dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 58
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1147
  1. #441
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    czyli będzie tam powyżej zera
    czyli sól będzie ci zjadała samochód
    tak tylko mówię, że masz małą dziurę w rozumowaniu
    Ja mam Mazdę, tę ruda żre bez względu na okoliczności.

  2. #442

    Domyślnie

    Widzę, że moje Punto miałoby przynajmniej jednego znajomego
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #443
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dzieki za informacje.

    Zrobię tak:

    - kotłownia będzie grzana i nie będę izolował ściany między kotłownią a łazienką - ułatwi mi to montaż rurek na ścianie - musze wtedy wstawiś drzw między kotłownią a garażem...

    - ściana między garażem a resztą domu ( i tu 2 wersje)
    1) ocieplę styro 5cm - ale tylko tą jedną ścianę garażową,
    2) nie ocieplę i dodatkowo zagęszczę rurki od podłogówki w pomieszczeniach przy garażu...

    - w garażu nie dam podłogówki - choć boję się, że tam będzie za zimno.... moze pociągnę tam instalację i jakby co dam jakiś wielki grzejnik panelowy na ścianę??? Tylko ten grzejnik będzie zasilany tą samą wodą co podłogówka - kupiłem już rozdzielacz na 11 obwodów i jeden z nich to miało być zasilanie garażu. Ewentualnie może lepiej zaślepić jedną pętle na rozdzielaczu i garaz podpiąć pod osobny rozdzielacz od razu z kotłowni??? Lub tą 11 pętle dać gdzieś do pomieszczeń mieszkalnych wtedy długość pętli by się skróciła?

    Teraz wątpliwości:
    mam 2 znaojmych który mają nieogrzewany garaż w bryle domu i u każdego na ścianie między garażem a pokojami pojawił się grzybek....Żaden z nich nie ma wentylacji mechanicznej i każdy na ścianach garażowych w pokojach ma szafy suwane.... A u mnie jest garderoba przy garażu z szafą... ale będzie tam WM wiec moze nic nie urośnie???

    Co do gnicia auta... miałem mazde wiem o czym piszesz teraz mam suzuki i gnije tak samo

    Dzieki
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 16-11-2017 o 08:43
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  4. #444
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Dzieki za informacje.

    Zrobię tak:

    - kotłownia będzie grzana i nie będę izolował ściany między kotłownią a łazienką - ułatwi mi to montaż rurek na ścianie - musze wtedy wstawiś drzw między kotłownią a garażem...

    - ściana między garażem a resztą domu ( i tu 2 wersje)
    1) ocieplę styro 5cm - ale tylko tą jedną ścianę garażową,
    2) nie ocieplę i dodatkowo zagęszczę rurki od podłogówki w pomieszczeniach przy garażu...

    - w garażu nie dam podłogówki - choć boję się, że tam będzie za zimno.... moze pociągnę tam instalację i jakby co dam jakiś wielki grzejnik panelowy na ścianę??? Tylko ten grzejnik będzie zasilany tą samą wodą co podłogówka - kupiłem już rozdzielacz na 11 obwodów i jeden z nich to miało być zasilanie garażu. Ewentualnie może lepiej zaślepić jedną pętle na rozdzielaczu i garaz podpiąć pod osobny rozdzielacz od razu z kotłowni??? Lub tą 11 pętle dać gdzieś do pomieszczeń mieszkalnych wtedy długość pętli by się skróciła?

    Teraz wątpliwości:
    mam 2 znaojmych który mają nieogrzewany garaż w bryle domu i u każdego na ścianie między garażem a pokojami pojawił się grzybek....Żaden z nich nie ma wentylacji mechanicznej i każdy na ścianach garażowych w pokojach ma szafy suwane.... A u mnie jest garderoba przy garażu z szafą... ale będzie tam WM wiec moze nic nie urośnie???

    Co do gnicia auta... miałem mazde wiem o czym piszesz teraz mam suzuki i gnije tak samo

    Dzieki
    Czy ściana oddzielająca garaż od reszty domu jest ocieplona od strony garażu?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    u obu znajomych wpierw ściany nie były ocieplone a gdy zaczęło się coś pojawiać zrobiono ocieplenie z wełny od strony garażu.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #446
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Po ociepleniu przegrody problem pleśni nie powinien powrócić.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #447
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    No, chyba, że w miejscach mostków termicznych np. przy podłodze albo jakiejś ściance działowej po stronie garażu.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #448
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Witaj,Jestem na podobym etapie jak i Ty Tzn czekam jeszcze na okna i elektryka wkrótce bedzie robiona. Ja problem z cyrkulacja rozwiązałem inaczej, w łazienkach oraz kuchni będą włączniki dzwonkowe pompki cyrkulayjnej. klikasz i pompka chodzi minute załączona, po tym czasie jak zrobisz już co masz zrobić w kibelku, masz od razu cierpłą wode
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  9. #449
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Czesc, myślałem nad takimi przyciskami włączającymi pompkę ale wydaje mi się to na dłuższą mete kłopotliwe.
    Np przy jdą goście i każdemu tłumaczysz ze jak chce ciepłą wode to trzeba przyciski wcisnąć przed

    Inna wersja to czujnik ruchu...

    Wydaje mi się ze najrozsądniej będzie podłączenie pompki pod zegar by włączała się w cyklach np na 3min co pół godziny - wtedy kiedy głównie przebywa się w domu.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  10. #450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Czesc, myślałem nad takimi przyciskami włączającymi pompkę ale wydaje mi się to na dłuższą mete kłopotliwe.
    Np przy jdą goście i każdemu tłumaczysz ze jak chce ciepłą wode to trzeba przyciski wcisnąć przed

    Inna wersja to czujnik ruchu...

    Wydaje mi się ze najrozsądniej będzie podłączenie pompki pod zegar by włączała się w cyklach np na 3min co pół godziny - wtedy kiedy głównie przebywa się w domu.
    Takie rozwiązanie mam u siebie w domu. W dwóch łazienkach, toalecie i kuchni.
    Według mnie zdaje egzamin. Oczywiście gościom trzeba przypominać lub przezornie samemu uruchomić cyrkulację.
    Nie ważne jakie rozwiązanie wybierzesz, najważniejsze by rury ciepłej wody nie leżały bezpośrednio na chudziaku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Dlatego ja się jednak pokuszę o termę 10-20 (a może 50?) L w kuchni (która jest 8-10m od kotłowni, a z tytułu głębszych blatów 80-90cm za szafkami będzie miejsca dostatek). Łazienki są stosunkowo blisko kotłowni (na parterze niecałe 2m, na piętrze może wyjdzie 4m). Dodatkowo terma pod zlewem będzie grzać tylko w taniej taryfie i do wyższej temperatury (ZTCW może grzać do 75sC) dzięki czemu będzie zasilać gorącą wodą czajnik elektryczny pracujący zazwyczaj w 1T. Siłą rzeczy mniej energii na zagotowanie wody zużyje się w 1T. Jakoś ta zabawa z przyciskami (czujnikami ruchu) i pompką do mnie nie przemawia, tym bardziej że terma podszafkowa 20L to koszt 250-300 zł a pompka plus rury plus uruchamianie plus wykonanie pewnie wyjdzie ze 200. I nie, termy się nie psują, mam taką podszafkową już ponad 15 lat i działa jak należy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #452
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Siema, zbierma oferty na instalacje ogrzewania,,,,

    Na razie mam jedną i już rozbicie tego co planowałem..

    Moje założenia:
    Ogrzewanie miało być z PC PW LG lub Panasonica
    Równe pętle w podłogówce
    Żadnych termostatów w pokojach - z doświadczenia wiem ze tego sie potem nie używa
    Tylko sterownik pogodowy
    Duży bojler, z dużym wymiennikiem i w dobrej cenie np podobny do tego o którym pisał Kaszpir:
    https://www.sunex.pl/imagesdb_zbiorn...l-160719-0.pdf

    Schemat wg LG:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC schemat.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	401553

    Ów 1 instalator pisze,że prócz zbiornika j/w muszę dać 200l zbiornik buforowy do CO.... wg mnie niepotrzebny - nawet w schemacie powyżej jest jako opcja... Nie mam na to miejsca...
    Od Kaszpira też wiem, że u niego go nie ma - tylko trzeba zapewnić stały odbiór ciepła z pompy, a wiec żadnych termostatów, spowalniaczy przepływu itp.
    Instalator zaś mówi że musze zainstalować siłowniki na rozdzielacz i musze mieć termiostaty....

    Info od instalatora...
    Zbiornik buforowy dla niskotemperaturowej Pompy Ciepła podłączonej do
    podłogowej instalacji C.O. ma za zadanie zapobiegać skokom temperatury
    zasilania w czasie rozmrażania wymiennika (defrost).
    W czasie cyklu odszraniania pracuje pompa obiegowa hydroboksu, włącza
    się również grzałka elektryczna dla pokrycia straty ciepła.
    Gdy w instalacji wpięty jest zbiornik buforowy możemy wyłączyć
    grzałkę
    elektryczną, wymiennik korzysta z ciepła z instalacji.
    Skokowe zmiany temperatury zasilania wpływają destrukcyjnie dla
    instalacji podłogowej.
    Zastosowanie bufora zapobiega temu efektowi, tym bardziej w tak małej
    instalacji.
    W typowym ogrzewaniu podłogowym o powierzchni 120m2 mieści się około
    115 litrów wody. Moim zdaniem dla Pompy Ciepła jest to zbyt mało.
    Prawdopodobnie sprężarka będzie się zbyt często włączała.

    Co do COP to nie wiem jak wpływa bufor na jego wartość jednak
    podstawowym czynnikiem mającym wpływ na COP urządzenia jest
    temperatura zewnętrzna powietrza, jej zmiana o kilka stopni oznacza
    zmianę COP nawet o 20%, a takie wahania występują w ciągu kilku godzin.

    Ustawienie rotametrów na rozdzielaczu na "full" to absurd. Poco

    montować drogi rozdzielacz i go eliminować?

    Jak BEZ termostatów realizowana będzie regulacja temperatury np.
    dla łazienki i sypialni? NIe da się

    Prawidłowa regulacja przepływu medium dla każdej z pętli to podstawa.
    Siłowniki elektryczne na rozdzielaczu w połączeniu z termostatami
    pokojowymi to podstawa sterowania ogrzewaniem podłogowym. Tylko w
    przypadku montażu pełnego systemu sterowania możemy powiedzieć o
    energooszczędności.

    Aby zapobiec zatrzymaniu przepływu w naszej instalacji stosujemy zawór
    obejścia, zapewniający minimalny przepływ w każdej sytuacji.

    -Bufor na schemacie jaki Pan otrzymał jest pokazany jako opcja -
    grzejemy grzałką czy mamy bufor?

    -Jak najbardziej, sterowanie ogrzewaniem możemy realizować czujnikiem
    pogodowym.

    -Zbiornik buforowy izolowany o pojemności do 150L w "normalnej"
    cenie
    do 1000 zł. na chwilę obecną jest niedostępny.


    I BĄDZ TU MĄDRY....
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 22-11-2017 o 08:17
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  13. #453
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Siema
    Jeżeli myślisz o grzaniu w 2 taryfie to sterowanie, jeszcze elektryczne nie ma żadnego sensu poza finansowym dla instalatora.
    Podstawa to zagęścić rurki tam gdzie trzeba czyli np. w łazience.
    Co do bufora to ja uważam, że lepiej dla PC jak jest ale taki mały do 100l, ale jeżeli instalacja nie wielka to nie potrzeba.
    Poproś go o zrobienie wyceny instalacji PC + zasilanie/powrót do rozdzielaczy, a podłogówkę możesz sam zrobić - będzie taniej (W razie czego mam rozwijak do rur do wypożyczenia hehe).
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  14. #454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Rurki zagęszczam w łazience i pomieszczeniach skrajnych od garażu (co 10cm) oraz pod oknami w salonie.
    Reszta planuje co 15cm. Dodatkowo w łazience będzie drabinka zasilana osobnym obwodem z rozdzielacza.
    Co do bufora - zobacze jeszcze co powiedza inni ale taki 200l na pewno nie jest potrzebny.

    Oni mi tylko wycenili instalacje PC + zasilanie/powrót do rozdzielacza resztę robię sam
    Rozwijak bede robił z krzesła biurowego ale jakby co to dzięki za info - może się odezwę
    Mam namiar na Twojego instalatora - zapytam o oferte

    MIłago dnia
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  15. #455

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Rozwijak bede robił z krzesła biurowego ale jakby co to dzięki za info - może się odezwę
    Wzbudziliście moją ciekawość tym krzesłem
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #456
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Wzbudziliście moją ciekawość tym krzesłem
    Dziennik Sebcia:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6952644
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  17. #457

    Domyślnie

    Dzięki
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #458
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Heniek mam info od Twojego instalatora - uważam, ze sensowny gość i chyba na niego się zdecyduje...choć cena u niego najwyższa;-/

    Odpisał mi tak:

    Pompa 9kw wymaga dla optymalnej pracy przepływu 1,5m3/h co przy 11
    obwodach daje przepływ na 1 pętle ok 2,4l/min - nie jestem przekonany czy
    taki przepływ uzyska Pan bez sprzęgła zważając na opory wymiennika
    pompy i wzrastający opór w przypadku dużych przepływów na pętlach.

    Przesyłam ofertę na pompę panasonic 9kw 230V z 100l. sprzęgłem bez
    zbiornika oraz rurociąg zasilania rozdzielacza z fi wew. 32mm!!!.

    Zbyt małe przepływy mają znaczący wpływ na sprawność urządzenia a w
    efekcie na koszty eksploatacji.

    Pompa LG będzie ok 2tyś zł netto tańsza ale zapewne droższa w
    eksploatacji i prawdopodobnie mniej trwała - jednostki zewnętrzne są
    wprost adoptowane z klimatyzatorów natomiast w przypadku Panasonic jest to
    konstrukcja dedykowana dla pompy ciepła co wiąże się z nieco innym
    rozwiązaniem instalacji freonowej wewnątrz urządzenia głownie chodzi
    tutaj o rozmrażanie jednostki zewnętrznej.

    Oczywiście jeżeli życzy Pan sobie instalacji bez sprzęgła to możliwe
    jest takie rozwiązanie i będzie tańsze o ok. xxxxo
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  19. #459
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    Czyli tak jak ja pisałem - też ma wątpliwości o przepływ bez sprzęgła.
    Nie robi na najtańszym materiale i jest solidny dlatego nie jest najtańszy hehe.
    ps. ma fajne "plastikowe" rozdzielacze i rury do podłogówki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  20. #460
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    przy okazji soboty zrobiłem troche zdjęć.

    Tynki prawie gotowe - został garaż, belka w kuchni i kotłownia - w końcu wygląda jak w domu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02032.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	401869

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02034.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	401870

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02035.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	401871

    Ściany w łazience, WC, kotłowni i kuchni na ostro, W salonie główną ścianę też kazałem na ostro zrobić bo chyba tam cegła pójdzie i będzie tak jak miałem w mieszkaniu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1815.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	401866

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT4717.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	401868

    a jak nie bedzie cegły.... bede miał w ciul szlifowania...

    Na tynki poszło 7 palet materiału.... troche krzywo było na niektórych ścianach...

    Odkurzacz gotowy - instalacja - 5 gniazdek i niestety 2 z nich bedą odstawać bo nie zlicowały się z tynkiem :-/ ale na szczęście w mało widocznych miejscach

    W weekend było ciepło wiec wietrzyłem, grzejemy tez starym piecem kuchennym - przez to strasznie okopcił się komin - mokre drzewo, niska temp spalin - pewnie po grzaniu trzeba bedzie komin przeczyścić
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

Strona 23 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony