dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 291
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 5808
  1. #981

    Domyślnie

    Oba świetne, jedynie przy Boschu trzeba wiedzieć by brac tylko z czerwonymi napisami (Germany). Chciałbym mieć takie problemy. Kupić Merca czy BMW

  2. #982
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ja mam aktualnie piekarnik siemensa w zabudowie, lodówkę bosha wolnostojącą, stoja na przeciwległych ścianach, mi kompletnie nie przeszkadza inne logo . A szukałam tego co mi najbardziej odpowiadało użytkowo (na dodatek płyta whirpool dla ikea pięciopalnikową). Na temat co lepsze co gorsze nie odpowiem, bo oba sprzęty spełniaja moje oczekiwania.

  3. #983

    Domyślnie

    Bosch, Siemens i Neff sa markami tego samego prducenta, roznia sie nieco wygladem ale wewnatrz sa np piekarnika roznic nie ma, czesci te same, gwarancja taka sama itd.
    Cenowo (przynajmniej w Irlandii) Bosch - najtanszy, potem Siemens, Neff najdrozszy. Ale jakosciowo porownywalne.

  4. #984
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Witam.
    Ja z kolei wybierając piekarnik i zmywarkę pomiędzy Siemensem i Boschem odniosłem wrażenie, że wewnątrz jest to samo, a różnica to inna obudowa, wyświetlacz, itp. Siemens był przy tym "ciiut" droższy...
    Bardziej podobał mi się wygląd Boscha i jego wybrałem
    Pozdrawiam.

  5. #985
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nalaskow

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Sprzet AGD do kuchni - co wybrać?

    Witam wszystkich,
    w tym tygodniu muszę zamówić sprzęt do kuchni i zastanawiam się nad dwoma konfiguracjami:

    Wszystkie sprzęty do zabudowy

    ***Zestaw 1***
    Piekarnik - Amica - EBP8752
    Płyta Indukcyjna - Amica - PI6516TF
    Lodówka - Bosh - KIS38A51
    Mikrofala - Amica - AMW20BE
    Zmywarka (panel ukryty) - Amica - ZIA6628
    Okap - Teka - CNX600

    ***Zestaw 2***
    Piekarnik - Teka- HA855
    Płyta Indukcyjna - Teka - IR641
    Lodówka - Teka - CI350NF
    Mikrofala - Teka - TMW20.2BIS
    Zmywarka (panel ukryty) - Teka - DW760FI
    Okap - Teka - CNX600

    Zestawy cenowo przedstawiają się podobnie . O ile sprzęt Amica jest mi znany, to Teka w ogóle.
    Muszę się szybko zdecydować co wybrać.
    Zestaw z Teka zaproponował mi sprzedawca w sklepie AGD twierdząc, że to dobry choć mało znany sprzęt.
    Może ktoś wybrał podobne sprzęty do kuchni i jest mi w stanie napisać opinie na ich temat.

    Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

    Pozdrawiam

  6. #986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia i mat
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Teka to bardzo dobry jakościowo sprzęt produkcji niemieckiej (część produktów na rynek polski jest produkowana także w Hiszpanii). Znam akurat dystrybutora Teki (sprzedaje też inne marki) i powiedział mi, żebym się nie zastanawiał. Teka może śmiało konkurować z Siemens-em i Bosch-em. Zresztą on z własnego doświadczenia porównuje je do produktów AEG.
    O jakości niech świadczy fakt, że jego szef (może mieć za "grosze" produkty wszystkich marek - poza Miele tych niestety nie prowadzą, a cosik z tego chcieliśmy) wybrał właśnie Tekę - cały sprzęt, poza zmywarką (Bosch).
    Co do Amici to moi rodzice mają całość z Amici i połowa jak najbardziej ok, ale połowa sprzętu... szkoda słów!
    Ja akurat planuje kupić:
    Piekarnik HA 870 lub 890
    Mikrofalówka MW 32 BIT
    Lodówka NF1 650
    Zlewozmywak Teka Aura
    Bateria Cubus Swing
    Miała być też płyta indukcyjna Teki, ale od zawsze marzyliśmy o Electrolux EHD 68200P i ten właśnie będzie.
    Zmywarka Siemens SN66M080EU bo musieliśmy coś w salonie mebli kuchennych wybrać Siemensa, żeby dostać zniżkę na meble. (opłacało się)
    I okap... tu nie było wątpliwości, żaden okap Teki ani innej firmy nie miał szans:
    Falmec Mirabilia Moon Light:

  7. #987

    Domyślnie

    To ja radzę zamawiać ten sprzęt .Dzisiaj właśnie zdrożało wszystko z Electoluxa, AEG, Zanussi. Wczoraj oglądałam ceny w necie a dzisiaj szok wszystko o około 400zł droższe. Od rana zaatakowałam sieć i udało mi się zamówić w starych cenach:
    okap Franke wyspowy FTU 3807 IXS
    zmywarka AEG Favorit 65011 Vi (sprzedawca w sklepie bardzo mi ją polecał, odradzał boscha- sam plastik w środku)
    piekarnik Electrolux EOB 68000 X - sliczny i podobno dobry
    płyta indukcyjna Electrolux EHD 68200 P - trochę droga ,ale sliczna
    lodówka Electrolux ERZ 28801 super wyposażona, w jeszcze rozsadnej cenie.

  8. #988
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia i mat
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    U mnie kuchnia będzie montowana w październiku...
    Sprzęt już stoi... (w garażu rodziców)
    Wiem, że to dziwne, ale w/w znajomy (uściślając: jedyny szwagier) powiedział mi, że mam oczekiwać podwyżek na poziomie 20-40% w stosunku do stycznia w przeciągu 6-ściu miesięcy jeśli Euro nie spadnie poniżej 4zł. Producenci muszą zminimalizować straty - przy obecnym kursie Euro i cenach sprzętu w złotówkach tracą! Prosta sprawa Euro poszło do góry o 50%. Ceny muszą nadążyć.
    Dachówka Rupp Ceramiki nad którą się zastanawialiśmy podrożała o prawie 30% w ciągu jednego dnia. Creaton (dachówka absolutnie High-End) która była dużo droższa od Rupp Ceramiki stała się nagle tańszą alternatywą!! Nadal niestety niemal 2-krotnie droższą od Roben-a, ale po planowanej podwyżce (o ponad 20%) stanie się już całkowicie nieosiągalna. Decyzja szybka: Zamawiamy! Najwyżej poczeka. Coraz więcej produktów w poczekalni się zbiera.
    Budowa to jak prowadzenie firmy: trzeba kombinować, żeby nie stracić.

  9. #989

    Domyślnie

    kasia i mat - to wcale nie jest dziwne, ja też sprzęt zamawiałam w listopadzie a dopiero w marcu będzie montowany
    w starym roku kupiłam też parkiet, wypos. łazienki ( na samym WC za oszczędziłam ponad 400zł.) i meble (wszystko po starym kursie)
    niestety przez moje niezdecydowanie płytki zamawiałam dopiero teraz i wszystko co za oszczędziłam na WC straciłam właśnie na nich

    a wracając do tematu - Teka to bardzo dobra firma, nie zdecydowałabym się jednak na płytę ani zmywarkę Teki, za dużo negatywnych opinii
    cała reszta jest podobno baaaardzo ok.

    mój wybór :
    płyta Siemens EH 775001E
    mikrofala Siemens HF25M561
    piekarnik Siemens HB330550
    lodówka SIEMENS KI 38VA20
    zmywarka BOSCH SMV 40M00EU
    okap Faber Cylindra Isola Pro Eln 37

  10. #990

    Domyślnie

    O jakości niech świadczy fakt, że jego szef (może mieć za "grosze" produkty wszystkich marek - poza Miele tych niestety nie prowadzą, a cosik z tego chcieliśmy) wybrał właśnie Tekę - cały sprzęt, poza zmywarką (Bosch).
    Nasza pani z salonu kuchennego poleciła nam właście prawie cały sprzętTeki, zmywarkę Bosch'a, no i wyjątek - lodówkę Liebherr'a. Podobno trafiony wybór (jak tak w forum się wczytuję i łowię pewne informacje), ale jak w praktyce, to niestety jeszcze nie wiem - sprzęt bowiem zamontowany, ale my jeszcze nie przeprowadzeni

  11. #991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia i mat
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Liebherr to klasa sama dla siebie. Jeśli chodzi o lodówki nawet Miele nie ma szans.
    My chcieliśmy koniecznie lodówkę side-by-side, a tego (przy wyboże Liebherr-a) nasz budżet by nie wytrzymał.... 11.000

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia i mat
    Teka to bardzo dobry jakościowo sprzęt produkcji niemieckiej (część produktów na rynek polski jest produkowana także w Hiszpanii). Znam akurat dystrybutora Teki (sprzedaje też inne marki) i powiedział mi, żebym się nie zastanawiał. Teka może śmiało konkurować z Siemens-em i Bosch-em. Zresztą on z własnego doświadczenia porównuje je do produktów AEG.
    O jakości niech świadczy fakt, że jego szef (może mieć za "grosze" produkty wszystkich marek - poza Miele tych niestety nie prowadzą, a cosik z tego chcieliśmy) wybrał właśnie Tekę - cały sprzęt, poza zmywarką (Bosch).
    Co do Amici to moi rodzice mają całość z Amici i połowa jak najbardziej ok, ale połowa sprzętu... szkoda słów!
    Ja akurat planuje kupić:
    Piekarnik HA 870 lub 890
    Mikrofalówka MW 32 BIT
    Lodówka NF1 650
    Zlewozmywak Teka Aura
    Bateria Cubus Swing
    Miała być też płyta indukcyjna Teki, ale od zawsze marzyliśmy o Electrolux EHD 68200P i ten właśnie będzie.
    Zmywarka Siemens SN66M080EU bo musieliśmy coś w salonie mebli kuchennych wybrać Siemensa, żeby dostać zniżkę na meble. (opłacało się)
    I okap... tu nie było wątpliwości, żaden okap Teki ani innej firmy nie miał szans:
    Falmec Mirabilia Moon Light:
    Ale TEKA HA 870 nie ma termoobiegu Podobnie jak inne tańsze modele tych piekarników... a HA 890 to już inny przedział cenowy.
    A co sądzicie o piekarnikach Gorenje - oglądam właśnie model B 9010 E ?
    http://www.ceneo.pl/226807
    Szukam czegoś w cenie do 1800 zł

  13. #993

    Domyślnie Jaka indukcja, jeśli upatrzonego modelu TEKA już nie ma?

    Wybór płyty indukcyjnej - dramat w 3 odsłonach...
    Pierwsza odsłona - jaka firma, jakie parametry?
    odsłona druga - wybraliśmy, teraz trzeba znależć sklep...
    odsłona trzecia - wszędzie się ta płyta skończyła...

    TEKA GKST 60 I4 B. Ten model był upatrzony...

    Inne TEKI średnio wchodzą w grę.
    GKST 60 i4.1 FB - 6,5 kW, lepiej chyba mieć te 7 z hakiem...

    Jeszcze jedna sprawa - cena nie powinna przekroczyć 2k. Takie są założenia budżetu i nie ma odstępstw

    Czy ktoś użytkuje inne płyty indukcyjne, np. Siemens, Electrolux ? Jakie wrażenia, wiadomo, że pytanie "czy lepsza od TEKI" są nie na miejscu, bo chyba nikt nie użytkuje dwóch naraz

    Ale czy z waszego doświadczenia możecie polecić inną indukcję?

  14. #994
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nalaskow

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za podjecie tematu

    kasia i mat
    dziękuję za wyczerpujący opis i sugestie dot. Teki
    Po tych opiniach nie mam już wątpliwości i jutro składam zamówienie na sprzęt Teka.

    Tylko widzę, że przy sprzęcie Teki, wybieracie zmywarki innych firm.

    78South
    czemu wybór Bosch'a a nie Teka??

    bioork
    nie zdecydowałabym się jednak na płytę ani zmywarkę Teki, za dużo negatywnych opinii
    masz jakieś linki z opiniami na temat płyty i zmywarki? - jeśli tak to bardzo bym prosił bo warto się z tym zapoznać.

    june1977
    Czy na pewno te modele Teki nie mają termoobiegu?? Z tego co sprawdzałem to wszystkie opisywane modele HA 855, HA 870 i HA 890 maja termoobieg. Chyba że jestem w błędzie

    Mam jeszcze jedno pytanie: możecie polecić jakąś pralkę ładowaną od przodu w przedziale cenowym do 2500 PLN?

    Pozdrawiam

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał nalaskow
    Dziękuję wszystkim za podjecie tematu

    kasia i mat
    dziękuję za wyczerpujący opis i sugestie dot. Teki
    Po tych opiniach nie mam już wątpliwości i jutro składam zamówienie na sprzęt Teka.

    Tylko widzę, że przy sprzęcie Teki, wybieracie zmywarki innych firm.

    78South
    czemu wybór Bosch'a a nie Teka??

    bioork
    nie zdecydowałabym się jednak na płytę ani zmywarkę Teki, za dużo negatywnych opinii
    masz jakieś linki z opiniami na temat płyty i zmywarki? - jeśli tak to bardzo bym prosił bo warto się z tym zapoznać.

    june1977
    Czy na pewno te modele Teki nie mają termoobiegu?? Z tego co sprawdzałem to wszystkie opisywane modele HA 855, HA 870 i HA 890 maja termoobieg. Chyba że jestem w błędzie

    Mam jeszcze jedno pytanie: możecie polecić jakąś pralkę ładowaną od przodu w przedziale cenowym do 2500 PLN?

    Pozdrawiam
    Hmm - jednak ten termoobieg jest!! nie wiem, gdzie przeczytałam, że nie ma... przepraszam za błędne sugestie
    w takim razie zastanawiam sie nad HA 870 lub nad ww Gorenje...

  16. #996

    Domyślnie

    nalaskow - niestety nie, ad. płyty był taki temat tu na forum nawet, natomiast o zmywarce czytałam chyba na gazecie...

  17. #997

    Domyślnie

    Ja mam Elektroluxa EHD 60020 P. W sklepie internetowym kosztowała coś z 1500 zł. Jak na razie sprawuje się znakomicie, trochę brzęczy ale nie wiem o ile to brzęczenie jest inne od brzęczenia Teki:)
    Bałam się trochę tej indukcji, czy mi sie spodoba, dlatego wolalam kupić tańszą, coby mi nie bylo przykro odłączać i wstawiać tradycyjnej. Aaale po ugotowaniu kilkunastu obiadów, łącznie z naleśnikami stwierdzam - Suuuper!

  18. #998

    Domyślnie

    Właśnie ta płyta prowadzi w moim rankingu "nie-Tekowych" indukcji. Na Ceneo.pl od 1484, więc nie jest źle

  19. #999
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia i mat
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał june1977
    Cytat Napisał kasia i mat
    Teka to bardzo dobry jakościowo sprzęt produkcji niemieckiej (część produktów na rynek polski jest produkowana także w Hiszpanii). Znam akurat dystrybutora Teki (sprzedaje też inne marki) i powiedział mi, żebym się nie zastanawiał. Teka może śmiało konkurować z Siemens-em i Bosch-em. Zresztą on z własnego doświadczenia porównuje je do produktów AEG.
    O jakości niech świadczy fakt, że jego szef (może mieć za "grosze" produkty wszystkich marek - poza Miele tych niestety nie prowadzą, a cosik z tego chcieliśmy) wybrał właśnie Tekę - cały sprzęt, poza zmywarką (Bosch).
    Co do Amici to moi rodzice mają całość z Amici i połowa jak najbardziej ok, ale połowa sprzętu... szkoda słów!
    Ja akurat planuje kupić:
    Piekarnik HA 870 lub 890
    Mikrofalówka MW 32 BIT
    Lodówka NF1 650
    Zlewozmywak Teka Aura
    Bateria Cubus Swing
    Miała być też płyta indukcyjna Teki, ale od zawsze marzyliśmy o Electrolux EHD 68200P i ten właśnie będzie.
    Zmywarka Siemens SN66M080EU bo musieliśmy coś w salonie mebli kuchennych wybrać Siemensa, żeby dostać zniżkę na meble. (opłacało się)
    I okap... tu nie było wątpliwości, żaden okap Teki ani innej firmy nie miał szans:
    Falmec Mirabilia Moon Light:
    Ale TEKA HA 870 nie ma termoobiegu Podobnie jak inne tańsze modele tych piekarników... a HA 890 to już inny przedział cenowy.
    A co sądzicie o piekarnikach Gorenje - oglądam właśnie model B 9010 E ?
    http://www.ceneo.pl/226807
    Szukam czegoś w cenie do 1800 zł
    ?????????????????
    HA 870 to drugi najdroższy piekarnik Teki wraz z HX 790, właśnie po HA 890. Cena w salonach mebli kuchennych 3199zł (wiem bo pytałem) nawet w sklepach internetowych z przesyłką koło 2000.
    Oczywiści ma termoobieg, odsyłam do instrukcji:
    http://www.teka.com/html/pl/download...PR-0001890.pdf
    W tej klasie piekarników może brakować w opisie termoobiegu, ale on jest.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Ps. Mój sprzęt już jest (oprócz piekarnika - będzie jutro: HA 870), więc opiszę jak wygląda.

  20. #1000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kasia i mat
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie


    Hmm - jednak ten termoobieg jest!! nie wiem, gdzie przeczytałam, że nie ma... przepraszam za błędne sugestie
    w takim razie zastanawiam sie nad HA 870 lub nad ww Gorenje...
    Nie zauważyłem postu.
    Pozdrawiam!

Strona 50 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony