dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 693
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3001

    Domyślnie

    Witam !!!
    Jutro jade podpisywać umowę z firmą Stollux na budowe domu drewnianewgo.
    dzwonilam i prosiam o kszosztorysy mojego projektu inne firmy. Musze stwierdzic, ze albo niepodobalo mi sie wykonczenie domu ktore dane fimry proponowały albo tez odstarszala mnie cena za m2 np. firma pinea podhale, beardzo drogo sobie licza roznica w wycenach kształowała sie nawet do 64.000 tys. Widziala domy budowane przez firme Stollux, rozmawialma z parcownikami i szefami firmy, ogólniepozytywne wrazenia. Mama nadzieje, ze wszystk bedzie ok, i prosze wszystkich Stolluxowiczów o odezwanie sie i o wymiane dosiwdzcen w sparwach budowy i wykonczenia domu.

    pozdrawiam M.

  2. #3002

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Najbardzie cieszy mnie,ze znalazl sie ktos w podobnym polozeniu jak ja! Trzy tygodnie temu podpisalismy pierwsza umowe-oczywiscie rowniez z firma Stollux,dom ma byc budowany w polowie kwietnia. Wrazenia chyba tez podobne-wycene domu robilom mi kilka firm i ta,ktora wybralam dala nam najlepsza cene i warunki. Mam jeszcze pytanie- czy ktos realizowal projekt "Olesnica Drewniana"?bo taki sobie wlasnie wybralam... Od niedawna sledze to forum..ale mozna tu wiele wyczytac.. Pozdrawiam!

  3. #3003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka Czarna
    Witam wszystkich!
    Najbardzie cieszy mnie,ze znalazl sie ktos w podobnym polozeniu jak ja! Trzy tygodnie temu podpisalismy pierwsza umowe-oczywiscie rowniez z firma Stollux,dom ma byc budowany w polowie kwietnia. Wrazenia chyba tez podobne-wycene domu robilom mi kilka firm i ta,ktora wybralam dala nam najlepsza cene i warunki. Mam jeszcze pytanie- czy ktos realizowal projekt "Olesnica Drewniana"?bo taki sobie wlasnie wybralam... Od niedawna sledze to forum..ale mozna tu wiele wyczytac.. Pozdrawiam!
    witaj na forum

    no i oczywiście podziel się doświadczeniami ze Stolluxem

  4. #3004
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał rencia
    kruszon11

    A czy Stollux robił Ci wycenę na podstawie Twojego konkretnego projektu czy tylko na podstawie ogólnych danych?

    Mnie Stollux mój dom jakieś dwa lata temu wycenił na prawie 300tys. - nie chcę wiedzieć na ile teraz by mi wycenił, tym bardziej że ceny drzewa też poszły w górę. Nie wiem może coś się zmieniło - fakt że domy budują rzetelnie i pięknie.
    Mnie odstraszyła moja wycena i więcej tą firmą się nie interesowałam.
    Pozdrowionka

    PS. Na priv przesyłam namiary.
    Podejrzewam, że jak bym miał czas może znalazłbym tańszą firmę, ale uznałem, że cena 1200 za m2 stan surowy zamknięty z transportem wydaje mi się ceną rozsądną. Natomiast jestem niecierpliwy i tak jak udało mi się uzyskać warunki zabudowy na działce rolnej w 4 tygodnie tak samo chciałbym pchać zgodę na budowę i budowę. A do tego potrzebuję firmę która zgodzi się płacić ewentualne kary za opóżnienia a stollux zgodził się na to

  5. #3005

    Domyślnie

    Co do Stolluxu- w maju napewno bede mogla powiedziec o tej firmie wiecej, na dzis wszystko mi sie podoba...cena nizsza niz innych wykonawcow z ktorymi mialam kontakt (o wycene pisalam do 16, odpowiedzi bylo 7), do Istebnej mam 580km ale warto bylo pojechac,siedziba firmy pieknie polozona i mozna bylo zobaczyc wszystko- stolarnie,drewno,maszyny...ciesli-itp. Ogladalismy tez 4 wybudowane przez nich domy, zrobione meble w ktore wyposarzony jest jeden z ich domow..zawsze mi sie drewno podobalo a teraz to juz sie nawet zakochalam. Licze, ze nasze dalsze "stosunki" beda takie jak do tej pory. Niewiem co jeszcze dodac-ta firma potraktowala mnie powaznie..

  6. #3006

  7. #3007
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie cena

    HEJ...
    cena 1200zl za 1m juz z transportem jest faktycznie cena DOBRĄ!!!!
    do tego dochodzi dobra opinia o Stollux (W.Nitka-nie wypowiadał się negatywnie, tam był artykuł gdzie były opisane 2domki, budowanę 2rodzajami drewna: mokrym i suchym)..a wyraźnie negatywnego zdania na temat Stolluxa ja się nie doczytałam..!!
    niedaleko mnie firma z dużo mniejszym doświadczeniem,(chociaż podobno robią dobrze, słyszałam 1duży pozytywny komentarz, oraz widziałam 1domek- ładny- na ile mogłam to ocenić z odległości 100m. ale nie rozmawiałam z właścicielami) - wstępnie podawała cene domku na ok. 1400zł- z transportem, z projektem, stan surowy zamknięty, bale 16cm. kwadratowe, suszone w suszarniach komorowych sterowanych komputerowo...(troche technologi XXIwieku !!!
    Nam w naszym domku wstępnie po doliczeniu transportu,projektu, okien, drzwi, + ściany działowe,, etc.. (do stanu zamkniętego) wychodzi wyższa cena niż obie wyżej podane...., bale 32cm. okrągłe, mokre...!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  8. #3008

    Domyślnie

    Witajcie!
    Jak tam MODLISHA, umowa ze Stolluxem podpisana?
    Ciekawa jestem tez kiedy budujecie i jaki domek?

  9. #3009

    Domyślnie

    Hello !!!
    Jakie piekne okolice tam mają, troche pobłądziliśmy ale w koncu udało się nam zawitać do firmy Stollux ;-) faktycznie ich siedziba mieści się koło granicy Czeskiej..hahahha,..... bo granica jest jakies 50 metrów dalej.
    Pan Mariusz P. ze Stollluxa, z którym niejednokrotnie rozmawiałam przez telefon i który zawsze odpowiadal na moje nawet najbardziej dziwne pytania,przyjął nas bardzo miło, oprowadził po firmie, składach, potem dokładnie opowiedział co i jak z naszym domem ale umowy nie podpisalismu.
    Ja jestem juz przekonana do tej firmy ale mój mąż jeszcze nie, stwierdził, że musi to jeszcze wszystko przemysleć i jesteśmy umówienie na piątek. Jeśli zdecydujemy się w piątek, to ruszamy z budową naszego domku w sierpniu .llalalallaallalalala jak ja już sie cieszę...... bo marzenia naprawde są piękne a ich realizacja przynajmnie mnie ;-) nosi jak na skrzydłach.

  10. #3010

    Domyślnie

    Idę do domu, wpadnę do Was wieczorkiem z domku pappapapa

  11. #3011

    Domyślnie

    Hej!
    Ja w firmie Stollux trafilam na pana Piotra N. i musze przyznac,ze rowniez perfekcyjnie i z cierpliwoscia odpowiadal na tysiace moich pytan- przez meile,telefony i potem na spotkaniu - widac maja tam dobry personel
    Mozna wiedziec jaki wybraliscie projekt, jaka grubosc bala itp.?
    Jestem na tym forum nowa, i niewiem czy "wypada" pytac o takie rzeczy ???
    Pozdrawiam
    Agnieszka

  12. #3012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie impregnacja

    Balowicze, jakim lakierem impregnowaliscie wnetrza?
    ja własnie szukam jakiegos dobrego, najlepiej matowy oczywiscie bezbarwny. Jaki polecacie?

  13. #3013

    Domyślnie

    Wybraliśmy bal 24 ciosany, podobno jest to bal na tyle gruby, ze nie potrzeba go docieplać w póżniejszym czasie. Różne są teorie i wiele różnych zdań na ten temat. Ostatnio rozmawiałam z cieślą i który stwierdził, że bal 20 jest wystarczający i tez nie trzeba go ocieplań a budowa domu juz jest wtedy tansza ok 20 tysięcy, wiec warto sie zastanowic.


    Uprzejmie proszę wszystkich o info a temat grubości i ocieplania bala ciosanego

  14. #3014

    Domyślnie

    wybralismy tez 24 cm, ale nic nie wiem o ciosaniu??????

  15. #3015

    Domyślnie

    Hahahahah

    Ja też nie po prostu tak nazwałam bal nie okrągły tylko obciety w kwadrat i chyba tak się to nazywa, bo przecież drzewo jak zworza z lasu jest owalne czy okrągłe potem ustawiają maszyne na daną grubość bala czyli np 20, 24, 30 i obcinaja dlatego powiedziałam ciosany. Sa też domy budowane z płaza i one też inaczej wyglądają niż tez z ciosanego czy tez z okrągłego bala.

  16. #3016

    Domyślnie


    w takim razie,moj dom (o ile mi sie 'noga nie powinie") tez bedzie z bali ciosanych...
    Jakie planujecie ogrzewanie? Moj maz marzy o geotermicznym...
    Czy ktos to stosowal w domu z bali?

  17. #3017

    Domyślnie

    UUUUUUUUUUU a co to ?????
    My na razie tak daleko jeszce nie wybiegliśmy do przodu, na razie musimy sfinalizować umowę a potem, zacząć starać się o pozwolenia i kredyt.
    Chetnie jednak dowiem się coś o tym ogrzewaniu ??????

  18. #3018

    Domyślnie

    Przed nami tez jeszcze dluga droga...
    Moge nawet rzec,ze poza jednym podpisem to jestesmy w tym samym polozeniu.Architekt obiecal "zalatwic" ostatnie pozwolenie jeszcze w tym miesiacu,ale juz powiadomil ze "nie da rady"..
    O tym ogrzewaniu wiem narazie malo, ale to chyba to samo co pompy ciepla-jest takie forum o tym jak to o domach z bali,troche poczytalam ale nie wystarczajaco...-wiem napewno, ze drogie ale oplacalne na dluzej

  19. #3019

    Domyślnie

    witajcie Balowicze. widząc ile osób zamierza swój los powierzyć firmie Stollux to zobowiazany jestem pare słów dodać od siebie. W tamtym roku mój wymazony dom stawiała właśnie firma stolux. Po wielu komplikacjach których tu nie bede opisywał (ale dzięki nim nastąpiły zmiany personalne w firmie i teraz ta obsługa jest miła), udało mi się podpisać umowę na budowe domu. Sama budowa super, stawiaja dom człowiek jest zachwycony i niezauważa wielu spraw i drobiazgów które potem wychodza. Ale do czego zmierzam - jest to duza firma zatrudniająca wielu ludzi na budowach i czasmi sa to ludzie z przypadku, podwykonawcy itp. którym zalezy na szybkim wykonaniu roboty i przejściu na inna budowę, są też i fachowcy z najwyzszej półki, Są mili sympatyczni ale brakuje im tego czegoś co mają takie ekipy jak np ta która stawiała dom jurandowi ( odsyłam do jego dziennika budowy całkiem interesujący) Po kilku miesiacach dopiero zauwarzyłem ile rzeczy spieprzyli a to nie jest dom murowany gdzie mozna rozwalic postawic jeszcze raz i zatynkować i nie będzie znaku że cos by ło nie tak. także zwracajcie uwagę na tych którzy będą wam stawiąc dom i pamietajcie że płacicie duże pieniądze to i wymagać mozecie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji planów budowlanych

  20. #3020

    Domyślnie

    Jak Ci "Dzioba" zazdroszcze, ze masz to juz za soba...
    Od momentu podpisania umowy mam stresa jak to bedzie - nie znam sie na tym,bo to moj pierwszy dom Wiec nawet niewiem na co zwracac uwage...? Czy budujac Ci dom zmiescili sie w ustalonym terminie?-dla mnie to nie do zawierzenia,ze 3 mezczyzn zlozy taki dom w 4 do 6 tygodni???

Strona 151 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony