dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 423

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Oj dawno nic nie pisałem. Niestety czas zaliczeń i sesji na uczelni skutecznie wyłączył mnie z prac budowlanych. Na całe szczęście poprzedni weekend był ostatnim na tym roku, do tego nie zostało nic na wrzesień, więc można zająć się budową. Zeszlifowałem wieniec w miejscach, gdzie będą mocowane wiązary. Niestety czeka mnie jeszcze powtórka, bo nie wziąłem pod uwagę kotew mających po 10 cm długości, a na jeden punkt mocowania wychodzą dwie takie kotwy. W piątek, maks. poniedziałek (zależnie od tego, czy ekipa będzie wolna w sobotę) przyjeżdzają wiązary. Dekarze zapowiedzieli się na 11 lipca. W następnym tygodniu zamawiam dechy na deskowanie, blachę na dach oraz membranę separacyjną. Mam też umówione tynki na połowę października.

    Budowa sprawia, że zdobywam nowe umiejętności. Ostatnio jest to spawalnictwo. W poprzednim tygodniu pospawałem zbrojenie fundamentu pod ścianę szkieletową na froncie. W sobotę wykopałem z pomocą Pana Marka dół pod szalunek. Wrzuciliśmy szalunek i zbrojenie. Po meczu miałem go zasypać, ale duuuża awaria w pracy sprawiła, że od 16 do 3 siedziałem w robocie. W niedzielę dowiedziałem się, że mają być nawałnice, więc szybko poleciałem zasypywać, żeby nic mi się nie rozwaliło przez pogodę. Skończyłem idealnie przed deszczem. Tak to wyglądało:





    Wiem, że krzywo, ale pośpiech spowodował, że piach wypchnął szalunek. :/ Na całe szczęście będą na nim belki drewniane 10 cm, więc zostaje 15 cm zapasu na manewrowanie położeniem ścianek. Wczoraj kupiłem cement i pierwszy raz w życiu samodzielnie kręciłem beton. Wyszło 14 betoniarek. Ok. 1 m3 betonu, 14 worków cementu, W/C ok. 0,40-0,45. Na końcu delikatnie wygładziłem i uciekłem przed deszczem. Muszę powiedzieć, że kręcenie betonu niesamowicie uspokaja.





    W najbliższym czasie czeka mnie jeszcze podobna akcja z tyłu budynku, ale tutaj tylko zostanie dolać beton do istniejących fundamentów. Muszę też popracować nad wyglądem działki, bo trawy i chwasty już mają jakiś metr wysokości...

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post




    Wiem, że krzywo, ale pośpiech spowodował, że piach wypchnął szalunek. :/ Na całe szczęście będą na nim belki drewniane 10 cm, więc zostaje 15 cm zapasu na manewrowanie położeniem ścianek.
    No i niestety pierwszy fuck-up na budowie, mianowicie fundament jest za bardzo wysunięty, co uniemożliwia postawienie ścianki szkieletowej tak, aby była odpowiednio podparta i nie wystawała poza obrys okapu. Machnąłem się o jakieś 10 cm. Trzeba było coś z tym zrobić i jedynym rozwiązaniem było poszerzenie fundamentu. Wstawiłem dodatkowe zbrojenie, żeby się trzymało i wylałem dolewkę. Będzie mnie jeszcze czekać cięcie jednego narożnika, żeby nie było kolizji z rurą spustową.





    Po zalaniu zabrałem się za robienie ścianek szkieletowych.



    Urodziny żony pozwoliły mi na zrobienie tylko tego. Niby wydaje się niedużo, ale schodzi się z tym. Obiłem również tę ściankę płytą OSB z jednej strony. Mimo niedużych wymiarów swoje waży. Będę musiał wziąć kogoś do pomocy przy montażu ich na fundamentach. Dzisiaj po pracy dalsza zabawa z drewnem.
    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 08-08-2016 o 08:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony