dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zamenhoff

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    22-992
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietrekPan Zobacz post
    moim zdaniem, najlepiej poradzić się tych, co się na tym znają. niech ocenią, co najlepiej zamontować na twojej działce. ja tak zrobiłem. Chciałem mieć początkowo szambo z tworzywa, ale ostatecznie okazało się, że w moim przypadku to byłby błąd.

    Otóż to. Tak to właśnie powinno wyglądać. W razie wątpliwości, można skorzystać z porad różnych firm.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietrekPan Zobacz post
    moim zdaniem, najlepiej poradzić się tych, co się na tym znają. niech ocenią, co najlepiej zamontować na twojej działce. ja tak zrobiłem. Chciałem mieć początkowo szambo z tworzywa, ale ostatecznie okazało się, że w moim przypadku to byłby błąd.
    sporo osób się tutaj wypowiada, ale nikt nie podpowiada firm, z których korzystali. Aż tak źle? Czy to moje pytanie wsiąknęło w toku dyskusji?? Oczywiście dzięki za wszystkie komentarze, bo są naprawdę cenne.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał migot24 Zobacz post
    sporo osób się tutaj wypowiada, ale nikt nie podpowiada firm, z których korzystali. Aż tak źle? Czy to moje pytanie wsiąknęło w toku dyskusji?? Oczywiście dzięki za wszystkie komentarze, bo są naprawdę cenne.
    wiesz co, no ja mogę ci powiedzieć, z jakiej firmy ja brałem, chociaż jestem nowy, więc i tak raczej nie będzie miało to znaczenia. Kupowałem w [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-04-2016 o 09:28 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał pietrekPan Zobacz post
    wiesz co, no ja mogę ci powiedzieć, z jakiej firmy ja brałem, chociaż jestem nowy, więc i tak raczej nie będzie miało to znaczenia. Kupowałem w .............
    Miogot.
    Polecanie tutaj konkretnych producentów szamb jest bardzo ciezkie. Powyzszy post to seria postów jedno, dwupostowców ktorzy sie wlasnie zarejestrowali i chwala produkty tej firmy. Czesto jest to seria, 2-3 uzytkowniow, z jednym, paroma postami, ktorzy wlasnie przechodzili kolo forum i postanowili pochwalic sie gdzie kupili szambo i sie w tym celu zarejestrowali. Az nieprawdopodobne. Robia to co pare tygodni w nainej wierzez ze przejdzie i slad po tym zostanie. Jest tego tyle (z tej firmy wlasnie) ze ciezko to tępic. Biorac pod uwage ze obok jest watek gdzie ludzie opisuja jak szamba tej szacownej firmy pękaja, jak Skandaliczne jest podejscie tej firmy do klienta z roszczeniami gwarancyjnymi, wszelkie posty z naiwna reklama nowych uzytkowników trzeba brac z duza doza sceptytyzmu. I uwazaj, rzeczona firma wystepuje pod kilkoma nazwami!! Ma kilka stron www. Wszedzie zas jest jeden i ten sam telefon.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał migot24 Zobacz post
    sporo osób się tutaj wypowiada, ale nikt nie podpowiada firm, z których korzystali. Aż tak źle? Czy to moje pytanie wsiąknęło w toku dyskusji?? Oczywiście dzięki za wszystkie komentarze, bo są naprawdę cenne.

    Polecam firmę Budmar Kucharski. Tani nie są, ale pełen profesjonalizm. Na prawdę sprytna i myśląca ekipa - nie trzeba stać i pilnować. Pytali tylko w których miejscach z zamontować (gdzie wywiewka, gdzie wyłaz, jak podłączenie do domu).

  6. #46

    Domyślnie

    Dzięki. Jastrząb, nie wiem, o której firmie mówisz, bo zanim zdążyłem poznać, jej nazwa została usunięta. Nie znam się za bardzo na internetach. Pewnie jest tak jak mówisz. Dzięki za uwagę

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Na pierwsze lub drugiej stronie jest watek ostrzegajacy. Latwo znajdziesz

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Na pierwsze lub drugiej stronie jest watek ostrzegajacy. Latwo znajdziesz
    trochę mnie to dziwi wszystko jednak. Owszem, jestem nowy na forum i się wypowiedziałem pozytywnie o firmie, która wykonała u mnie zlecenie. Nie dziwię się, że są o niej same negatywne komentarze, skoro pozytywne się jakby usuwa hehe

  9. #49

    Domyślnie

    Witam, poszukuję optymalnego szamba -okolice Wieliczki (Krakowa). Miała być POŚ, ale zbita glina i odradzono mi to, aczkolwiek znowu jest to kuszące...
    Szambo mam w PZT pod podjazdem do garażu, więc raczej betonowe. Słyszałem o tzw. rozwiązaniach pośrednich z szambami 2-komorowymi -pomijając legalność rozwiązania, jest dodatkowe nawilżanie działki. Moja rodzina zużywa ok. 20m3 wody ,iesięcznie (wanna, prysznic...), to w szambie będzie 99% wody i nawet 10m3 trzeba opróżniać 2-3x/mies, a to absurdalne koszty! Co w takim przypadku robiliście, co o tym sądzicie? Wywóz 20m3/mies z szamba to roczny koszt chyba grubo >2500 zł, więc czy mimo gliny jest uzasadnienie i możliwość dla POŚ?

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Witam, poszukuję optymalnego szamba -okolice Wieliczki (Krakowa). Miała być POŚ, ale zbita glina i odradzono mi to, aczkolwiek znowu jest to kuszące...
    Szambo mam w PZT pod podjazdem do garażu, więc raczej betonowe. Słyszałem o tzw. rozwiązaniach pośrednich z szambami 2-komorowymi -pomijając legalność rozwiązania, jest dodatkowe nawilżanie działki. Moja rodzina zużywa ok. 20m3 wody ,iesięcznie (wanna, prysznic...), to w szambie będzie 99% wody i nawet 10m3 trzeba opróżniać 2-3x/mies, a to absurdalne koszty! Co w takim przypadku robiliście, co o tym sądzicie? Wywóz 20m3/mies z szamba to roczny koszt chyba grubo >2500 zł, więc czy mimo gliny jest uzasadnienie i możliwość dla POŚ?
    Tia a potem przyjdzie urzad gminy do Ciebie i porposi Cie o rachunki za wywóz szamba. Bedziesz wywoził dwa razy w roku, skontroluja gdzie ucieka woda i wtedy to dopiero zaboli. Nie ma że boli. Ma być szambo, na oczyszczalnie nie ma warunków, to trza kupić oszczędne wylewki do prysznica.

  11. #51

    Domyślnie

    OK, jasne! Ale słyszałem o szambach 2-komorowych z odzyskiem wody (bez odoru!0 do podlewania ogrodu -mit czy fakt?

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    OK, jasne! Ale słyszałem o szambach 2-komorowych z odzyskiem wody (bez odoru!0 do podlewania ogrodu -mit czy fakt?
    Ludzie rozne rzeczy stosuja, sprzedaja. Ja slyszalem o ludziach co sie nie bawia w 2 komory. Robia dziure w dnie szamba i jazda. Ba, nawet nazywaja to ekologicznym szambem.

    To powyzsze to mit.

    Sa oczyszczalnie biologiczne, tez sa to 2 lub wiecej komorowe ustrojstwa. W drugim etapie wymagaja mechanicznego, aktywnego napowietrzania, wiec sa tam mieszacze, pomki jakies itp. Woda po tym, powinna sie nadawa do zrzuczenia nawet do rzeki po uzyskaniu stosownych pozowlen wodno prawnych, rowu, , studni chlonnej czy jakiejs kanalizacji burzowej nawet. To jest w miniaturce to samo co robia duze przemyslowe oczyszczalnie. Ale taki BOŚ to 10,000+ i ciagly monitoring, dbanie o zloze biologiczne ktore Twoje scieki oczyszcza.

    I rzecz kluczowa. Plan zagospodarowania musi na oczyszczalnie zezwalac. Od tego musisz zaczac.

  13. #53

    Domyślnie

    Jastrząb - Dzięki za konkrety, bo w innym wątku dałeś mi popalić Tak plan zagospodarowania dopuszcza POŚ -taki projekt i zmiana kosztuje ok. 500zł. Ale mam ciągle dylemat, bo z jednej strony spore zużycie wody (15-20m3) a z drugiej strony glina! Idzie to jakoś pogodzić? Robi się mały OF, więc jeśli muszę, to ew. przeniosę tę dyskusję do innego wątku.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Jastrząb - Dzięki za konkrety, bo w innym wątku dałeś mi popalić Tak plan zagospodarowania dopuszcza POŚ -taki projekt i zmiana kosztuje ok. 500zł. Ale mam ciągle dylemat, bo z jednej strony spore zużycie wody (15-20m3) a z drugiej strony glina! Idzie to jakoś pogodzić? Robi się mały OF, więc jeśli muszę, to ew. przeniosę tę dyskusję do innego wątku.
    Tam tez byly konkrety. Kazdy kto chce robić dziury w szambie zasluguje na popalanie

    Glina to pojecie wzgledne. Nikt Ci na forum nie da gwarancji czy to zadziała czy nie Nikt tej gliny w reku nie maił, Kluczowy jest poziom wody gruntowej. Gline mozna wykopać i usunać i na jej miejsce wsypać żwir, na ktorym rzeczone oczyszczenia tlenowe sobie zajdzie. Koszt, ale jednorazowy. Ale jesli drenaz bedzie okresowo ponizej poziomu wód gruntowych to nie bedzie działał, w wodzie oczyszczanie tlenowe nie zajdzie. I to bedzie takie samo wylewanie podczyszczonego scieku, tylko : hehe, bez zapachów bo 2 metry pod ziemia. Z czasem, po paru latach, 10, moze się zatkac i bedzie wymagało wykopania, zutylizowania. Niezykle kosztowny i smierdzacy proces.

    Bez wiedzy na temat poziomu wody gruntowej (tej najwyzszej w roku) oraz tego ile wody Twój grunt może przyjąć się nie dowiesz czy to sie da wykonac czy nie.

    Kolejna rzecz. Ja bym się nie pchał w POŚ z jedneo powodu. Byly tu już watki niedawno o tym, ze rzadzacy gdzie zaczeli wymagać bardzo czestych (co 2 tygodni??) i kosztowynych badan od wlascieili POSów. W przypadku oczyszczalni dreanzowej jest to nierealne. Nie wyciagniesz wody spod drenazu , juz nie mowiac ze badanie scieków to pareset PLN. Poczytaj tamten watek. Był nie dawniej nize 1-2 miesaice temu.

  15. #55

    Domyślnie

    Jastrząb -dzięki wielkie, poszukam wątku o POS. Poziom wody gruntowej b. niski - górka. Widzę, że jak glina (już nie ważne jaka) to raczej wskazanie/skazanie na szambo

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Jastrząb -dzięki wielkie, poszukam wątku o POS. Poziom wody gruntowej b. niski - górka. Widzę, że jak glina (już nie ważne jaka) to raczej wskazanie/skazanie na szambo
    Jak pisałem, grunt mozesz wymienic pod drenaz. Ale ja w obecnym klimacie w POSa bym sie nie pchał. Jesli już to BOŚ-a wylacznie, czyli biologiczna oczyszczalnie. Jęsli włodarze gmin przywala nakaz przeprowadzaenia badan scieków to nie wierze w nakaz robienia tego co 2 tygodnie. Kazdemu wlascicielowi dolozyli by 1000PLN miesiecznie kosztów. Jak znam katolicki pokojowy kraj, wojtowi by spłonął samochód, straciłby pare szyb, moze urzad gminy solidnie by trzeba było remontowac. Juz nie mowiac o tym ze nie ma w kraju takiej ilosci labolatoriów ktore moglby by to wykonac.

  17. #57

    Domyślnie

    Jastrząb -a jaką BOŚ polecisz?

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Jastrząb -a jaką BOŚ polecisz?
    Nie polece zadnej. Przy czym nie tyle ze nie chce, ale najzwyklej nie wiem. Doczekałem sie klanalizacji, wiec nie zgłebiałem tego tematu az tak bardzo. Polecam tez watkki tutaj gdzie koledzy bardziej zaznajomieni w temacie o tym dyskutuja.

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Basia EXPERT
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Jastrzębia
    Kod pocztowy
    26-631
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cześć
    Jeśli jeszcze nie wybrałeś dostawcy to serdecznie zapraszam do nas! Kłaniam się z firmy IRPOL.
    Jesteśmy producentem zbiorników betonowych na szambo i posiadamy w ofercie wszystkie najpopularniejsze wymiary i pojemności zbiorników. W cenie oczywiście fachowy montaż. Oferujemy też tani transport w systemie łączonym.
    W razie pytań zapraszam do telefonu: +48 515 594 044 lub do kontaktu mailowego przez naszą stronę internetową:
    SzambaBetonowe.expert
    Jestem Basia. Masz pytanie o szambo - zapytaj mnie.
    Producent Betonowych Szamb IRPOL

  20. #60

    Domyślnie

    Witam!

    Radzę uważać na firmę pok-bet z Krakowa. Reklamują się na stronie pok-bet.pl jako producent szamb jednak w rzeczywistości są tylko pośrednikiem firmy SEPTIC z Owadowa. W googlach nają opinię na poziomie 1,8 gwiazdki prosze sobie poczytać opinie. Najchętniej tylko przywieźli by szambo na budowę, pod pretekstem że przy okazji gdzieś zawożą, ale chcieli by złożyć na budowie, a później nie przyjeżdżają na montaż tylko odwlekają termin, licząć że klient we własnym zakresie coś zorganizuje i odpadnie im spora część pracy. Nie polecam - szamba miały być zbrojone prętami fi 10 mm i zalane betonem B25 w rzezcywistości pręty fi 8 mm a klasa betonu jak w stropie za czasów PRL-u - kruszy się od uderzenia młotkiem bez najmniejszego problemu. Wykonam badanie młotkiem Schmidta to się okaże jaki to beton. Zamówiłem od nich 4 szamba i na dzień dzisiejszy wiem, że jedno już jest nieszczelne - w ciągu 12 godzin z szamba znikło ok 5 m3 wody. Dzisiaj też wykonam kolejne próby ale szczerze NIE POLECAM firmy pok-bet z Krakowa i septic z Owadowa.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony