dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 693
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #141

    Domyślnie

    Aha,
    Jeszcze nam mówiono, że na typowy dom z bali stawiany przez górali potrzeba około 100 kubików drewna. W szkielecie zużycie wynosi 0,1 kubika na 1m2 (więc przy domu 150m2 wychodzi 15 kubików).

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Dzięki za bezcenne informacje szczególnie płyt k-g.pod boazerią i informacji na temat właściwości drewna świerkowego.Ja już mam wszystkie potrzebne dokumenty na pozwolenie na budowę złożone zostało mi 3 tygodnie na wybranie firmy-wykonawcy części z drewna.Porozsyłałm już do 5 firm projekt z prośbą o kosztorys.Zostaję przy technologii bal 16 cm+ocieplenie.Uspokoił mnie fakt,że zostajesz przy drewnie tylko w innej wersji i mam nadzieję,że dalej będziemy wymieniać doświadczenia w tym wątku.Bardzo wysoko sobie cenię Twoje wypowiedzi.
    Pozdrawiam Ewa

  3. #143

    Domyślnie

    Ewa,
    Bardzo dobrze !
    Patrząc na to z trochę innej perspektywy (mniej techniczno-przepisowej) to im więcej drewna tym lepiej i zdrowiej !
    Wiadomo, że w Twoim domu będzie go więcej a ocieplenia mniej !
    Trzymamy kciuki za pomyślne i trafne wybory !
    Maciek

  4. #144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    No właśnie czeka mnie najtrudniejszy etap.Coś trzeba wybrać.Mam nadzieję,że będzie to dobry wybór.Dóki co jak będzie pozwolenie na budowę to zabieramy się za fundament i garaż.Bo garaż jest wolnostojący i murowany/szkoda mi na garaż drewna/a dom zobaczymy czy firma będzie miała taki zapas drewna przygotowanego na cały dom.Jak trzeba będzie to poczekam do przyszłego roku.Dam znać o podjętej decyzji.
    Dzięki za trzymanie kciuków .
    Ewa

  5. #145

    Domyślnie

    Maćku bardzo ciekawe to jest co piszesz
    szczególnie o tej płycie g-k jako zabezpieczenie przeciwogniowe
    podraża to nieco budowę i robi się ze sciany taka składanka
    ale w pomieszczeniach typu kotłownia, kuchnia, czy sciany koło kominka to czemu nie.

  6. #146

    Domyślnie

    zagladam od czasu do czasu na ten watek, bo i mieszkam w drewnianym domu i buduje drewniany dom. Moj stary dom pochodzi z 1932 roku i jest takim przedwojennym "kanadyjczykiem". Niedlugo ma stanac nowa czesc. Postanowilem, ze teraz to beda prawdziwe bale. Mialy byc 16, sa 12 cm. Jezeli wszystko dobrze pojdzie, to za jakis miesiac bede mogl podac namiar na dobrego wykonawce. Jesli pojdzie zle, to tym bardziej bede sluzyl przestroga.
    Dziekuje za relacje z seminariow Muratora

  7. #147

    Domyślnie

    puchatek,
    napisz trochę jak Ci się mieszka w obecnym domu (czy rezczywiście skrzypi, słychać myszy, cały dom jest mało akustyczny,..) Wady i zalety ?

    babis, myślę, że inwestycja w parę płyt jest warta zachodu w tej sutuacji !

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Witaj puchatku.Napisz w jakich okolicach się budujesz i na jakie bale się zdecydowałeś.Ja zaplanowałam bale 16 cm, mam już projekt,który wyłałam do 3 firm-górali i czekam na wycenę.
    pozdrawiam Ewa

  9. #149

    Domyślnie

    Maćku, nie wiem jak to jest w domu z prawdziwych bali, ale ja mam na działce dom drewniany i pięknie skrzypi .

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Maćku tak na babską logikę to co właściwie miałoby tak bardzo skrzypieć przecież od wewn. będą płyty k-g + ocieplenie zatem jest to już jakaś izolacja akustyczna.A poza tym puchtek mieszka w "kanadyjczyku" z 1932r.a takich "kanadyjczyków" np.na trasie Katowice-Kielce jest całe mnóstwo. W tych latach roczniki były dość liczebne a podejrzewam,że ściany w sypialni wtedy nie były jakoś specjalnie wyciszane .
    Ewa

  11. #151

    Domyślnie

    Skrzypi, oczywiscie skrzypi. Problemem bylo to tylko jak pierwszy raz przejechala na oddalonej o 60 m drodze wielka ciezarowka i potem jak byla pierwsza wichura. Poniewaz sie nie zawalil, to teraz traktuje to jako dodatkowa zalete - takie "ozywienie domu".
    Myszy sa, szczegolnie ostatniej zimy bylo ich duzo. Mam nadzieje, ze w nowej czesci uda sie uniknac szczelin. Jest fascynujace jak mala szczelina wystarcza myszom na wejscie.
    Wydaje mi sie, ze drewniany dom wymaga duzo zaangazowania i czujnosci, jest bardziej "wrazliwy" i pewnie dlatego daje sie lubic.

  12. #152

    Domyślnie

    na pewno da się lubić

    A czy slyszeliście może o firmie z miejscowości Łapsze Niżne?

  13. #153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    A ja wracam do tego skrzypienia.Marto czy masz od środka płyty i wełnę mineralną.Skrzypieć może drewno które jest na zewnątrz a po zastosowaniu ocieplenia to wydaje mi się,że jest to w jakimś stopniu wyciszone.
    Ewa

  14. #154

    Domyślnie

    Ewa, od wewnątrz są płyty, ale dom nie jest ocieplony. No i poskrzypuje sobie

  15. #155

    Domyślnie

    Ewa, od wewnątrz są płyty, ale dom nie jest ocieplony. No i poskrzypuje sobie

  16. #156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Ale mam nadzieję,że to "poskrzypywanie" nie jest uciążliwe i da się z tym żyć .A o tej firmie nie słyszłam
    ewa

  17. #157

    Domyślnie

    Nie jest uciążliwe. Ma to swój urok

  18. #158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Marto a podaj jakieś namiary na te Łapsze Niżne czy to gdzieś okolice Zakopanego? Niżne kojarzy mi się właśnie z terenami górskimi
    pozdrawiam Ewa

  19. #159

  20. #160

    Domyślnie

    Z tego zo mówili na seminarium to skrzypi bo :

    1. elementy konstrukcji są za słabe w stosunku do wyliczonego obciążenia (konstrukcja się ugina pod wplwem ciężaru np człowieka) i drewno skrzypi o drewno.

    2. brak odpowiednich uszczelek (ochraniaczy) pomiędzy zasadniczymi elementami konstrukcji. Jeśli pomiędzy elementami stropu (legary) a podłogą piętra (bądź poddasza) da się na przykład filc albo gume albo specjalny klej to podszas ruszania się takiej konstrukcji tarcie drewna o drewno nie wystepuje i nie ma skrzypienia (drewno trze of filc a filc o drewno po cichu). Przy braku takiej "izolacji" drewno trze o drewno = skrzypi jak szlag !!!



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-06-06 22:26 ]</font>

Strona 8 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony