dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 693
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #881
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Honka - to kosmos - masz tu rację.
    Ale spróbuj z firmą Logpol - http://www.logpol.com.pl
    To jedyna w kraju firma budująca domy z bali - tych prawdziwych bali, a nie okładzin balopodobnych - suszonych komorowo.

  2. #882
    Guest

    Domyślnie

    hej mam taki pomysł dom, rzecz jasna, z bali w kształcie litery L kórej "wnętrze" wypełnia ogród zimowy /tak że dom staje się prostokątem/. Ogród pelni funkcję salonu i jadalni, dostępnego z sypialni, kuchni, ma jakieś 20 m kw. Czy ktoś widział coś podobnego/na rysunku, w naturze, w budynku murowanym lub drewnianym/? Widziałam tylko rysunek takiego ogrodu- trochę mało. Wychodzi mi że dom powinien być parterowy, o dużym kącie nachylenia dachu, wtedy dach ogrodu jest też zcięty i tworzy całość z tym pokrytym dachówką- czy istnieje taki projekt?Jak na razie jestem w trakcie wymyślania, co z tego wyjdzie- nie wiadomo, ale marzy mi się coś z pomysłem- czy taki przeszklony salon się sprawdzi np podczas upalnego lata?
    Czy balowemu domowi można zciąć róg- chodzi o połączenia bali na skos- czy to możliwe?
    Jak wykańcza się łazienkę, w której jest w końcu b. wilgotno- czy terpentyna z woskiem wystarczy? Widziałam na stronce stolluxu taką z balami "na wierzchu" i była ok
    Z czego robione są zewnętrzne parapety?

  3. #883
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Nitka
    Honka - to kosmos - masz tu rację.
    Ale spróbuj z firmą Logpol - http://www.logpol.com.pl
    To jedyna w kraju firma budująca domy z bali - tych prawdziwych bali, a nie okładzin balopodobnych - suszonych komorowo.
    logpol robi najwieksze bale 25 cm, wiec i tak trzeba ocieplac.
    szukajcie a znajdziecie firmy z poludnia ktore robia prawdziwe domy (bale do 50 cm) a nie tylko reklame

  4. #884
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Nie trzeba ocieplać bali grubszych niż 20 cm, ale faktycznie są firmy które budują z bali o większym przekroju. Tyle że nie suszą ich komorowo. Na przykład Trochanowscy budują ze świeżego drewna obrabianego ręcznie bal po balu.
    P.S. Ciekawi mnie co Pan Wojtek , jako propagator suszenia komorowego,powie o ich technologii .
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  5. #885
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    takiej klody nie da sie wysuszyc bez wypaczenia - dlatego sie tego nie robi, a poza tym druga sprawa ze drzewo na dom z bali scina sie w zimie i sezonuje nawet rok co daje taki sam a nawet lepszy efekt.

  6. #886
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    PS. bez obrazy, ale uwazam ze opinia osoby zyjacej z danego interesu zawsze bedzie stronnicza.

  7. #887
    Guest

    Domyślnie

    tybero,
    robi się robi, i nie tylko takiej grubości. Trzeba tylko wiedzieć "jak".
    Niestety, to my wciaż jesteśmy wiele lat za murzynami, nawet w tym temacie.
    Kiedy wejdziesz na strony firm budujących domy z bali np. w Finlandii, Stanach, czy Kanadzie, to zobaczysz, że nikt nie buduje domów z bali mokrych, nawet jeżeli prezkraczają 25 cm w średnicy.

    Trochanowskich znam osobiści i bardzo cenię sobie ich budowanie. Robią to inaczej - budują z mokrych, ciosanych ręcznie bali. Pełen folklor, z nierównymi i spękanymi ścianami. Jest to to budowanie dla osób, którzy szukają "domu z bali" w pełni doceniając wady i zalety tej technologii, a nie "chcą mieszkać w domku z bali" z prostymi ścianami wyłożonymi płytą gipsowo-kartonową i prostokątnymi kątami.

  8. #888
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Przepraszam - to ja.

  9. #889
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    no chyba ze tak jak piszesz, bo nie wierze ze po wsadzeniu klody w 60 C jej nie skreci.
    a rok sezonowania drzewa scietego w zimie wysusza ale nie pamietam ile % i w ten sposb gorale buduja i domy stoja po sto kilka lat i jest ok.
    a ci trochanowscy buduja ze swierzo scietych?

  10. #890
    Guest

    Domyślnie

    W logpolu susza i chyba im sie nie skreca.

  11. #891
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    w 60 C?

  12. #892
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    w 60 C?

  13. #893
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem w jakiej temperaturze ale to chyba mało ważne. Istotne do jakiego stopnia, czy raczej % , zostaje wysuszone.

  14. #894
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    To wyżej to moje-niezalogowało.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  15. #895
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    wazne bo mozna suszyc na powietrzu i zejdziesz przy zimowej scince do 12% przez 3 miesiace.

  16. #896
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Obniżenie wilgotności bali to tylko końcowy wynik suszenia komorowego. To można przecież zrobić bez suszenia komorowego.
    Podczas suszenia komorowego ważniejsze jest to, że w drewnie giną wszelkie zarodniki grzybów czy larwy owadów. Suszenie powoduje także wyjałowienie drewna - giną różne substancje, którymi mogłyby żywić się owady.
    W trakcie suszenia drewno także traci swoje siły wewnętrzne, które w drewnie niesuszonym, powodują skręcanie się drewna itp. Tak więc po suszeniu komorowym drewno w zasadzie nie skręca się.

  17. #897

    Domyślnie

    "Domy z bali" na 4 stronie
    Czyżby klawiatury pozamarzały?
    HOP na górę, bo odejdzie w zapomnienie...

  18. #898
    Guest

    Domyślnie

    Ci co mieszkają delektują się szczęściem, Ci co są w trakcie- sprężają się na budowach , a Ci co są przed... nie wiem.

  19. #899

    Domyślnie

    Ci co mieszkają delektują się szczęściem, Ci co są w trakcie- sprężają się na budowach , a Ci co są przed... nie wiem.

  20. #900
    Emilka
    Guest
    Emilka

    Domyślnie przenoszenie domów w całości

    Co powiecie na przewiezienie domu z bali w całości?
    Większości osób, które tego nie widziały, nie wierzą, że jest to możliwe i jak najbardziej sprawdzone
    A mam znajomą ekipę, która już od wielu lat wozi po Polsce domy drewniane właśnie W CAŁOŚCI. Gorąco polecam - oszczędność czasu i pieniędzy (oczywiście jeśli dom jest w dobrym stanie).
    Odmontowania wymagają tylko ganki itp. oraz oczywiście elementy murowane - komin, kuchnia kaflowa itd.
    Pozdrawiam wszystkich zwolenników domów z drewna.

    [email protected]

Strona 45 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony