dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 420 z 693
Pokaż wyniki od 8.381 do 8.400 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #8381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Zasada jest jedna.. 4 metry w przypadku sciany "okiennej" a 3 w przypadku ślepej...Ale tez jest tak,ze jesli dzialka wymusza inne rozwiązania, to nie zachowuje sie tej odleglosci. Tak samo, jesli wczesniej sasiad z przyczyn technicznych zmniejszył odległość najdalej wysuniętego stalego elementu konstrukcji domu to wolno wtedy zmniejszyc odleglosc bez uzgadniania i bez jego zgody. W kazdym razie, jakkolwiek dom by nie byl wykonany, woda i snieg z dachu NIE moze spadac na posesje sasiada.

  2. #8382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    A właśnie, słyszałam wczoraj, że są nowe przepisy, mówiące o tym, że można zaczynać ślepą ścianę półtora metra od sąsiada. Prawda to ?
    Prawda, jeśli np. szerokość działki jest mniejsza niż 16 m
    Opis przepisów dotyczących odległości znajdziesz tutaj: http://muratordom.pl/eksperci/pytani...dzialki/18036/

  3. #8383

    Domyślnie

    [QUOTE=ewusia81;4754433]pytanie skierowane było do txt66 bo ma z grubych bali ściany zewnętrzne a wew. z półbala a to też ciekawa koncepcja Generalnie szkoda mi zabierać metraż pomieszczeń właśnie grubymi balami...

    Ja mam projekt feria http://www.tooba.pl/projekt-domu-Fer...,idp,7218.html dom już postawiony zdjęcia w galerii teraz jestem na etapie wykończeń, zastosowałem właśnie półbale w środku bo szkoda mi było miejsca. Dom ok. 200m jak narazie to chcę wykończyć tylko parter, stawiałem z firmą p.Kukulaka z Zakopanego - ekipa godna polecenia i cena rozsądna cena. Pozdr.

  4. #8384

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy Zobacz post
    Ogólnie rzecz biorąc : Nie.
    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Prawda, jeśli np. szerokość działki jest mniejsza niż 16 m
    Opis przepisów dotyczących odległości znajdziesz tutaj: http://muratordom.pl/eksperci/pytani...dzialki/18036/
    przepis zezwalają własnie w przypadku działek do 16m ...
    ale przy domu z bala my daliśmy na środku (niestety nieduża działka między domami "na naszej wiosce" )
    jakby zastosować przepisy p.poż to powinno być 12m od innego domu ... i ważne linia lasu jak pamiętam 16m
    Piotr

  5. #8385

    Domyślnie

    Oczywiście , że "każda pliszka swój ogon chwali".
    >txt66<
    ja mam drewniany domek na zewnątrz i wewnątrz - jednak wydaje mi się , że przesyt drewna może się opatrzyć.
    dlatego chcialem mieć także biale powierzchnie plyt GK, a może kiedyś pomaluję je np w kwiatki ...
    >robson64<
    KVH to faktycznie klejonka , ale po to aby uzyskać dlugie belki, na grubości to pelne jednolite drewno,
    cena mnie nie powalila, a na pewno wyszlo taniej niż z bali ciosanych 30 - 35 cm
    Jest to inna technologia i inny wygląd. Mi akurat odpowiada belka prostokątna i oszlifowana.
    Inni wolą bal toczony , a jeszcze inni bal ciosany - kanadyjskie domy.
    W zalączeniu wklejam fotkę na zewnątrz i wewnątrz.
    Tak przy okazji - zna ktoś miejscowość Borowice i domek drewniany który tam niedawno zbudowano , wlaśnie z bala ciosanego (kanadyjskie) ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek_w.JPG
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	59244   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek_z.JPG
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	59245  

  6. #8386

    Domyślnie

    Czy przy domach drewnianych wymagano od Was zachowania odległości przeciwpożarowych? Chodzi mi o te zapisy: http://muratordom.pl/prawo/formalnos...,132_7694.html

  7. #8387

    Domyślnie

    txt66 czy Twoje drzwi wejściowe są z dziadka? dom piekny

  8. #8388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    hm.. to chyba martwy przepis jakos nie zdarzyło mi sie, by kiedykolwiek Starostwo odrzucilo lokalizacje przeze mnie robione. Np teraz kończę dom w Łomiankach. Konstrukcja drewniana. i tak- odległość od domu murowanego do domu drewnianego wynosi- uwaga- 4,5 metra odległość do granicy sąsiada 2 metry( granica jest las- otulina Puszczy Kampinoskiej.i wszystko zgodnie z planami zabudowy dla tego konkretnie miejsca.

  9. #8389

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    txt66 czy Twoje drzwi wejściowe są z dziadka? dom piekny
    drzwi wejsciowe wyglądają tak http://www.wegrzyn.biz/index_html_files/144.jpg Węgrzyn Thx

  10. #8390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Czy przy domach drewnianych wymagano od Was zachowania odległości przeciwpożarowych? Chodzi mi o te zapisy: http://muratordom.pl/prawo/formalnos...,132_7694.html
    w tej sprawie byłem u naczelnika się upewnić .. u nas nie wymagali
    Piotr

  11. #8391

    Domyślnie

    powoli patyczki się kończą

    Piotr

  12. #8392
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    znalazłam podobny ale w projekcie z bali http://www.kanadyjskiedomy.pl/domy-z-drewna.html#domy_z_bali_projekt15 projekt 15 jak dla mnie super a strona firmy z którą budowała jedna z tutejszych forumowiczek i była zadowolona Napisałam do niej pw może się odezwie i poda jakieś szczegóły... Chatek trochę wybudowali a i zobaczyć będę mogła podjechać bo są też w Wielkoposce czyli moje rejony... Ciekawe gdzie postawili domek właśnie według tego projektu...
    Zgadza się ... 15-tka to nasz jeżyk. Nie wiem ile nas tu jest ...tych zadowolonych forumowiczek "od Zbyszka Szewczyka" ...ale ja neleżę do zdecydowanie zadowolonych Służę pomocą jakby co ... Piotruś potwierdzi




    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    świat jest mały
    to jest pierwowzór naszego domu .. pozdrwienia dla Agi !!
    z przodu ganek .. troszkę większy 10x7,5
    i pełne podpiwniczenie
    gdzieś wcześniej wrzucałem scany projektu
    projekt podobny to Zawoja drewniana
    http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/projekty_pdf/dp_zawoja_drewniana_gotowy_projekt_domu.pdf
    tylko u nas na parterze kuchnia z salonem, pokój i łazienka a na poddaszu 2a pokoje i łazienka

    Dzięki Piotr - gratuluję postępów ! Znam ten etap - łezka się w oku kręci jak rośnie cooo ?

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    ja specjanie pojechałem 300km, żeby zobaczyć
    więc koszty nawet długiego wyjazdu przy planowaniu budowy to kropla
    Prawda ! Przyjechał 300 km z małym bąblem ( czyt. syn) - pooglądał, pomacał ( dom ) i pojechał spowrotem. Szalony facet !
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  13. #8393

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaJeżyk Zobacz post
    Zgadza się ... 15-tka to nasz jeżyk. Nie wiem ile nas tu jest ...tych zadowolonych forumowiczek "od Zbyszka Szewczyka" ...ale ja neleżę do zdecydowanie zadowolonych Służę pomocą jakby co ... Piotruś potwierdzi







    Dzięki Piotr - gratuluję postępów ! Znam ten etap - łezka się w oku kręci jak rośnie cooo ?



    Prawda ! Przyjechał 300 km z małym bąblem ( czyt. syn) - pooglądał, pomacał ( dom ) i pojechał spowrotem. Szalony facet !
    wrażenia bezcenne

    sam też troszkę kulałem ..
    Piotr

  14. #8394

    Domyślnie

    Zbyszek, petervdo dziękuję za odpowiedź

  15. #8395
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Piter.. nie żebym wydziwiał ale ja pojechałem 8500 km zeby pomacać teraz juz przywiozłem tego osławionego " cedra syberyjskiego" . L mam na placu

  16. #8396
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Dzustaa,, nie ma sprawy jak moge to pomoge

  17. #8397

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Piter.. nie żebym wydziwiał ale ja pojechałem 8500 km zeby pomacać teraz juz przywiozłem tego osławionego " cedra syberyjskiego" . L mam na placu
    godzina na miejscu więcej daje niż setki zdjęć
    Piotr

  18. #8398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Czy przy domach drewnianych wymagano od Was zachowania odległości przeciwpożarowych? Chodzi mi o te zapisy: http://muratordom.pl/prawo/formalnos...,132_7694.html
    jedyne "ale" to może być z obiektami usługowymi ?!
    oraz z palnym pokryciem
    Piotr

  19. #8399
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Słusznie prawisz Czasem jak czytam niektórych budujących i ich koncepcje okładania drewna styropianem czy welna..to mam ochote chwycic kantówkę , taka nieheblowana i okładać ich ta kantowizna.. na sztorc po plecach..

  20. #8400

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Słusznie prawisz Czasem jak czytam niektórych budujących i ich koncepcje okładania drewna styropianem czy welna..to mam ochote chwycic kantówkę , taka nieheblowana i okładać ich ta kantowizna.. na sztorc po plecach..
    ostatnio stałe pytanie co w środku ? płyty na ściany ?
    mówię, grzecznie, że to byłby grzech
    Piotr

Strona 420 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony