z kopyta

  7. #467
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cos tam się dzieje... jutro przyjedzie znów kontener na smieci....
    zewnętrzne parapety ogarnęła ekipa

    W nastepną sobote pewnie pojedziemy ocieplać dach... powolutku się toczy

  8. #468
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Spokojnie można kopać, ziemia nie jest zamarznięta.
    Łopatą byliśmy w stanie bez problemu dołek wykopać.
    Jutro umawiamy się na podłączanie wody, ciekawe jaki termin zostanie ustalony.
    Ponoć końcem lutego ma być kilkanaście stopni na plusie... Zobaczymy
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #469
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Liczę, że taka będzie końcowka lutego mam nadzieję....

    wczoraj byłam w Bomar... w kole... i doszłam do wniosku, że klozecik to droga impreza tym bardziej, że ja już nie kupuję wc w marketach, bo moje wc nie ma 5 llat a w tym czasie spłuczka z kola właśnie psuła się parę razy nie ma do nich części zapasowych.... a i tak co jakiś czas się leje.... Tata ma geberit 15 lat i raz się coś zepsulo, a po tylu latach od reki dostaje się części... no ale tata w markecie nie kupował...
    Dzięki koleżance, która zajmuje się zawodowo ceramiką do wc, dowiedziałam się, że po pierwsze teraz są muszle bezkołnierzowe, bardzo praktyczne w czyszczeniu oraz , że wanny narożne są niemodne
    Musimy coś wybrać i wyslę maila o oferty Powiem Wam, że nawet do sklepów internetowych wysyłam zapytania o oferty i w przypadku paneli cena była niższa niż na ich stronie

  10. #470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    BTW Macie zaplanowany bidet? JA ostatnio miałem okazję używać nakładki bidetowej na toaletę -- genialna sprawa, zakochałem się. Ta deska jest nawet podgrzewana.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #471
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    BTW Macie zaplanowany bidet? JA ostatnio miałem okazję używać nakładki bidetowej na toaletę -- genialna sprawa, zakochałem się. Ta deska jest nawet podgrzewana.
    Mamy korzystałam z bidetu jak byłam z młodym w szpitalu i to jest super! tam był zwykły bidet no ale dobra rodzica kosztuje 15 zł... za te luksusy

  12. #472

    Domyślnie

    Liliputku, tylko jeśli chodzi o muszle bezkołnierzowe, to może się łatwo je czyści, ale w internecie można znaleźć od groma opinii, że zawartość się z nich wychlapuje. Zapewne zależy to od rozmiaru muszli. Z mężem się nad tym rozwiązaniem mocno zastanawialiśmy, ale do małej łazienki, gdzie potrzebna jest jak najmniejsza miska - stwierdziliśmy, że jeśli ma się rzeczywiście z tego wychlapywać, to ja dziękuję...
    Można kupić miski, np. z firmy Roca, które mają kołnierz, ale zamknięty. To sprawia, że nie ma możliwości, by się coś wychlapało, a i rzeczywiście łatwiej jest go umyć. W dodatku obejrzyj sobie te bezkołnierzowe miski, bo i tak mają taki niewielki fragment kołnierza w miejscu, gdzie wypływa woda ze spłuczki, a to też trzeba jakoś umyć.

    Podgrzewana deska byłaby super. ))

  13. #473
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musze chyba raz jeszcze przejechać się do salonu Kolo.. u nich mozna spuszczac wodę w klozetach na wystawie
    Zobaczę

  14. #474

    Domyślnie

    Ja mam właśnie bezkołnierzową miskę Roca i jestem bardzo zadowolona. Na pewno sie nie chlapie, a poza tym nie jest wcale duża - zmierzyłam, ma 55 x36 cm i bez problemu mieści mi się nawet w kibelku, który jest naprawdę mały.

  15. #475
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oooo gaja2 !! jak się tam mieszka?
    i dziękuję za zmierzenie

  16. #476

    Domyślnie

    Mieszka mi się coraz lepiej bo jednak trochę się musiałam zadomowić i przyzwyczaić... A teraz już - jak jestem poza domem - nie mogę się doczekać, kiedy wrócę Wszędzie mi jakoś niefajnie...zimno...i w ogóle...

  17. #477
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    gaja2 to super, że już tak się przyzwyczaiłaś mam nadzieję, że też tak będę miała

    Słyszałam dziś, że od przyszłego tygodnia lekkie ocieplenie


    A pytanie do doświadczonych czytających wygrzewanie wylewek trwa miesiąc? Czy po tym czasie można już montować podłogi?

  18. #478

    Domyślnie

    Liliputku, zależy od tego jakie podłogi i jaką temperaturą wygrzewacie wylewki. Najważniejsze jest osiągnięcie optymalnego poziomu wilgotności - do drewna jest inny, do gresu inny. Każdy producent np. desek ma swoją instrukcję wygrzewania wylewek.

  19. #479
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aaaaa ok
    To muszę przeczytać ulotki my planujemy panele, ale chyba akurat mam ich ulotkę...
    Dziękuję!

    Płytki tez planujemy

  20. #480
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dawno już nic nie pisałam

    W sumie u nas nie za wiele sie zmieniło... ale co najważniejsze - jest ocieplenie domu styropian+siatka z klejem
    teraz ma być cieplej to może uda się dokończyć elewację, chociaż elewacja nie będzie jednolita. co zmartwiło ekipę

    Wygrzewamy też wylewki, od tygodnia, w domu jest potwornie gorąco... 27 stopni w powietrzu, chyba 29 na wylewce. Wczoraj sprzątałam i to zdecydowanie temperatury nie dla mnie! Dorzucamy też do kominka, by nie obciążać tak bufora.
    Panowie z Tauronu byli, zrobili zdjęcie skrzynki i maja robić zapotrzebowanie na zabezpieczenie 40A. Akurat tata ich nakrył jak grzebali w skrzynce

    Obecnie wszędzie wylewki (mamy zwykłą) mają od 0,5 do 0,7% wilgotności (kupiliśmy miernik wilgotności do drewna i materiałów budowlanych), ale chyba prawdziwa wilgoć będzie jak wyłączę podłogówkę? W sumie nie wiem

Strona 24 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony