dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 693
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #10181
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agral Zobacz post
    DANIEL SIS, a masz aktualne zdjecie tego domu opalanego, w ktorym te technike stosowaliscie pierwszy raz + smołę? Jestem ciekaw co sie dzieje z kolorem drewna po paru latach. Ciemnieje czy utrzymuje kolor?
    Agral. smoły drzewnej używamy od dwóch lat. Jeden z przedstawicieli handlowych przyjechał do nas i zaprezentował smołę drzewną i zachwyciliśmy sie. Wcześniej stosowaliśmy inne środki impregnujące jak Tikurilla, sadolin, drewnochron, 3v3 i innych, których juz nie pamietam. Generalnie odradzam stosowanie tikkurilii. Co prawda dobrze impregnuje ale daje nietrwały kolor, który po 3 latach blaknieje i tak było z innymi środkami. Generalnie klienci po kilku latach albo malowali elewację na nowo tym samym środkiem albo decydowali się na smołę drzewną i tych jest zdecydowana większość. Generalnie impregnaty na bazie smoły drzewnej mają taką " oleistą powłokę", a drewno jest bardziej ślizgie w dotyku. Właśnie ta warstwa powoduje, że kolor jest trwały, deszcz i słońce nie ruszają koloru.
    Poniżej fotki domu, w którym po raz pierwszy użyliśmy smoły drzewnej, terpentyny i oleju lnianego .



    pzdr serdecznie
    Tu była reklama...

  2. #10182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL SIS Zobacz post
    Agral. smoły drzewnej używamy od dwóch lat. Jeden z przedstawicieli handlowych przyjechał do nas i zaprezentował smołę drzewną i zachwyciliśmy sie. Wcześniej stosowaliśmy inne środki impregnujące jak Tikurilla, sadolin, drewnochron, 3v3 i innych, których juz nie pamietam. Generalnie odradzam stosowanie tikkurilii. Co prawda dobrze impregnuje ale daje nietrwały kolor, który po 3 latach blaknieje i tak było z innymi środkami. Generalnie klienci po kilku latach albo malowali elewację na nowo tym samym środkiem albo decydowali się na smołę drzewną i tych jest zdecydowana większość.
    Czy ci, którzy postanowili zmienić impregnat na smołę drzewną byli zmuszeni szlifować cały budynek ?

  3. #10183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Czy ci, którzy postanowili zmienić impregnat na smołę drzewną byli zmuszeni szlifować cały budynek ?
    absolutnie nie było potrzeby szlifowania. Z resztą dziwny pomysł a inwestorzy , którzy przerzucali się na impregnat na bazie smoły drzewnej nie byli zmuszeni - bo tak naprawdę mogli sobie pomalować tym samym co było - tylko wyrażali głęboką chęć zmiany na lepsze.
    pzdr serdecznie
    Tu była reklama...

  4. #10184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL SIS Zobacz post
    absolutnie nie było potrzeby szlifowania. Z resztą dziwny pomysł a inwestorzy , którzy przerzucali się na impregnat na bazie smoły drzewnej nie byli zmuszeni - bo tak naprawdę mogli sobie pomalować tym samym co było - tylko wyrażali głęboką chęć zmiany na lepsze.
    pzdr serdecznie
    Chodziło mi o praktyczną stronę zamiany impregnatu na smołę. Użycie smoły drzewnej bez usunięcia poprzednich środków , np takich które mogły tworzyć powłokę, mija się chyba z celem ?

  5. #10185

    Domyślnie

    Co sądzicie o pnączach na ścianach domów drewnianych? Zastanawiam się nad tym, czy na pergoli nad tarasem nie puścić jakiegoś pnącza. Niewątpliwie po jakimś czasie takie pnącze dotrze do ściany domu i to średnio mi się podoba, ale może nie ma się czego obawiać?

  6. #10186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Generalnie impregnaty na bazie smoły drzewnej mają taką " oleistą powłokę", a drewno jest bardziej ślizgie w dotyku
    stąd zastosowałem ostatnio olejek do impregnacji tarasów. puki co drewno wygląda z nim jak by takie wyrosło.

  7. #10187

    Domyślnie

    gasol ja mam dzikie wino ,obrasta ganek nic się nie dzieje ganek jest skierowany na południe , ważne ściana musi być nasłoneczniona nasłoneczniona .Trzeba go przycinać trochę z tym zabawy i zawsze są ważniejsze sprawy więc w tamtym roku skubaniec dotarł na dach.
    Pnącza lubią wchodzić w deskowanie , ciężko je stamtąd wydrzeć

  8. #10188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Użycie smoły drzewnej bez usunięcia poprzednich środków , np takich które mogły tworzyć powłokę, mija się chyba z celem ?
    nie wiem jak to wyglada w przypadku smoly drzewnej ale podam swoj przyklad: 3 lata temu na dzialce stanal 'domek z serduszkiem', wykonawca pomalowal go Drewnochronem, teraz ponownie nasaczylem deski ale juz tym co mialem pod reka czyli zoltym olejem skalnym, 'domek' nie zmienil wygladu
    jak zachowaly sie surowe bale po 'zoltym' mozna zobaczyc w moim wczesniejszym poscie
    BTW szkoda ze nie przewidzialem Twojego pytania i nie cyknalem fotek 50/50 'domku' przed zabezpieczeniem 'zoltym'
    IMO wszystko zalezy pewnie od rodzaju preparatu ktorym drewno zostalo wczesniej potraktowane, jesli byl jakis neutralny, nie zmieniajacy barwy drewna i nie wytwarzajacy powloki, uzycie smoly drzewnej lub innego preaparatu ma sens bez zdzierania poprzedniej powloki
    ... ale ja sie nie znam, tak sobie tylko mysle : )

    pozdrawiam

  9. #10189

    Domyślnie

    Witam. Kupiłem domek z balików 15x15 z 1912 roku. Fundament jak i podwalina do wymiany. Reszta jest w stanie możliwym do przyjęcia. Szukam rozwiązania i ekipy, które pozwolą wykorzystać materiał, podnieiść wysokość domu do uzyskania ściany kolankowej ok 50cm i poddasza użytkowego. Rozmawiałem z jedną ekipą, która proponowała postawić dom na słupach żelbetowych ale coś mi tu nie pasuje. Szukam też ekipy lub możliwości zakupu bali drewnianych z których można sklecić 10x8m dom .
    Czy warto dłubać się w renowację istniejącej konstrukcji (zmiana układu ścian wewnętrznych) czy też postawić całkowicie nowy dom.
    Wysłałem kilka zapytań do firm ponoć handlujących drewnem budowlanym ale chyba mają jeszcze za dużo pracy(?) bo zero odpowiedzi lub wysłali takie via księżyc. Wiem, że pisze tu kilku poważnych fachowców i to od nich liczę na odzew. Pozdrawiam

  10. #10190
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Witam. Jeżeli chodzi o dom z 1912. Wszystko zależy od stanu drewna. Jak ściany są dobre, można pokusić się o ich ponowne wyeksponowanie, jednak konstrukcja takiego domu nie może być od owych ścian zależna. Jakiś czas temu o tym pisałem na FM. Niedługo pokaże jak to może wyglądać ponieważ coś takiego właśnie teraz między innymi robimy. Kwestia ścianek kolankowych - najlepszym i najsolidniejszym rozwiązaniem a przez to najładniejszym jest wystawienie belek stropowych poza obrys budynku, na belkach stropowych osadzamy murłatę a na niej krokwie. Odsunięcie gniazda dla krokwii poza obrys budynku powoduje właśnie przestrzeń, która uzyskujemy robiąc klasyczna ściankę kolankową. Jeżeli chodzi o drewno, to nie wydaje mi się aby był z tym problem - chyba że chodzi o porządny materiał, który nie dość że trudniej dostępny to jeszcze droższy.
    pzdr
    Tu była reklama...

  11. #10191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Chodziło mi o praktyczną stronę zamiany impregnatu na smołę. Użycie smoły drzewnej bez usunięcia poprzednich środków , np takich które mogły tworzyć powłokę, mija się chyba z celem ?
    Praktyczna zmiana w moim przypadku polegała na utrwaleniu i wydobyciu głębi koloru z drzewa opalonego, które często gości na elewacjach domów przez nas zbudowanych. Poza tym jest o wiele lepsza jakościowo. Natomiast w sytuacji, kiedy inwestor życzył sobie kolor, generalnie zostawał przy kolorze i z biegiem lat tym samym środkiem sobie maluje dla odświeżenia koloru. Z resztą środki, które tworzą powłokę po jakimś czasie wymagają odświeżenia a czy to będzie smoła czy inny impregnat, powierzchnię trzeba zmatowić aby znowu ją odmalować. Zawsze powierzchnie trzeba oczyścić, przetrzeć i dopiero pomalować - mowa o drugim razie. Ważne aby nie robić tego często - w przypadku impregnatu na bazie smoły na szczęście nie często.
    ps. u siebie w firmie też na wiosnę zabieramy się za malowanie wszystkich elewacji drewnianych smoła drzewną w ramach takiego face liftingu
    pzdr serdecznie
    Tu była reklama...

  12. #10192

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące drewnianych podkładów kolejowych: czy jeśli umieszczę je w ogrodzie, a są one nadszarpnięte zębem czasu i ze szkodnikami to nie zagrożą owe szkodniki domowi z bali, który będzie stał na tej samej działce? Może pytanie moje jest z natury tych jak dowcipy o blondynkach, ale wolę się upewnić niż potem walczyć z robalami w ścianach. Będę wdzieczna za odpowiedź.

  13. #10193
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Trochę się u nas zmieniło, jeszcze sporo pracy przed nami, ale wygląda to już coraz lepiej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09955 (960x1280).jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	220123Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09958 (1280x960).jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	220124Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09961 (1280x960).jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	220125Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09963 (1280x960).jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	220126Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09965 (1280x960).jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	220127

  14. #10194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał Susełka Zobacz post
    Mam pytanie dotyczące drewnianych podkładów kolejowych
    odpowiedz moze nie wprost ale warto zebys przeczytala o oleju kreozotowym jesli nie znasz tej nazwy:
    http://http://www.akademiaodpadowa.p...nego-z-eks.htm

    Cytat Napisał Romana101 Zobacz post
    Trochę się u nas zmieniło
    fajny domek a biale okna na tle ciemnej sciany prezentuja sie wspaniale
    (sic! ; )

    pozdrawiam

  15. #10195

    Domyślnie

    [QUOTE=borge;6187182]odpowiedz moze nie wprost ale warto zebys przeczytala o oleju kreozotowym jesli nie znasz tej nazwy:
    http://http://www.akademiaodpadowa.p...nego-z-eks.htm

    Borge niestety nie działa ten link. Możesz temat przybliżyć?

  16. #10196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Borge niestety nie działa ten link. Możesz temat przybliżyć?
    skrypt forum dziwnie dziala : / wklejam ponownie, bezposrednio
    http://www.akademiaodpadowa.pl/227,a...nego-z-eks.htm

    pozdrawiam

  17. #10197

    Domyślnie

    Dzięki Borge. Już mi wybiłeś z głowy podkłady kolejowe. Nawet nie przypuszczałam, że są tak niebezpieczne.

  18. #10198
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agakaga
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    [QUOTE=Romana101;6186661]Trochę się u nas zmieniło, jeszcze sporo pracy przed nami, ale wygląda to już coraz lepiej

    To niesamowite jak może zmienić się dom, kiedy trafi na ludzi, którzy potrafią dostrzec jego potencjał starannie ukryty pod warstwami tynku, blachy i desek. Poprzedni właściciele nie mieli pojęcia jaką perełkę mają. Należą się Wam wielkie brawa za kreatywność i wyobraźnię

  19. #10199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post
    U mnie roboty posuwają się powoli do przodu
    fajny dom w pieknych 'okolicznosciach' przyrody, zazdraszczam ; )
    ciekawy jestem jak beda wygladaly tarasy (material, projekt)?

    pozdrawiam

  20. #10200

    Domyślnie

    Widzę tu bardzo piękne domki Mam do was pytanie bo mam zamiar niedługo zacząć budowę własnego domu i chciałabym wiedzieć jakie drewno polecacie aby dom był piękny, a zarazem stabilny. Myślałam także o schodach z piaskowca, pasowałyby do drewnianego domu? Pomysł na schody z piaskowca wpadł, kiedy odwiedziłam firmę Kopalnie Piaskowca z Radków. Mają tam takie piękne fontanny. To co byście mi radzili? Mogę mieć do domku drewnianego schody z piaskowca?

Strona 510 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony