dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 29
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 571
  1. #541
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Obiecane zdjęcia
    Z góry przepraszam za bałagan... ale ja już nie dam rady sprzątać, a ciągle trudno nam wyjść z kartonów
    Jeszcze wielu rzeczy nam brakuje... choćby stołu, narazie mamy zamiast niego - biurko.

    To widok z sypialni tymczasowej:







    Nowy kumpel nowego kotka Tak naprawdę kotek jest u nas tymczasowo








    W łazience brakuje jeszcze lustra i światełka nad lustrem.. ale duża ilość światła z sufitu jest nawet wystarczająca



    Młody lubi sobie coś odkurzyć




    W kuchni brakuje jeszcze żaluzji i parapetu, ale żaluzje przyszły dziś, więc później wstawię fotę i z nimi
    Bardzo chwalę sobie blat kamienny, łatwo się czyści i nie martwię się o zniszczenia, można też bezpośrednio zgarniać okruchy do zlewu


  2. #542

    Domyślnie

    Liliputku, jeszcze raz gratulacje! Bardzo domowo i czysto, no ale z takim pomocnikiem to pewnie łatwiej
    Cudne zwierzaki, w ogóle nie zwróciłam uwagi na to, że ten stół to biurko, śliczne krzesła.
    Firanka w kuchennym oknie mnie urzekła Ja mam wszystkie okna (poza łazienkowym) zupełnie niezakryte i widać wszystko

  3. #543

    Domyślnie

    Gdybyś nie powiedziała, że stół to biurko, to bym nie zgadła...

    Spoko, u nas po przeprowadzce do mieszkania stół służył za biurko pod 2 komputery, a jedliśmy przy parapecie w kuchni...

    I w ogóle to ładnie ukryłaś bałagan, bo na zdjęciach żadnego nie widać xD

    Gratuluję przeprowadzki!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #544

    Domyślnie

    Liliputku, gratuluję przeprowadzki!!!!! Trzymaj się tam dzielnie na końcówce, nie zazdroszczę. Ale dopiero to przechodziłam, a mój Mały ma już 10 miesięcy!!!! Kiedy to zleciało?
    Macie pięknie w domu, Twój mąż się napracował, nie ma co. Ładna elewacja (nie wiem czy jż tam gdzieś pisałam). Buzia mi się śmieje jak sobie przypomnę naszą przeprowadzkę - fajny czas. Zawsze jest trochę nerwowo i w kartonach, ale to nowy początek. Będziecie wspominać dłuuugo.

  5. #545
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękujemy wszystkim
    Właściwie od świat już tylko chciałam doczekać sylwestra w dwupaku i udało się!
    Mąż kupił jeszcze fajerwerki i o godz. 20 (więcej mały nie wytrzymuje ) w sylwestra zrobił małemu mini pokaz

    A 6.01 urodziła się malutka chyba jej się podoba dom brat dopiero po 2 dniach przestał traktować siostrę jak powietrze, a obecnie to już wyrzuca nawet pieluchy i próbuje zabawiać grzechotką.

    Natomiast z nowości domowych to zakupiliśmy zmiękczacz wody... bo już i my i młody mieliśmy tak suchą skórę... i rzeczywiście, różnica jest bardzo wyczuwalna. Szczególnie podczas mycia rąk, po myciu nie robią się mega suche.
    Obecnie czekam na koniec stycznia, ponieważ wtedy ma przyjść sofa i przymierzam się do zabudowy przedpokoju, bez brzucha ruszam się szybciej
    Wstępnie myślę o czymś takim jak poniżej, tylko we wnęce (bo mamy wnękę), z granatowymi ścianami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	de2e9c1f31627a52d2617480c9e4f0fa.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	405430
    Zdjęcie z pinterest

  6. #546

    Domyślnie

    Fajny pomysł, wygląda to ślicznie. Chciałam podobnie, ale po roku mieszkania w domu, gdzie 4 osoby zostawiają buty, kurtki, grubsze bluz, czapki, parasole i Bóg wie co jeszcze, jetem zdecydowana na szafę. Mamy bardzo mało miejsca, szafa musi być płytka, zrobiona całkiem na wymiar, ale nie da się ogarnąć ogromu ciuchów i butów, szczególnie jak się wychodzi i wchodzi do domu kilka razy dziennie. Mamy nawet ławeczkę i z tej ławeczki nikt nie korzysta - robi za dodatkową przechowalnię na ciuchu, także jakaś masakra.
    Przemyślcie sobie może to jeszcze raz. Choć może ogarniesz to jakoś bardziej, niż ja.

  7. #547

    Domyślnie

    Ból z takimi wieszakami jest taki, że wyglądają prześlicznie... Jeśli są puste. Więc u siebie myślę nad czymś takim, ale tylko dla gości. Dla domowników szafa.

    Powstaje pytanie, czy da się to wyegzekwować od dzieciaków, bo wiadomo, źe szybciej na wieszak rzucić niż do szafy... Ale mnie rodzice zdołali nauczyć, to i mi uda się swoje dzieciaki
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #548

    Domyślnie

    Mnie też bardzo kuszą takie wieszaki tylko dla gości
    I chyba coś takiego wykombinuję. Tylko ja mam sporą garderobę przy wiatrołapie którą zabuduję szafami po sufit na buty i kurtki domowników i moje torebki
    A mały wieszak dla gości w samym wiatrołapie to tak dla klimatu.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #549
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratuluję Maluszka!

    Dom pięknieje w oczach. Odzyskasz siły, to dasz czadu, ale się nie przemęczaj Pomysł na przedpokój podoba mi się, mam mnóstwo zapisanych inspiracji podobnych do tej z Twojego zdjęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0e71bb9b1d9bf7b8409f4f62fb90933e.jpg
Wyświetleń:	976
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	405556

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	This Old House 2016-03_1.jpg
Wyświetleń:	966
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	405557

    U mnie niestety nie ma miejsca, kombinuję coś innego. To jeden z elementów kombinacji, dostałam pod choinkę

    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  10. #550
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mother_nature bardzo fajny wieszak

    właśnie ja tak jak annatulipanna mam przy wiatrołapie takie pomieszczenie do zabudowania szafami tu ewentualnie powinno być coś podręcznego. Nie wiem, nie wiem... ale w sumie mogę spróbować a najwyżej kiedyś przerobić i pluć sobie w brodę jak zrobię sama to nie zapłacę jak za woły i może będzie mi mniej żal
    Myślę, że od dzieci prędzej wyegzekwuję ładne wieszanie w szafie, niż od męża....

  11. #551
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    melduję, że żyję
    Malutka ma już skończone 3 miesiące, a my kontynuujemy remonty
    Właściwie do nich wróciliśmy, bo po urodzeniu nie było za bardzo na to czasu i warunków

    Wiatrołap pomalowałam już na granatowo, boazeria pomalowana na biało i czeka w sumie prace trwają równolegle
    Zamówiłam też parapety i blat do wiatrołapu. Wszystko w tartaku, pozostanie mi impregnacja, jakaś bejca i wosk troche samodzielnej roboty, ale cenowo wychodzi to bardzo korzystnie, bo ok. 300 zł za 3 dębowe parapety na 2m.

    Natomiast moje rozsady pomidorów już tylko czekają na wysadzenie bo trochę za szybko rosną bardzo lubię pomidorki koktajlowe, w tym roku postawiłam na odmianę Tutti Frutti. Zobaczymy

  12. #552

    Domyślnie

    Liliputku! Jakiż smutek mnie ogarnął, kiedy chciałam popatrzeć raz jeszcze na twoje urocze wnętrza i elewację, a tam nic... pusto...zdjęć nie ma....
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #553
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Liliputku! Jakiż smutek mnie ogarnął, kiedy chciałam popatrzeć raz jeszcze na twoje urocze wnętrza i elewację, a tam nic... pusto...zdjęć nie ma....
    o wrociły!! ale szczerze mowiąc nie wiem czemu tymczasowo zniknęły...

    tymczasem pochwalę się młodzieżą, która rośnie i delektuje się życiem na wsi, pomidorkami w tunelu, i dynią mam jeszcze ogórki, fasolkę, bób, kapustę, sałatę
    Mam nadzieję, że wkrótce pochwalę się schodami i przedpokojem











  14. #554
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze jakby ktos mi polecił kogoś od montażu rolet zewnętrznych do okien dachowych to byłabym wdzięczna

  15. #555
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Lliiputku,
    trochę archiwalna już dla Ciebie sprawa ale dla mnie akurat na czasie. W dzienniku Niechaj ujawniłaś, że masz namiary na najtańsze gwoździe do montażu płyt Thermano na krokwiach. Podzielisz sie o ile to jeszcze aktualne? Wiesz może jakiej długosci gwoździe/wkrety sa potrzebne do płyt o grubości 15 cm? Ile sztuk liczyć na dach o pow. 270 m2? Pewnie gdzieś tam ktoś już wrzucił taka informację ale czytam tak wiele dzienników, że nie ma szans, żebym trafiła na ten fragment..A tak w ogóle to pozdrawiam i życze samej radości z dalszych etapów urzadzania i wykańczania. Ja dopiero na starcie a już nie sypiam po nocach...

  16. #556
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Lliiputku,
    trochę archiwalna już dla Ciebie sprawa ale dla mnie akurat na czasie. W dzienniku Niechaj ujawniłaś, że masz namiary na najtańsze gwoździe do montażu płyt Thermano na krokwiach. Podzielisz sie o ile to jeszcze aktualne? Wiesz może jakiej długosci gwoździe/wkrety sa potrzebne do płyt o grubości 15 cm? Ile sztuk liczyć na dach o pow. 270 m2? Pewnie gdzieś tam ktoś już wrzucił taka informację ale czytam tak wiele dzienników, że nie ma szans, żebym trafiła na ten fragment..A tak w ogóle to pozdrawiam i życze samej radości z dalszych etapów urzadzania i wykańczania. Ja dopiero na starcie a już nie sypiam po nocach...
    U nas na dach 300 m2 weszło ok. 1200 wkrętów Forch (montowane co ok. 40 cm). Dla płyt poliuretanu o grubości 16 cm daliśmy wkręty 8 x 300 mm (16 cm poliuteranu i 4 cm kontrłaty + wkręcanie pod kątem) chociaż na stronie Thermano zalecają długość 250 mm dla grubości do 16 cm.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #557
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    U nas na dach 300 m2 weszło ok. 1200 wkrętów Forch (montowane co ok. 40 cm). Dla płyt poliuretanu o grubości 16 cm daliśmy wkręty 8 x 300 mm (16 cm poliuteranu i 4 cm kontrłaty + wkręcanie pod kątem) chociaż na stronie Thermano zalecają długość 250 mm dla grubości do 16 cm.
    Dzięki za błyskawiczna odpowiedź. Zajrzałam też na stronę Thermano i już wiem skad moi dachowcy dowiedza sie jak montować ten system . Wkretów Forcha nigdzie w necie nie znalazłam. Napisze chyba do ich centrali, może oni wskażą dystrybutora. Są inne marki. Ale jestem zaskoczona ceną - znowu parę tysiaków pęknie na coś czego w ogóle nie widać. Ech, ciężki los inwestora.

  18. #558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przepraszam, że dopiero teraz

  19. #559
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przepraszam, że dopiero teraz, u nas weszło 17 opakowań po 50 sztuk wkrętów 8x260 torx. Kupowalismy na wkretycieselskie.eu
    Grubość thermano nakrokwiowo to było chyba 8 cm..

  20. #560
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Minął już pierwszy rok mieszkania na wsi

    3 miesiące temu udało nam się wreszcie zamontować barierki na schodach



    W wakacje zrobiłam nieco przetworów


    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia zyczymy wszystkim zdrowia, spokoju i radości

    U nas w tym roku choinka w wersji mini, poza zasięgiem dzieci, by mała dziewczynka nie postanowiła jej rozbroić

Strona 28 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony