dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 24
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 472
  1. #301
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Domowo nic się nie zmienia, nic nie przybyło i póki co tak zostanie, brak kasy..

    Wracam do tematu włosów, jeśli kogoś interesuje. Gadałyśmy dużo u Dany swego czasu na ten temat, więc może kogoś poratuję wpisem. Sama się naczytałam o jakichś glonach, zielonych włosach i bałam się. Dwa razy robiłam pasemko na próbę farbą. Musiałam widocznie odczekać trochę czasu, by wyszło ok.
    Dziś zafarbowałam hennę i pięknie pokryło mi również siwki. Nie kombinowałam colą. Myłam tylko szamponem bez parabenów i silikonów.
    Odczekałam miesiąc i kilka dni od hennowania i jest dobrze Można więc próbować
    Farba fryzjerska Lecher Geneza, jakby co. Papka była żółta, łeb miałam pomarańcz jak marchewa. Po zmyciu są piękne kasztany, tak jak na próbce, jak chciałam, może mogłyby być ciut jaśniejsze. No i nakładałam sama, więc jakieś nieścisłości gdzieś pozostały z tyłu u dołu, ale to nawet ładnie wygląda, takie refleksy. Zaczynałam od odrostu pędzelkiem od tyłu głowy. Po odrostach już się nie bawiłam pędzlem, tylko namaziałam na łapkę w rękawiczce i heja na włosy.
    Właściwie czas liczyłam 20 minut od nałożenia na resztę włosów. Włosy są błyszczące i miękkie, nie widzę suszu, ale zobaczymy za kilka dni.
    Farba jest z amoniakiem, ma trochę zapachu, zobaczymy jak będzie się wymywać. Bardzo wydajna: pół tubki na gęste włosy za ramiona. Cenowo warto. Rozrabiałam z wodą 9 % 1:2. To tyle

  2. #302

    Domyślnie

    O rety! Jestem, w końcu się przekopałam

    Piękny masz stół, a Dzikus jak zmężniał

    Chętnie też przygarnę Wasze linki na ogrodowisko oraz informację jaki typ ogrodu się tam forsuje?
    Ostatnio edytowane przez ewedela ; 26-01-2017 o 18:09

  3. #303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ewedela, na O „forsuje się” styl Danuta Młoźniak, ale właściwie przymusu nie ma. Jedno jest pewne, że odrodowiskowicze pomagają sobie i w projektowaniu, i potem w zdobywaniu nowych roślin. Wymieniają się wiedzą. Są kobitki (męska strona też jest czynnie reprezentowana) co wiedzą wszystko o rododendronach, inne to spece od hortensji, dereni, bzów, bylin, ziół.... Sporo można się dowiedzieć, a niektóre ogrody są porywająco piękne.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 27-01-2017 o 13:32
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #304
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Basiu, świetna wiadomość! Cieszę się, że w końcu sukces
    Gdzie oglądałaś próbki kolorów tej farby? Odkąd mi o niej napisałaś, to szukam i nic. Patrząc na zdjęcia z netu, to tabac mi się podoba, ale chciałabym pooglądać na żywo.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    fajnie macie ze same farbujecie, ja musze u fryzjera. w sumie tez lubie jak moja pani gmera mi w glowie jutro do niej jade i chyba zetne sie na krotko, tj. skroce o jakies 25 cm do brody. potrzebuja jakiejsc zmiany

  6. #306
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O 25 cm?? Odważna bestyjka z Ciebie
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ewedelko zaraz Ci poślę linka, stół był udanym zakupem, nie żałuję. Co do Dzikusa, fakt już duży z niego jegomość. Wkrótce jedziemy pozbawić go męskości do weta

    Kasia dobrze podsumowała "O", więcej się może wypowiedzieć, bo ja dopiero zaczęłam tam kukać

    Asiu próbki oglądałam w sklepie fryzjerskim, najpierw na aukcjach, ale te kolory w necie lekko się różnią od realnych. Wiadomo - lepiej na żywo.
    W drogerii nie dostaniesz, bo to nie taka farbka. Szukaj profesjonalnego sklepu, warto

    Tarciu aż poszłam mierzyć swoje włosy i mam identyczne, jak Ty - do brody, jak bym ciachnęła - odpada 25 cm z przodu, tył mam ciut dłuższy

    Też lubię gmeranie fryzjerki, ale teraz tnę koszty, to i sama robię, zresztą henna mnie przyzwyczaiła, bo fryzjer by mi nie zrobił raczej
    Kiedyś obcięłam włosy do pasa na chłopczycę Miałam wtedy 18 lat

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak po studiach jechałam na rok do Egiptu, poszłam włosy obciąć do znanego fryzjera na Szpitalnej w W-wie. Powiedziałam, że chcę skrócić, bo boję się u Arabów ciąć, a rok mnie nie będzie. Polsko-francuska sława fryzjerska mruknął „dobrze” i zabrał się do roboty. Kilka lat do niego chodziłam, był modny. Zamknęłam oczy. Jak je otworzyłam miałam na głowie 4-centymetrowego jeża.
    Zdjął mi z głowy całą 60-centymetrową mokrą włoszkę, którą sam miesiąc wcześniej wyprodukował.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja chce cos ala boba dłuższe boki krotszy tył, teraz mam na rowno, 2 miesiace temu tez skracalam o jakies 20 cm. normalnie zmiany i szalenstwa. do mojej pani chodze juz prawie 20 lat i nie zmienie jej, ona wie ze lubie czasem zaszalec i z kolorem i z fryzurka

  10. #310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja mam niesymetrycznie.Bob bardzo podcięty z tłu ilewy bok na krótko
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a ja wlasnie wlazlam na wirtualnego fryzjera i wychodzi ze najlepiej gdybym zrobila sie na rudzielca, wlosy do ramion i niesymetryczna grzywka lub sredni bob z grzywka niesymetryczna w kolorze ciemnego chłodnego brązu. grzywka na srodku krocej opada do bokow w jednej i drugiej fryzurze. a jestem blondynka bez grzywki z wlosami do ramionwyslalam mezowi ktora laske by bardziej chcial miec w domu. jak pojde na rudo to w pracy zszokuje na pewno

    aaa jeszcze platyna mi pasuje z grzywka
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 27-01-2017 o 14:55

  12. #312
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    O! nawet nie wiedziałam, że wirtualny fryzjer istnieje, poszukam sobie

  13. #313
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Też nie wiedziałam o wirtualnym fryzjerze
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Co do fryzur i cięcia włosów to ja nigdy nie miałam skrupułów ja mam bardzo cienkie włosy i też zawsze trzymałam długie bo sobie tak ubzdurałam ale kiedyś poszłam na żywioł do koleżanki fryzjerki która ścieła mnie na krótko i zrobiła z ciemnej blondynki jasną blondynkę a czuje się dobrze a włosy odrzyły odpoczeły i wydaje się teraz że jest ich naprawde dużo

  15. #315
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Basiu, trafiłam dziś na takie zdjęcie na fejsbuku i od razu skojarzyło mi się z Twoimi kraciastymi zasłonami w salonie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16427669_1228183810562656_266094594015736065_n.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	380588
    Spójrz na abażur lampy - świetny pomysł z powtórzeniem wzoru
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  16. #316
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Asiu śliczny ten salonik, taki uroczy, ale na tą tapetę już mój M by nie poszedł
    Krata mi się opatrzyła już serdecznie, ale takie miałam założenie - ma być tylko w okresie bożonarodzeniowym.
    Powoli bym chciała przejść w lżejsze ozdoby przygotowując się do wiosny, ale mam ograniczenia i tego nie przeskoczę.
    Kasę muszę władować w ogród, a już koniecznie w żywopłot od frontu.
    Już postanowiłam, że będzie to Tawuła van Houtte'a, do tego drewniana furtka i brama, z tym że drewno nie wiem czy w tym roku.
    Maj być jeszcze warzywniak nowy, ale nie wiem, czy się wyrobię. "Płot" najważniejszy, bo psiak mi zwiewa i już nie mam cierpliwości go gonić

  17. #317
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    O, jeśli masz dezertera, to płot konieczny

    Tawuła vH jest pięknym krzewem, aczkolwiek mój nigdy nie osiągnął 2 m tak jak piszą o tej roślinie. Od strony, gdzie ma mniej słońca jest licha.
    A jak wysoki żywopłot chciałabyś mieć?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #318
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Asiu wysokość tu nie jest istotna, bo wystarczyłby myślę 1,2 m, więc mam nadzieję, że damy radę Bardziej będę czekać na zagęszczenie
    W tej roślinie urzekł mnie pokrój pasujący do mojej wiejskiej wizji. Szata jesienna przesądziła sprawę
    Teraz moje inspirki :







    Latem będzie tłem dla moich pastelowych kwiatów

    Słońce będzie mieć cały czas, gorzej z ziemią, bo w granicy mam akurat niemal samą glinę, choć już częściowo wymieszaną z piaskiem.
    Jesienią sadziłam naparstnice, dzwonki i kocimiętkę w tym pasie, niestety wiosną będę musiała je szybko przesadzić w głąb ogrodu.
    Czy masz zdjęcia swojej tawuły? Ile zajęła Ci w obwodzie i w jakich odstępach nasadzałaś? Ja myślę co 1 m, ale nie wiem, czy nie za małe odstępy...
    Ktoś poradzi? ma doświadczenie?
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 05-02-2017 o 17:41

  19. #319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piękne
    Nie mam takich tawuł, ale się przymierzam . Wybrałaś już odmianę?

    Jedna trochę podobna do nippońskiej 'Snowmound'. Ona niezwykle obwicie kwitnie.
    Ta przewisająca to może być szara.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #320

    Domyślnie

    To jest na pewno szara, miałam taką.
    Piękne te tawuły! Nie myślałam dotąd o takim całym żywopłocie, a przecież tak pięknie wygląda Również jestem na etapie zastanawiania się, co posadzić wzdłuż ogrodzenia.

Strona 16 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony