dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 60
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 1194
  1. #621
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    A mówiłem terakota

    A tak serio nie wiem czy zrozumiałem z tą taryfa ale jeśli bierzesz G12 to wtedy pompą nagrzewasz do zadanej temperatury w danych godzinach np nocnych - więc podłogę będziesz miał ciepła jak wstaniesz rano itp. U ciebie akumulacyjność będzie duża zresztą za twoją poradą u siebie zwiększam cm -try wylewki by ta moja podłogówka dała radę. Czyli ja to rozumiałem w ten sposób że ciepło będzie dłużej "oddawane" do momentu wychłodzenia się posadzki.

    Co do podkładów nie wiedziałem ze to taka technologia jak mieszkałem w kamienicy to dawałem najtańsze ale rzeczywiście po nich słychać skrzypienie panela itp. A co do wartości cieplnych akurat tam były grzejniki. Chyba lepiej wziąć nie drogie z jak najniższym oporem cieplnym i w miarę wyciszone Nie brałbym z tą folią bo jakoś mi się folia kojarzyła z odbijaniem ciepła zawsze.... ale może ja taki zacofany

  2. #622
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Nieśmiało polecę najprostszą tekturę falistą, na podłogówce spisuje się rewelacyjnie. No i nic nie skrzypi

    Gratuluje budowy

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Nieśmiało polecę najprostszą tekturę falistą, na podłogówce spisuje się rewelacyjnie. No i nic nie skrzypi

    Gratuluje budowy
    Dzieki.

    Boję się tektury, bo w razie ewentualnego zawilgocenia/zalania to już amen.
    Jeśli chodzi o skrzypienie to wydawało mi się że raczej jest to kwestia samych paneli. Zakładam oczywiście, że podłoga jest równa i panel się nie ugina pod naciskiem.

    @Rafal - jest jak mówisz, ale podłoga schodzi do temperatury pomieszczenia chyba dość szybko czyli wtedy kiedy po niej najwięcej chodzę jest najwyżej "niezimna".
    Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto grzeje w taniej taryfie. Może Sebastian? Kiedyś chyba go już pytałem, ale nie pamiętam czy mnie olał czy już zapomniałem
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #624
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    U kuzyna jest pianomat pod panelami i spisuje się rewelacyjnie.
    Ja u siebie tam gdzie panele dam go na pewno
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Daniellos_, w zeszły weekend zrobiliśmy sobie tour po salonach meblowych, oglądnąć głównie panele winylowe, na które się nastawialiśmy. I co? I pstro. Pewnie zrobimy panele zwykłe. W 2 niezależnych sklepach usłyszeliśmy, że jak panel na podłogówkę to warto kupić tańszy, ale nie wolno oszczędzać na podkładzie. Porównywaliśmy podkłady od pianek po 3PLN/m2 po najwyższe modele po 24PLN/m2 - różnica w tłumieniu "stukania" jest absolutnie kolosalna. Do tego te lepsze mają z obu stron aluminium, a w środku... logika podpowiada, że i pianki, i XPSy są izolatorami? W tych dobrych podkładach był jakiś spiek kwarcowy, który kruszył się pod paznokciem.

    Wstępnie wybraliśmy panele QuickStep z serii Majestic (duże dechy) do salonu-jadalni, bo tam będzie z 60m2 i powinno wyglądać świetnie. Na górze damy jakieś może tańsze, ale na pewno na podkładzie oszczędzać nie będziemy

  6. #626

    Domyślnie

    Kurna drogi ten pianomat. Mogłaby mi pikawa stanąć przy zakupie żeby tak można było protestować te tłumienie.
    Teraz w mieszkaniu mam podkład 5mm jakiś ekologiczny coś Ala obecne Steico i na hałas nie narzekam. Na tym tanie panele i skrzypi tylko tam gdzie była nierówna podłoga.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #627
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Dzieki.

    Boję się tektury, bo w razie ewentualnego zawilgocenia/zalania to już amen.
    Jeśli chodzi o skrzypienie to wydawało mi się że raczej jest to kwestia samych paneli. Zakładam oczywiście, że podłoga jest równa i panel się nie ugina pod naciskiem.
    Zawilgotnieją chyba jak doświadczysz powodzi, czy innej pękniętej rury i kilku centymetrów wody w mieszkaniu (tfu, tfu..). Ale Wtedy, żaden podkład Ci nie pomoże. Dobrze Ci radze - na wysuszoną posadzkę folia budowlana, a na to tektura falista i panele.

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto grzeje w taniej taryfie. Może Sebastian? Kiedyś chyba go już pytałem, ale nie pamiętam czy mnie olał czy już zapomniałem
    Ja grzeje w II taryfie i mam w domku właśnie panele na takim podkładzie. Żadnego dyskomfortu nie odczuwam. Pamiętaj też, że im wyższy opór cieplny okładziny tym dłużej stygnie posadzka. Wszystko ma swoje zady i walety, czy jakoś tak

  8. #628
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    ggdh, o jakim stukaniu mówisz? Jak coś upadnie na panel czy jak? Co ma stukać w panel będący na podłogówce w parterówce?

    Wszystkie pianki mają jakąś izolacyjność, ale czy przy tej grubości to chyba jakieś straszne nie jest. Jak od spodu masz 20-30cm EPS/XPS na na wierzchu 3-5mm podkładu PUR/XPS, to nie wiem czy nie wyolbrzymiacie
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  9. #629
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Panowie, chętnie się przyglądam waszej dyskusji - ustalcie co tam najlepsze pod te panele, to będę miała jeden problem z głowy

    z tego, co kojarzę, to obecnie mamy pianomat - nie narzekam na żadne skrzypienie ani stukanie

  10. #630
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    ACCel, mieli taki próbnik z tym samym panelem na może 6-ciu różnych podkładach i różnica była olbrzymia.

  11. #631
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    ACCel, mieli taki próbnik z tym samym panelem na może 6-ciu różnych podkładach i różnica była olbrzymia.
    No tak, ale ja nie rozumiem o jakie stukanie chodzi (w parterówce), na piętrze moglibyśmy rozważać akustykę w dół.

    chili banana, ja do swojego domku kupiłem najtańszy podkład 3mm w rolce na Allegro

  12. #632
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Zawsze słyszałem pogłos na panelach. Nie ma tego na podłogach litych, a tym bardziej winylowych.

  13. #633
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    ggdh, o jakim stukaniu mówisz? Jak coś upadnie na panel czy jak? Co ma stukać w panel będący na podłogówce w parterówce?

    Wszystkie pianki mają jakąś izolacyjność, ale czy przy tej grubości to chyba jakieś straszne nie jest. Jak od spodu masz 20-30cm EPS/XPS na na wierzchu 3-5mm podkładu PUR/XPS, to nie wiem czy nie wyolbrzymiacie
    w całości popieram powyższe. Też nie wiem o jakie stukanie chodzi? moze o takie gdzie kiedyś były panele z kory leśnej i pod nie podkład pianka z folią 2w1 co jak się zgniecie to juz nie wraca do swojego wymiaru

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Dzieki.

    Boję się tektury, bo w razie ewentualnego zawilgocenia/zalania to już amen.
    Jeśli chodzi o skrzypienie to wydawało mi się że raczej jest to kwestia samych paneli. Zakładam oczywiście, że podłoga jest równa i panel się nie ugina pod naciskiem.

    @Rafal - jest jak mówisz, ale podłoga schodzi do temperatury pomieszczenia chyba dość szybko czyli wtedy kiedy po niej najwięcej chodzę jest najwyżej "niezimna".
    Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto grzeje w taniej taryfie. Może Sebastian? Kiedyś chyba go już pytałem, ale nie pamiętam czy mnie olał czy już zapomniałem
    Już coś kiedyś chyba o tym pisałem ja mam panel 11mm eggera i pod nimi XPS z rolki 1,6mm i nie mam pojęcia o czym mówicie. Podłoga grzeje wiadomo że gorzej niż płytki (ale tylko gdy podłoga oddaje ciepło to płytki sa fajniejsze dla stopy, póxniej już jest odwrotnie).
    Daniel, ode mnie rada taka że kup jak najtaniej na allegro podkład z XPS o takiej grubości żeby Ci pasowało do grubości podłogi z płytkami i tyle milimetry w tą czy w tą nie mają znaczenia, to nie apteka. Dla grzania w II taryfie nie ma to znaczenia, przy panelach ewentualnie później odczujesz efekt grzania niż przy płytkach, to wszystko. U mnie nic nie piszczy, nie skrzypi nie podskakuje i do tego jeszcze grzeje Wariat z tego co pamietam dawał XPS 5mm i też jakoś w zimę sobie radził grzejąc podłogę .

    @ggdh ten podkład za >20zł/m^2 to dobry bajer nie kupuj tego. Albo zrób doświadczenie ku potomności, jeżeli już taką widzisz różnicę to w najmniej reprezentatywnym pomeiszczniu daj podkład taki jak ja czyli XPS 1,6mm a w reszcie ten co chcesz. Ten mój ksoztował chyba <2zł/m^2 i wysyłka była za darmo! jak sie wprowadzisz napisz szczerze czy było warto, może ten marketng to faktycznie prawda
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #634

    Domyślnie

    Seba - może jeszcze napisz jak jest z odczuwaniem ciepła na panelach grzejąc tylko w taniej taryfie. Czy poza tymi godzinami czuć że podłoga ciepła?

    PS. Wczoraj dostałem kwit z PINB, że nie wnoszą sprzeciwu do użytkowania budynku. Tzn że formalnie zakończyłem etap budowy
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #635
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    pogratulować!

    Nad tymi podkładami widzę, że trzeba siąść i się zastanowić.

  16. #636

    Domyślnie

    Ja kupiłem jeden z najdroższych tj Wineo SOUND-PROTECT Eco Plus ale w II gatunku w cenie ok 7zł /m2 ale nie mam tak dobrze ocieplonej podłogi ja Wy i szukałem podkładu o jak najmniejszym oporze. Ten ma tylko R=0,01 m² K/W
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  17. #637
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Seba - może jeszcze napisz jak jest z odczuwaniem ciepła na panelach grzejąc tylko w taniej taryfie. Czy poza tymi godzinami czuć że podłoga ciepła?

    PS. Wczoraj dostałem kwit z PINB, że nie wnoszą sprzeciwu do użytkowania budynku. Tzn że formalnie zakończyłem etap budowy
    czuć ale pare godzin po grzaniu, w ogóle grzanie na okrągło jest najlepszym rozwiazaniem, najbardziej komfortowym. Jeżeli nie bedziesz grzał ciągle zawsze będziesz miał okres gdy podłoga będzie chłodniejsza, fizyki nie oszukasz.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #638

    Domyślnie

    Wczoraj podpisałem umowę na G11. Zobaczymy jak będzie. Najwcześniej za rok mogę zmienić.

    Podkład kupię zwykły xps 3mm.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  19. #639
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Wczoraj podpisałem umowę na G11. Zobaczymy jak będzie. Najwcześniej za rok mogę zmienić.

    Podkład kupię zwykły xps 3mm.
    G11 wychodzi nie najgorzej jak masz PC z inwerterem, ona wtedy sobie może pykać i pykać z małą mocą i teoretycznie mogła by chodzić non stop na najniższej mocy ciągle zasilając nam podłogę. Natomiast zwykła sprężarka jedzie z max mocą aż osiągnie zadany cel i potem się wyłącza, więc dla niej jest lepsza G12. Wydaje mi się że za rok jednak zmienisz
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #640
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    mc_612
    Widziałeś kiedyś fakturę falistą po demontażu podłogi tzw. pływającej ?
    Pod podłogą zostaje podarta gazeta. Produkt ten nie spełnia żadnych norm , parametrów do podłóg. Nie możesz proponować takich dziwacznych środków zastępczych.

    Przy podłogach pływających akustyka powstaje między panelem , a podkładem. Czyli podkład nie ma nic do rzeczy przy głośności podłogi w pomieszczeniu.

Strona 32 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony