dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 142 z 291
Pokaż wyniki od 2.821 do 2.840 z 5808
  1. #2821

    Domyślnie

    Cytat Napisał hrhrhr Zobacz post
    A ja ponowie pytanie, nikt poprzednio sie nie wypowiedział. Jak sprawują się Państwu sprzęty marki gorenje (płyty, pikarniki, okapy)? Będę wdzięczna za opinie.
    Cytat Napisał kasiakp Zobacz post
    mnie tez to interesuje
    bede miala lodowke i piekarnik ora white
    Używam już jakiś czas piekarnika z serii ora-ito i nie mam żadnych zastrzeżeń

  2. #2822

    Domyślnie

    A jaką dobrałaś mikrofalę do ora ito, bo niestety nie mają jej do kompletu, a szkoda.
    basia228

  3. #2823

    Domyślnie

    Mikrofalówkę mam czarną wolnosotojącą firmy Daewoo (nie było gdzie wcisnąć takiej do zabudowy ) Z serii ora-ito są ozdobne fronty do mikrofalówek, ale dla niektórych to rozwiązanie jest mało wygodne. Jeśli planujesz ora-ito cały czarny to tutaj ghosta pokazuje jaką do niego dobrała mikrofalówkę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3824454
    Ostatnio edytowane przez zetka ; 30-06-2010 o 20:37

  4. #2824
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Jak dla mnie Liebherr nie ma wśród lodówek konkurencji. Wystarczy porównać wnętrza z podobnymi w danej klasie. Design mają surowy to fakt. Nie każdemu odpowiada. Ale jakością materiałów i wykonaniem dla mnie biją wszystkich.
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  5. #2825
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hrhrhr
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka Zobacz post
    Używam już jakiś czas piekarnika z serii ora-ito i nie mam żadnych zastrzeżeń
    Dzięki. Simplicity weźniemy, a okap i indukcje już z innych linii gorenje bo te z ora koszmarnie drogie albo trudniej dostępne.

  6. #2826
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    no i w związku z tym, że pozycji jest aż tyle nikt nie będzie przeprowadzał z tobą ankiety jakie masz oczekiwania oraz co z tego katalogu tobie odpowiada. zwyczajnie nie ma na to czasu, a 3/4 osób tu zaglądających sama się boryka z takimi listami.
    jeśli przejrzysz sprzęty, porównasz ceny i zapytasz czy lepszy samsung czy gorenje, to ci ludzie podpowiedzą co wybrać i dlaczego tak / dlaczego nie.
    po drugie - z moich doświadczeń wynika iż różnice w cenach sprzętu agd w różnych sklepach mogą nieraz sięgać kilkuset złotych. wybacz, ale chyba nie oczekujesz, że jeszcze ci tu ktoś namierzy najkonkretniejszą cenowo propozycję

    jeśli ja mam ci coś polecić, to wybrałam sprzęt boscha. zależy mi na tym, żeby wszystko było z jednej parafii (nie podoba mi się jeden napis na okapie, drugi na płycie, trzeci na mikrofali) i dobrej jakości. poza tym programy (przy zmywarce, mikrofali i piekarniku), układ komór i półek (lodówka, piekarnik, zmywara) oraz ekonomika odpowiadają moim potrzebom i oczekiwaniom.
    wybrałam HMT 85MR53, HBA 36B650,KIS 38A51, PIF 651R14E (to akurat indukcja), SMV 50E10EU, DWB 095751. dokładnych cen nie pamiętam. zamawiałam z kilku sklepów ze względu na dosyć znaczne różnice w cenach (tam gdzie dobrą cenę miał piekarnik, okap był dużo droższy niż w innym sklepie itd.)
    No cóż, pozostaje mi iść dosklepu i zdać się na sprzedawcę. Po wysłuchaniu kilku porad mam szukać Siemens, Bosch lub AEG, zmywarka pełny automat, lodówka z komorą 0st i piekarnik z pirolizą. Zobaczymy czy zmieszczę się w budżecie .

  7. #2827
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bridget

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem nowa na tym forum, ale przeglądnowszy parę postów doszłam do wniosku, że muszę się koniecznie zarejestrować, gdyż czeka mnie urządzanie mojej pierwszej kuchni i nie chciałabym się rozczarować jakością wybranego sprzętu AGD. Więc tak remont naszego mieszkania zaczynamy zaraz po slubie tj. w połowie września. Wiem, ze mam jeszcze trochę czasu, ale z natury jestem bardzo zorganizowana i nie lubię zostawiać ważnych decyzji na ostatnią chwile, a wybór sprzętu AGD do takich decyzji własnie zaliczam Poczytałam sporo i mam już swoje typy. Bardzo proszę forumowych ekspertów o opinie na temat wybranego sprzętu i sugestie na co ewentualnie zmienić Nie ukrywam, ze zależy mi też na opini czy wybrane sprzęty pasują do siebie wizualnie, gdyż stal nierdzewna czy też popularny inox u kazdego producenta wyglada nieco inaczej
    Zaczynamy:

    1) Lodówka: Bosch KGN39Y42
    Musi być wersja No Frost i 200 cm wysokości a przy tym tylko 60 cm szerokości bo szersza nie wejdzie.

    2) Piekarnik: Electrolux EOB 64201X
    Termoobieg i czyszczenie katalityczne obowiązkowo

    3)Mikrofala: tu prosiłabym o doradzenie mi modelu pasującego do piekarnika (zabudowa w słupku), gdyż Electrolux ma kosmicznie drogie mikrofalówki, a ja chciałabym kupić coś do 1000 zł z jakimiś funkcjami a nie samym podgrzewaniem Wizualnie cięzko mi samej dobrac

    4) Płyta grzewcza: Electrolux EHT70835K (5 palników) - gazowa, bo gaz mamy w czynszu

    5) Zmywarka: Bosch SMV50E10EU

    Koniecznie zintegrowany panel i 60 cm szerokości.

    6) Okap: tu również proszę o radę. Potrzebuję okap teleskopowy pasujący do płyty (stal nierdzewna lub czarne szkło), najlepiej z halogenowym oświetleniem, w miarę cichy, działający wyłącznie jako pochłaniacz. Powierzchnia kuchni: 7 m2 + salon: 12 m2. Jakąś zapaloną kucharką nie jestem wiec nie mam go zamiar używać codziennie. Kwota: do 500 - 600 zł.

    Wiem, ze urządzamy w tym dziale kuchnię, ale będę też wdzieczna za opinię na temat pralki: AEG Electrolux Lavamat 72850A i odkurzacza: Odkurzacz ThomasTwin T1 SE Aquafilter.

    Z góry dziękuję za pomoc

  8. #2828

    Domyślnie

    Proszę o opinię na temat lodówki Candy CRCS 5172X, ewentualnie CFM 2554E. Czy warto kupić te pierwszą czy lepiej dołożyć kilka stów do Liebherra 2721 Comfort?

  9. #2829
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam Zobacz post
    No cóż, pozostaje mi iść dosklepu i zdać się na sprzedawcę. Po wysłuchaniu kilku porad mam szukać Siemens, Bosch lub AEG, zmywarka pełny automat, lodówka z komorą 0st i piekarnik z pirolizą. Zobaczymy czy zmieszczę się w budżecie .
    pam napisz na pw to coś doradzę weekend wolny więc zapraszam
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  10. #2830

    Domyślnie

    Popey, mój drogi, a czy mi na powyższe pytanie odpowiesz? PLS

  11. #2831
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał aussiegirl Zobacz post
    Proszę o opinię na temat lodówki Candy CRCS 5172X, ewentualnie CFM 2554E. Czy warto kupić te pierwszą czy lepiej dołożyć kilka stów do Liebherra 2721 Comfort?
    Wolał bym dołożyć do liebhera, a jak ma być węższa i nie chcesz inwestować zbyt dużo to pomyśl o beko, trochę lepiej moim zdaniem zrobione niż candy a cena porównywalna. np csa29022x pozdr. Ale oczywiście liebherr na pierwszym miejscu, choć i tutaj zdarzają się wpadki
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  12. #2832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar katel2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    170

    Domyślnie

    Popey jak dobrze, że znowu jesteś, śledzę forum i powoli zastanawiam się nad tym czego w sprzętach potrzebuję a Twoje porady bardzo mi się przydają (innych forumowiczów oczywiście też). W sklepach rozmawiałam na razie z dwoma "ekspertami" ale chyba źle trafiłam -
    "Komora z regulowaną temp. w lodówce - to bzdura jakaś taka lodówka to pewnie mnóstwo prądu pobiera! Piekarnik z dzieloną komorą - a poco to komu zresztą samsung to tylko RTV dobrze robi! no i moje ulubione: indukcja - jajka pani nie usmaży, a wodę trzeba zagotować w czajniku elektrycznym i wlać do garnka bo się za wolno gotuje! "
    Więc obejrzałam co potrzebowałam i wracam do czytania opinii w internecie a jeszcze chwilę i ja będę pytać o konkretne modele więc nie znikaj znowu Popey.
    Pozdrawiam

  13. #2833
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Postaram się nie znikać ale czasem są ważniejsze sprawy pozdr
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  14. #2834

    Domyślnie

    Hej, nie wiem czy dobrze trafiłam, ale mam pytanie.
    Jesteśmy na etapie remontu kuchni i pojawił się problem. Mieszkamy w wieżowcu z wielkiej płyty. Kuchnia początkowo miała wygadać tak: zlewozmywak- zmywarka pod zabudowę 45 cm- kuchenka gazowa. No i pojawił się problem. Zmywarka ma głębokość 57 cm blat 60 cm. Teoretycznie zostają nam 2-3 cm za zmywarką na poprowadzenie wężyka lub rurki miedzianej. Jednakże jest to gaz więc mam obawy jak tą operację przeprowadzić aby było bezpiecznie. Czy miałaby iść dołem za zmywarką przy podłodze czy też normalnie zmieści się za zmywarką u góry, na swojej normalnej wysokości. Proszę poradźcie.

    A jest jeszcze inna opcja: szafka (30 cm)- kuchenka- zlewozmywak oraz zmywarka...
    Ostatnio edytowane przez KoizumiR ; 02-07-2010 o 20:49

  15. #2835

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję Właśnie martwią mnie trochę te wpadki Liebherra, drogi sprzęt i życzyłabym sobie żeby przynajmniej z 5 lat pochodził...Czy CUPesf 2721 różni się jakoś znacznie od CUPesf 27210?

    Cytat Napisał popey111 Zobacz post
    Wolał bym dołożyć do liebhera, a jak ma być węższa i nie chcesz inwestować zbyt dużo to pomyśl o beko, trochę lepiej moim zdaniem zrobione niż candy a cena porównywalna. np csa29022x pozdr. Ale oczywiście liebherr na pierwszym miejscu, choć i tutaj zdarzają się wpadki

  16. #2836
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xeone

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam Was bardzo serdecznie
    Kilka dni temu trafiłam na forum Muratora i teraz, w każdej wolnej chwili, nie robię nic innego tylko pochłaniam temat za tematem Mąż i dzieci chyba wyrzucą mnie z domu za klika dni
    Jestem na etapie wybierania sprzętów do kuchni. Mam juz jakieś typy ale ponieważ jestem totalnym laikiem w sprawach agd bardzo proszę ekspertów o opinie i wszelkie sugestie.
    1. ZMYWARKA (założenie to to alby miała widoczny panel, dobrze zmywała i miała 60 cm)
    - BOSH SMI53M05EU
    - BOSH SGI55E75EU
    - Electrolux ESI66010x
    - Siemens SE54E551EU
    2. OKAP (założenie - 90cm, kominowy, "pod katem" - nie wiem jak to inaczej nazwać)
    - AMICA OKC 951S
    3. PIEKARNIK (założenie - zabudowa w słupku, prowadnice teleskopowe, rożen, termoobieg)
    - AMICA EBP 8652 lub 8852
    - AEG B5901-5 (chociaz ten chyba nie ma rozna)
    - Electrolux EOB64201X (nie wiem czy ma rożen)
    - Electrolux EOB68713x (nie wiem czy ma rożen)
    4. MIKROFALA (ma tylko podgrzewać, nie rozwalic się po kilku miesiącach i posować kolorystycznie do piekarnika)
    Tutaj mam problem bo nie moglam znaleźć nic sensownego - w sklepach są powystawiane tylko te drogie modele z wieloma bajerami a mnie taka niepotrzebna
    5. LODÓWKA (główne założenie - side by side, dystrybutor lodu, komora fresh zone, no frost, najlepiej klasa energetyczna A+ ale może byc też A, cena do ok 4200-4500)
    - LG GRP227htpv

    Bardzo Was proszę o rady, opinie, jakieś podpowiedzi i z góry serdecznie dziękuję.

  17. #2837
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał aussiegirl Zobacz post
    Bardzo Ci dziękuję Właśnie martwią mnie trochę te wpadki Liebherra, drogi sprzęt i życzyłabym sobie żeby przynajmniej z 5 lat pochodził...Czy CUPesf 2721 różni się jakoś znacznie od CUPesf 27210?
    Nie, to ten sam model
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  18. #2838

    Domyślnie

    a ja już w końcu (uff...) sprzęt wybrałam, zakupiłam i teraz sobie czeka na zamontowanie. Nie mogę jeszcze napisać jak się sprawuje, ale może komuś pomogę w wyborze sklepu cały sprzęt kupiłam w necie, dostawa była bezproblemowa (choć część odebraliśmy sami), ceny o wieeeele niższe niż w sklepach tradycyjnych. Niestety nie udało się uzyskać żadnych upustów na cały sprzęt choć po cichu na to liczyłam. I jak już ktoś wcześniej zauważył, jeśli jakiś sprzęt w danym sklepie był tani to znowu inny sprzęt był droższy dlatego nie ograniczyliśmy się do jednego sklepu tylko do kilku - w przeliczeniu wyszło to taniej. A to nasza lista:
    - pralka LG F1222ND
    - piekarnik Bosch HBA34S550
    - zmywarka Bosch SMV 50E10 EU
    - lodówka Bosch KGN39A73
    - okap Amica OKC 951 S
    - indukcja Bosch PIB675M24E
    proszę pisać na prv
    pozdrawiam

  19. #2839

    Domyślnie

    Witam
    bardzo proszę pomoc w doborze AGD.
    Wstępnie wybrałam zmywarkę Electrolux 66010
    płytę indukcyjną teka GKST 60i4 basic slider oraz
    piekarnik elekctrolux EOB 64201x. Myślę , że wybór jest ok??
    Mam problem z doborem mikrofali, proszę o sugestie. Mikro chciałabym , żeby było proste w swym działaniu bo ma spełniać tylko funkcję podgrzania bez zbędnych bajerów. cena max.1000zł( chociaż i to wydaje mi się bardzo drogo) Oczywiście żeby pasowała do piekarnika .
    Nie mogę zdecydować się na okap. ( kuchnia 8m2+salon 33m2, wys. 2,60m) . Chciałabym żeby był cichy i miał dużą wydajność. Myślę , że ok. 700-800m3 będzie ok. cena max.1.200-1.400 zł. Myślałam o teka DHB 60, lub DG2 60, DS 60IX, a może jakaś inna podpowiedź ?
    I nawiększy problem to lodówka. Przede wszystkim dobrze by było , żeby była otwierana na lewo. Czy są takie modele ? Kolor srebrny , szer. 60 cm. zamrażalnik ( np. 3 komory) , cicha , cena max.2000-2.500 zł.
    Dziękuję za pomoc

  20. #2840
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar katel2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    170

    Domyślnie

    Pajucha z niecierpliwością czekam na instalację Twojego sprzętu szczególnie chodzi mi o okap, żebyś dała znać jak z jego głośnością!
    xeone nie jestem ekspertem ale od kilku tygodni poszukuję sprzętu:
    -zmywarka - jestem jeszcze w lesie
    -okap - Amica OKC 951 S dokładnie taki, podobno cichy i ogólnie ok ale tu z niecierpliwością będę jeszcze czekała na opinię pajuchy
    -piekarnik -mnie zainteresowały modele samsunga, ze względu na możliwość dzielenia komory (jednocześnie można piec kurczaka i ciasto bez przenikania się zapachów i oczywiście w różnych temperaturach, lub piec jedną potrawę ale w 1/2 piekarnika co pewnie jest bardziej ekonomiczne - początkowo nie bardzo wiedziałam czy to się sprawdzi ale czytałam już kilka wypowiedzi odnośnie separatorów w piekarnikach samsung i są pozytywne), biorę pod uwagę:
    BT62FQBFST - z czyszczeniem pirolitycznym i rożnem ale nie ma prowadnic teleskopowych
    BT63TDSC - bez rożna, bez pirolizy ale z prowadnicami teleskopowymi (bez czyszczenia pirolizą chyba rożno mi nie będzie potrzebne no i ok. 500zł tańszy)
    Jeżeli z rożnem z teleskopami i dzieloną komorą to BT62TDBCT. Odnośnie wytypowanych przez Ciebie może nasi eksperci się wypowiedzą
    -lodówka sbs z kostkarką- początkowo zastanawiałam się pomiędzy samsung a LG ale przeszłam się po sklepach pooglądałam i LG z zewnątrz mi się nie podobają (w środku ładniejsze od samsunga) - to moja subiektywna opinia (tego modelu LG nie widziałam), koniecznie zobacz sobie sprzęty w sklepie przed zakupem.
    samsung RSH1ZTRS- ale odnośnie specyfikacji to w każdym sklepie jest inaczej, bo część wyposażenia jest opcjonalnie i jeden egzemplarz ma a w innym już czegoś nie ma (nawet ilość półek się różni - tylko w samsung tak jest czy u innych producentów też?). Poza obejrzeniem w sklepie warto też przeczytać instrukcję zazwyczaj są dostępne na stronie producenta.

Strona 142 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony