dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 359 z 693
Pokaż wyniki od 7.161 do 7.180 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #7161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Jagna Ty się dobrze zastanów zanim pojedziesz do Jeżykowej - już ciężko Ci będzie pozbyć się myśli o takim domostwie.
    Nie mniej jednak pozdrawiam: obie dwie uczastniczki spotkania ( a i o obych dwóch uczestnikach nie zapominam).

  2. #7162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna Zobacz post
    Dode, bardzo Ci dziękuję. Zarówno za ciepłe słowo o dzienniku, jak i za Twoją odpowiedź. Bardzo pozytywnie nastrajasz. No może poza wytłuszczonym.... A jakie masz ogrzewanie, bo powiem szczerze, że z powodu braku Twojego dziennika (), głównie pamiętam to, że masz na imię Dorota (to z postu "Dzięki chłopaki..." - pamiętasz? ), ale muszę wrócić do Twoich wpisów na temat konkretów. Przepraszam....
    Nie masz mnie za co przepraszać. Dziennika nie ma bo na forum trafiłam po przeszło roku od zamieszkania, więc było po ptokach.
    Zdjęć nie ma, bo na początku przeżyliśmy taki najazd i pielgrzymki ciekawskich, że obiecaliśmy sobie, że nie będziemy sami nic nigdzie publikować.
    Wielu rad tutaj też nie udzieliłam, budowaliśmy z firmą, części rzeczy w czasie roboty na oczy nie widziałam ( mieszkaliśmy 60 km od budowy, staraliśmy się często bywać, ale przy dobrej 4 osobowej ekipie robota idzie takim tempem, ze jak Cie nie ma non stop na placu boju to nie masz pojęcia, co np jest z wygłuszeniem stropu nad parterem - co oczywiście było wcześniej ustalone, tylko, ze jak nie widzę na oczy to potem szybko zapominam).
    Dom ogrzewamy kominkiem z DPG + grzejniki elektryczne + podłogówka w kuchni i łazienkach. A zima dała nam ogólnie w kość, bo długo trwała i trzeba było grzać i grzać, i grzać. Pod koniec tych długotrwałych mrozów zaczęło w domu być po prostu zimno i nie mogliśmy dogrzać ( dół), ale szczęśliwie to były dosłownie ostatnie 3-4 dni. Mam nadzieję po prostu, że kolejna taka zima nie przyjdzie za szybko.

    Jak pojedziesz i obejrzysz to wpadniesz po uszy , ale WARTO !!!
    Ostatnio edytowane przez dode ; 19-08-2010 o 08:15

  3. #7163
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moose Zobacz post
    Jagna Ty się dobrze zastanów zanim pojedziesz do Jeżykowej - już ciężko Ci będzie pozbyć się myśli o takim domostwie.
    Nie mniej jednak pozdrawiam: obie dwie uczastniczki spotkania ( a i o obych dwóch uczestnikach nie zapominam).
    Toć się właśnie zastanawiam póki czas! Dziękuję za pozdrowienia w imieniu swoim oraz wszelkich obych kolejnych uczestników

    Cytat Napisał dode Zobacz post
    Nie masz mnie za co przepraszać.
    Dom ogrzewamy kominkiem z DPG + grzejniki elektryczne + podłogówka w kuchni i łazienkach. A zima dała nam ogólnie w kość, bo długo trwała i trzeba było grzać i grzać, i grzać. Pod koniec tych długotrwałych mrozów zaczęło w domu być po prostu zimno i nie mogliśmy dogrzać ( dół), ale szczęśliwie to były dosłownie ostatnie 3-4 dni. Mam nadzieję po prostu, że kolejna taka zima nie przyjdzie za szybko.

    Jak pojedziesz i obejrzysz to wpadniesz po uszy , ale WARTO !!!
    A to akurat pamiętam, że gdybyś miała jeszcze raz się decydować, to położyłabyś podłógówkę na całym parterze. Dobrze pamiętam? Ja też już nie chcę takiej zimy. Ja w ogóle uważam, że zima powinna trwać od 23 do 27 grudnia.... Też tak czuję, że wpadnę. Dlatego wysmarowałam tego posta. Może mój Bębniarz będzie bardziej rozsądny.... W co wątpię, bo on artysta i jakoś tak.... pasuje do niego dom z bali... Dzięki Dode.

  4. #7164

    Domyślnie

    ależ masz pamięć kobieto .
    Życzę niezapomnianych wrażeń balowych , Bębniarz wsiąknie tak samo jak Ty

  5. #7165
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie witamy

    Witamy Jagna!!!
    coś takiego, Ty tutaj???

    Twoje opowieści o murowanym i inne był b. żywe i ciekawe, a już o balowaniu to będzie samo mistrzostwo!!!! bo i tematów jest wtedy więcej i trzeba się głowić..i myśleć za speców od hydrauliki, prądu, tynków glazurnika etc...

    uwielbiam czytać Twoje opowieści...

    ja bym sobie przedłużyła o 1m. i podniosła ścianę kolankową i ganek dała na długiej ścianie a nie na szczytowej.....,
    no, i możę coś tam jeszcze z mniejszych.....zmianek..
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  6. #7166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Ciekawe czy i jeśli tak, to jakie ja będę miał dylematy w kwesti co mogłem zrobić inaczej. Dzisiaj się cieszę, bo na działkę zajechał tir i przywiózł "klocki" do poskładania. Prace nabrały dużego impetu.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  7. #7167

    Domyślnie

    Kruszon a ile masz metrów ze brakuje ci do szczęścia tych 15? Ja jeszcze nie mieszkam, ale wiem że będzie brakowało mi piwnicy (ale przegrałam batalię ja kontra mąż i ekonomia). Ile pokpoi wg twoich potrzeb jest optymalna, w czym tych 15 m ci brakuje? mam minipiwniczkę pod schodami i będzie ziemianka....


    Jagna, postawiłaś murowanca i mało ci budowania? Ja jeszcze sie nie wypowiadam na temat mieszkania w diomu z bali, bo jeszcze nie mieszkam, ale jak pomyslę, ze jeszcze raz miała bym się budpować, to przechodza mnie dreszcze... Moze to efekt wykonczeniówki ( jestem na nie konczacym się etapie wykańczania i może dlatego myśl o kolejnej budowie tak mnie nastraja).

    Teraz robia się opaski i dom przybrał trochę charakter chałupki z ruskiej bajeczki. Trochę jedzie bajkałem, cepelią i to wszytsko na kurpiowskiej chacie. mam nadzieję że nie przekombinowałam :-/
    Ostatnio edytowane przez akselek ; 20-08-2010 o 10:45

  8. #7168
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Metrów ci u nas 111.
    Brak - spiżarki przy kuchni, garderoby przy sypialni, bądź w ogóle osobnego pomieszczenia.
    Piwnica również by się przydała, chociaż jest garaż.... Ale w nim nie parkuję.... Taki grajdoł...... Jeszcze po-budowlany....
    Kuchnia połączona z jadalnią i salonem nie do końca jest dobrym pomysłem.... Bo cały dzień jest się w kuchni......
    Nasz gabinet mógłby być deko większy.....

    Generalnie jest nam dobrze.... Ale jak to zwykle bywa, człowiekowi zawsze czegoś będzie brakować..... Taka natura....
    Ziemiankę chciałbym również kiedy mieć....


  9. #7169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Widzę, że o ziemiance to chyba co druga osoba myśli, ja zresztą też. Ciekawe komu udaje się to potem realizować, w nawale wszystkich obowiązków. Niestety patrząc na tegoroczne lato, u mnie prawdziwej ziemianki (zagłębionej mocno w gruncie) nie da rady się zrobić. W grę wchodzi jedynie postawienie piwniczki gdzieś z 30cm poniżej poziomu gruntu i obsypanie jej ziemią. Żona mówi, że dzieci mogłyby zjeżdżać na sankach z niej .

    Swego czasu spisywałem w dzienniku to co mi pasuje i nie pasuje w moim projekcie, zobaczymy jak to zweryfikuje życie. Na razie chodząc po fundamentach wszystko wydaje mi się takie małe, ale pocieszam się, że to efekt braku ścian i przestrzeni, bo dom wcale nie jest taki mały.

    To co mi się najbardziej w nim podoba to:
    1. położenie kuchni i sąsiadującej z nią spiżarni od północy
    2. nasz pokój na górze z wydzieloną częścią nocną
    3. wejście z garażu
    4. spora łazienka na górze (jak do tej pory zawsze miałem do czynienia z łazienkami wielkości ok. 4m2)
    5. układ kuchnia – jadalnia – salon
    6. fajne pokoje na poddaszu, nie za małe ale i nie za wielkie
    7. pokój nad garażem
    A teraz to co mi nie do końca pasuje:
    1. mała kotłownia
    2. brak garderoby
    3. trochę mały pokój na parterze
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  10. #7170

    Domyślnie

    moim zdaniem pomieszczeń gospodarczych typu garderoba, kanciappa, spiżarnia, itd nigdy dosyć, ale przyznam ze w naszym domu tak dobrze np z garderobami nie ma. Nic to, jak będa mi takie rzeczy doskwierać to będę sie za rok wypłakiwac w temacie "czego drugi raz nie zrobilibyscie budując dom" heheheheh
    Fakt salon z kuchnia ma tez wady, ale skoro teraz i tak siedrze w kuchni, to będę miała ułude że siedze na salonach (iluzoryczny wanans)

  11. #7171

    Domyślnie

    Cytat Napisał telewy Zobacz post
    Na razie chodząc po fundamentach wszystko wydaje mi się takie małe, ale pocieszam się, że to efekt braku ścian i przestrzeni, bo dom wcale nie jest taki mały.
    heheheheh
    to wszyscy tak mają. ja tez mówiłam, co to za klity, teraz juz nie mam takiego wrażenia. Im więcej we wnętrzu ścianek, kafelków podłóg, tym wiecej wydaje się być miejsca. paradoks.
    Chodziłam kiedys po fundamentach jednej budowy, gdzie miała byc i działalnosc gospodarcza i dom, i nie chciałam ranić inwestorow, bo wydawało mi się "co oni robia, co to za klity" a teraz jest chałupa jak stodoła.
    U mnie pokoje na poddaszu jak dostały GK to wydały mi sie mikroskopijne, teraz po położeniu podłogi - powiekszyły się. nie wiem jak to działa.

  12. #7172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał akselek Zobacz post
    Fakt salon z kuchnia ma tez wady, ale skoro teraz i tak siedrze w kuchni, to będę miała ułude że siedze na salonach (iluzoryczny wanans)
    U nas w projekcie mieliśmy oryginalnie kuchnię wydzieloną z przejściem do jadalni i tak zostawiliśmy z tą różnicą, że zamiast litej ściany chcemy zrobić sobie barek. Ekipa, która nam montuje i tak wstawia tam całą ścianę i potem mają wycinać zgodnie z naszymi widzie misie, więc jeszcze możemy to zmienić jak zobaczymy sytuację w realu.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  13. #7173

    Domyślnie

    A ja na kuchnie z jadalnia i salonem nie narzekam. wrecz uwazam ze to najlepsza decyzja byla. przynajmniej nie siedze stale w kuchni przy garach tylko "salonowe zycie" sie przy mnie toczy
    brak spizarki nie dokucza az tak specjalnie jak myslalam. mam jedna duza szafe na rozne kuchenne zapasy i jedna na przetwory. poki co starcza. brak jedynie chlodnego miejsca zeby wyniesc garnek do wystudzenia czy jak lodowka pelna.
    za male pomieszczenie gospodarcze.no i brak garazu przy domu. tyle z minusow. aha jeszcze jeden wielki ogromny minus-balkon nad wykuszem. trzeba tam bylo cholera zrobic sobie przeszklona sciane i miec zimowy ogrod...a tak to cieknie stale i problem aby...

  14. #7174
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Witam,
    my mieszkamy juz 2,5 roku. Jeszcze trochę zostało do zrobienia (dwa pokoje na górze, łazienka na dole, piwnica tynk i podłoga). Ale najważniesze, że u siebie, a czy za 3 czy 5 lat się to zrobi to już mały pikuś. Belki popękały i to znacznie (pomimo, że były sezonowane 4 lata, ale część z nich miała rdzeń). Tak jak pisałem parę miesięcy temu jest na to sposób. Trochę ściemniały i nawet teraz słychać jak drewno pracuje - strzelaja porządnie (a od ścięcia drewna minęło 6,5 roku). Ogród też jeszcze do zrobienia i zagospodarowania, ale i na to przyjdzie czas. Teraz nie ma czasu, niemowlak rulez. W takie upały jest w domu fajny chłodek (na poddaszu gorzej). Pozdrawiam balowiczów
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  15. #7175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    no Seba wreszcie się odnalazł
    ....wstaw wreszcie jakieś nowe zdjęcia i napisz cos w swoim dzienniku!!!
    czekamy niecierpliwie!!

  16. #7176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    2010-08-21
    W piątek panowie wystartowali ze składaniem „domu z klocków”, a w sobotę w południe dostałem z budowy taką oto fotkę. Czuję, że jak dzisiaj pojadę to już dach będzie

    Ostatnio edytowane przez telewy ; 23-08-2010 o 07:30 Powód: poprawa linku do zdjęcia
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  17. #7177

    Domyślnie

    Cytat Napisał telewy Zobacz post
    2010-08-21
    W piątek panowie wystartowali ze składaniem „domu z klocków”, a w sobotę w południe dostałem z budowy taką oto fotkę. Czuję, że jak dzisiaj pojadę to już dach będzie

    To jest najbardziej satysfakcjonujący i spektakularny moment w budowaniu. Potem przygotuj się, ze na większe zmiany długo się Czeka. Ale faktycznie, serce rosnie jak się widzi jak szybko staje domek.

    Seba, jak tam synek, jak się odnajdujecie w nowych rolach? Czy Jasio nie zjadł jeszcze psa ( chyba jasia macie, tak?)?
    fajnie, ze dałeś głos. No i jak się wybierzecie w rodzinne strony to zapraszamy

  18. #7178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał akselek Zobacz post
    To jest najbardziej satysfakcjonujący i spektakularny moment w budowaniu. Potem przygotuj się, ze na większe zmiany długo się Czeka. Ale faktycznie, serce rosnie jak się widzi jak szybko staje domek. ...
    To prawda, mam kuzyna który "męczył" się 3 lata z wykończeniem domu z bala, jednak ja ciągle mam nadzieję, że jakoś nam uda się to sprawniej załątwić

    Pozwolę sobie wrzucić kolejną fotkę, z poniedziałku, widok od strony frontowej.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  19. #7179
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Brodinio
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie upuliczniam moich " fachowców"

    Cytat Napisał kruszon11 Zobacz post
    Odnośnie upublicznienia partacza to bym się nawet nie zastanawiał, tylko pisał kto zacz popełnił ten dom. Oczywiście opisując dokładnie jaki był umówiony zakres prac i co z tego zostało zrealizowane itp. oraz jaka była forma umowy.
    A jeśli straszy sprawą w sądzie o pomówienia, to ja bym na to poszedł. Szybciej go rozsądzą niż mu się wydaje....

    A dom impregnować póki pogoda sprzyja....

    Podjełam decyzję podania na forum nazwy Firmy byłego już wykonawcy mojego domu TATRA-DREW z Nowego Targu. Firma Pana Rafała Tylka
    Założyłam dziennik budowy, gdzie będę starała się już bez emocji opisać moją przygodę z góralami z Nowego Targu. Nie wiem jak potoczą się losy w/w firmy, ale ja przestrzegam, nie samymi chęciami buduje się ludziom domy, potrzebna jest wiedza i umiejętności szefa i pracowników a tego zabrakło. Zamieszczam zdjęcia domu w stanie pozostawionym przez Pana Rafała.
    Kamień to nie ich dzieło.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00696..jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	20952   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00691..jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	20953   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00689..jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	20954   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00686..jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	20955   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00688..jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	20956  

    Ostatnio edytowane przez Brodinio ; 24-08-2010 o 10:29

  20. #7180
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Brodinio
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie "Chirurdzy" zamiast Górali

    Ciekawa jestem kto jeszcze miał na takie niespodzianki. Załączam zdjęcie bo słowa tego nie są w stanie opisać. To co widzicie było pomiędzy blachą a folią parapszepuszczalną. Tak ciekawego odkrycia dokonaliśny poprawiając daszek nad tarasem.
    Bardzo Proszę o to fotka.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC008041..jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	20958  

Strona 359 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony