dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 57
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1139
  1. #641

    Domyślnie

    A sie zastanawiałem co u Ciebie na budowie słychać
    Dobrze, że jednak coś się dzieje, kiedy planujesz okna?

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #642
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Z firmą od okien byłem umówiony na ostatni tydzień września, bo wtedy już miał być dach zrobiony na gotowo. Mimo, że dekarze weszli dzisiaj rano to od okien się jeszcze nie odezwali zobaczymy jak będzie z pogodą i kiedy skończą mi dach - wtedy się upomnę o okna.

  3. #643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Jak pisałem w poprzednim poście, zaczęliśmy kolejny etap, czyli montaż pokrycia dachu. "Zaczęliśmy" to duże słowo, bo od czwartku zdążyli przybić listwy nad deską czołową (pewnie ma jakąś fachową nazwę) i ... tyle. W czwartek było ostrzeżenie meteorologiczne z zapowiadanym wiatrem w nocy ponad 100kmh. I tyle też było - parę drzew w okolicy się poddało. W piątek też przyjechali na chwilę, ale też wiało porządnie, więc układanie membrany byłoby po prostu niebezpieczne. A dzisiaj (poniedziałek)? No przesr*ne, dekarz ma grypę żołądkową

    Może jutro...


    A tymczasem dojechały kontr- i łaty i jeszcze ostatnie zdjęcia całego domu przed położeniem pokrycia








  4. #644

    Domyślnie

    Piękny widok mam nadzieję ujrzeć podobny u siebie za max 3 tygodnie

    Ps. Zrobiłem specjalnie na Twoją prośbe zdjęcie całości domu w obecnym stanie tylko do lapatopa muszę się dostać w wolnej chwili...


    Pozdrawiam
    Karol

  5. #645
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Wrócę jeszcze do tematu ogrzewania, bo mi znowu ktoś wbił gwoździa i nie wiem co o tym myśleć...

    Jestem na FB w lokalnej grupie budujących i w temacie ogrzewania (swoją drogą to byłem jedynym, który zasugerował PC) odezwał się - później się okazało - instalator pomp powietrznych Panasonica. Wdałem się z nim w dyskusję, bo tak naprawdę nastawiłem się na pompę gruntową i nie wiem wiele o powitrznych, i kilka ciekawych rzeczy usłyszałem. M.in. wrzucił mi wykres pracy przykładowej pompy 9kW / 3-faz:




    Jeżeli to co jest na wykresie jest zbliżone do rzeczywistości to mam niezłą zagwozdkę... Bo zakładając, że klimat będzie coraz łagodniejszy, a ostatnie kilka lat na to wskazuje, to instalacja pompy gruntowej staje pod znakiem zapytania. Ten instalator dał mi namiary na dwóch inwestorów, u których w okolicy montował taką pompę, żebym sobie podjechał, pogadał, więc chyba niekoniecznie mi ściamniał. Wrzucił mi zestawianie kosztów ogrzewania za zeszłą zimę, a przypominam, że mrozy były i to srogie (ze szpitala wiozłem Latorośl przy -22*C ). Dom ciut mniejszy niż mój, ale z tego co zrozumiałem to z większym zapotrzebowaniem na energię niż mój:




    No kurczaki! 800zł za cały sezon grzewczy? Czy to "chłyt martetindody" i wciska mi co chcę usłyszeć? Koszt z instalacją poniżej 25kPLN.

  6. #646
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Popatrz sobie na tą tabelkę ze zużyciem i wychodzi że prawe co miesiąc mają inną cenę za 1 kWh, trochę to podejrzane
    z resztą cudów nie ma, oczywiste jest że PC gruntowa będzie miała lepszą sprawność ze względu na wyższe temperatury DZ, musisz policzyć ile będzie Cię kosztować PC powietrzna i gruntowa i policzyć czy opłaca się inwestować więcej, chociaz za 25k PC gruntową też można ogarnąć. Taka PC powietrzna jak pracuje na max obrotach to jednostka zew. to niezły huragan jezeli jestes faktycznie zainteresowany to weź kontakt do tych ludzi co to mają i pojedź zobacz popytaj.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #647

    Domyślnie

    Śledzę uważnie! Pisz wszystko co wiesz o PC. Mnie tez to czeka, jak na razie gruntowa ale raczej bez odwiertow bo to za droga zabawa.

    Pozdrawiam
    Karol

  8. #648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Różnica w cenie kWh może wynika z różnych taryf?

  9. #649
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Różnica w cenie kWh może wynika z różnych taryf?
    ale to akurat przy PC p-w jest istotne kiedy ile chodzi. Bo w nocy kiedy jest najzimniej to musi najwięcej grzać, a sprawność ma najmniejsza, więc żeby wygrzać dom do zadanej temp musi wejść w taryfę I gdzie jest cieplej na dworze i tym samym sprawność rośnie razem z ceną prundu. Szczegóły szczególiki ale trzeab wzią pod uwagę.
    A tak na poważnie to zalezy jakie będziesz miał ceny na te dwa rodzaj pomp, po prostu dodaj wszystko do kupy, koszty zakupu i ogrzewania np przez 20 lat i weź to co wyjdzie taniej. Minusem pompy powietrznej jest hałas na zewnątrz, a gruntowej jednorazowa demolka działki - tutaj sam wybierz co dla Ciebie jest korzystniejsze
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #650
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Siądę i faktycznie sobie pododaję, sam ciekawy jestem jak to wyjdzie. Co do hałasu to jest mniej więcej jak ze splita klimy? Można taką jednostkę odsunąć od domu? No i jej położenie: na logikę to najlepiej, żeby brała powietrze ciepłe, czyli piękna stać na stronie południowej (w najlepszej opcji). Bo jak tak to trochę lipa, kotłownie / pom. gosp. mam od północy...

  11. #651
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz używać PC do cwu to rzeczywiście powietrzna, ale jeżeli planujesz też kolektor na lato to już gruntowa wygrywa. Jak będziesz sprawdzał rynek patrz na temperatury przy jakich producenci podają sprawność pompy oraz temperaturę przy jakiej załącza się grzałka elektryczna( w przypadku powietrznej). Na jednej inwestycji facet zakupił sobie zbiornik buforowy z wkładem z gliceryny i rzeczywiście temperaturę trzyma cały dzień przy -15 na zewnątrz. Fajne parametry mają też PC na czynniki R744 ale jeszcze ich nie montowalem Ja osobiście jestem nastawiony na gruntowa ale ciepło będzie pobieranie z wody czerpanej że studni. Następnie woda będzie odprowadzania do drugiej studni. Wtedy temperatura źródła będzie stale wyższa niż w przypadku poziomego źródła. A dodatkowo mam plan korzystać z tej wody również latem do chlodnicy w rekuperatorze.

  12. #652
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    A to podłoga nie wystarczyła jako bufor? Bo jakby nie patrzeć to nawet 1000L gliceryny ma marginalną pojemność cieplną w porównaniu do kilkunastu ton wylewki...

  13. #653
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Pisałem o temperaturze na zbiorniku buforowy z którego była również podgrzewana cwu

  14. #654
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Aha, no jasne

  15. #655
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ze względu na postępujące prace zaczynam się zastanawiać nad przygotowaniem chałupy do zimy: na chwilę obecną mam załaconą z membraną Tyvek Solid, jutro rynny, pojutrze i czwartek okna dachowe, i pewnie od piątku pokrycie. Na poniedziałek mam umówione okna, więc pewnie na przeciągu następnych 2 tygodni doczekam się SSZ


    Moje pytania brzmią:

    1. Czy jakoś uszczelniać przestrzenie nad murłatą? Bo tam pewnie z 15cm będzie na całej jej długości, więc wiatr będzie hulać, że hoho.

    2. Odprowadzenie rynien dać w dół czy dać aroty np ø75 i odprowadzić je na kilka metrów od budynku? Czy w piasku to i tak nie ma znaczenia?

    3. Czy mam jakoś zabezpieczać okna? Nie będę montował przed zimą rolet, bo mogą dostać małych rolecich nóżek i tyle bym ich widział, co na zdjęciach... Montaż będzie na wyciętych szpaletach, wypełnionych XPSem, na Isobloco ONO. W specyfikacji technicznej znaleźli mi, że 6 miesięcy może być taka taśma niezabezpieczona. Przykryć ją czymś?

  16. #656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Ad 2. Daj w dół a potem żółtą drenarską na parę metrów od domu tym bardziej że masz kawał dachu. Jak dasz tylko w dół będzie ci wymywać piasek jednak przy dobrej zlewie to tam płynie rzeka. Pytanie co będzie jak przyjdą mrozy i lud ale zawsze to lepiej niż ma się lać na fundament.

    Ad.3 U mnie od kwietnia jest isobloco one niczym nie zabezpieczona, żadnych zmian tak że nic się nie martw. A tak w ogóle dobry wybór (ramy xps + taśma rozprężna) w mojej opinii najlepszy montaż cenaVSjakość.

    Ad.1 Tu musisz sam zdecydować czy będzie ci to w czymś przeszkadzać (np. czy potarga membranę itp) czy wręcz przeciwnie (np. pozwoli doschnąć więźbie).

    Pozdrawiam

    Ps. Gratuluję postępów i osiągnięcia już prawie ssz (drzwi też już są zamówine?)

  17. #657
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie teraz montowania drzwi docelowych, kiedy nie mam w środku nic zrobione. Jestem na 100% pewny, że wcześniej czy później albo ja sam albo jakaś ekipa się ładnie na nich podpiszemy. Teściowie zmieniali drzwi wewnętrzne w tym roku i będą jak znalazł

  18. #658
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    montaż będzie na wyciętych szpaletach, wypełnionych XPSem, na Isobloco ONO.
    Czekam z niecierpliwoscia na fotorelacje. Rolety będą cofniętym czy równo że sciana?

  19. #659

    Domyślnie

    Chciałbym Cie w tym roku dogonić... w czwartek mam lać wieniec ale dzis mnie choroba rozkłada więc chyba nici z tego

    Ile płacisz za montaż? Ja mam oferte na 40zl/mb ale tylko tasmy paroszczelne/paroprzepuszczalne. Ta tasma isoblock one ma wszystko w jdnym? Drogie to jak cholera.

    Pozdrawiam
    Karol

  20. #660
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocbeat Zobacz post
    Czekam z niecierpliwoscia na fotorelacje. Rolety będą cofniętym czy równo że sciana?
    Nadproża są cofnięte, z wyjątkiem największego okna, do którego przez niedpoatrzenie kupiłem za szerokie nadproża i są one równo ze ścianą. W pozostałych będzie tam XPS, a okna będą wysunięte poza obrys muru na 2-3cm - automatycznie rolety również. Ostatecznie pod nimi będzie ok 8-10cm ocieplenia (sam nie wiem o ile są cofnięte nadproża).

Strona 33 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony