dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 19
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 364
  1. #161

    Domyślnie

    Cyt: "zastosowałem profil bazowy, z wcięciem na parapet zewnętrzny"; ".Zalety: ...- miejsce na montaż parapetu zewnętrznego".
    Ale mniejsza z tym - chodzi o to, czy będzie ta cegła ocieplona. Bo generalnie w tym wątku oto się rozbija - żeby mostka nie było.
    Ostatnio edytowane przez *milek* ; 22-06-2012 o 17:55

  2. #162
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raftrusz

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bykowizna
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    nie daje parapetu tylko obróbkę blacharską!
    Opisz, czy się różni parapet od obróbki blacharskiej to dekarz mi to zrobi, jak należy.

    Cytat Napisał *milek* Zobacz post
    Ale mniejsza z tym - chodzi o to, czy będzie ta cegła ocieplona. Bo generalnie w tym wątku oto się rozbija - żeby mostka nie było.
    Styropianu nie dam pod żaden próg. Mój znajomy dał 10 cm XPS pod próg drzwi wejściowych i wywalił, zanim zamieszkał. Wszystko w progu latało.

    Okno tarasowe.
    Od strony zewnętrznej będzie 10 cm styropianu (jak na ścianie fundamentowej) lub góra 15 cm (jak na elewacji). Na to parapet z blachy 0,75 mm.
    Taras drewniany. Teraz zastanawiam się, jak to wykonać, aby chodzeniem nie wykruszyć styropianu.
    Do rozwiązania, parapet na deski czy pod? Jak parapet pod deskę, deska do ramy.

    Skłaniam się, ku rozwiązaniu nr 2.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.JPG
Wyświetleń:	687
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	122142  

  3. #163

    Domyślnie Co pod okno balkonowe z aluminium ?

    Jestem PRZED montażem okien balkonowych aluminiowych o szerokości 180 cm. Będą one zlicowane z zewnętrzną ścianą wykonaną z pustaków Porotherm o grubości 24 cm.
    Gdyby teraz zamontować te okna, to miałbym pod nimi wolną przestrzeń o szerokości około 20 cm. Chciałbym jednak, przed ich montażem przygotować pod nie próg w taki sposób, by były one przymocowane w sposób trwały.

    W związku z tym, że rama okien aluminiowych nie jest zbyt ciepła, U = 2 W/(m2*K), nie ma chyba sensu walczyć o setne ułamki Watów traconego ciepła - tak na mój chłopski rozum.
    Mój pomysł mam taki, by pod oknem wymurować próg o szerokości ramy okna używając w tym celu:
    - Pustaków Isomur
    albo
    - bloczków silikatowych
    albo
    - zwykłą cegłę pełną

    Z kolei firma, która będzie montowała okna proponuje coś takiego:
    "Przy montażu drzwi balkonowych pod przekładką termiczną trzeba umieścić styrodur i dodatkowo na słupkach i elementach ościeżnicy zrobić podpory aby
    okno się nie zapadało."

    Który z tych sposobów jest poprawny ?

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    Jestem PRZED montażem okien balkonowych aluminiowych o szerokości 180 cm. Będą one zlicowane z zewnętrzną ścianą wykonaną z pustaków Porotherm o grubości 24 cm.
    Gdyby teraz zamontować te okna, to miałbym pod nimi wolną przestrzeń o szerokości około 20 cm. Chciałbym jednak, przed ich montażem przygotować pod nie próg w taki sposób, by były one przymocowane w sposób trwały.

    W związku z tym, że rama okien aluminiowych nie jest zbyt ciepła, U = 2 W/(m2*K), nie ma chyba sensu walczyć o setne ułamki Watów traconego ciepła - tak na mój chłopski rozum.
    Mój pomysł mam taki, by pod oknem wymurować próg o szerokości ramy okna używając w tym celu:
    - Pustaków Isomur
    albo
    - bloczków silikatowych
    albo
    - zwykłą cegłę pełną

    Z kolei firma, która będzie montowała okna proponuje coś takiego:
    "Przy montażu drzwi balkonowych pod przekładką termiczną trzeba umieścić styrodur i dodatkowo na słupkach i elementach ościeżnicy zrobić podpory aby
    okno się nie zapadało."

    Który z tych sposobów jest poprawny ?
    Wystarczy się trochę wysilić i choćby cofnąć o jedna stronę w tym wątku i masz wszystko na tacy a nie powielać pytanie na które odpowiedź była wałkowana chyba z milion razy.

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawekk1980` Zobacz post
    Wystarczy się trochę wysilić i choćby cofnąć o jedna stronę w tym wątku i masz wszystko na tacy a nie powielać pytanie na które odpowiedź była wałkowana chyba z milion razy.
    Hmm, śledzę wątek od jakiegoś czasu i mowa była głównie o poszerzeniach stosowanych w oknach plastikowych ...

  6. #166

    Domyślnie

    Ja chętnie bym zastosowała isomur lub jakiś odpowiednik - pod oknami tarasowymi mam poszerzenia, ale zostają mi jeszcze progi kilku par drzwi.
    Tylko gdzie kupię kilka / kilkanaście sztuk? Z tego co zdążyłam się zorientować jest to towar rzadko spotykany...

  7. #167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raftrusz

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bykowizna
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    85

    Domyślnie Próg drzwi wejściowych

    Poruszono też temat drzwi wejściowych, więc się podłączę.

    Od chudego do gotowej podłogi będzie 20 cm. Jak wykonać miejsce wokół progu drzwi wejściowych, aby było sucho, stabilnie i ciepło? W tej kolejności.
    Mam taki pomysł. Mam kawałek profilu bazowego PCV, zbrojony (Schuco) wysokości 8cm, szerokości 7 cm. Podmurować 14 cm cegłą modularną 9 cm szerokości. Na to profil bazowy PCV. Do profilu przykręcić konstrukcję progu stalowego (rozpórka i próg). Od zewnątrz schody z kostki betonowej. Przy samym progu płytka betonowa na zbrojonej wylewce.

    Co wy na to? Czy profil PCV wytrzyma chodzenie? Jakie wady widzicie tego rozwiązania? Jak Wy wykonaliście to miejsce?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prog drzwi.JPG
Wyświetleń:	569
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	126036  

  8. #168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    podziel ten kawałek bazówki tak byś podparł po bokach i centralnie - dobrze pomyślane, choć lepiej jakbyś bazówkę miał po całej szerokości
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #169
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raftrusz

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bykowizna
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    85

    Domyślnie

    Posiadam profil bazowy długości 100 cm, w jednym kawałku. Wystarczy pod cały próg.

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i giiites
    jak ze wzmocnieniem to nawet wystarczy podparcie profilu w dwu miejscach - choć ja podparłbym mimo wszystko w trzech - najlepiej klinami z PVC
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #171

    Domyślnie

    A można zrobić tak jak Raftrusz, tylko bez cegły, same połączone profile na wys. 24cm (tyle mam od chudziaka miejsca) i do górnego przykręcić próg stalowy?

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał *milek* Zobacz post
    A można zrobić tak jak Raftrusz, tylko bez cegły, same połączone profile na wys. 24cm (tyle mam od chudziaka miejsca) i do górnego przykręcić próg stalowy?
    można
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    raftrusz

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bykowizna
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzięki za słowa aprobaty. Zrobię, jak napisałem.

  14. #174
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Macie tam sporo miejsca, pod tymi drzwiami.
    Wylejcie tam perlitobeton po wstawieniu tych systemowych elementów, które tam być powinny.

    Adam M.

  15. #175

    Domyślnie

    A ile, i czy wogóle powinno się dawać pianki pod poszerzenie zastosowane w drzwiach balkonowych?
    U nas własnie zamontowali okna i do każdych drzwi balkonowych zamówiliśmy poszerzenia. Dzisiaj oglądałam wyniki montażu i zauwazyłam, że pod poszerzeniami jest jeszcze ok. 5 cm pianki i kołki podpierające. Czy taki montaż jest prawidłowy?

  16. #176

    Domyślnie

    Mogłoby być trochę mniej jak 5 cm ale jest OK, ważne, żeby w poszerzenie były "zapięte" kotwy i przymocowane na stałe do betonu. Podparcie powinno być też na środku, nie tylko po bokach.

  17. #177

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedz.
    Problem w tym, że na dolnej ramie kotew brak i przy drzwiach 150 cm są tylko 2 podparcia na rogach. Do poprawy?

  18. #178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    realnie do poprawy - jaby mieli jakieś wątpliwości - choćby na mojej stronie jest jak mają być rozmieszczone kotwy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #179

    Domyślnie

    Przy 5 cm kotwa nie zapewnia żadnej sztywności. Ja staram się zostawić jak najmniejszą szczelinę, 1-2cm w miarę możliwości . Czasem jest trudno ze względu na wymiary bazówek i poszerzeń. Przy 150 szerokości minimum jeden punkt podparcia na środku a lepiej 2 odpowiednio rozłożone. Te podparcia w rogach nie 15cm od naroża jak mówi instrukcja tylko 7-8.

  20. #180
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam i nadziwić się nie mogę, że z taką skrupulatnością wszystko jest punktowane.
    Z jednej strony ganimy montaż bez zapiętych 2 czy 3 kotew do poszerzenia (wszak to prawda) a z drugiej rozpływamy się w zachwycie nad ciepłym parapetem, montażem na plastikowe "koreczki" czy może systemem tego eksperta co go dawno nie czytałem...
    Przecież w przytoczonych przypadkach okna wcale nie są zamocowane dołem, montaż z poszerzeniem - nawet nie przykręconym kotwami- bije je na głowę sztywnością czy solidnością wykonania.

Strona 9 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony