dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 242 z 693
Pokaż wyniki od 4.821 do 4.840 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #4821

    Domyślnie

    to nie byla edycja tylko nastepny post....
    bez komentarza

  2. #4822
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na osłodę dla wahających się, jak wykończyć gniazda elektryczne...

    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  3. #4823
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    NO gniazkda są pierwszorzędne!!! haha,...uśmiechnełam się, takie toto maciupeńkie-....dla żartu może i można zrobić takie 1cuś.....
    my wybieramy teraz kontakty,
    albo Schneider Elektrik kremowe albo z seri VIVA Terra manganowa...z białym w środku,...

    Kasia- płyta GK bardzo rozjaśnia dom- i to jest super, minusem jest to że nie dotniesz równo płyty i potem jak drewno troszkę pracuje to mogą się pojawiać takie małe uskoki przy balu,
    właśnie wczoraj się zastanawialiśmy co z naszym sufitem...mamy podbitkę drewnianą na suficie, wygląda ładnie, ale wiemy że będzie ciemniała i stwierdziliśmy że pewnie pomalujemy jakimś kremowo-białym impregnatem, albo lakierem albo co tam jeszcze znajdziemy, bo faktycznie teraz jest drzewniano wszędzie, ale w miare jasno, ale z czasem będzie napewno za ciemno.....!!!

    wysokość-= nie wiem ile mamy, ale stwierdziliśmy że też mogłoby być wyżej....
    to zależy co kto lubi, bo w planie było ok. 280 i jak powiedziałam o tym mamie to mama...a po co wam tak wysoko, trzeba będzie ogrzać i po co takie wielkie...że niskie to przytulne i że jeśli możemy to żeby zmniejszyć do 250cm..- ale taka wysokość dla nas to byłoby jak w "rękawie" do samolotu....nisko i ciasno...
    wg. mnie teraz może mamy do bala ok. 250- 260 a do sufitu ok. 280, ...chyba, aż zmierze i wam napisze....

    my bali nie szlifowaliśmy, mąż poszorował szczotkami i szarym mydłem, już zabezpieczyliśmy Bazą i kolorem ścianę zachodnią - bo najszybciej ją wzieło!!!
    kolor chroni przed promieniami UV, bezbarwny to tylko na chwilę możesz dać, ale przed zimą dobrze byłoby jakbyś pomalowała przynajmniej raz z kolorem...
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  4. #4824
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    BOLD- dochowaj tradycji, tutaj nie kłócimy się ..!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  5. #4825
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    Kasia- płyta GK bardzo rozjaśnia dom- i to jest super, minusem jest to że nie dotniesz równo płyty i potem jak drewno troszkę pracuje to mogą się pojawiać takie małe uskoki przy balu,
    właśnie wczoraj się zastanawialiśmy co z naszym sufitem...mamy podbitkę drewnianą na suficie, wygląda ładnie, ale wiemy że będzie ciemniała i stwierdziliśmy że pewnie pomalujemy jakimś kremowo-białym impregnatem, albo lakierem albo co tam jeszcze znajdziemy, bo faktycznie teraz jest drzewniano wszędzie, ale w miare jasno, ale z czasem będzie napewno za ciemno.....!!!



    Ta chałupka parter ma wprawdzie murowany, ale pietro jest z bala.

    Biały sufit jak dla mnie.... piękny. Ogólnie połączenie drewna z bielą ścian jak najbardziej trafione.
    Ale.. Jak pisze Annnja, cała konstrukcja będzie pracować i gdyby nie udało się uniknąc widocznych połączeń płyt kg, będą też pęknięcia.

    Słyszałam też o dwóch warstwach cieńszej płyty OSB (22 mm) na belki stropowe, a pod spód tapeta do wielokrotnego malowania....
    (Bonde ) Zawsze jakaś alternatywa
    Ja bym chyba wybrała sposób Annnji.... Normalna podłoga robocza na stropie - z podbitki/desek, które w późniejszym czasie będą pomalowane na jasny kolor (nawet farbą akrylową do drewna).
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  6. #4826

    Domyślnie

    Ja również będę miał biały sufit z gips kartonu ( żeby drewno nie przytłaczało a poza tym pomieszczenia wydają się wyższe. ). Żeby płyta GK nie pękała to chcemy umieścić ją luźno w wyfrezowanym rowku.
    Poza tym chcemy na poddaszu (użytkowe) również wykonać ściany działowe w tej technice eksponując elementy więźby dachowej tj słupy i takie poziome bale. Najchętniej wystawiłbym również krokwie ale one muszą być być zakryte i ocieplone.
    W sprawie wysokości stropu to doszliśmy do wniosku że zajdziemy w dół tj rozbijemy beton i zagłębimy się o jakieś 20 cm. A na etapie wykańczania zaizolujemy to styropianem i jakimś kamieniem. Wersja z podniesieniem bala odpadła bo rozbiórka już istniejącej więźby okazała się makabrycznie droga .
    Pozdrawiam

  7. #4827

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    [...]
    kolor chroni przed promieniami UV, bezbarwny to tylko na chwilę możesz dać, ale przed zimą dobrze byłoby jakbyś pomalowała przynajmniej raz z kolorem...
    Ja znalazlem ostatnio, moze troche pozno, informacje (www.v33.pl: Praktyczne Porady->Lazury), ze lazura bezbarwna V33 o podwyzszonej trwalosci chroni drewno przed UV. Warto sie zastanowic nad zastosowaniem, jesli ktos chce zachowac barwe drewna i zabezpieczyc je przed ciemnieniem.

  8. #4828

    Domyślnie

    Gasol uprzedziłeś mnie, właśnie też słyszałam że są impregnaty bezbarwne co chronią przed UV. Mi tak bardzo szkoda nasze śliczne drewnienka malować kolorem że chyba zrobimy bezbarwnym. I Annnja ma rację-jak najszybciej bo kurcze ledwo dom stoi 2 tygodnie a już od zachodu belki zaczynają szarzeć. A takie były mocno zlane sola boru i nic to nie dało widać. Tylko ze teraz mamy górali na dachu więc chyba poczekamy z tym malowaniem jeszcze dwa tygodnie.

    Wiecha opita solidnie, mąż ledwo do domu trafił, dom bedzie stał 100 lat

    Przy okazji się mój TZ nasłuchał od górali, ze chłop z niego fajny ale bez kobity to by zginął... A jak sam teraz gania za wszystkim to widzi ile mi roboty zostawił na karku i pojechal w swiat.

    Reka w górę kto ma parapety zewnętrzne? czy one być muszą? kiedy je montujemy? Bo ja chciałabym jeśli już to z kamienia, ale zanim ten kamień wybiorę to chcę widzieć jak te nasze okna wyglądają i dach i w ogóle mieć widok całej elewacji skończonej, a to nastąpi dopiero we wrześniu. Czy mogę poczekać z tym aż do montażu okien i położyć sobie parapety później, czy musze już teraz i montuje się to razem?

  9. #4829
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    kasia- dla mnie parapety też były zagozdką....
    też medytowałam, ale jak teraz już mam i okna i podłogi,.
    to powiem Ci że z zewnątrz nie potrzeba żadnego parapeta!!!!- a kamień na drewnie..pasuje, ale nie jako parapet--...on tam nie podejdzie wizualnie,
    u nas poprosiłam ekipę aby przy montażu okien zmalowali mi bezbarwnym impregnatem całe parapety, tuż po szlifowaniu a przed montażem okien,
    i tak zrobili-
    i sprawdziło się, powierzchnia została zaimpregnowana, nic tam nie posiniało, deszcz też się nie zbiera tak bardzo, -aha- zrobili z lekkim spadkiem na zewnątrz,

    a parapety wew. może i będą, ale dopiero po przeschnięciu drewna, nie wiem może 2- może i 3lata,
    teraz jak coś tam położyłam to po 2tyg. zdjełam i było lekkie sciemnienie,
    stąd wniosek że jak położe drewniany parapet, to drewno nie będzie oddychało i mogę doprowadzić do sinienia...
    -niech sobie pooddycha parenaście miesięcy...-
    dom bez parapetów może jest mniej praktyczny ale wcale źle nie wygląda- mowię tutaj o ściane z bali 30pare cm....,
    (tym minusem to są kwiaty których nie ma gdzie postawić)..
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  10. #4830

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    A takie były mocno zlane sola boru i nic to nie dało widać.
    Z sola boru problem jest taki, ze jest ona podobno dosc szybko wyplukiwana przez deszcz. Dlatego dobrze jest po wierzchu pomalowac drewno nawet preparatem bezbarwnym bez ochrony UV, to sinienie i szarzenie spowolni. U mnie sciany byly jednokrotnie pomalowane Drewnochronem bezbarwnym i musze przyznac, ze to naprawde bardzo spowolnilo szarzenie drewna. Drewna zasinionego praktycznie nie ma, tylko od zachodniej strony w 2-3 miejscach bylo lekkie zszarzenia. Dla porownania mialem na zewnatrz scinki z tych samych bali, tyle, ze bez Drewnochronu - w tym momencie sa praktycznie zszarzale.

  11. #4831

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    -
    u nas poprosiłam ekipę aby przy montażu okien zmalowali mi bezbarwnym impregnatem całe parapety, tuż po szlifowaniu a przed montażem okien,
    i tak zrobili-
    i sprawdziło się, powierzchnia została zaimpregnowana, nic tam nie posiniało, deszcz też się nie zbiera tak bardzo, -aha- zrobili z lekkim spadkiem na zewnątrz,
    Ja zastanawialem sie, czym zabezpieczyc parapety zewnetrzne. Tez sa ze zamontowane ze spadkiem. Myslalem o jakiejs dobrej farbie, ale nie o zwyklym impregnacie - cos nawet znalazlem w ofercie Tikkurili. Ostatecznie parapety sa oblozone blacha w kolorze miedzi - mam teraz pewnosc, ze dlugo wytrzymaja Bez porzadnego zabezpieczenia, to mysle, ze po paru latach trzeba je wymieniac. Moze jutro zamieszcze jakies zdjecie.

  12. #4832
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    a włąsnie Gasol- daj zdjęcie z bliska jak parapet wygląda przy balu i koniecznie jak zostało to zamontowane, przecież trzeba ciąć bal i potem to silikonować.....,
    mąż mówił żeby może blachą zrobic,...ale ja nie widze takiej potrzeby,
    teraz jak malujemy ściany to dałam ponownie Valti Base + Valti Expert,- tak aby miało kolor bali,..i parapecik jest dość "sliski" dla wody,
    myslę że będzie ok,
    tylko tam gdzie szpary/pęknięcia w balu na parapecie to......zastanawiałam się coby może jakiegoś oleju nalać??? - głupi pomysł????
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  13. #4833
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawlowp

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Zamierzam postawić dom z bali L-57 widzę że można tu liczyć na wiele cennych porad

  14. #4834
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    A ja u siebie myślałem odwrotnie zrobić- czyli na ściany pójdzie płyta i tynk bo bale mam strasznie brzydkie, i łaczone na piankę , więc ściany będą pokryte tynkiem takim strukturalnym- góra-dolina, a na suficie deski.

    co o tym myślicie?
    u mnie belki ida w ten sposób(stare zdjęcie)

  15. #4835
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol
    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    A takie były mocno zlane sola boru i nic to nie dało widać.
    Z sola boru problem jest taki, ze jest ona podobno dosc szybko wyplukiwana przez deszcz. Dlatego dobrze jest po wierzchu pomalowac drewno nawet preparatem bezbarwnym bez ochrony UV, to sinienie i szarzenie spowolni. U mnie sciany byly jednokrotnie pomalowane Drewnochronem bezbarwnym i musze przyznac, ze to naprawde bardzo spowolnilo szarzenie drewna. Drewna zasinionego praktycznie nie ma, tylko od zachodniej strony w 2-3 miejscach bylo lekkie zszarzenia. Dla porownania mialem na zewnatrz scinki z tych samych bali, tyle, ze bez Drewnochronu - w tym momencie sa praktycznie zszarzale.
    Sam myślałem o Drewnochronie, ale wcześniej pomalowałem pomost tym i okazało się, że jest do d...
    Zostałem przy Lakmie z woskiem (2*), a przed chwilką dostałem telefon, że dotarł dla mnie zamówiony profesjonalny IW11 bezbarwny tej samej firmy o zwiększonej ochronie przed zarówno UV jak i grzybami itp.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #4836

    Domyślnie

    jak dobrze ze maz moze sie teraz troche budowa zajac. przynajmniej jak gorale siedza na dachu to tam tez wlezie i zobaczy co tam robia. a oczywiscie okazalo sie ze chcieli zrobic na odpeirnicz i tak kladli deski nieobrzynane na scianie szczytowej ze szpary byly. dawali za male zakladki. maz sie wkurzyl i kazal im wszystko zrywac, a szefa ekipy wzial na przejazdzke do chalupy ktora misoni stawialo i pokazal jak sie takie dechy porzadnie bije. dobrze ze wczesniej ta chate znalazlam i mezowi pokazalam jak ma ta sciana szczytowa wygladac bo przynjamniej fuszerke zauwazyl. ja z malym dzieckiem nie mialabym jak po tym dachu polatac i nie zauwazylabym tych szpar. eh jaki to paskudny wykonawcow rod ze zawsze trzeba im nad glowa stac.

    maz kupil sobie malego karchera i jutro gorale maja bale myc i dechy na scianie szczytowej a potem sola boru beda malowac pod dachem gdzie deszcz nie siegnie a na reszte musimy wybrac wreszcie jakis impregnat. mam kolomyje w glowie. juz sama nie wiem co wybrac. a ten srodek Maly co pisales to wrzucilam w google i nic na jego temat nie znalazlam. mozesz wyslac jakiegos linka? czy jego sie daje samego i juz nic wiecej nie trzeba czy to tylko baza i na to trzeba jeszcze czyms malowac?

    jutro kominy maja pomurowac, oby prosto

  17. #4837
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    impregnaty wg. naszych uwag
    1. Drewnochron- nawet nie testowałam, uważalam że szkoda na niego czasu
    2. Śnieżka- "Sosna złocista" - kolor za "żywy" taki kanarkowo żółtawy, w miare dobrze kryje, nie jest za żadka, ale chyba sporo w niej rozpuszczalników,
    3. Sadolin- "Kukurydza", troche ciemnawa, za to doskonale kryje, 2krotne malowanie z pewnością wystarcza, jest tak gęsta że ma się wrażenie jakby to był lakier a nie impregnat, dla rozjaśnienia można używać zielonego Sadolin BASE,
    4. Tikurilla - "sosna", Valti Expert, piękny kolor, doskonały taki o jaki nam chodziło, tzn. jak najbardziej zbliżony do jasnych bali, ale rzadki jak "zupa na przednówku",
    konieczne jest 2krotne malowanie, na dodatek doczytałam że nie zabezpiecza od sinizny i od grzybów i że od tego jest Valti BASE- a tam pisze że celem dobrego zabezpiecznia szczególnie narażonych miejsc należy pomalować 2 razy.....-
    wniosek- wszystkie bale trzeba oblecieć min. 3 razy , a węgły 4 (bo tylko węgły -tj. tam gdzie były przecięcia malowałam 2x Valti Base)..
    i stąd nasze malowanie ciągnie się tygodniami...
    oba produkty, pomimo że ta Valti Base-to niby z olejem lnianym są tak rzadkie, że sama się zastanawiam czy to ich wada czy zaleta....- głęboko wnika ale nie tworzy powłoki woskowej na zewnątrz-...tak sobie myśle, a jak jest nie wiem...-
    a WY jakie macie spostrzeżenia?????????
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  18. #4838

    Domyślnie

    Annnja dzieki za twoje spostrzeżenia, czekam na wiecej od innych.
    A co myślicie o wysmarowaniu chałupy olejem lnianym? wiem ze uzywa sie go np. do konserwacji statków morskich. dobry jest jako zabezpieczenie przed grzybami i plesniami. na zewnatrz to moze niebo nie zawiera filtrow uv ale wewnatrz? a moze na zewnatrz tez jako baza a potem jakis impregnat z filtrem uv bezbarwny na to? czekam na opinie
    kurcze jaka oszczednosc by byla...a jak ekologicznie

  19. #4839
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    olejem to ja bede wewnątrz robila!!,-
    zewnątrz- to się zastanawiałam na ten impregnat na parapety toto dac??
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  20. #4840
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    My dawaliśmy z zewnątrz: 2 x porządnie Fobos M4, później Valti Base, następnie Valti Color (delikatny pigment) 2x. W przyszłym roku planujemy Colorkiem "przejechać jeszcze raz.
    Od wewnątrz przeszlifowane bale szlifierką (obrotową - mały Bosch), Fobos (porządnie), następnie usunięte zadziorki szlifierką oscylacyjną (drobny papier), później wosk z terpentyną na gorąco.

    Na poprawę humoru taki jest efekt obudowania kominka (jeszcze bez belki nadkominkowej oraz bez wyczyszczenia zabrudzonych ścian gipsem)

    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

Strona 242 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony