dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie Jak wygląda komin z połówek cegły klinkierowej.

    Witam
    Niedługo mam do obmurowania komin systemowy i zastanawiam się czy nie użyć połówek cegieł klinkierowych.
    Komin bez obudowy ma wymiary 32x92 i to tym dłuższym odcinkiem skierowanym do frontu działki.
    Wiadomo, że najlepiej na komin użyć cegły pełnej lub ostatecznie kilka ostatnich warstw dać pełne, ale mnie martwi jeszcze sprawa szerokości tego komina. Jak do tych 92 dodamy jeszcze 12 to zrobi się chyba taka duża, masywna konstrukcja. Pomyślełem aby zamiast całych cegieł dać pełne połówki tylko, że muraże odradzają bo podobno nienajładniej wygląda komin obmurowany połówkami.
    Zastanawia mnie czy przypadkiem ktoś z Was nie ma takiego komina i może podesłać zdjęcia??
    Wiadomo też obmurowanie połówkami będzie tańsze bo i cegły są tańsze i zaprawy potrzeba mniej.
    Dla informacji powiem, że chcielibyśmy mieć dach czerwono-miedziany a cegła to Pomerania.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam tak obmurowany – cegłami połówkami cerg-alfa z CRH Klinkier (dwie ostatnie warstwy z całych, pełnych). Moim zdaniem i wszystkich, którzy go oglądali wygląda bardzo ładnie. Jutro pstryknę mu parę fotek i Ci podeślę.

  3. #3

    Domyślnie

    Jego wygląd będzie identyczny jakbys go oblożył klinkierem pełnowymiarowym lub płytkami klinkierowymi.
    Pierwszy to płytki drugi to cegła

  4. #4

    Domyślnie

    acca5 - na tak niewyraźnych zdjęciach to wszystko jest identyczne

    W rzeczywistości zawsze będzie dostrzegalna różnica między cegłą całą, połówką a płytką. Wystarczy popatrzeć przy krawędzi komina. Bok połówki jest mniejszy niż całej, a przy płytkach będzie spoina zaraz przy krawędzi (w odległości gubości płytki czyli jaieś 1-2cm).

    Niemniej w każdym z tych trzech przypadków komin będzie wyglądał ładnie i gwarantuję, że na pierwszy rzut oka, oraz dla ludzi nieobeznanych w temacie, faktycznie takie kominy będą uchodzić za identyczne. Ja mam dwa obłożone połówką, oraz jeden płytkami i wyglądają bardzo ładnie.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    No fakt fotki mało wyraźne i niewiele widać.
    Przyznam się, że o płytkach raczej nie myślałem, albo nie brałem ich pod uwagę. Nie abym miał coś do nich ale jakoś tak nie bardzo mi się podobają na kominie. Na cokole są zajefajne natomiast na kominie jakoś tak mniej nam się podobają.
    Murarze właśnie o tych narożnikach mówili, że nie bardzo wyglądają więc dlatego jeśli to nie problem to prosiłbym o foty.
    Dziś na spacerku znalazłem jeden komin odmurowany połówkami ale on był grafitowy i w tym kolorze wyglądał bardzo bradzo mniami.
    Jak macie jakieś fotki to podeślijcie.

  6. #6

    Domyślnie

    Zgodnie z obietnicą, z małym poślizgiem zamiaszczam fotkę mojego komina okładanego cegłami połówkami. Klinkier nie jest jeszcze wyczyszczony z resztek fugi i nie jest zagruntowany.


  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Bardzo ładnie wykonany komin

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Ja co prawdę nie mam komina systemowego, ale jest właśnie obmurowany połówka pomerani. Komin dymowy z cegły pełnej klasy 150, kanały wentylacyjne z kształtek silikatowych, komin tak wymurowany do samego końca, a nad dachem obłożony połówką klinkieru. Komin tez jest wielki, ale moim zdaniem źle nie wygląda (zresztą jest z tyłu domu)






    więcej fotek w linku w stopce
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  9. #9

    Domyślnie

    Własnie mam taki dylemat czym obmórować komin systemowy Schiedla. Z tego co Szanowni Forumowicze piszecie to każde wykończenie jest do przyjęcia jeśli chodzi o wzgledy estetyczne.
    A jak to wygląda jeśli chodzi o trwałość?
    Ostatnio edytowane przez ekmir ; 28-07-2010 o 09:26

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lampior

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie proszę o namiar na pełną klinkierę połówkę.

    Witam,

    Chcę ob urować komin cegłą klinkierową połówkową.
    Ciężko taką cegłę znaleźć na składzie, a jak już jest dostępna to dziurawka.

    Proszę podeślijcie jakieś namiary. Jestem ze śląska.


    Ps. jak muruje się od stropu pod połówkę klinkieru ? Czy można murować cegłę pionowo ? ?

    [email protected]

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariuszmar

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-138
    Posty
    5

    Domyślnie

    Klinkier dobrze wygląda, a ten na pierwszym zdjęciu rewelacja.
    Profesjonalny montaż wkładu kominowego - bezpieczeństwo w Twoim domu

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    U mnie ostatnio sąsiad na komin systemowy kleił płytki Terca - na początku nie mogłem uwierzyć, ale wyszło naprawdę przednio - coś jak na tym zdjęciu wyżej Także dla chcącego nic trudnego!
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał paroofka Zobacz post
    U mnie ostatnio sąsiad na komin systemowy kleił płytki Terca - na początku nie mogłem uwierzyć, ale wyszło naprawdę przednio - coś jak na tym zdjęciu wyżej Także dla chcącego nic trudnego!
    jest to całkiem niezłe rozwiązanie, ale po jakimś czasie płytka może odpaść... ja też we wrześniu muszę wykończyć kominy Schiedla nad dachem, biorę pod uwagę pełen klinkier , ale cena powala oraz fakt że buduję tak jakby drugi komin i ew struktonit tu z kolei trzeba robić obicie z płyty OSB , ale jest to dość ciekawe rozwiązanie.

    ostatnio coraz bardziej skłaniam się do połówki pełnej klinkiery ... ma ktoś jeszcze zdjęcia w kolorze ciemnym takiego komina?

  14. #14
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    najtaniej wyjdzie to za co zapłacimy tylko raz za robociznę i nie odpadnie (jak płytki), najlepsze są rozwiązania sprawdzone przez lata np. klinkier

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Płytek nie trzeba kleić bezpośrednio do komina, ale można zrobić mini ruszt - tak jak przy robieniu płytek na elewacji z dociepleniem ze styro/wełny. Do takiej elewacji kleić nic się nie powinno, bo mogą nie utrzymać takiego ciężaru i pogarsza się paroprzepuszczalność ściany. Płytki na ruszcie przy kominie to IMHO gwarancja że będą miały wytrzymałość równą pełnej cegle. Koszty zakupu płytek + montaż to gdzieś tak 1/3 kosztów zakupu pełnego klinkieru.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Ludziska.. gdzie można dostać pełne polówki?? Czy ciąć na pół całe? Tzn da się naciąć, stuknąć i uzyskać połówki? Jeszcze klinkieru nie miałem okazji ciąć

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cięcie raczej pełne. Najlepiej piłą wodną. No i cegła z dwustronnym licem! Lepiej poszukać hurtowni klinkieru...Powinni mieć połówki jakich szukasz.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Cięcie raczej pełne. Najlepiej piłą wodną. No i cegła z dwustronnym licem! Lepiej poszukać hurtowni klinkieru...Powinni mieć połówki jakich szukasz.
    Pytałem już w wielu miejscach i wszędzie dziurawka :/ ,.,,,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony