dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wosk do drewna

    jest piękny ale do jasnej cholery kapnie kropelka wody i jest plamka (żeby nie było plamki trzeba położyć troszkę wosku). Podłogi było woskowane pszczelim wsokiem w terpentynie firmy liquida legno, cera novocento - 1 litr na 10 m2. Czy coś jest nie tak czy ten typ tak ma bo jak ma to kiepsko to widzę, pozdr

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: wosk na dębowej klepce

    Cytat Napisał gregwolff
    jest piękny ale do jasnej cholery kapnie kropelka wody i jest plamka (żeby nie było plamki trzeba położyć troszkę wosku). Podłogi było woskowane pszczelim wsokiem
    Woskowe podłogi tak mają. To technika pozwalająca uzyskać może i piekną podłogę, ale żeby ją taką piękną utrzymać potrzebne jest strrrrasznie dużo pracy. Jeśli zależało Ci na naturalnym wyglądzie drewna trzeba było nie woskować tylko olejować. Teraz już niestety zostaje tylko ostrożność i zapas wosku. No i regularne prace na klęczkach...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    camelow

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    4

    Domyślnie Jaki wosk do łazienki

    Mam zamiar zamontować w łazience podłogę z deski barlineckiej (wykończenie jesion) - zastanawiam się czym zabezpieczyć szczeliny aby zabezpieczyć materiał przed wilgocią. Powierzchnia użytkowa deski jest oryginalnie lakierowana na mat. Może ktoś juz to przerabiał, proszę o rady. Pozdrawiam

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Może spróbuj umieścić temat w dziale WNĘTRZA (dla wykańczających).
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Jaki wosk do łazienki

    Cytat Napisał camelow
    Mam zamiar zamontować w łazience podłogę z deski barlineckiej (wykończenie jesion) - zastanawiam się czym zabezpieczyć szczeliny aby zabezpieczyć materiał przed wilgocią. Powierzchnia użytkowa deski jest oryginalnie lakierowana na mat. Może ktoś juz to przerabiał, proszę o rady. Pozdrawiam

    Wosk??? Na lakierowaną deskę?
    Ogólnie dawanie panela drewnianego do łazienki nie wydaje mi się dobrym pomysłem, to będzie strasznie ciągnęło wodę, choćby i z powietrza (wilgoć w łazience regularnie dochodzi do 100%), nie mówiąc o nierzadkich przypadkach zalania. Same łączenia możesz zabezpieczyć, choćby lakierując po położeniu całość, ale przeciez i tak zostają jeszcze punkty styku ze ścianą, gdzie MUSISZ zostawić dylatacje, co zrobisz, jak CI tam woda podpłynie i podejdzie pod podłogę?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    Deska barlinecka jest lakierowana (7 warstw). Szpary przy łączeniach są mikronowe, nie ma potrzeby ich zabezpieczać. Ja mam podłoge z barlineckiej w łazience, mam tez 2 małych dzieci i nic totalnie sie nie dzieje. Śmiało polecam, mam podłoge 7 lat i nie tknęłam palcem a wygląd jest cały czas idealny !

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał camelow Zobacz post
    Mam zamiar zamontować w łazience podłogę z deski barlineckiej (wykończenie jesion) - zastanawiam się czym zabezpieczyć szczeliny aby zabezpieczyć materiał przed wilgocią. Powierzchnia użytkowa deski jest oryginalnie lakierowana na mat. Może ktoś juz to przerabiał, proszę o rady. Pozdrawiam
    odradzam. Jesion jest drewnem stosunkowo wrażliwym na wilgoć. Poza tym są to elementy podłogowe złozone z trzech warstw klejonych ze sobą. Często dochodzi do deformacji i odklejenia się obłogu czyli lica, które (należy sprawdzić) ma grubość nie zgodną normą, poniżej 2,5mm. Warstwówka przeznaczona do łazienek owszem. Należy jednak zapytać producenta.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony