dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 24
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 472
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Czekam na fotki
    Też kupiłam karnisz, to już trzeci , potrzebuję jeszcze dwa do przyszłego salonu

  2. #122

    Domyślnie

    Mały BD, ale Ci zazdroszczę tej natury za oknem i "na talerzu", był czas, że mozna było kupic mleko "od krowy" w takich mlekomatach, mi bardzo odpowiadało, niestety to już historia, zlikwidowali, podobno ktoś się przyczepił, że przy takiej budce pozwolenie na budowę jest wymagane - jesli tak było faktycznie, to to chore jakieś jest
    jak patrzę na te sztuczne, pędzone wytwory jedzeniopodobne w sklepach, to słabo mi się robi (tylko czekolada jakaś taka niestety dobra )


    Rękodzieło u Cibie też widzę rozwojowe, szczególnie ten wielki wazon w salonie w moim stylu

    Pokaz koniecznie nowe nabytki

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    W weekend gości mieliśmy, czwórka dzieci płci żeńskiej ( bardzo kochanych, wesołych i grzecznych) w przekroju 1-6 lat, więc mój dom zmienił się nie do poznania. Zapomniałam już jak to jest mieć taki harmider, ale jak raz na jakiś czas, to bardzo przyjemne towarzystwo
    dlatego karnisze leżą i czekają raczej na sobotę, bo M ciągle w pracy, a sama nie zawieszę, jak tylko zainstalujemy wrzucę fotki. Żadne tam cuda, niemal najtańsze, jakie były, ale chyba będą pasować Ja już zbieram bożonarodzeniowe gadżety i tylko marzę o świętach
    W tym roku robię Wigilię, tylko najbliższa rodzina 21 osób
    Co do mlekomatów - u nas widziałam, że stoi jeden, to ciekawe, czy tak wybiórczo pozamykali?

  4. #124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    A jakie gadżety kompletujesz?
    Ja od kat zbieram ręcznie robione bombki...z drewnianych wiórów, szydełkowe, filcowe. Robię też swoje. Jeszcze trochę i pokażę u siebie

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja kocham drewnianych żołnierzy - dziadki do orzechów, koniki bujane, lubię porcelanowe i drewniane ozdoby, stare bombki, kraciaste ozdoby, itp.
    Marzy mi się świąteczna zastawa Villeroya, ale to już tylko wygrana w totka
    moja stara choinka:








    mam fioła na punkcie świąt

  6. #126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Piękne będą Twoje święta
    Ja jestem bardziej monotematyczna, nawet próbowałam wkręcić kolory, ale nie potrafię
    Może w nowym domu będzie bardziej kolorowo

  7. #127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tak mnie wzięło na wspominki, oglądam zdjęcia z budowy właśnie i aż nie chce mi się wierzyć, jak wszystko się zmieniło
    To zdjęcia robione rok temu :




    Sentymenty mnie dopadły normalnie

  8. #128

    Domyślnie

    Przyszłam sprawdzić, czy może krzesła albo karnisze, albo jedno i drugie będzie
    No choinki też niczego sobie

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Jak dla mnie zdolna bestia z ciebie krzesło jak dla mnie super a i reszte ozdób podziwiam za pomysł
    co do choinki to bardzo orginalna ja też uwielbiam kolorowe choinki

    czas bardzo szybko leci..

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzięki za pamięć i dobre słowo dziewczynki
    Wrzucam parę fotek, wczoraj wieczorem mi się przypomniało, że miałam zrobić, jak zwykle mój aparat i ja się nie popisaliśmy, ale co tam

    Krzesła te z krzyżami mieliśmy stare, dokupiliśmy te proste, jak już pisałam w Czaczu za "grosze".
    Zasłony wylicytowałam okazyjnie na aukcji, kiedy jeszcze był chyba sso, a karnisze teraz na all kupiłam





















    Obecnie intensywnie myślę, jakie drzewa kupić, biegam z miarką po ogrodzie, te, które mi się podobają są za duże

    Bardzo chcę nadal brzozy ( wolałabym nie pendule - ale one są najmniejsze do mojego małego ogrodu), upatrzyłam sobie Doorenbos i chyba dam koło oczka z boku domu ( tam gdzie ma być oczko obok garażu) bo ma dorastać do 7 m w szerz. Chciałam dwie brzozy na hamak blisko "tarasu" ( miejsca, gdzie powinien być taras). Za to w pobliżu tarasu chyba dam dwie szczepione lipy karłowe lico i na nich hamak zawieszę kiedyś. Są o połowę węższe od brzozy.

    Czy ktoś ma doświadczenie z wymienionymi przeze mnie drzewkami? będę wdzięczna za radę.

    Powoli pora brać się za przeniesienie malin, truskawek i likwidowanie warzywnika z boku domu, a pogoda nie zachęca, oj nie.

  11. #131
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ależ u Ciebie pięknie! Tak swojsko i przestronnie. Wszystkie elementy wystroju pasują do siebie i znowu napiszę, że kolor komody jest w dechę!

    Oglądam Maję w ogrodzie i robię listę roślin dla siebie, więc znam Twój ból. Zerknij na brzozę Betula pendula 'Gracilis' to jest małe drzewo, ale gdyby jednak jego pokrój Ci nie odpowiadał, to może posadź dowolne inne brzozy i trzymaj je w ryzach. Są sekatory czy piły na teleskopowych rączkach, nie trzeba wspinać się po drabinie, żeby przyciąć gałęzie.
    Doorenbos jest śliczna, pewnie też się na nią skuszę

    Karłowate lipy widziałam u Mai - obawiałabym się, że drzewka pod wpływem osoby na hamaku będą się przechylać. Nie wiem jak z systemem korzeniowym u nich, podejrzewam, że jest słabszy. Miałam już sytuację, że półkarłowa śliwa po kilku dniach z ulewnym deszczem, była przechylona i musiałam ją wyprostować oraz podeprzeć. Teraz rośnie prosto, ale drabiny bym o nią nie oparła Może ktoś ma u siebie w ogrodzie taką lipkę i się jeszcze wypowie na ten temat
    W każdym razie pod hamak proponuję drzewa o mocnym systemie korzeniowym.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Ja skomentuje bo się powstrzymać nie moge ja nie ogrodzie bo nie mam pojęcia o nim puki co
    ale w salonie masz cudnie przestrzeń i wszystko pasuje do siebie tak jak Asia napisała a komoda to rzeczywiście szczał w dziesiątkę

  13. #133

    Domyślnie

    A ja się dalej zachwycam stołem. Dokupione krzesła pasują idealnie.

    Głosowałam za białą szafką RTV, ale wiesz co? W tej szarości również wygląda pięknie
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Asiu dzięki za wskazówki, Mai prawie nigdy nie oglądam, moim ogrodowym guru jest Monty Don oraz Alan Titchmarsh, tylko w UK jest jednak trochę inny klimat, niż u nas, wiec na niektóre rośliny trzeba brać poprawkę, chyba zacznę oglądać również i Maję Poczytam o brzozie "Gracilis", choć obawiam się, że Doorenbos skradła moje serce od pierwszego wejrzenia Brzozy podobno nie lubią cięcia i płaczą, jeśli się je przytnie nieodpowiednio i w nieodpowiednim czasie, a do tego lubią dużo pić, dlatego myślałam, żeby dać jednak przy oczku, choć może moja logika jest bez sensu, zresztą nawet nie wiem, czy tak od razu dam radę zrobić oczko. Drzewa jednak chcę jak najprędzej, bo wiadomo, na efekty poczekam kilka lat.
    Z lipą karłową mnie zmartwiłaś, z systemem korzeniowym, muszę poszperać jeszcze w tym temacie. Herbatę z lipy uwielbiam i po przeprowadzce mam daleko do lasu, w którym zawsze zbierałam kwiaty, dlatego pomyślałam o własnej u siebie. I ten zapach... Niech nikt ni pisze o śmieceniu - bo mi to nie przeszkadza, nie jestem pedantką i natura, to natura

    To jakie macie jeszcze pomysły na drzewa pod hamak?

    Anulka cieszę się, że Ci się podoba Przestrzeń jeszcze mam, choć, jak przyszły zasłony, zrobiło się jej optycznie mniej, ale byłam tego świadoma i chciałam zyskać przytulności. Planuję jeszcze w przyszłości niewiadomej upolować jakiś kilim lub dywan perski ( oba rodzaje mi się podobają) i na tym postawić stolik do kawy. Prawdopodobnie będzie to skrzynia drewniana na kółkach. Bardzo podobają mi się skrzynie posagowe, lecz te w dobrym stanie, odrestaurowane trochę kosztują i pewnie poprzestanę na zwyklaku jakimś Wówczas przestrzeń na pewno się skurczy, ale co tam, nigdy nie chciałam domu, w którym jest echo

    Iskierko dzięki, ja też powiem nieskromnie stołem się zachwycam bardzo mi się podobają ławki przy stole i mieszanina różnych kształtów i kolorów krzeseł. Obawiam się, czy potrafiłabym to ładnie połączyć. Nie wspominając o marudzeniu mojego M
    Co do rtv-ki pasuje szara, ale i biała też by pasowała. Najbardziej jednak mi szkoda, że nie mam belek na suficie i drewnianych okiennic. Muszę się obejść smakiem i nacieszyć oko u innych

  15. #135

    Domyślnie

    Pięknie u Ciebie Trochę mi nie grają półeczki nad sofą, ale to pewnie kwestia zakłamanej perspektywy na zdjęciach, bo w realu z pewnością wyglądają korzystniej
    Stół rewelacja! No i ten wianek z korków po winie chwycił mnie za serce

  16. #136

    Domyślnie

    MBD stół jest piękny ale to już pisałam Nie wiem czy widzę przy nim takie kolorowe krzesła, zdecydowanie bardziej mi ławeczka do Twojego salonu pasuje.

    Czy Ty chcesz te drzewa sadzić tej jesieni? Ja się poddałam, nie mam czasu myśleć nad ogrodem

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Iskierko dzięki, ja też powiem nieskromnie stołem się zachwycam bardzo mi się podobają ławki przy stole i mieszanina różnych kształtów i kolorów krzeseł. Obawiam się, czy potrafiłabym to ładnie połączyć. Nie wspominając o marudzeniu mojego M
    Jak będziecie kiedyś w Krakowie, to na Małym Rynku jest taki pub o wdzięcznej nazwie Albo Tak. Zajrzyjcie i zobaczcie jak ciekawie mogą wyglądać różne kształty i kolory krzeseł i stolików W poniedziałki są wieczory filmowe: https://www.facebook.com/Filmowe-Pon...71759166261616
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  18. #138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tomkowa ten wianek z korków, to taki badziew, który niekoniecznie mi wyszedł i miałam nadzieję, że nikomu nie rzuci się w oczy, a nie chciało mi się od nowa robić zdjęć, kiedy już się zorientowałam korki tylko zmarnowałam, trenowałam klej na gorąco - uczę się dopiero nim posługiwać
    Faktycznie teraz spojrzałam i półki jakoś dziwnie na zdjęciach wyglądają za kanapą, w realu nie ma takiego odczucia. Zresztą w kącie obok kanapy, którego nie widać planuję jeszcze dodać półki na płyty winylowe. Sprawa jest rozwojowa

    Wani źle napisałam "kolorowe", nie chodziło mi tu o krzesła czerwone, różowe i żółte, itp. tylko w różnych odcieniach drewna oraz białe i niektóre takie shabby chic.
    Może teraz jaśniej napisałam ?
    Tak, drzewa tej jesieni, ponoć najlepiej sadzić jak zrzucą liście. U nas klimat jest łagodny na zachodzie Polski
    Też za bardzo nie mam czasu, ale każdą lukę czasową uzupełniam nową wiedzą o roślinach np. nie mogę w nocy spać, łapię tablet i oglądam, czytam, aż mnie sen zmorzy

    Iskierko moi teściowie w weekend właśnie jadą do Krakowa, ja niestety byłam raz w życiu ( cudnie wspominam) i niestety nie prędko w te rejony się wybiorę, ale dzięki za polecenie
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 11-10-2016 o 20:44

  19. #139

    Domyślnie

    Mały BD, ale fajne krzesła upolowałaś
    Wg mnie te krzesła bardzo pasują u Ciebie, ławki nie potradię ocenić, bo ławek przy stole nie lubię , miałam kiedyś przy stole kuchennym i źle wspominam

    bardzo przyjemnie, bardzo domowo się u Ciebie zrobiło, lubię okna z firankami i zaslonami, dla mnie to są elementy typowo domowe, a wisienki na torcie to Twój zjawiskowy okap

  20. #140
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Faktycznie, Albo Tak to największa zbieranina krzeseł, jaką widziałam (poza czytelniami, ale w nich akurat wszystkie krzesła są jednakowe)
    Ja akurat nie przepadam za tym miejscem, bo jestem fanką mrocznych piwnicznych podziemi
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 7 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony