dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 659 z 693
Pokaż wyniki od 13.161 do 13.180 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13161
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witajcie , u mnie po 3 latach ściany wyglądają tak jak na załączonej fotce , gdzieniegdzie pojawiły się pęknięcia na balach i bardzo mi się podobają . Taki urok prawdziwego domu z drewna. A komentarze w stylu " ściany nie trzymają pionu" mnie śmieszą , nie rozumiem tylko jakie są intencje tego piszącego zasiać strach czy popisać się .To może wypadało jeszcze jakieś złote rady do tego dodać "ubezpiecz i spal albo podeprzyj kołkami na zewnątrz żeby się nie zawalił" Podczas budowy powiesiłem kilka zdjęć na forum i też się dowiedziałem od fahofca że w ciągu roku nie otworzę drzwi tarasowych bo coś tam.. , na szczeście miałem zaufanie do mojego wykonawcy i spałem spokojnie , drzwi nadal mają się dobrze. A Inwestorzy oczekujący perfekcyjnych ścian lepiej żeby poszli w pustak i gładzie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170712_184034.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	411253

  2. #13162
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasMTB

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Fajne masz schody. My juz jesteśmy zdecydowani, więc nic mnie nie przerazi tym bardziej dlatego, że od dawna choruje na dom z bali /drewna. Jeden stary dom drewniany w większości sam wyremontowalem a w zasadzie uratowałem od zapomnienia i wiem z "czym to sie je". Ale życie się tak potoczyło, ze dom sprzedany i teraz będzie nowy. W załączniku zdjęcie domu po remoncie, który juz ma nowego właściciela i drugie naszego przyszłego wykonawcy. My zrobimy mszenie ozdobne bo ten jego "sznur" nam sie nie podoba.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00733_1.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	411259Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180406_160737 — kopia.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	411260
    Ostatnio edytowane przez lukasMTB ; 17-04-2018 o 19:51

  3. #13163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Dzięki , bardzo jestem z nich zadowolony, tanio wyszły bo kloce kupiłem z odzysku ( służyły jako podkłady do przewożenia ciężkich elementów na ciężarówkach ) w cenie opału . Nie zdecydowałem się na mszenie ze względów ekonomicznych więc płazy są połączone na dwa obce pióra w wewnątrz uszczelka rozprężna , jak na razie sprawdza się znakomicie. Fachowo wygląda ta robota Twojego wykonawcy , na dachu Janosik jak u mnie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180301_120357.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	411327

  4. #13164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jerzy, co słychać? Napisz, zdjęcia zamieść

  5. #13165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Jerzy, co słychać? Napisz, zdjęcia zamieść
    Co słychać? A to, że mam pozwolenie na budowę i jest sprawa kredytu hipotecznego. odwiedziliśmy 3 banki. Wybraliśmy Bank Śląski. Chcą ponoć 20% wkładu własnego. Może rzeczoznawca z banku da 20% w poczet ziemi na której chcę budować, zobaczymy.
    Tutaj wirtualny projekt.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29261615_2005387003068615_7146480312418041856_n.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	413046
    Chałupka normalna, bez "wodotrysków". Z projektantem wpadliśmy na pomysł, żeby płyta fundamentowa była podgrzewana kanałami powietrznymi w obiegu zamkniętym. Owe kanały powietrzne trzeba będzie wprowadzić w ruch za pomocą wentylatorów. Ogrzewane powietrze w kanałach będzie za pomocą pieca i tu pokłon dla Remiksa, to on zaraził mnie piecokominkiem. Piecokominek ma być symetryczny z 4 kanałami spalinowymi, które będą opadać w dół. Pomiędzy paleniskiem a kanałami spalinowymi będą dodatkowe kanały powietrzne bez połączenia ze spalinami, coś w rodzaju "podkowy powietrznej", to tam będzie odbierane ciepło, które przez wentylatory popychane pod podłogą .
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  6. #13166

    Domyślnie

    Polecam się zastanowić nad jaskółkami zamiast okien dachowych
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  7. #13167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojciech_pi

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-104
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Co słychać? A to, że mam pozwolenie na budowę i jest sprawa kredytu hipotecznego. odwiedziliśmy 3 banki. Wybraliśmy Bank Śląski. Chcą ponoć 20% wkładu własnego. Może rzeczoznawca z banku da 20% w poczet ziemi na której chcę budować, zobaczymy.
    Tutaj wirtualny projekt.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29261615_2005387003068615_7146480312418041856_n.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	78,3 KB
ID:	413046
    Chałupka normalna, bez "wodotrysków". Z projektantem wpadliśmy na pomysł, żeby płyta fundamentowa była podgrzewana kanałami powietrznymi w obiegu zamkniętym. Owe kanały powietrzne trzeba będzie wprowadzić w ruch za pomocą wentylatorów. Ogrzewane powietrze w kanałach będzie za pomocą pieca i tu pokłon dla Remiksa, to on zaraził mnie piecokominkiem. Piecokominek ma być symetryczny z 4 kanałami spalinowymi, które będą opadać w dół. Pomiędzy paleniskiem a kanałami spalinowymi będą dodatkowe kanały powietrzne bez połączenia ze spalinami, coś w rodzaju "podkowy powietrznej", to tam będzie odbierane ciepło, które przez wentylatory popychane pod podłogą .
    Wypuść dach o dodatkowy metr nad tarasem, bo z tej balustrady na piętrze i belek poniżej zostanie tylko wspomnienie po kliku latach
    Zaś co do projektanta , który chce grzać płytę fundamentową - to zapytaj go czy już to zrealizował i miał kontakt po latach z inwestorami , którym ta głupotę "grzania" gruntu wcisnął ?!

    Pozdr
    W

  8. #13168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojciech_pi Zobacz post
    Wypuść dach o dodatkowy metr nad tarasem, bo z tej balustrady na piętrze i belek poniżej zostanie tylko wspomnienie po kliku latach
    Zaś co do projektanta , który chce grzać płytę fundamentową - to zapytaj go czy już to zrealizował i miał kontakt po latach z inwestorami , którym ta głupotę "grzania" gruntu wcisnął ?!

    Pozdr
    W
    Byłem na 100% pewny, że ktoś zwróci mi uwagę na temat balkonu i balustrady. Balkon będzie cofnięty a dach wydłużony. Nie chciało mi się prosić projektanta, żeby to zmienił, ciągle brak miał czasu. Nie będzie identycznie jak na projekcie. To jest tylko podgląd. Zastanawiam się, czy balkon całkiem nie usunąć.
    Co do ogrzewania podłogi powietrzem, to jest połączenie takiego http://www.legalett.com.pl/oferta/pr...RoC-hQQAvD_BwE pomysłu z piecokominkiem tak najprościej ujmując. Nasza wersja o wiele prostsza i tańsza. Jak płyta fundamentowa trochę odbierze ciepło z pieca i zatrzyma na jakiś czas, to i tak będzie sukces, nie stawiam na cuda, wystarczy parę stopni więcej. Nie spotkałem jeszcze takiego pomysłu z piecokominkiem, to jest nasz wspólny pomysł.
    Teraz uzasadnij, dlaczego to się nie sprawdzi?
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  9. #13169
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojciech_pi

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-104
    Posty
    83

    Unhappy

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Byłem na 100% pewny, że ktoś zwróci mi uwagę na temat balkonu i balustrady. Balkon będzie cofnięty a dach wydłużony. Nie chciało mi się prosić projektanta, żeby to zmienił, ciągle brak miał czasu. Nie będzie identycznie jak na projekcie. To jest tylko podgląd. Zastanawiam się, czy balkon całkiem nie usunąć.
    Co do ogrzewania podłogi powietrzem, to jest połączenie takiego http://www.legalett.com.pl/oferta/pr...RoC-hQQAvD_BwE pomysłu z piecokominkiem tak najprościej ujmując. Nasza wersja o wiele prostsza i tańsza. Jak płyta fundamentowa trochę odbierze ciepło z pieca i zatrzyma na jakiś czas, to i tak będzie sukces, nie stawiam na cuda, wystarczy parę stopni więcej. Nie spotkałem jeszcze takiego pomysłu z piecokominkiem, to jest nasz wspólny pomysł.
    Teraz uzasadnij, dlaczego to się nie sprawdzi?
    Co do Balkonu - miałem podobnie i po latach zmieniłem - cofnąłem i zmniejszyłem jak na fot.
    A to okno przy balkonie na pietrze to po co, skoro masz dachowe

    Co do systemu "legalett" , który opatentowali Szwedzi , to chyba wiedzieli co robią, natomiast nic nie wiemy co to za pomysł wykorzystujący częściowo ich patent z Twoim "piecokominkiem " , bo co to takiego ?
    Dlatego zadałem pytanie , które powtórzę " to zapytaj projektanta czy już to zrealizował i miał kontakt po latach z inwestorami / użytkownikami "

    Pozdr
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20171017_10_36_46_Pro.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	413075  

  10. #13170
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.687
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ta, dodatkowy metr dachu to ok 2 metrów? Jerzy balkon taki sobie pomysł, te belki nośne to ciągłość z belkami stropu i ciężko je uszczelnić zwłaszcza jak szczyt jest wystawiony na wietrzną stronę. Przemyśl sprawę daszków zamiast balkonu sprawdzą się, ja chyba takie dorobię u siebie.
    A co do grzania gruntu to nie bardzo wiadomo o co chodzi skoro płyta izolowana. Pomysł z grzaniem płyty piecokominkiem ciekawy, tylko wentyle po zimnej stronie, tłoczą schłodzone powietrze do kanałów piecokominka i dalej.
    Jeśli zamierzasz palić w piecokominku codziennie to może się sprawdzić, podniesienie temperatury płyty w trakcie jednego palenia o 2 stopnie będzie sukcesem
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #13171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojciech_pi

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-104
    Posty
    83

    Domyślnie

    A z ciekawości , kto Ci będzie ten domek budował - górale ?

  12. #13172
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jerzy balkon taki sobie pomysł, te belki nośne to ciągłość z belkami stropu i ciężko je uszczelnić zwłaszcza jak szczyt jest wystawiony na wietrzną stronę.
    Dokładnie tak będzie z wiatrem, balkon na str północno zachodni kierunek. Tylko pomyśl, jak mam to wyperswadować małżonce o rezygnacji balkonu?
    Myślę, że jest to jest tak: ale fajnie jest balkon, oglądamy z góry ładne widoki, pijemy kawkę i słuchamy śpiewu ptaków. Ale w rzeczywistości, po jakimś czasie to spowszednieje, coraz mniej wychodzisz na balkon. Mi by wystarczyło otwarcie okna i ma się to samo. Spokojnie do tego będę podchodził, dam dobre argumenty, myślę, że będzie bez balkonu.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  13. #13173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jeśli mogę coś doradzić to również uważam robienie balkonu za pomyłkę , będzie w przyszłości służył do malowania barierek i naprawy gnijących belek. Kuchnie będziecie mieć zapewne na parterze i szczerze wątpię że po zrobieniu kawy będziecie wracać na górę żeby ją tam spożyć . Balkon to w mojej opinii ma sens w bloku jedynie

  14. #13174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojciech_pi

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-104
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacak Zobacz post
    Jeśli mogę coś doradzić to również uważam robienie balkonu za pomyłkę , będzie w przyszłości służył do malowania barierek i naprawy gnijących belek. Kuchnie będziecie mieć zapewne na parterze i szczerze wątpię że po zrobieniu kawy będziecie wracać na górę żeby ją tam spożyć . Balkon to w mojej opinii ma sens w bloku jedynie
    JerzyBw
    odpowiedz na moje 2 ostatnie posty
    Pozdr
    W

  15. #13175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jerzy - gratulacje!!! trzymam kciuki za kredyt. Banki to pijawki, ale bez nich ciężko budować. Kiedy wchodzisz na plac budowy? Jak nie będziesz się bał to przyjadę na weekend pomóc
    KT w swoim osobistym domu ma płytę grzaną powietrzem
    wg mnie Aglar ma rację - ja mam (w mieszkaniu) okna dachowe, więcej mnie na nie nikt nie namówi.

    Wojciech pi - mało wnikliwie przeczytałeś forum - mam na myśli pierwsze 500 stron ))

  16. #13176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jerzy - dzięki Tobie forum odżyło

  17. #13177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    wg mnie Aglar ma rację - ja mam (w mieszkaniu) okna dachowe, więcej mnie na nie nikt nie namówi.
    Ja miałem w wynajmowanym dachowe i wiem z czym to się wiąże, w upały zbyt duże nasłonecznienie, szybko się syfi, w zimę mało widać jak zalega śnieg. W swoim domu zrobiłem małe jaskółki, których koszt jest trochę większy, ale za to zyskujesz przestrzeń, gdyż do tych okien możesz podejść i są moim zdaniem bardziej urokliwe i bardziej pasujące do domów drewnianych. Światła wpada tyle ile trzeba, częściej mnie też interesuje co się dzieje na zewnątrz wokół domu niż na niebie
    Co do balkonu, to ja byłem przeciw, ale podobnie jak u Jerzego kobiece marzenia o wychodzeniu z sypialni na poranną kawę wygrały, dlatego mały balkonik zaprojektowałem. Plusem jest to, że jak pada deszcz, to przy zadaszonym jak u Jerzego można sobie posiedzieć na zewnątrz i pooglądać świat, choć u mnie tę rolę pełni zadaszony taras.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  18. #13178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojciech_pi Zobacz post
    JerzyBw
    odpowiedz na moje 2 ostatnie posty
    Pozdr
    W
    Wojtek. 1 odpowiedź dotycząca ogrzewanej płyty fundamentowej powietrzem jest. Napisałem przecież, że jest to nasz wspólny pomysł: architekta i mój. Jest to być może nowość. Nie spotkałem takiego rozwiązania w sieci. Piszę to wyraźnie we wcześniejszych postach.
    Co do tego, czy będą chałupę budować górale, to duża część naszych forumowych koleżanek i kolegów wie, że nie będzie górali ani firmy.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  19. #13179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Ja miałem w wynajmowanym dachowe i wiem z czym to się wiąże, w upały zbyt duże nasłonecznienie, szybko się syfi, w zimę mało widać jak zalega śnieg. W swoim domu zrobiłem małe jaskółki, których koszt jest trochę większy, ale za to zyskujesz przestrzeń, gdyż do tych okien możesz podejść i są moim zdaniem bardziej urokliwe i bardziej pasujące do domów drewnianych. Światła wpada tyle ile trzeba, częściej mnie też interesuje co się dzieje na zewnątrz wokół domu niż na niebie
    Co do balkonu, to ja byłem przeciw, ale podobnie jak u Jerzego kobiece marzenia o wychodzeniu z sypialni na poranną kawę wygrały, dlatego mały balkonik zaprojektowałem. Plusem jest to, że jak pada deszcz, to przy zadaszonym jak u Jerzego można sobie posiedzieć na zewnątrz i pooglądać świat, choć u mnie tę rolę pełni zadaszony taras.
    Okna dachowe mają tę wadę, że w lecie ociepla się wnętrze, zgadza się, ale od czego są rolety, czy to nic nie pomaga? ma ktoś może doświadczenie z roletami? A w zimie, jak okna dachowe od słońca ogrzeją trochę górę, to się nie liczy? Coś za coś. Mam również wrażenie, że będę miał za mało światła bez tych okien na dachu. Normalne okna na ścianach szczytowych, będą wg mnie, zbyt mocno zacienione dachem, co wpłynie na naturalne oświetlenie wnętrza.
    Ja widzę jeszcze taką sprawę: więcej czasu na roboty dachowe i odpadów, co dla mnie jest ważne. Druga sprawa, to poważnie zastanawiam się nad panelami fotowoltaicznymi. Okna dachowe nie będą robić cienia na dachu i będzie więcej pola do manewru z ich montażem.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  20. #13180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Jerzy - gratulacje!!! trzymam kciuki za kredyt. Banki to pijawki, ale bez nich ciężko budować. Kiedy wchodzisz na plac budowy? Jak nie będziesz się bał to przyjadę na weekend pomóc
    Trzymam za słowo
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

Strona 659 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony