dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 43
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 846
  1. #561
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hotdiablo

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Jestem ciekaw tak jak joannaj75 jak po roku czasu sprawują się te solary.
    Interesuje mnie dokładnie czy w okresie nie grzewczym będą w stanie solary zapewnić ciepłą wodę to jest od kwietnia do końca września.
    2 solary viessmann ze zbiornikiem 300L.
    Pozdrawiam.

  2. #562
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    u mnie instalacja cała Solara -robocizna za 2500zł wyliczona to chyba nie drogo co ?
    Solar będzie mnie kosztował 7 tys zł ze wszystkim
    od 1 Maja na swoim

  3. #563

    Domyślnie

    ja zamówiłem zestawik z ACV. Dwa kolektory próżniowe po 30 rur każdy do tego zasobnik buforowy z nierdzewki Smart ME 400 z zatopionym zasobnikiem cwu z nierdzewki 164 litry i do tego mały zasobnik też ACV z nierdzewki 100l wiszący cały komplet koszt 14800 brutto a co jak szaleć to szaleć.

    Normalnie bym się nie zdecydował na ACV ale mają cennik w Euro a kursik taki ładny

  4. #564
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sobixxx

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Państwa tak czytam wszystkie wypowiedzi i mam w pytanie. Ponieważ ja już się zdecydowałem na solary(będą one wpięte do instalacji z piecem opalanym węglem) , ale mam dylemat czy próżniowe czy panelowe , dodam tylko że pewien znajomy był na szkoleniu z firmy viessman właśnie z solarów i sam prowadzący przyznał iż panelowe są o wiele wydajniejsze od próżniowych.
    Czy ktoś mógłby żucić inne światło lub potwierdzć na tą sprawę

  5. #565
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    TU wprawdzie nie ma Viessmannów lecz można porównać uzyski i zobaczyć, które są sprawniejsze. A no i TU również - były kiedyś Vissmanny ale zniknęły. ??

  6. #566
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkkb1

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Jestem obecnie na etapie wyboru zestawu solarnego.
    Wstępnie wybrałem
    1) HEWALEX 3KSR10/300
    2) WATT CPC HT/300

    Może ktoś z was ma jakiś sprawdzony zestaw?
    Co sądzicie o zestawach solarnych firmy Ulrich?
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam
    Krzysztof

  7. #567
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gucia_m
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    26
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaEm
    Kolektro daje jak wściekły, od wielu dni.. Temperatura wody 60...65 stopni... Ech.. Montuję zawór mieszający na ciepłej wodzie - będę dowalał zimną
    KaEm,
    Byc moze nie doczytalam dokaldnie ale czy Twoje solary wspomaga centralne ogrzewanie?
    Gucia
    ..........
    Polecane strony:
    www.moreforbaby.pl

  8. #568

    Domyślnie

    Dawno już nie było mnie na tym forum co nie znaczy że przestałem być zwolennikiem solarów. Weszłem teraz z ciekawości i widzę że Są ludzie używający solary do dogrzewania. Jeżeli ktoś jest tym zainteresowany to swoją instalację opisałem http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=770 Może ktoś skorzysta z rozwiązań które zastosowałem, a może podpowie mi jakieś lepsze rozwiązanie.

    Dla jasności nie jestem instalatorem i przedstawione schematy zrealizowałem na własnej instalacji. Dzisiaj właśnie dogrzewam dom ze zbiornika.
    Pozdawiam Stanisław

  9. #569

    Domyślnie

    Powiedz mi czy zainstalowałes ten wiatrak zasilajacy grzałkę? Wiatrak typu rotor? czy taki w kształcie smigła?

  10. #570

    Domyślnie

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...74ec8750cf6693

    http://pl.youtube.com/watch?v=wnT1IdiJlc0

    Wiatrak jest w trakcie budowy. Stan jak na filmie.
    Jest to wiatrak Halladaya opatentowany w 1856r

  11. #571

    Domyślnie

    Nie mowie tego złosliwie ale słaby ten wiatrak. Jest glosny zajmuje duzo miejsca i jest niebezpieczny bo ma wiele czesci, ktore moga z czasem sie poluzowac i oderwac robiac komuś krzywde.
    http://pl.youtube.com/watch?v=lUpXok...eature=related
    to jest oczywiscie zabawka ale wersja pro tego urzadzenia jest cicha i bezpieczna. Nie trzeba rowniez tego wysoko stawiac. Moze produkowac prad, postawione na stojaku na gruncie.

  12. #572

    Domyślnie

    Ten świst co słychać to wiatr świszcze na mikrofonie aparatu. Wiatrak jest prawie bezgłośny. stojąc przy nim słychać pracę łożysk.
    Nie wiem ile wiesz o wiatrakach. Ale zanim zaczniesz budować dobrze sobie o nich poczytaj. Wiedza nic nie kosztuje tylko trzeba ją poszukać.
    Ale w polsce mamy demokrację więc każdy buduje co chce. Życzę Ci abyś zbudował rotor dający moc użyteczną przynajmniej taką jak ten wiatrak.
    Myślę że temat wiatraka jest zamknięty bo to przecież nie na temat.
    Pozdrawiam Stanisław

  13. #573
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Fenix999
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Silesia Superior
    Posty
    3.859
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Witam

    Wprawdzie budowe "szałasu" mamy zamiar rozpocząc dopiero w przyszłym roku ale juz teraz zastanawiamy nad zapewnieniem sobie ciepłej wody poza sezonem grzewczym . Na 95% ogrzewać będziemy kotłem na paliwo stałe (niestety gazu ni ma a na kilkusetmetrowe przyłacze to nas nie stać- no chyba że gazownia zrobi nam prezent).

    Z tego powodu rozważamy inwestycje w solary . Tutaj mam pytanie odnośnie kolektorów firmy Elfran . Czy ktos to ma ? Jak duże to jest jeśli stoi na ziemi (instalacja na dachu odpada) ?! Czy koszty instalacji naziemnej są wyższe czy niższe w stosunku do dachowej?

    Pomijam na razie dyskusyjnośc takiego rozwiązania tylko dla podgrzewania wody . Mieszkamy w pasie o najniższym nasłonecznieniu w skali roku w Polsce (przynajmniej tak wynika z mapki http://www.kotly.pl/doborkolektora/kolektor.swf) chociaż róznice nie są porażające w stosunku do reszty kraju .

  14. #574

    Domyślnie

    Czy mógłby ktoś podać jakie uzyskuje temperatury w zasobniku oraz na kolektorach w dni słoneczne? Dzisiaj (słońce, bezchmurne niebo) kolektory nagrzały mi wodę do temperatury 35 stopn, na kolektorach było z tego co pamiętam ok. 65 stopni i nie wiem czy to mało, czy norma o tej porze roku? Kolektory próżniowe, pow. 2,6 m2, zasobnik 300 litrów.

  15. #575
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Nie będę dyskutował o kosztach i opłacalności, ponieważ lubię praktyczną wiedzę, a nie dywagacje, więc jak już będę korzystał z solarów, to będę wypowiadał swoje osądy.

    U mnie kocioł kondensacyjny Vaillanta 18kW, do tego kominek z płaszczem wodnym. Wiadomo kominek zimą dobra rzecz - wspomaganie ogrzewania gazem i produkcja ciepłej wody do mycia, ale latem przecież nie będę w nim palił, więc brakło mi alternatywy dla gazu, z którym jak wszyscy wiemy nie wiadomo co będzie za parę lat. Zdecydowałem się na zestaw solarny Hewalex'a - kosztuje mnie on dokładnie 3500zł z montażem. Spokojnie na taki wydatek mogę sobie pozwolić, nawet gdyby miał mi się on zwracać 10 lat, bo mam wrażenie, że nie będzie to dłuższy okres. I nie będę się zastanawiał czy dziś się kąpać, czy może tylko umyć nogi.

  16. #576
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Fenix999
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Silesia Superior
    Posty
    3.859
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Albo ja tu czegoś nie łapie albo podajecie niekompletne informacje . Najtańszy zestaw solarny Hewalexa kosztuje z montażem 6840 zł m (dane ze stronki producenta http://www.hewalex.com.pl/doc/0/ofer...18&language=pl) . No chyba że jako zestaw są liczone same kolektory plus zestaw przyłączeniowy.

  17. #577

    Domyślnie

    Ja nie czaruję o niskich kosztach. Koszty najlepiej skalkulować samemu i jeszcze dodać 20%. I nie wierz komuś kto mówi że kupił nówkę mercedesa w cenie malucha, ale to była jedyna okazja. Tylko ty wiesz co ci się opłaci. W końcu i mercedes i maluch ma swoich nabywców.javascript:emoticon('')
    Solar-CWU-CO Wykorzystanie instalacji solarnej do dogrzewania domu
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=770

  18. #578

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaEm
    Maksymalne obniżenie to koszt 0 zł, czyli nie robić..
    Lub dostać porządne dofinansowanie.
    W której gminie można dostać dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych ? Dopisz się!

  19. #579
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Fenix999
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Silesia Superior
    Posty
    3.859
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych
    z tego co tam wyczytałem wynika że musiałbym najpierw wybudować dom , potem wziąść kredyt na solary i na tej podstawie starać się o dofinansowanie (chyba że coś zle zrozumiałem) . Tylko kto mi udzieli nasteptnego kredytu jak już będe obciążony hipotecznym ?!

  20. #580
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piwko

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1

    Domyślnie obliczenia

    Może trochę późno ale będzie na przyszłość.
    W pierwszym poście gość pisał że buduje dom i jest na etapie wyboru instalacji gazowej lub solarnej, a tu jak jeden mąż liczą zwrot solara licząć zerowe koszty instalacji gazowej.

Strona 29 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony