dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 665 z 693
Pokaż wyniki od 13.281 do 13.300 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Biodegradowalne mogą być mało skuteczne . Próbowałem kiedyś szarym mydłem -schodzi brud ale strasznie słabo w porównaniu do proszku do prania .Najlepiej myć gąbkami ( nie szczotką bo strasznie chlapie ) takimi ostrymi . Potem przecieram samą wodą i jest OK . Woda do mycia koniecznie ciepła . Robota strasznie żmudna ale po umyciu piękne bielutkie bale . Myję co 4-5 lat .
    Kurcze ....boje sie tego proszku do prania żeby nie niszczyć roślin w ogrodzie
    Jakie masz z tym doświadczenia ??
    U mnie sporo nasadzeń w koło domu i tarasu.

  2. #13282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    A czytałeś może, jaki chcę zrobić ogrzewanie z piecokominka? Bo jestem ciekaw, co o tym sądzisz.
    Zarzuć jakąś linkę, bo się nie natknąłem....

  3. #13283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walkerski Zobacz post
    Witam wszystkich balowiczów,
    Jestem nowy i zielony, ale od jakiegoś czasu śledzę forum i zgłębiam wiedzę nt domów z bala.

    Planujemy w przyszłym roku na wiosnę budowę domu. Ściana z bali sosnowych prostokątnych o 22 cm grubości, bez dodatkowego ocieplenia.
    Dom będzie na płycie fundamentowej, na spienionym szkle 25cm. Ogrzewać chcemy foliami grzewczymi w podłodze, a jako drugie źródło kominek z rozprowadzeniem DGP.

    Będę pewnie tutaj co jakiś czas zadawał pytania w miarę postępu prac

    Projekt domu indywidualny, zaprojektowany, przez architekta współpracującego z firmą budującą domy z bala, którą wybraliśmy. Wszelkie spostrzeżenia/uwagi dotyczące projektu mile widziane.

    Załącznik 416977
    Załącznik 416976
    Załącznik 416978
    Załącznik 416979
    Zamiast inwestować w DGP, pomyśl lepiej o ciekawszym urządzeniu grzewczym...Pogadaj z Remiksem. On takie testuje...

  4. #13284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zarzuć jakąś linkę, bo się nie natknąłem....
    to czytaj

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Chałupka normalna, bez "wodotrysków". Z projektantem wpadliśmy na pomysł, żeby płyta fundamentowa była podgrzewana kanałami powietrznymi w obiegu zamkniętym. Owe kanały powietrzne trzeba będzie wprowadzić w ruch za pomocą wentylatorów. Ogrzewane powietrze w kanałach będzie za pomocą pieca i tu pokłon dla Remiksa, to on zaraził mnie piecokominkiem. Piecokominek ma być symetryczny z 4 kanałami spalinowymi, które będą opadać w dół. Pomiędzy paleniskiem a kanałami spalinowymi będą dodatkowe kanały powietrzne bez połączenia ze spalinami, coś w rodzaju "podkowy powietrznej", to tam będzie odbierane ciepło, które przez wentylatory popychane pod podłogą .
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 19-08-2018 o 06:52
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  5. #13285

    Domyślnie

    Cytat Napisał kala67 Zobacz post
    Kurcze ....boje sie tego proszku do prania żeby nie niszczyć roślin w ogrodzie
    Jakie masz z tym doświadczenia ??
    U mnie sporo nasadzeń w koło domu i tarasu.
    Też mam sporo roślin - nic im nie szkodzi (bo nic na nie nie leci ) .Ten proszek po wypłukaniu gąbki zostaje w pojemniku z wodą . Nie lej z węża ogrodowego tak by szło w nasadzenia . Przecieraj gąbka a gąbkę wypłucz w wiaderku z wodą a to wiadro ( zawartość) do kanalizacji albo na trawkę - nic się jej ni dzieje . Na roślinki nic złego nie poleci.
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 18-08-2018 o 20:51

  6. #13286

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasMTB Zobacz post
    Ja to wiem -a RT i inni podobni mimo że przepisy się zmieniły nie zawiesili swojej działalności tylko nadal budują takie domy - a inwestorzy raczej nie po to kupują np bał okrągły od RT żeby go ocieplać.

    Snake-918 fajny pomysł na schody- tylko zauważyłem że wykonawcy domów nie robią żądnego rozwiązania na schody w stosunku do osiadania budynku- ty np masz ten ładny pień podparty bezpośrednio pod powałę, która powinna osiadać razem z balami- a tak zostanie "wypchnięta" do góry. No chyba że to imitacja bala
    Często podobne rozwiązania widziałem w galeriach wykonawców- a raczej to ważny element.
    Dziękuję Schody powstały prawie rok po budowie domu. Są niezależną konstrukcją gotową do demontażu i montażu w kazdej chwili bez ingerencji w konstrukcję budynku. Co do podwały nie jest to imitacja, sa to belki świerkowe. Dom przez rok siadł o 5cm. Jak cos sie bedzie dzialo to podwałe sie dźwignie a pień delikatnie przytnie. Ostatecznie mogę pomiedzy podwałę a pień dać kotwę na stalowych podkladach z mozliwością regulacji na srubie Coś jak sĺupy tarasowe. Narazie celowo tego nie zrobilem gdyz zepsuło by to caly urok pniaka. Póko co obserwuję co sie bedzie dziać, myślè ze dom juz duzo nie siądzie

  7. #13287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Też mam sporo roślin - nic im nie szkodzi (bo nic na nie nie leci ) .Ten proszek po wypłukaniu gąbki zostaje w pojemniku z wodą . Nie lej z węża ogrodowego tak by szło w nasadzenia . Przecieraj gąbka a gąbkę wypłucz w wiaderku z wodą a to wiadro ( zawartość) do kanalizacji albo na trawkę - nic się jej ni dzieje . Na roślinki nic złego nie poleci.
    DZiękuję za instrukcje.
    Pozdrawiam .

  8. #13288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    to czytaj
    Bardzo dobrze! Opisywałem gdzieś na forum działanie takiego systemu w domu pasywnym. Trzeba tylko uważać na szczelność systemu powietrznego. Szczelność pieca (kanałów) nie jest szczelnością hydrauliczną.

    Osobiście jestem raczej zwolennikiem piecokominków bez wspomagania prądem.

  9. #13289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasMTB

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    A widzisz, w takim układzie prawidłowo.

    Remiks Ty też pisałeś o jakimś ciekawym rozwiązaniu ze schodami, które zastosowaleś- zdradzisz ten sekret, niech będzie dla potomnych

  10. #13290

    Domyślnie

    U mnie to jest tak, ze calosc konstrukcji schodow oparta jest na 4 nogach. Na tych nogach jest spocznik, tutaj schody skrecaja o 90 stopni. Sa 3 stopnie i ich mocowanie opiera sie o belke stropowà. Cala konstrukcja schodow jest w rogu pomieszczenia i w tej pozycji, ze wszelkie przeciążenia powstałe z uzytkowania schodow napieraja na sciane zewnetrzna. Schody w zaden sposob nie sa połaczone z konstrukcja domu.

  11. #13291
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasMTB Zobacz post
    A widzisz, w takim układzie prawidłowo.

    Remiks Ty też pisałeś o jakimś ciekawym rozwiązaniu ze schodami, które zastosowaleś- zdradzisz ten sekret, niech będzie dla potomnych
    Górna część schodów ze spocznikiem jest wisząca, Wieszaki mocowane do ostatniego bala. Dolna część z zabiegiem wolnostojąca na kobyłce.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #13292
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - może jakieś mała fotosesja? pięknie prosimy

  13. #13293
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - może jakieś mała fotosesja? pięknie prosimy
    Sorki za brak odpowiedzi ale jakieś małe wakacje. Postaram się coś zamieścić może jutro.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #13294
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Nadrabiam zaległości, kilka fotek schodów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0160.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	418214
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0161.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	418215
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0163.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	418216
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0164.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	418217
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0166.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	418218
    Fot 1 dolna część na balu opartym na kobyłce.
    Fot 2 i 5 wieszaki spocznika i górnej części są trzy.
    Fot 3 i 4 górna część oparta na stropie i zakończona spocznikiem i wieszakami mocowanymi do górnego wieńca bali.
    Dodam że schody były wykonane prawie 5 lat temu czekają jeszcze na wolny czas i troszkę ozdobników. Schody z materiału mokrego, praktycznie prosto z lasu usytuowanie za piecokominkiem jak widać i niech mi ktoś powie że z mokrego nie da się
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 02-09-2018 o 15:22
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #13295

    Domyślnie

    Jakie ocieplenie dachu macie w swoich domach z bali? Firma, która będzie nam stawiać dom, w ofercie umieściła pianę otwarto-komórkową.
    Naczytałem się tematów i ile ludzi tyle opinii, jedni polecają, inni odradzają.

    Myślałem, żeby zamiast takiego rozwiązania zastosować maty konopne. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
    Ostatnio edytowane przez Walkerski ; 10-09-2018 o 11:46

  16. #13296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nadrabiam zaległości, kilka fotek schodów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0160.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	418214
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0161.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	418215
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0163.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	418216
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0164.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	418217
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0166.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	418218
    Fot 1 dolna część na balu opartym na kobyłce.
    Fot 2 i 5 wieszaki spocznika i górnej części są trzy.
    Fot 3 i 4 górna część oparta na stropie i zakończona spocznikiem i wieszakami mocowanymi do górnego wieńca bali.
    Dodam że schody były wykonane prawie 5 lat temu czekają jeszcze na wolny czas i troszkę ozdobników. Schody z materiału mokrego, praktycznie prosto z lasu usytuowanie za piecokominkiem jak widać i niech mi ktoś powie że z mokrego nie da się
    Dzięki Remi za foty dla naszej społeczności forumowej.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  17. #13297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Dzięki Remi za foty dla naszej społeczności forumowej.
    To ja zapodam swoje....trochę nie na temat, ale może mnie nie zjecie...


    http://www.kominki-batura.pl/galeria,portal-17,4,18

  18. #13298
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To ja zapodam swoje....trochę nie na temat, ale może mnie nie zjecie...


    http://www.kominki-batura.pl/galeria,portal-17,4,18
    Oj tam zaraz zjedzą, schody wyglądają fajnie tyle że schody nie muszą dowyglądać. Do domu z zielonego bala niestety się nie nadają, dla domu z dziećmi też nie no i po mojej śl...cy też bym nie ryzykował
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #13299
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walkerski Zobacz post
    Jakie ocieplenie dachu macie w swoich domach z bali? Firma, która będzie nam stawiać dom, w ofercie umieściła pianę otwarto-komórkową.
    Naczytałem się tematów i ile ludzi tyle opinii, jedni polecają, inni odradzają.

    Myślałem, żeby zamiast takiego rozwiązania zastosować maty konopne. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
    Ja mam wełnę drzewną. Technologia układania jest w zasadzie taka sama jak wełny mineralnej w płytach, ale materiał jest wyraźnie droższy; w niewielkim domu koszt do przełknięcia. Dom ma dopiero trochę ponad rok, na razie bez zastrzeżeń.,

  20. #13300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walkerski Zobacz post
    Jakie ocieplenie dachu macie w swoich domach z bali? Firma, która będzie nam stawiać dom, w ofercie umieściła pianę otwarto-komórkową.
    Naczytałem się tematów i ile ludzi tyle opinii, jedni polecają, inni odradzają.

    Myślałem, żeby zamiast takiego rozwiązania zastosować maty konopne. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
    Ja u siebie mam ekofiber, ocieplenie na bazie włókna celulozowego. Dom stoim już 8 rok i jak na razie wszystko jest ok.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

Strona 665 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony