dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 38
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 757
  1. #541

    Domyślnie

    Himek
    Jeżeli możesz napisz mi na priv ile kosztowały Cię te okucia i kto ci je wykonał, będę bardzo wdzięczna za info
    Pozdrawiam
    Nigdy nie myślę o przyszłości. Nadchodzi ona wystarczająco szybko ...

  2. #542

    Domyślnie

    JASINA bardzo dziekuje za fotki domek pieknieje w oczach...pozdrawiam

  3. #543

    Domyślnie

    Witam

    Jasina, Agnes ma rację Twój domek pięknieje w oczach , ale gonicie...
    A teraz z innej beczki - z czego stawialiście kominy w Waszych domach??? Pora się na coś zdecydować, a w głowie pustka ... Pomóżcie

    Pozdrawiam
    Vickey
    Nigdy nie myślę o przyszłości. Nadchodzi ona wystarczająco szybko ...

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Napisał HIMEK
    Cytat Napisał Vickey
    Witam

    Himek mam do Ciebie pytanie odnośnie tych metalowych koszy w konstrukcji dachu. Czy zastosowałeś to rozwiązanie u siebie czy masz może jakiś inny pomysł, a jeśli tak to co na to twój Kierbud???.

    Jasina
    a jakie Ty zastosowałaś/eś rozwiązanie???

    Pozdrawiam
    Vickey
    Witam Vickey
    Konstrukcja dachu zgodnie z projektem. Blachy węzłowe już zamontowane na wieńcu i czekam na dekarzy, którzy troszkę się opóźniają. Planowo mieli przyjść w tym tygodniu a będą dopiero początkiem maja (chyba nie uśmiecha im się pracować przy tym dachu - tym bardziej, że inwestor (czyli ja ) upiera się przy rozwiązaniu jak w projekcie a oni zrobili by to i "lepiej" i "prościej"). Ekipa dekarzy sprawdzona, ale polecić będę mógł dopiero po skończonej robocie. Powiem tylko tyle, że ten dach do najprostszych i najtańszych nie należy. Niemniej odradzam "kombinowanie" przy zmianach konstrukcji i "pocienianiem" więźby przy dachówce. Kilkakrotnie kontaktowałem się z Architektem z "Dobrych Domów" i dostałem jasne odpowiedzi na moje wątpliwości. Decyzją jest trzymanie się projektu dachu.

    Pozdrawiam

    Witajcie, bardzo długo mnie już tutaj nie było.
    Ja robiłem więźbę trochę inaczej niż w projekcie,a dokładnie pomniejszyłem przekroje krokwi oraz krokwi koszowych. W moim dachu nie było tego rozwiązania z tymi metalowymi łącznikami, o których piszecie. Ja w ścianach działowych wstawiłem słupy betonowe, na których oparta jest "ramka" podtrzymująca więźbę. Na wszystkie rozwiązania dostałem zgodę kierownika budowy.

    pozdr.
    jasina

  5. #545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vickey
    Witam

    Jasina, Agnes ma rację Twój domek pięknieje w oczach , ale gonicie...
    A teraz z innej beczki - z czego stawialiście kominy w Waszych domach??? Pora się na coś zdecydować, a w głowie pustka ... Pomóżcie

    Pozdrawiam
    Vickey

    Witaj, ja robiłem systemowy niestety nie pamiętam jakiej firmy. Wykonawca mi polecił w zastępstwie Schiedela. Kosztowały sporo taniej. Sprawdzę i podeślę Ci nazwę firmy.
    jasina

  6. #546

    Domyślnie Wnętrze Tytana

    witajcie, projektowałam wnętrze Tytana w Aninie ........
    styl mieszany prowansalsko - angielski dla małżeństwa z trójką dzieci ........
    parter - nie mam żadnych uwag, nie trzeba nic zmieniać, salon jest wystarczająco duży, natomiast góra to same skosy, trzeba było się nieźle nagimnastykować......

  7. #547

    Domyślnie

    Witaj

    mój Architekt podzieliłby Twoje zdanie.
    Trochę się namęczył nad zrobieniem projektów łazienek nad garażem i przy sypialni małżeńskiej , a przyznam, że wraz z żoną nie ułatwialiśmy tego zadania. Kilka razy zmienialiśmy ustawienia i glazurę.
    A styl domu - angielski
    pozdr.
    Jasina

  8. #548

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vickey
    Witam

    Jasina, Agnes ma rację Twój domek pięknieje w oczach , ale gonicie...
    A teraz z innej beczki - z czego stawialiście kominy w Waszych domach??? Pora się na coś zdecydować, a w głowie pustka ... Pomóżcie

    Pozdrawiam
    Vickey
    Witam!
    Vickey, w Rudnej Małej jest firma "CJ Blok" producent kominów systemowych. Rury ceramiczne (wkłady kominowe) mają czeskiej firmy - jakość bardzo dobra. Kupowałem w tamtym roku. Na stronie producenta jest kalkulator do doboru komina. Można wynegocjować spore rabaty.
    Pozdrawiam
    Himek

  9. #549

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie do tych forumowiczów, którzy robili w swoich domach strop Teriva - ile płaciliście wykonawcy za robocizną?? Mój trochę zaskoczył mnie swoja wyceną hmmmmm - no nie mała to kwota

    Pozdrawiam
    Vickey
    Nigdy nie myślę o przyszłości. Nadchodzi ona wystarczająco szybko ...

  10. #550

    Domyślnie

    Czesc Vickey

    Niestety nie pomogę, nie wiem ile płaciłem. Byłem umówiony na całośc
    pozdr.
    jasina

  11. #551

    Domyślnie

    i cisza zapraszam do dyskusji, dodawania nowych zdjęć !

  12. #552

    Domyślnie

    Witam wszystkich, dawno już mnie tutaj nie było.

    Lucascom, niestety do tej pory nie umiem wkleja zdjec. Mogę je przesłac do Ciebie?
    pozdrawiam
    jasina

  13. #553

    Domyślnie

    Jaka cisza nic sie tu nie dzieje...jak tam wasze Tytany? Czy ma ktos może jakies nowe fotki z budowy?Pozdrawiam

  14. #554

    Domyślnie ścianki działowe

    Witam,



    z czego budowaliście ścianki działowe na poddaszu? Strop w projekcie przeliczono na beton komórkowy Ytong czyli stosunkowo lekki materiał. Ponieważ ściany główne mamy z porothermu to i ścianki działowe chcielibyśmy postawić z tego samego materiału, ale mamy wątpliwości bo 1 m2 ściany z ceramiki poryzowanej (bloczki Rapis) będzie ok. 20kg cięższy od Ytonga. Ponieważ podnosiliśmy ściankę kolankową tak więc sciany działowe poddasza będą wyższe o ok. 30 cm niż w projekcie czyli łącznie ok. 3m. Dla 1mb sciany działowej o pełnej wysokości, z ceramiki, ciężar będzie więc ok. 90kg większy niż z bloczków Ytong. Mamy wątpliwości czy strop to wytrzyma. Proszę o Wasze fachowe opinie.



    Z góry dziękuję.

  15. #555

    Domyślnie Re: ścianki działowe

    Cytat Napisał Kinia_Z1
    Witam,



    z czego budowaliście ścianki działowe na poddaszu? Strop w projekcie przeliczono na beton komórkowy Ytong czyli stosunkowo lekki materiał. Ponieważ ściany główne mamy z porothermu to i ścianki działowe chcielibyśmy postawić z tego samego materiału, ale mamy wątpliwości bo 1 m2 ściany z ceramiki poryzowanej (bloczki Rapis) będzie ok. 20kg cięższy od Ytonga. Ponieważ podnosiliśmy ściankę kolankową tak więc sciany działowe poddasza będą wyższe o ok. 30 cm niż w projekcie czyli łącznie ok. 3m. Dla 1mb sciany działowej o pełnej wysokości, z ceramiki, ciężar będzie więc ok. 90kg większy niż z bloczków Ytong. Mamy wątpliwości czy strop to wytrzyma. Proszę o Wasze fachowe opinie.



    Z góry dziękuję.
    Witam!
    Murowałem ścianki z betonu komórkowego firmy Solbet. Przypuszczam, że chodzi Ci tutaj o strop jak w projekcie czyli "Teriva I" więc:

    - obciążenie całkowite dla Terivy I to około 620kg/m2
    - masa 1m2 stropu ~270 kg
    - obciążenie ściankami wykończeniowymi ~130 kg/m2
    - obciążenie ściankami działowymi 75 kg/m2
    - obciążenie technologiczne zmienne- dopuszczalne obciążenie użytkowe 150 kg/m2

    Reasumując - obciążenie poza ciężarem własnym konstrukcji (tynk, izolacja, podłoga, ścianki działowe, obciążenie zmienne technologicznie) ~ 355 kg/m2


    Pod ściankami działowymi wykonanymi w sposób tradycyjny np. murowanymi z cegły, ustawionymi równolegle do belek stropowych, musisz wykonać wzmocnienie żeber stropowych. Wzmocnienie stropu najczęściej wykonuje się przez ułożenie dwóch belek kratownicowych obok siebie lub przez wykonanie belki żelbetowej. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że obciążenie przejmowane są na belki, tak więc ma to duże znaczenie czy stawiasz ściankę na jednej, czy na dwóch belkach stropowych. Przy rozpiętościach powyżej 4 m dla Terivy I, belki stropowe powinny być "połączone" żebrem rozdzielczym; zależnie od tego czy ono jest, nośność stropu może być większa lub mniejsza.
    Jednoznacznie nie można na twoje pytanie odpowiedzieć nie znając gdzie ścianki będą stały. Jeżeli jesteście na etapie budowy stropu to należy w tym miejscu ścianki dodatkowo dołożyć belkę stropową. Jeżeli już wykonano strop zgodnie z projektem (pod Ytonga) to i tak przeniesie on dodatkowy ciężar rozłożony na m2 powierzchni podłogi. O ile pamiętam to współczynnik bezpieczeństwa dla Terivy to 1,4. Czyli 40% zapasu! Na koniec - ważne jest nie tyle samo obciążenie, co sposób rozłożenia. Jeżeli macie wątpliwości to proponuję rozmowę z kier-bud lub rozmowa z producentem stropu. Pozdrawiam
    Himek

  16. #556

    Domyślnie Re: zmiany

    Cześć Ajur,

    widzę, że Ty zrobiłaś ścianki działowe na poddaszu z porothermu. Wiem, że masz też podniesioną ściankę kolankową czyli tym samym wysokość ścian działowych poddasza jest wyższa. Czy nic Ci nie pęka? Czy strop wytrzymuje to bociążenie? Uzgadniałaś z kimś zmianę materiału ścianek na cięższy? W projekcie jest uwzględniony beton komórkowy na ścianki poddasza, który jest lżejszy od porothermu i to budzi moje obawy. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam

  17. #557

    Domyślnie Re: zmiany

    Cytat Napisał Kinia_Z1
    Cześć Ajur,

    widzę, że Ty zrobiłaś ścianki działowe na poddaszu z porothermu. Wiem, że masz też podniesioną ściankę kolankową czyli tym samym wysokość ścian działowych poddasza jest wyższa. Czy nic Ci nie pęka? Czy strop wytrzymuje to bociążenie? Uzgadniałaś z kimś zmianę materiału ścianek na cięższy? W projekcie jest uwzględniony beton komórkowy na ścianki poddasza, który jest lżejszy od porothermu i to budzi moje obawy. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam
    Ja mam z silki 12 cm (kilkakrotnie ciężeszj niż PTH) i nic nie pęka ale dokładnie pod ściankami są belki stropowe (po 3 szt), a nie pustaki. Wczesniej trzeba przewidzieć i przygotować odpowednio strop

  18. #558

    Domyślnie

    /Witam,
    29 lipca zaczęliśmy budowę Tytana wszystko idzie jak na razie Super-szybko i sprawnie. Mamy już więźbę dachową czekamy teraz na murarzy żeby nam postawili komin i ścianki przy balkonach ale czekamy już tydzień i postanowiłam z Wami pogadać - mam troszke więcej czasu.
    Pisaliście jakiś czas temu o różnych stronach gdzie można prowadzić dziennik budowy, możecie mi podać jakiś z którego korzystacie może?

    Mam kilka pomysłów również na zmiany w ściankach działowych w projekcie:
    1. nie zmienialiśmy nic w salonie (uważamy że i tak jest trochę za mały no a mąż chce mieć swój azyl w "gabinecie" więc też nie możemy zmniejszyć)
    2. również zmniejszyliśmy łazienkę na dole na korzyść pomieszczenia gospodarczego i zrezygnowaliśmy tam z garderoby
    3. za to zmniejszyliśmy troszkę spiżarnię i kuchnię dla wiatrołapu (żeby tam zmieściła się szafa wnękowa - to nasza garderoba której nie mamy dalej )
    4.Firma, która dla nas robi podpowiedziała nam również co do otworów okiennych żeby zwiększyć wyjście na taras z salonu na 1500x2100
    5. na górze oczywiście zrezygnowaliśmy z 1 łazienki (tej 2/4 w sypialni) w tym miejscu mamy garderobę a tam gdzie garderoba ma być taki mały kącik do pracy - tym razem mój azyl - z biureczkiem i jakimś tyci regałem na dokumenty

    To nasze pomysły oczywiście podwyższyliśmygórę o 2,5 pustaka na rzie nie wygląda źle.
    Mamy mnóstwo pytań do Was "Tytanów"
    ale na początek chcieliśmy się przywitać i podzielić naszymi pomysłami

    śmiało piszcie co o nich myślicie no i może jakieś inne sugestie...?

    Proszę podpowiedzcie mi gdzie mogę poprowadzić dziennik z budowy - a może Wy gdzieś prowadzicie jakiś

    Czekamy na posty i do pogadania pa
    Monika i Marcin

  19. #559

    Domyślnie Dach

    To znów ja
    na zdjęciach widziałam, że zamiast elementów metalowych wstawiliście drewniane, my daliśmy stal-skorzystaliśmy ze spadających cen stali.

    Mam jeszcze jedną prośbę podrzućcie pomysły na tarasy- planowaliśmy połaczyć oba ze sobą, teraz jednak postanowiliśmy pozostawić je tak jak w projekcie oddzielnie ale nasza działeczka jest bardzo wąska (20m szerokości) i nie możemy mieć tak rozłożystego. Potrzebujemy jakichś podpowiedzi na wejście - może macie jakieś pomysły albo sami zmienialiście te schody??

    z góry dzięki
    [/i]
    Monika i Marcin

  20. #560

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    I wkońcu zaczelismy budowe jesteśmy na etapie zalewania fundamentów...
    Po zalaniu gdy pojechaliśmy do domu po świezo wylanym betonie zachciało sie chodzić kotkowi i pozostawiał nam slady i musimy troszke poprawić... Aco tam ciekawego u Was Tytanki?
    Ma ktoś jakieś nowe fotki zbudowy?
    Pozdrawiam serdecznie

Strona 28 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony