dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1139

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie "ANDROMEDA I" - tymi ręcami w miarę umiejetności i czasu.

    Witam,

    chciałbym rozpocząć dziennik budowy domu ANDROMEDA I z biura "Dobre Domy - Flak & Abramowicz".

    http://www.dobredomy.pl/projekt/andromedaI/

    Kilka słów o nas: 34+32 lata (chemik + geodetka), +1 w drodze z dostawa na styczeń 2017

    Żona jest z Mielca, ja z Sandomierza. Mieszkamy w Mielcu od około roku po 9-letniej emigracji.

    W miarę możliwości będę się starał zrobić jak najwięcej samemu i/lub z pomocą najbliższych. "Duże sprawy" (np wylewki, stropy) zlecę do wykonania. Moje pojęcie o budowlance jest w miarę mgliste ( ) i głównie oparte na Internecie, więc będę starał się zadawać dużo pytań. Poza tym mam wokoło kilka osób, które dobrze się orientują zarówno w budowlance jak i wykończeniach. Nie mam dwóch lewych rąk i szybko łapię nowe tematy.

    Co do samego prowadzenia budowy to będę miał trochę ułatwione (nie żebym się chwalił, jest jak jest ):
    1) minikoparka (własna),
    2) koparka łańcuchowa (własna),
    3) IVECO 3.5t z długą kabiną i paką-wywrotką (własne),
    4) geodetka w domu,
    5) elektryk w domu,
    6) wentylacje/rekuperacje od dobrych sąsiadów,
    7) w miarę luzu w firmie - parę par rąk do pomocy się znajdzie.


    Dzialka:

    10.87a - proporcjonalna, bardzo przyzwoicie ułożona względem stron świata. Narożna z wjazdem na wprost garażu. Na działce jest:
    1) prąd - stoi skrzynka ZK1 bez licznika, ale jest wyprowadzona siła.
    2) woda - jest.
    3) gaz - skrzynka u sąsiada 2m od granicy naszej działki.
    4) kanalizacja - w drodze.
    5) światłowód po drugiej stronie ulicy



    Do obrysu domu trzeba sobie wyobrazić rzut domu









    Ten "dzyndzel" to zaprojektowane patio/taras/altana, żeby spełnić warunek Obowiązującej Linii Zabudowy. Będzie to inwestycja na samym końcu, więc w ogóle ją pominę jakby jej nie miało być.

    Na działce będzie to wyglądać mniej więcej tak (starałem się zachować proporcje):




    Kupiliśmy działkę razem z istniejącym fundamentem pod Andromedę i z aprobata zaprzyjaźnionego KierBuda. Według niego dzięki łagodnym zimom ostatnich kilku lat, fundament MONOLITYCZNY jest w bardzo dobrym stanie. Jest pękniecie miedzy bryłą domu a garażem, ale ława jest w porządku. Poza tym na pewno jest wszystko zazbrojone. Usłyszałem, ze tak naprawdę mógłbym to tak zostawić, ale jak mam czas i ochotę to mogę dać dwie klamry z płaskowników na 4 śruby każda.

    Błąd, jaki zrobili poprzedni właściciele, to niezasypanie fundamentów od zewnątrz przy jednoczesnym wypełnieniu od środka. Grunt inaczej tam pracował, a od zewnątrz... nie pracował, bo go nie było. Stad pękniecie. Myślę, ze to nic poważnego.






    Dobra, LECIMY!

    Fundament pomalowany dysperbitem, ale przez te kilka lat na słońcu jest on w kiepskim stanie. Jak wspomniałem, fundament nie był obsypany po wykonaniu, więc trzeba będzie wszystko jeszcze raz malować.








    MOJE PYTANIA BRZMIĄ:

    1) Czy muszę zdrapać stary dysperbit (np szczotką drucianą) czy mogę lekko przejechać, żeby otrzepać z większych zanieczyszczeń i zacząć malować jak gdyby nigdy nic?

    2) Jako, że u nas grunt jest bardzo piaszczysty i wody podskórne są płytko, oceńcie mój plan na zaizolowanie fundamentów:
    + dysperbit od wewnątrz
    + dysperbit x2 na zewnątrz
    + styropian 10cm (widziałem, że wiele osób daje na niego siatkę i zaciera klejem - potrzebne to?)
    + folia kubełkowa
    + drenaż naokoło domu (przy działce jest rów i można do niego poprowadzić)




    Na teraz to tyle. Biorę się za posprzątanie działki, wykoszenie badyli. Mam nadzieję, że ten dziennik będzie ŻYŁ!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	andromedaI_w1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	362279  
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 07-09-2016 o 11:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony