dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 561 z 693
Pokaż wyniki od 11.201 do 11.220 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdanek Zobacz post
    W Przykładowo dla ściany z bala grubości 24cm drewna sosnowego U wynosi = 0,458 W/m2K co daje dom energooszczędny poniżej 0,5.
    Taaa...tylko zwróć uwagę, że nowe przepisy wymagają 0,25 W/m2k

  2. #11202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Niestety mamy przepisy jakie mamy. Przepisy często nie są konsekwencją badań a tylko chciejstwa, lobbowania itp. działań, niestety obowiązują.

  3. #11203
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Obserwator-dom

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-601
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Obserwator-dom - nie pisałem się na temat konfliktu wykonawca-inwestor, tylko o Twoim bałaganiarskim sposobie wypowiedzi.
    Nawiasem mówiąc, inwestor ocenia okładkę i wszystko co tylko jest w stanie ocenić. Ma do tego prawo bo to jego pieniądze i jego ryzyko a decyzja jaką podejmie jest jedną z najważniejszych w życiu.
    Zwracam Honory... Owszem, zgodze sie, iz jest to inwestycja na cale zycie... Ale! Jak inwestor A moze oceniać firme C, po tym jak postawila mu dom firma B, wg mnie ktos bierze, badz pali jakies mocne specyfki... Drew house u pana kolka20 nie stawiala domu. Zawarl on umowe z inna firma...i takie psioczenie stawia firme drew house w zlym swietle ;/ dlatego powtarzam do pana Kolka, azeby usunal dane komentarze w ktorych jest zawarta negatywna tresc w kierunku naszej firmy .... I niechcialbym powracac do tego tematu!!

  4. #11204
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WODP*

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Mełgiew
    Kod pocztowy
    21-007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    firma DREW -HOUSE porządna firma . stawia fajnie domki i wykończenia wykonuje w rozsądnych pieniądzach

  5. #11205
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WODP*

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Mełgiew
    Kod pocztowy
    21-007
    Posty
    5

    Domyślnie

    nasza firma współpracuje z firma Drew-House i nie mogę powiedzieć złego słowa .

  6. #11206

    Domyślnie

    Cytat Napisał WODP* Zobacz post
    nasza firma współpracuje z firma Drew-House i nie mogę powiedzieć złego słowa .
    jak współpracujesz z tą firmą to trudno żebyś psioczył na nich w końcu i ty i oni zarabiacie na tej wspułpracy

  7. #11207
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KLMKiL

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Krzykawka
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    Jestem tu nowy, zacząłem na spokojnie przeglądać wątek, przebrnąłem już przez całe 50 stron, ale może zanim dojdę do końca zadam już parę pytań do tych, którzy na sprawie się znają i powiedzą, czy to na co się chcemy rzucić ma sens
    Mamy z żoną ładną, ale wąską działkę, na której moja druga połowa uparła się, że postawimy dom z bali, ja szczerze nie jestem do pomysłu prawie wcale przekonany, ale właśnie może i po to przeglądam cały ten wątek, nie mam nic do domu z bali, po prostu lubię nowoczesność, ale w sumie o gustach się nie dyskutuje
    Działka jest na granicy województwa śląskiego i małopolskiego, więc jak wiecie gdzieś coś o podobnych domach w okolicy, które można z bliska obejrzeć, porozmawiać z właścicielami, zasięgnąć języka na temat firm stawiających te domy, to piszcie proszę.
    Na początek kilka wytycznych dotyczących samego budynku, które z góry określają lokalne ustawy jak i nasze potrzeby:
    1. Bryła budynku powinna być horyzontalna
    2. Proporcje rzutu poziomego minimum 1 do 1,4
    3. Dach powinien być dwu lub czterospadowy, symetryczny o nachyleniu połaci głównych 37-45 stopni, z dopuszczalnymi przyczółkami i naczółkami równoległą do dłuższego boku kalenicą budynku
    4. Tak jak pisałem działka jest wąska (18 metrów) i bardzoooooo długa więc dom będzie budowany w granicy
    5. Chcemy żeby dom miał około 150-160 m2 powierzchni użytkowej, z użytkowym poddaszem, może być garaż
    6. Żona chce, żeby dom był z odpowiedniej grubości bali, tak żeby nie było potrzebne żadne dodatkowe docieplanie budynku
    Na początek to chyba tyle
    Wdzięczny będę za jakiekolwiek wskazówki, uwagi, porady. Jaki może być koszt postawienia takiego domu w stanie surowym zamkniętym? Na co zwrócić największą uwagę szukając firmy, która ten dom nam postawi?

  8. #11208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    KLMKiL- nie ma obowiązku budować domu z bali w stylu rustykalnym. Równie dobrze możesz zaprojektować dom o nowoczesnej architekturze. To tylko kwestia odpowiedniego projektu. Jednak faktem jest, że domy z bali budują na ogół pasjonaci, którzy świadomie wybierają tą technologię wiedząc o wszystkich jej zaletach i wadach. Nie będąc do niej w pełni przekonany, lepiej dobrze się zastanów, by nie skończyło się to rozczarowaniem.
    1) Warunki masz typowe, nie stoi nic na przeszkodzie by stawiać dom z drewna.
    2) Czy plan zagospodarowania dopuszcza budowę w granicy działki ? Bo zazwyczaj urzędy nie dawały na to pozwolenia gdy działka była szersza niż 16 metrów.
    3) Budując ew. w granicy działki pozostawiasz ścianę graniczną bez otworów okiennych. Masz w planach dość spory budynek i cała "bezokienna" ściana z bali może wyglądać nie teges.
    4)Wg obecnych przepisów nie możesz zbudować domu z bali bez ocieplenia. Tzn w praktyce możesz, ale ściana musi miec grubość...70 cm, ew przedstawiasz projekt z domu z ociepleniem, budujesz bez ocieplenia, ale jest to już kombinowanie.
    5) Kosztyw są bardzo zróznicowane w zależności od tego co wchodziw skład SSZ , grubości bali, skomplikowania bryły, rodzaju dachu i jego elementów i wreszcie od renomy wykonawcy. Z fundamentami powinienieś się zmieścić w 200 tys.

  9. #11209
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    marmur7 - 200 tys.? Jesteś pewien? Na tyle to ja bym wycenił SSO przy tym metrażu i najprostszej bryle. Przerabiam to teraz. Może od czasy jak Ty stawiałeś inflacja zaszalała troszkę?

    Za metr SSO liczyłbym 1500-1600, SSZ 1800-2000, pod klucz do 3000 / m2.

    W sumie u mnie cena ze ścianami wewnętrznymi, stropem, ścianami szczytowymi itp... Więc może masz rację
    Ostatnio edytowane przez michuzg ; 04-04-2015 o 07:29
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  10. #11210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    To kwota bazowa, orientacyjna. Podkreślmy w skrócie SSZ , środkowe "S", czyli surowy Wiele zależy od wykonawcy i zakresu robót które wejdą w skład SSZ. Da się ją przekroczyć, ale w najprostszym układzie, takim jak był u mnie - gdy oddawali mi dom z odeskowanym dachem, pokrytym wstępną warstwą papy i stelażem stropu, ale bez sufitów i podłóg na poddaszu, oraz z niedrogą stolarką zewnętrzną, nadal jest się w stanie zmieścić w kwocie 200 tys. Z tego co wiem, np w Logsie ceny postawienia konstrukcji się prawie nie zmieniły. A mówimy tu o balach przeszło 30cm
    W przypadku projektów domów ocieplanych (z bali o znacznie mniejszym przekroju), gdzie sama warstwa ociepliny i deski wykończeniowe mogą być wykonywane w kolejnym etapie, cena może być jeszcze niższa.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 04-04-2015 o 09:44

  11. #11211
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Coraz bardziej sam siebie uświadamiam cenowo... Jeszcze taras zabudowany 30m2 dochodzi...

    A niniejszym Wszystkim Balowiczom obecnym i przyszłym Wesołych Świąt Życzę
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  12. #11212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ano, to jest studnia bez dna. W pewnym momencie wywaliłem zeszyt z wydatkami, w ramach poprawy stanu układu krążenia Ciekawe czy komuś starczyło cierpliwości , żeby odnotować całość wydatków na dom od fundamentów po wykończenie. Oprócz kolegi czołgowego oczywiście, bo on ma na pewno kosztorys z dokładnością do dwóch cyfr po przecinku
    Pozdrawiam również świątecznie

  13. #11213
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KLMKiL

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Krzykawka
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziękuję za pierwsze informacje
    właśnie tak myślałem, że warunki typowe, ale szukając przykładowych planów domów jakoś o ile w przypadku murowanych nie ma problemu ze znalezieniem projektu gdzie dom ma powiedzmy 10m szerokości (tej od drogi, z wejściem do domu) i 14m długości... większość drewnianych jakie widzą są prawie kwadratowe lub właśnie szersze od drogi i krótsze na długość, odwrotnie niż ja potrzebuję, nasuwa się pytanie czy można zaadoptować projekt domu murowanego na drewniany?
    Co do budowy w granicy to tak, można, już sprawdzałem, ale nie jest jeszcze przesądzone, czy nasza działka w miejscu budowy domu nie będzie szersza, bo graniczymy z teściami i może na zasadzie "wymiany metrami" my oddamy im trochę z początku, gdzie będzie wjazd i nie musi być tak szeroko, a oni nam później z tyłu, gdzie już nie potrzebują, ale to jest na razie w fazie "negocjacji"
    W sumie to pytaniem jest co jest tym ociepleniem? Czy chodzi o ściany zewnętrzne? Żona chce żeby z zewnątrz i wewnątrz było drzewo, znaczy bal drewniany. Jak to rozwiązać? Ona obejrzała filmik z budowy domu na stronie kanadyjskiedomy, jak składają z bala, tylko uszczelnienie między balami i tak chce nie wiem jak się to ma do rzeczywistości.

  14. #11214
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLMKiL Zobacz post
    dziękuję za pierwsze informacje
    właśnie tak myślałem, że warunki typowe, ale szukając przykładowych planów domów jakoś o ile w przypadku murowanych nie ma problemu ze znalezieniem projektu gdzie dom ma powiedzmy 10m szerokości (tej od drogi, z wejściem do domu) i 14m długości... większość drewnianych jakie widzą są prawie kwadratowe lub właśnie szersze od drogi i krótsze na długość, odwrotnie niż ja potrzebuję, nasuwa się pytanie czy można zaadoptować projekt domu murowanego na drewniany?
    Co do budowy w granicy to tak, można, już sprawdzałem, ale nie jest jeszcze przesądzone, czy nasza działka w miejscu budowy domu nie będzie szersza, bo graniczymy z teściami i może na zasadzie "wymiany metrami" my oddamy im trochę z początku, gdzie będzie wjazd i nie musi być tak szeroko, a oni nam później z tyłu, gdzie już nie potrzebują, ale to jest na razie w fazie "negocjacji"
    W sumie to pytaniem jest co jest tym ociepleniem? Czy chodzi o ściany zewnętrzne? Żona chce żeby z zewnątrz i wewnątrz było drzewo, znaczy bal drewniany. Jak to rozwiązać? Ona obejrzała filmik z budowy domu na stronie kanadyjskiedomy, jak składają z bala, tylko uszczelnienie między balami i tak chce nie wiem jak się to ma do rzeczywistości.
    Budowa domu z bala w granicy raczej odpada, dom drewniany powinien mieć spory dach (wystający poza obręb bryły budynku) w celu jak największej ochrony przed deszczem.
    Nie wiem jak przy obecnych przepisach z balem bez ocieplenia (nie tego między balami tylko całych ścian) wygląda na to że się nie da ale sprawdź u producenta np w LOSG może coś wymyślili na durne przepisy.
    Domy z bali nie muszą być kwadratowe ale kalenica raczej wzdłuż większego wymiaru.

  15. #11215

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLMKiL Zobacz post
    nasuwa się pytanie czy można zaadoptować projekt domu murowanego na drewniany?
    .
    można bez problemu , najprościej znaleźć projekt murowańca w necie iść pokazać go architektowi i niech przerobi na drewniaka ,

  16. #11216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Remix słusznie zauważył - projekt domu z bali powinien zakładać duże okapy. W praktyce wynoszą one zwykle 1,3 m i więcej. NIe możesz więc budować domu w samej granicy działki bo okap znajdzie się nad działką sąsiednią.
    Szewczyk z kanadyjskichdomów buduje domy z nietoczonych bali świerkowych. Widziałem u niego na placu dom o średnicy ścian 50cm. Wydawały się olbrzymie, mimo to nie spełniają obecnych norm. Te przepisy są absurdalne, ale obowiązują i trzeba kombinować , żeby je ominąć.

  17. #11217
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KLMKiL

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Krzykawka
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    4

    Domyślnie

    no tak, temat działki i odległości już zrozumiałem, muszę po prostu dobrze z teściem "po negocjować" i wtedy działka zrobi się na tyle szeroka, że będzie można spokojnie budować nie martwiąc się o te metry do granicy z sąsiadem.
    Muszę jeszcze spróbować jakoś rozgryźć temat z ogrzewaniem, ale może faktycznie tak jak Remiks sugeruje zrobię to z konkretnym wykonawcą, przejrzałem już wątek o firmach stawiających takie domy, mam w ulubionych 17 adresów www, a to pewnie tylko odsetek tego ile takich firm jest, w sumie LOGS też jest na mojej liście, ale ta odległość, 450km od miejsca budowy, jak te wszystkie formalności, szczegóły ogarnąć, dogadać? Za każdym razem tyle kilometrów jechać? Ja na domach i ich budowaniu nie znam się wcale, nie moja branża niestety manualnie też kiepsko i wykończenia też sam nie zrobię, po prostu nie umiem, do wszystkiego będę potrzebował fachowców, dlatego pewnie często będę może i pytał o głupoty i oczywiste dla Was sprawy, mam nadzieję, że jak już do stanie to też w jakimś stopniu będę się na tym wszystkim trochę znał.

  18. #11218
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLMKiL Zobacz post
    no tak, temat działki i odległości już zrozumiałem, muszę po prostu dobrze z teściem "po negocjować" i wtedy działka zrobi się na tyle szeroka, że będzie można spokojnie budować nie martwiąc się o te metry do granicy z sąsiadem.
    Muszę jeszcze spróbować jakoś rozgryźć temat z ogrzewaniem, ale może faktycznie tak jak Remiks sugeruje zrobię to z konkretnym wykonawcą, przejrzałem już wątek o firmach stawiających takie domy, mam w ulubionych 17 adresów www, a to pewnie tylko odsetek tego ile takich firm jest, w sumie LOGS też jest na mojej liście, ale ta odległość, 450km od miejsca budowy, jak te wszystkie formalności, szczegóły ogarnąć, dogadać? Za każdym razem tyle kilometrów jechać? Ja na domach i ich budowaniu nie znam się wcale, nie moja branża niestety manualnie też kiepsko i wykończenia też sam nie zrobię, po prostu nie umiem, do wszystkiego będę potrzebował fachowców, dlatego pewnie często będę może i pytał o głupoty i oczywiste dla Was sprawy, mam nadzieję, że jak już do stanie to też w jakimś stopniu będę się na tym wszystkim trochę znał.
    Szukając wykonawcy domu z bala nie sugeruj się odległością dla dobrej firmy to nie problem ja stawiałem z LOGS 300km, zobacz ostatnio budowany domek gos1303 Gosia mieszka w Szwecji da się to ogarnąć. Firmy budujące z bala mają też swoje projekty może coś ci podpasuje coś pozmieniasz a projekt w cenie domu.

  19. #11219
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KLMKiL

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Krzykawka
    Kod pocztowy
    32-329
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za kolejne wskazówki.
    W sumie nie muszę nic robić na szybko, tylko na spokojnie mam czas, w kwietniu ma przyjść geodeta, żeby wszystko ładnie pomierzyć i żebyśmy mogli połączyć dwie działki w jedną, to jest niezbędne żeby móc zacząć starać się o cokolwiek dalej. Przy tym zabiegu chcemy na zasadzie "wymiany" tej samej ilości metrów tak dopasować działkę, żeby uniknąć tych wszystkich ograniczeń budowania w granicy itp....
    Na początek materiał do przemyśleń jest, teraz pozostaje zacząć myśleć o wykonawcy.

  20. #11220

    Domyślnie

    A dzien dobry moi mili Panowie Balowicze. Wesolych Swiat Wielkanocnych!!!!
    Zagladalam tu codziennie, zeby uzupelnic wiedze balowa, ale czasu mi brakowalo ,zeby cos odpisac. Dom stoi juz na naszej dzialce, po swietach przyjada chlopaki z Logs, zeby polozyc pape, przed swietami pogoda ich niestety wygonila.
    Marek (Marmur7) 200tys mowisz (albo i piszesz)?U nas liczac fundamenty, konstrukcje domu, plus kostrukcje dachu pokryta papa mam 200, reszta zalezy od wyboru materialu (okien, drzwi, pokrycia dachowego), a przeciez jeszcze wode i prad musimy doliczyc, a gdzie scianki dzialowe wewnatrz.....200 tys, tak jak pisales wystarczy na stan surowy otwarty, u Logsa ceny sie nie zmienily widocznie
    KLMKiL ja tez mam waska dzialke, w sumie okolo 11 arow w dlugim prostakacie, zalaczam zdjecia jak wyglada dzialka i dom obecnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MK proj.ogr..jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	311712Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31-03-2015BJ.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	311713

Strona 561 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony