dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 555 z 693
Pokaż wyniki od 11.081 do 11.100 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11081

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Altax bezbarwny, przyznam że na zewnątrz też go stosowałem i jestem zadowolony. Nie bardzo pasowały mi lakiery i lazury wybrałem olej daje naturalną satynową powierzchnię drewna oczywiście co jakiś czas olejowanie trzeba powtarzać.
    Witam Panowie.

    Chcialam zapytac, czy jak dom stanie na wiosne to w tym roku nalezy go juz oleic/lakierowac? Nasze marzenie na dzien dzisiejszy prezentuje sie tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logs 09-02f.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	304054Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logs 09-02a.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	304055

  2. #11082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Witam Panowie.

    Chcialam zapytac, czy jak dom stanie na wiosne to w tym roku nalezy go juz oleic/lakierowac? Nasze marzenie na dzien dzisiejszy prezentuje sie tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logs 09-02f.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	304054Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logs 09-02a.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	304055
    Mój Wykonawca, jak mantrę powtarzał te przykazania:
    - dać mu (domowi) się przewietrzyć - niech sobie wiatr hula, niech go wysusza. Nie zamykać za szybko
    - dać mu się wypocić - niech sobie drewno odsapnie, odda wilgoć, a miejscami żywicę. Jak się na to nie pozwoli, to i tak spod impregnatu powychodzą krople żywiczne
    - dać mu się docisnąć. Nakryć dachówką, zostawić na zimę, niech go tony śniegu docisną. Postrzela sobie, dopasuje się.
    Co nagle, to później trzeba będzie poprawiać. Poprawianie ma dotyczyć oczywiście wykończenia wnętrza. Nie konstrukcji domu.
    Porównaj sobie te dwa zdjęcia:

    https://lh4.googleusercontent.com/-4...2/DSC04949.JPG

    https://lh4.googleusercontent.com/-J...2/DSC05945.JPG

    Zwróć uwagę na szczeliny pod pionowymi belkami w świetle otworów drzwi/przejść. Niestety nie widać tego dobrze na zdjęciu, ale szczeliny zmniejszyły się o 2cm. Przypuszczam, że gdyby śnieg w tym roku dopisał, byłoby jeszcze o 1cm mniej. Niedługo zostaną założone ozdobne opaski osłaniające szczeliny (całość będzie mogła pracować), ale jestem przekonany, że za 1-2 lata, zapas zmniejszy się jeszcze bardziej.

  3. #11083
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Witam Panowie.

    Chcialam zapytac, czy jak dom stanie na wiosne to w tym roku nalezy go juz oleic/lakierowac? Nasze marzenie na dzien dzisiejszy prezentuje sie tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logs 09-02f.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	304054Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logs 09-02a.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	304055


    Tak jak pisałem Ci na priva - nie ma sensu impregnowac bali przed zimą. Wojcieszek wspominał juz o osiadaniu i żywicy. U nas jednak żywica ( sosna okrągła od Logsa) to dość istotny problem estetyczny. Miejscami będziesz jej miała naprawdę sporo. Dopiero po jej usunięciu można mysleć o nasączaniu drewna woskiem, olejem czy innym specyfikiem.

    Btw - będąc w odwiedzinach u Piotra Batury, widziałem Twój przyszły okragły piec. Fajne, fajne

  4. #11084

    Domyślnie

    W moim wypadku przy wprowadzeniu się od zaraz zapasy na oknach po10 cm były całkowicie zasadne. Zmiana wysokości to po roku kilka dobrych centymetrów.

  5. #11085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Tak jak pisałem Ci na priva - nie ma sensu impregnowac bali przed zimą. Wojcieszek wspominał juz o osiadaniu i żywicy. U nas jednak żywica ( sosna okrągła od Logsa) to dość istotny problem estetyczny. Miejscami będziesz jej miała naprawdę sporo. Dopiero po jej usunięciu można mysleć o nasączaniu drewna woskiem, olejem czy innym specyfikiem.

    Btw - będąc w odwiedzinach u Piotra Batury, widziałem Twój przyszły okragły piec. Fajne, fajne
    Jak go oddam....

    A ja będąc u Marmura, wkurzyłem się! Mogłem jednak z bala budować....Ale z bala, nie z kantówek.

  6. #11086
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Witam Panowie.

    Chcialam zapytac, czy jak dom stanie na wiosne to w tym roku nalezy go juz oleic/lakierowac? Nasze marzenie na dzien dzisiejszy prezentuje sie tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logs 09-02f.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	304054Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Logs 09-02a.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	304055
    Trochanowski i tak impregnuje drewno raz chyba zaraz po okorowaniu drugi po postawieniu u siebie i po postawieniu u inwestora nowo obrobione powierzchnie, pogadaj z nim wiele Ci wyjaśni. Z doświadczenia wiem (nie tylko z własnej budowy), że największym problemem jest sinizna drewna bo paskudnie wygląda a najszybciej bierze płaskie poziome przetarte powierzchnie 9w Twoim domu to ostatni wieniec belki stropowe itp). Dom popryskaj jeszcze raz tym środkiem którego używa T jak najszybciej przykryj dachem, olejować można po lecie albo w następnym roku. Jeśli w przyszłym roku dom można umyć wodą z szarym mydłem troszkę wybieli i po tym olejować. Woskować możesz zawsze nawet po oleju jednak na zewnątrz woskowania bym nie polecał woski po kontakcie z wodą potrafią różnie się zachować. Jutro postaram się zrobić kilka aktualnych fotek olejowanego bala.

  7. #11087
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post
    Porównaj sobie te dwa zdjęcia:

    https://lh4.googleusercontent.com/-4...2/DSC04949.JPG

    https://lh4.googleusercontent.com/-J...2/DSC05945.JPG

    Zwróć uwagę na szczeliny pod pionowymi belkami w świetle otworów drzwi/przejść. Niestety nie widać tego dobrze na zdjęciu, ale szczeliny zmniejszyły się o 2cm. Przypuszczam, że gdyby śnieg w tym roku dopisał, byłoby jeszcze o 1cm mniej. Niedługo zostaną założone ozdobne opaski osłaniające szczeliny (całość będzie mogła pracować), ale jestem przekonany, że za 1-2 lata, zapas zmniejszy się jeszcze bardziej.
    Poczytaj troszkę o schnięciu drewna o zmianie wymiaru wzdłuż włókien i w porzek i zobaczysz dlaczego wykonawca zrobił tak jak zrobił. Jeśli twoje belki były suszone komorowo to te 2 cm przerwy może starczą natomiast jeśli były tylko w stanie powietrznosuchym to obawiam się że i tak z czasem zaczną się paczyć. W takim domu jak gos1303 czy moim pozostawia się pod stropem kilkanaście cm, w drzwiach kilka 8-10 a w oknach przynajmniej 5cm. Osiadanie bali związane jest ze zmianą wymiaru pod wpływem schnięcia, ciężar dachu ze śniegiem czy bez ma pośredni wpływ. Wiem że niektórzy nie mogą zrozumieć budowy domu z mokrego bala ale ta technologia jest już sprawdzona mój kierbud też nie wierzył i odradzał a jak zobaczył to cały dzień spędził na budowie zafascynowany. Pamiętam jak nas ostrzegano będą szczeliny , będzie wiało, będzie pękało oczywiście pęka bo taki urok drewna nie wieje jest cieplutko przyjemnie i klimatycznie przyznam mam jeden problem jest zbyt sucho ale to wiem dlaczego.

  8. #11088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    klimatycznie przyznam mam jeden problem jest zbyt sucho ale to wiem dlaczego
    ponieważ jest sporo "lewego" powietrza.
    To dobrze dla domu, nie dobrze dla Ciebie, szczególnie drogi oddechowe nie lubią za sucho + unoszenie kurzu.

    Z mokrego bala bym nie budował z prostej przyczyny, grzyby lubią wilgoć, ze smakiem będą pożywiać się drewnem o >20%.
    Schnięcie bali też nie może być "gwałtowne" ponieważ zamiast przyśpieszyć proces, to nastąpi spowolnienie tego procesu, im bardziej suche drewno tym większy ma opór dyfuzyjny, o wilgotności 4% 4x większy niż EPS. ni ponad 240 . EPS ~60.
    Stąd przesuszona "skórka" drewna spowalnia jego wysychania, jedyna dobra metoda to odpowiednie warunki "brzegowe" czyli
    ciepło i sucho, bez suszenia bezpośrednio bala np na słońcu. Można wyszukać w literaturze pęcznienie drewna i schnięcie w różnych kierunkach
    stycznym, promieniowym, wzdłużnym, dokładnie jest zbadane ile mm na ile % wilgotności przyrasta, lub kurczy się drewno.
    Prościej, zostawiamy margines i czekamy, aż skurczy się do właściwego wymiaru
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 12-02-2015 o 18:26

  9. #11089
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Poczytaj troszkę o schnięciu drewna o zmianie wymiaru wzdłuż włókien i w porzek i zobaczysz dlaczego wykonawca zrobił tak jak zrobił. [...] Osiadanie bali związane jest ze zmianą wymiaru pod wpływem schnięcia, ciężar dachu ze śniegiem czy bez ma pośredni wpływ. Wiem że niektórzy nie mogą zrozumieć budowy domu z mokrego bala ale ta technologia jest już sprawdzona mój kierbud też nie wierzył i odradzał a jak zobaczył to cały dzień spędził na budowie zafascynowany. Pamiętam jak nas ostrzegano będą szczeliny , będzie wiało, będzie pękało oczywiście pęka bo taki urok drewna nie wieje jest cieplutko przyjemnie i klimatycznie przyznam mam jeden problem jest zbyt sucho ale to wiem dlaczego.
    Remiks... czasami mam wrażenie, że nie czytasz postów innych Forumowiczów do końca, i chcesz koniecznie wyrazić swoje zdanie zakładając czyjeś braki w wiedzy...

    Post skierowany był do gos1303, i miał na celu uzmysłowienie jej, że napieranie na szybkie wykończenie świeżo zbudowanego domu z bala, może skończyć się późniejszymi poprawkami elementach wykończenia. Lepiej poczekać.
    Zaprezentowane zdjęcia miały właśnie pokazać dynamiczne zmiany zachodzące w takim budynku w pierwszym okresie po postawieniu
    Wiem jakie procesy zachodzą w samym drewnie (sporo pracuję w drewnie) jak i w samym budynku, więc nie ma potrzeby tłumaczenia dlaczego "szparka się zmniejsza". Ale dzięki za wykład.

  10. #11090
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    ponieważ jest sporo "lewego" powietrza.
    Niestety tutaj się mylisz. powietrze nie jest lewe pochodzi z wentylacji a wilgotność spada ze względu na zbyt durzą wymianę spowodowaną pobieraniem powietrza z pomieszczenia przez kominek, z lenistwa nie chciało mi się jeszcze podłączyć dolotu zewnętrznego.

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    To dobrze dla domu, nie dobrze dla Ciebie, szczególnie drogi oddechowe nie lubią za sucho + unoszenie kurzu.

    Z mokrego bala bym nie budował z prostej przyczyny, grzyby lubią wilgoć, ze smakiem będą pożywiać się drewnem o >20%.
    To że dla mnie niedobrze to wiem dlatego nawilżam. Ja wybudowałem z mokrego dodam że nawet schody zrobiłem eksperymentalnie z takiego miesiąc wcześnie ściętego, obok schodów jest ciepły piecokominek już drugi sezon

  11. #11091
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post
    Remiks... czasami mam wrażenie, że nie czytasz postów innych Forumowiczów do końca, i chcesz koniecznie wyrazić swoje zdanie zakładając czyjeś braki w wiedzy...

    Post skierowany był do gos1303, i miał na celu uzmysłowienie jej, że napieranie na szybkie wykończenie świeżo zbudowanego domu z bala, może skończyć się późniejszymi poprawkami elementach wykończenia. Lepiej poczekać.
    Zaprezentowane zdjęcia miały właśnie pokazać dynamiczne zmiany zachodzące w takim budynku w pierwszym okresie po postawieniu
    Wiem jakie procesy zachodzą w samym drewnie (sporo pracuję w drewnie) jak i w samym budynku, więc nie ma potrzeby tłumaczenia dlaczego "szparka się zmniejsza". Ale dzięki za wykład.
    Przepraszam, może masz racje że źle zrozumiałem Twoje intencje. Rozumiem że mieszkasz w podobnym do gos1303 domu, ja mieszkam a zawodowo stykałem się z konstrukcjami drewnianymi wiele lat i wiem jak trudno jest uwierzyć że to może się udać zwłaszcza jak wiele lat walczy się z wadami drewna powodowanymi schnięciem. Nie rozumiem dlaczego uważasz że nie powinienem komentować Twojego posta toż piszesz publicznie jeśli nie chcesz komentarzy i prowadzisz prywatną korespondencję pisz na priv.
    Dla jasności nikogo nie namawiam do budowania z mokrego drewna mówię tylko że sam z takiego budowałem. oczywiście nie wszystko bo więźba z kvh, i gdybym budował jeszcze raz zrobił bym tak samo.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 12-02-2015 o 19:04

  12. #11092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Niestety tutaj się mylisz. powietrze nie jest lewe pochodzi z wentylacji a wilgotność spada ze względu na zbyt durzą wymianę spowodowaną pobieraniem powietrza z pomieszczenia przez kominek, z lenistwa nie chciało mi się jeszcze podłączyć dolotu zewnętrznego.


    To że dla mnie niedobrze to wiem dlatego nawilżam. Ja wybudowałem z mokrego dodam że nawet schody zrobiłem eksperymentalnie z takiego miesiąc wcześnie ściętego, obok schodów jest ciepły piecokominek już drugi sezon
    Palisz non stop?!

  13. #11093
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Palisz non stop?!
    Non stop ale raz na dobę wiem dokąd zmierzasz Piotrze z tą wilgotnością to jest tak że jak się nie pali to mniejszy problem da się nawilżyć prosto do 35% jak rozpalę to po pierwsze temperatura rośnie żona lubi wieczorem 25stopni, co ja poradzę. Wilgotność względna spada, do tego nakłada się zwiększona wymiana powietrza w domu kominek potrzebuje powietrza do spalania i tą samą ilość powietrza pobiera dom z zewnątrz przez kanały wentylacyjne i już mam 25%.

  14. #11094
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    a zbyt durzą wymianę spowodowaną pobieraniem powietrza z pomieszczenia przez kominek, z lenistwa nie chciało mi się jeszcze podłączyć dolotu zewnętrznego
    dokładnie potwierdza co napisałem, kominek wykonuje to co w innym wypadku zrobił by wentylator.
    Samo przeganianie powietrza z miejsca na miejsce tego nie spowoduje, tylko rozumie się domyślnie że kominek potrzebuje powietrza i zasysa go
    skąd popadnie, tzn naturalnie tworzy się lekkie podciśnienie i powoduje zaciąganie powietrza z zewnątrz, wiem ponieważ długo użytkowałem w domu
    kuchnię
    klimat był i owszem, tylko po nogach zaciągało chłodem, powietrza potrzebowała sporo do spalania.
    Nie ma kuchni i jest "cieplej" tzn temperatura jest wszędzie równa bez przeciągów.

    Stąd jeśli masz w planie podłączenie na zewnętrzne powietrze, to zrób większy komfort.

    Aby na szybko wybudować dom potrzeba by było rozebrać parę domów co mają po X lat i złożyć jeden dom, choć było by to bardzo trudne.
    Różne style, musiały by być domy z jednej okolicy. U mnie też będzie trochę reperacji przy drewnie.
    Nie powiem że nie, zapowiada się pasjonujące doświadczenie z drewnem. Uknułem sobie, że ma być "gołe" drewno.
    Na to ciepły kożuszek, tak mogę mieszkać.

  15. #11095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kominek bez podłączenia powietrza do spalania odseparowanym kanałem, wciąga do domu powietrze tylko gdy się w nim pali. To trzeci rodzaj stosowanej powszechnie wentylacji - wentylacja naturalna. Najmniej znana, bo zapomniana. Kiedyś jedyna

    Wciągane jest takie powietrze, jakie akurat jest. Gdy na dworze deszcz i słota, kominek wręcz nawilża powietrze w domu. Gdy na dworze mróz - wysusza, i to znacznie...Niezły jest system skanalizowanego poboru powietrza do spalania, z trójnikiem na dolocie i uważnym palaczem w domu. Jak mróz na dworze - ciągnie kanałem z zewnątrz. W dni mokre, zamyka kanał i otwiera pobór z pomieszczenia, co automatycznie uruchamia pobór powietrza przez budynek z zewnątrz, szczelinami nawiewnymi lub otworami wentylacji grawitacyjnej.

  16. #11096
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    מרכבה Oczywiście masz rację ale ja się odnosiłem się do lewego powietrza żeby nikt nie miał na myśli nieszczelności, u mnie nawiewniki w każdym pomieszczeniu i specjalnie ich nie zakręcam (anemostaty) i tędy pobiera dom powietrze z zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 12-02-2015 o 20:30

  17. #11097
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kominek bez podłączenia powietrza do spalania odseparowanym kanałem, wciąga do domu powietrze tylko gdy się w nim pali. To trzeci rodzaj stosowanej powszechnie wentylacji - wentylacja naturalna. Najmniej znana, bo zapomniana. Kiedyś jedyna

    Wciągane jest takie powietrze, jakie akurat jest. Gdy na dworze deszcz i słota, kominek wręcz nawilża powietrze w domu. Gdy na dworze mróz - wysusza, i to znacznie...Niezły jest system skanalizowanego poboru powietrza do spalania, z trójnikiem na dolocie i uważnym palaczem w domu. Jak mróz na dworze - ciągnie kanałem z zewnątrz. W dni mokre, zamyka kanał i otwiera pobór z pomieszczenia, co automatycznie uruchamia pobór powietrza z zewnątrz szczelinami nawiewnymi lub otworami wentylacji grawitacyjnej.
    Piotrze sam wiesz że wszystko zależy od temperatury powietrza. Mokre, powiedzmy 80% powietrze na zewnątrz i temperatura +3stopnie po wejściu do domu i ogrzaniu do 23stopni to powiedzmy 30% wilgotność a może mniej(zastrzegam, tak sobie strzelam ale pewnie niewiele się mylę ) Niestety nie mogę zrobić sobie takiego poboru z wewnątrz z zewnątrz bo w następnym etapie ma być reku dlatego nawiewniki, wywiewniki w każdym pomieszczeniu działające w tej chwili troszkę jak wentylacja grawitacyjna. Oczywiście anemostaty spięte są kanałami

  18. #11098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Piotrze sam wiesz że wszystko zależy od temperatury powietrza. Mokre, powiedzmy 80% powietrze na zewnątrz i temperatura +3stopnie po wejściu do domu i ogrzaniu do 23stopni to powiedzmy 30% wilgotność a może mniej(zastrzegam, tak sobie strzelam ale pewnie niewiele się mylę ) Niestety nie mogę zrobić sobie takiego poboru z wewnątrz z zewnątrz bo w następnym etapie ma być reku dlatego nawiewniki, wywiewniki w każdym pomieszczeniu działające w tej chwili troszkę jak wentylacja grawitacyjna. Oczywiście anemostaty spięte są kanałami
    A ja tak ogólnie....może się komuś przyda...

  19. #11099
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A ja tak ogólnie....może się komuś przyda...
    A ...... tak mi się jakoś ubzdurało że to do mnie sorki

  20. #11100

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Tak jak pisałem Ci na priva - nie ma sensu impregnowac bali przed zimą. Wojcieszek wspominał juz o osiadaniu i żywicy. U nas jednak żywica ( sosna okrągła od Logsa) to dość istotny problem estetyczny. Miejscami będziesz jej miała naprawdę sporo. Dopiero po jej usunięciu można mysleć o nasączaniu drewna woskiem, olejem czy innym specyfikiem.

    Btw - będąc w odwiedzinach u Piotra Batury, widziałem Twój przyszły okragły piec. Fajne, fajne
    Bardzo wszystkim dziekuje za rady. Musze przysiasc w wolnym czasie i spisac ten ogrom informacji. Wiem z doswiadczenia, ze wszystko i tak "wyjdzie w praniu".
    Prwada jest taka, ze bardzo nie chcemy (albo i nie mozemy) czekac do nastepnego roku z cala wykonczeniowka. R.T. powiedzial, ze do lata jak poczekamy to bedzie mozna dzialac dalej.

    Marku to prawda z tym piecem, ze taki wlasnie nam (czyt.mi) sie podoba, ale nie wiem, czy bedzie nas na takie cudo stac. Zobaczymy w marcu, chociaz juz doczytalam, ze Pan Piotr nie wie, czy mi go odda Ale jak nie odda, to pocieszam sie tym, ze tez bedzie mi zazdroscil jak i Tobie.

    Remiks, dziekuje za info o sienieniu, na pewno zapamietam i zapytam czym to pryskac. Czekam na fotki.

Strona 555 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony