dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 552 z 693
Pokaż wyniki od 11.021 do 11.040 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11021

    Domyślnie

    Inspiracja ciekawa - podoba mi się. Chciałbym zwrócić uwagę, że gdyby nie światło, to wnętrze wyglądałoby jak młyn w środku W domu drewnianym oświetlenie to podstawa. Ja po różnych eksperymentach twierdzę, że drewno jest ładne, ale gdy jest odpowiednio oświetlone, to robi dopiero wrażenie. Także wszystkim budującym radzę dobrze przemyśleć tę kwestię, bo potem już nie jest tak łatwo

    W sobotę musiałem przewiercić się przez belki, w sumie na długość około 35cm, bo chciałem zainstalować "lampki", o których wcześniej nie pomyślałem. Co prawda miałem dość kiepskie wiertło, ale byłem zaskoczony, jak ciężko jest zrobić taki otwór o fi=6mm. Drewno po wysuszeniu stwardniało tak mocno, że miałem wrażenie wiercenia w jakimś twardym betonie. Ja mam dom zbudowany z drewna sosnowego o małych przyrostach rocznych - po 7 latach zrobił się z tego prawie kamień.

  2. #11022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol Zobacz post
    Inspiracja ciekawa - podoba mi się. Chciałbym zwrócić uwagę, że gdyby nie światło, to wnętrze wyglądałoby jak młyn w środku W domu drewnianym oświetlenie to podstawa. Ja po różnych eksperymentach twierdzę, że drewno jest ładne, ale gdy jest odpowiednio oświetlone, to robi dopiero wrażenie. Także wszystkim budującym radzę dobrze przemyśleć tę kwestię, bo potem już nie jest tak łatwo

    W sobotę musiałem przewiercić się przez belki, w sumie na długość około 35cm, bo chciałem zainstalować "lampki", o których wcześniej nie pomyślałem. Co prawda miałem dość kiepskie wiertło, ale byłem zaskoczony, jak ciężko jest zrobić taki otwór o fi=6mm. Drewno po wysuszeniu stwardniało tak mocno, że miałem wrażenie wiercenia w jakimś twardym betonie. Ja mam dom zbudowany z drewna sosnowego o małych przyrostach rocznych - po 7 latach zrobił się z tego prawie kamień.

    kwestia oświetlenia to chyba jedna z najważniejszych spraw w takim domu. może i fajnie to wygląda ale chyba nie chciałabym mieszkac w takim.

  3. #11023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wojcieszek dokładnie jak napisałeś, z tego co mi wiadomo 99% domów/ kościołów, cerkwi to przynajmniej na 1/2 podzielone i przetarte bale.
    inspiracja elewacji tyle że te półkola to raczej nie.

    jak widać styl ma kontynuację.

    widać jak bal pewnie na 3 części musiał być dzielony, dla mnie budynki ze skansenu Sanockiego to wykładnia tradycji mojego regionu

    te tramy robią wrażenie teraz taką jodłę/ modrzewia ciężko kupić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050041.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	302306 mech między bale/ glina plewy i nie napisze co jeszcze, na to tynk gliniany na listewkach. tak wykonanych w środku było większość domów regionu.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 02-02-2015 o 09:07

  4. #11024

    Domyślnie

    O matko, ale duzo lektury zastalam dzisiaj

    Wojcieszek dom masz sliczny, okiennice i kolor okien robi wrazenie, podobaja mi sie takie odwazne kolory. Moze cos mi doradzisz w wyborze okien, szukamy wlasnie wykonawcy okien drewnianych?
    Co do pokrycia dachowego to mysle, ze w tym roku dachu nie polozymy. Chcielisbysmy strzeche, ale kreca nosem i nie dali nam na nia pozwolenia (na razie) to raz, a dwa fundusz tez mamy ograniczony.
    Marmur7 i Remiks mieszkaja juz w takim domu jak i mi sie buduje, stad wiedza co mi radzic.
    Plyt g/k nie zakladamy nigdzie, a jezeli piecokominek (okragly), ktory chcemy zobaczyc w marcu, spodoba nam sie tez na zywo, to nie bede potrzebowala sciany ogniowej. Ale taka sciane na pewno bede musiala postawic miedzy balem a kuchnia kaflowa.

    Milego dnia Panowie

  5. #11025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Wybacz ale nie rozumiem tej nowomowy. Każdy budujący swój wymarzony dom będzie się kierowałk swoimi subiektywnymi ocenami. Można doradzać komuś kto ma wątpliwości, pyta nie da się przekonać przekonanego. Mniej bardziej balowy podoba się co innego jeden chce dom drewniany z zewnątrz a nowoczesny wewnątrz a kto inny drewniany wewnątrz i zewnątrz.
    Remiks, a kto powiedzial, ze dom drewniany nie moze byc nowoczesny wewnatrz. Poczekaj, poczekaj jak moj bedzie gotowy

    A co do domu z bala to prawda, ze nie da sie przekonac przekonanego.
    Ostatnio edytowane przez gos1303 ; 02-02-2015 o 10:57

  6. #11026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Wybacz ale nie rozumiem tej nowomowy. Każdy budujący swój wymarzony dom będzie się kierowałk swoimi subiektywnymi ocenami. Można doradzać komuś kto ma wątpliwości, pyta nie da się przekonać przekonanego. Mniej bardziej balowy podoba się co innego jeden chce dom drewniany z zewnątrz a nowoczesny wewnątrz a kto inny drewniany wewnątrz i zewnątrz.
    Tam nie ma tam żadnej nowomowy, czy neologizmów. Nie oceniam gustów osób budujących domy z takiego czy innego bala. Sensem mojej wypowiedz było to, że twierdzenia jakie często przewijają się na tym Forum, iż dom tak czy inny jest z "prawdziwego", lub "nieprawdziwego" bala, albo, że "prawdziwy dom z bala nie może być ocieplany" są błędne. Błędne bo nie poparte nawet tradycją ciesielską w Polsce.

    מרכבה a widziałeś Glendorię? Ich wnętrza pokazywano w Weranda Country, i był o nich program z cyklu "Daleko od miasta".
    Może ich wnętrza Cię zainspirują. Chociaż ich stodoła ciut większa jest.

    Gos1303. U mnie okna przyjechały razem z domem od tego samego producenta. Okna, opaski, i okiennice miałem w cenie. Poleciłbym je, ale
    Kiedy Zdenek skontaktował się z moim producentem (dom budował mu inny wykonawca) cena już była dość wysoka. A szkoda, bo mój wykonawca robił nawet okna skrzynkowe do Pałacu w Łazienkach Królewskich.
    Jednak z tego co się orientuję, Zdenek znalazł dobrego wykonawcę (skoligaconego z projektantką jego domu ) i chwli sobie wybór.
    Zdaje się że to ta firma.
    http://stolarstworustykalne.com.pl/oferta/

    Więcej info u Roberta...

  7. #11027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    jak najbardziej tylko
    bardziej kanciasta forma →
    Ogólnie konstrukcja prętowa.
    a to nowoczesne wydanie konstrukcji ramowej.

  8. #11028

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Panowie a co myslicie o takiej podlodze jak mam tutaj w domu? Nie bedzie za ciemna?
    Sciany z bali słabo odbijaja swiatlo, wiec czym wiecej jasniejszych punktów w domu tym lepiej.

  9. #11029

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    O matko, ale duzo lektury zastalam dzisiaj

    Wojcieszek dom masz sliczny, okiennice i kolor okien robi wrazenie, podobaja mi sie takie odwazne kolory. Moze cos mi doradzisz w wyborze okien, szukamy wlasnie wykonawcy okien drewnianych?
    Co do pokrycia dachowego to mysle, ze w tym roku dachu nie polozymy. Chcielisbysmy strzeche, ale kreca nosem i nie dali nam na nia pozwolenia (na razie) to raz, a dwa fundusz tez mamy ograniczony.
    Marmur7 i Remiks mieszkaja juz w takim domu jak i mi sie buduje, stad wiedza co mi radzic.
    Plyt g/k nie zakladamy nigdzie, a jezeli piecokominek (okragly), ktory chcemy zobaczyc w marcu, spodoba nam sie tez na zywo, to nie bede potrzebowala sciany ogniowej. Ale taka sciane na pewno bede musiala postawic miedzy balem a kuchnia kaflowa.

    Milego dnia Panowie
    Ja teraz tez szukam okien drewnianych, wiec jestesmy na podobnym etapie. Wyslalem kilkanascie zapytan i prawdopodobnie wybiore okna u Wiktorczyka: wiktorczyk.com.pl ze wzgledu na wyglad okien, ich parametry i ogolne wrazenie. Cena tez w porzadku w porownaniu z konkurencja, bo trzeba liczyć, że dodają ciepłą ramkę gratis rowniez przy zamowieniu szprosów, ktorych u mnie jest około 100. Robią też standardowo okna lite a nie na mikrowszczepy, oraz dodają drugą uszczelkę w standardzie.
    Pod uwage bralem jeszcze fajną niedużą rodzinną firmę Wacławik: waclawik-okna.pl (do konca lutego jest fajna promocja) oraz euro-okna.pl.
    Ta ostatnia firma dala mi najtansza ofertę, ale wlasciciel nie przekonał mnie do niej.

    Jezeli zrezygnujesz ze strzechy, to obejrz sobie moją dachówkę. Ja tez zrezygnowałem i nie żałuję

  10. #11030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Podłogi mają super. Tam jest napisane , że to jest mix długości, co oznacza, że będą deski krótkie i długie. Czy deski na krótkich bokach też mają pióro ?
    Marmur7. Dzwonił dzisiaj mój Wykonawca: Deski przyjechały.
    Potwierdzam: "majo pióra na krótkich bokach"

  11. #11031
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post
    Marmur7. Dzwonił dzisiaj mój Wykonawca: Deski przyjechały.
    Potwierdzam: "majo pióra na krótkich bokach"
    No przy tak różnorodnych długościach układanie desek bez piór byłoby robotą dla tego co ojca i matkę... Będziesz je kleił czy kładł na legarach ?

    A przy okazji poruszonego tematu dot. "prawdziwych domów z bali" to jest głównie spór o nazewnictwo. Pisałem już kiedyś, że jest dość irytujące gdy producenci nazywają domami z bali, budynki z tarcicy o grubości 5 cm.
    Tymczasem w całym cywilizowanym świecie nomenklatura jest jasna - dom z bali to taki, który ma ściany nośne z bali o grubości 20 cm i więcej. To przyjęta międzynarodowa zasada, a nie wymysł polskich inwestorów Prawdopodobnie chodziło o to by nie dochodziło do nadużyć nazewniczych. To czy bal jest okrągły, czy nie oraz to czy budynek jest ocieplany czy nieocieplany, nie ma najmniejszego znaczenia.
    Nie chodzi o to by deprecjonować jakąkolwiek inną technologię. Nazewnictwo dotyczy tylko grubości ściany nośnej i tyle
    Możemy więc mówić o domach z bali o charakterystyce ścian o której wspomniałem, o domach z drewna, których ściany nośne mają mniejszą średnicę przez co są zwykle ocieplane, oraz domy z okładziną drewnianą czyli budynki szkieletowe. Dla każdego coś miłego.
    To rozróżnienie przecież nikogo nie krzywdzi

  12. #11032

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Ja teraz tez szukam okien drewnianych, wiec jestesmy na podobnym etapie. Wyslalem kilkanascie zapytan i prawdopodobnie wybiore okna u Wiktorczyka: wiktorczyk.com.pl ze wzgledu na wyglad okien, ich parametry i ogolne wrazenie. Cena tez w porzadku w porownaniu z konkurencja, bo trzeba liczyć, że dodają ciepłą ramkę gratis rowniez przy zamowieniu szprosów, ktorych u mnie jest około 100. Robią też standardowo okna lite a nie na mikrowszczepy, oraz dodają drugą uszczelkę w standardzie.
    Pod uwage bralem jeszcze fajną niedużą rodzinną firmę Wacławik: waclawik-okna.pl (do konca lutego jest fajna promocja) oraz euro-okna.pl.
    Ta ostatnia firma dala mi najtansza ofertę, ale wlasciciel nie przekonał mnie do niej.

    Jezeli zrezygnujesz ze strzechy, to obejrz sobie moją dachówkę. Ja tez zrezygnowałem i nie żałuję
    Witam, witam.

    Bardzo dziekuje za podpowiedzi. Waclawik-okna zrobil mi oferte i faktycznie cena jest konkurencyjna przy innych wykonawcach. Przede wszystkim sa tez blisko nas. Ale wiktorczyky tez widze, ze siedziba calkiem niedaleko.
    Algar gdzie ja mam poogladac ta Twoja dachowke? Prosze o wskazowki

  13. #11033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    No przy tak różnorodnych długościach układanie desek bez piór byłoby robotą dla tego co ojca i matkę... Będziesz je kleił czy kładł na legarach ?
    Na legarach. Dlaczego, to widać na tym zdjęciu.
    https://lh4.googleusercontent.com/-8...2/DSC05953.JPG
    Tych belek progowych oczywiście nie wolno wycinać. Można najwyżej zdjąć strugiem 1 cm z wysokości.

  14. #11034

    Domyślnie

    marmur7, moim zdaniem podstawowa cecha domu z bali to osiadanie ścian. W szkielecie tego nie ma - nawet jeśli grubość drewna miałaby 40cm. Dlatego technologia budowy domu z bali jest inna niż budowa domu szkieletowego. Nie da się poprawnie zbudować domu z bali o grubości 10cm bez znajomości specyfiki technologii, podobnie nie da się zbudować domu z bali o grubości 50cm bez znajomości tej samej technologii. Ocieplenie to oczywiście dodatek, który na budowę ścian nośnych nie wpływa.

  15. #11035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post

    Gos1303. U mnie okna przyjechały razem z domem od tego samego producenta. Okna, opaski, i okiennice miałem w cenie. Poleciłbym je, ale
    Kiedy Zdenek skontaktował się z moim producentem (dom budował mu inny wykonawca) cena już była dość wysoka. A szkoda, bo mój wykonawca robił nawet okna skrzynkowe do Pałacu w Łazienkach Królewskich.
    Jednak z tego co się orientuję, Zdenek znalazł dobrego wykonawcę (skoligaconego z projektantką jego domu ) i chwli sobie wybór.
    Zdaje się że to ta firma.
    http://stolarstworustykalne.com.pl/oferta/

    Więcej info u Roberta...
    W kwestii wyjaśnienia to ze stolarstwa rustykalnego zamówiłem tylko drzwi wejściowe i są przepiękne, właśnie je w ten wekeend odebrałem. Okna mam zamówione ze stomaszu i choć cena była wyższa niż razem z domem to i tak uważam ją za atrakcyjną. Za tydzień we wtorek przyjeżdżają do mnie okna na montaż. Jak je obejrzę to będę mógł coś więcej napisać. Zamawiałem również okiennice i uważam że mają najładniejszy wzór na rynku

  16. #11036

    Domyślnie

    W kwestii architektury to tak jak Wojcieszek pisał w polsce tradycyjnie nie budowało się z bala okrągłego, no chyba że w średniowieczu. Więc to kwestia epoki do której się odwołujemy budując nasz wymarzony dom

    Osobiście uważam że w gęstej i średniej zabudowie bardziej pasują domy z płaza lub bala płaskiego ale na oddzielnej działce w polu już bardziej mi się podoba dom budowany z bala okrągłego nieobrobionego szczególnie w górach. Polscy cieśle byli zbyt zaawansowani technicznie aby zostawić taki nieobrobiony bal, stąd nawet w górach domy są z płaza

    Moim zdaniem najczęściej popełnianym błędem u nas w budownictwie drewnianym jest stawianie domu góralskiego z charakterystycznym dachem i zdobieniami na nizinach gdzie budownictwo drewniane ma zupełnie inne kanony i zdobienia.

  17. #11037

    Domyślnie

    W kwestii gniazdek rustykalnych to ktoś ma jakieś niedrogie godnie polecenia ?

  18. #11038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdanek Zobacz post
    W kwestii gniazdek rustykalnych to ktoś ma jakieś niedrogie godnie polecenia ?
    Ja bym chciala takie, ale niestety nie sa tanie.
    http://www.byggfabriken.com/sortimen...svart-bakelit/
    Jezeli cena Cie nie odstrasza i Ci sie podobaja to moge pomoc, chciaz w Polsce moze znajdziesz taniej.
    Ostatnio edytowane przez gos1303 ; 03-02-2015 o 11:19

  19. #11039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Bale mają wg literatury wymiary do 175x175 większy któryś bok = belka czyli tak naprawdę domy belkowe
    Mój w większości jest w takim razie belkowy

  20. #11040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    No wiedziałem - czołgowy się wpisze i forum zawiesi się na amen

Strona 552 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony