dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 95
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    De facto w pewnym sensie mój dom JEST zbudowany jako "klatka" [słupy, wieniec=nadproża] żelbetowa, wypełniona betonem komórkowym odm. 400, jednowarstwowo. "Klatka" ta jest docieplona styropianem.
    Taka konstrukcja wynika z zabezpieczenia przed szkodami górniczymi. Ale: grubość ścian fundamentowych to 30 cm (wystarczyłoby 24 cm, ale potem BK musiałby być "nadwieszony" na tym fundamencie o 12.5 cm), a grubość "elementów klatki" to ok. 25 cm.

    pozdr - Krzysiek
    No właśnie Krzysiu im cięższy dom tym masywniejsze fundamenty,i większe prawdopodobieństwo że może w sprzyjających war. zawalić się sam pod sobą,przysypując mieszkań.Tu na szczęście masz BK spięte żelbetową ramą.A czy możesz mi powiesz ile tam jest betonu i stali? Na prezentowany bud wzorcowy poszło 30 m3 bet i tona stali.A elementy są lekkie i na tyle elastyczne że mogą sie przy wstrząsach zarysować ,ale bespieczniejsze bo nawet waląc się elementy wielkogaberytowe zwłaszcza lekkie twożą niszew których można przetrwać.
    Szkody górn to jeden problem,a co z ewentualnym zalaniem.Ile go będziesz suszyć?Mój system wody się nie boi.Mała masa do odparowania,ale na tyle duża,aby go woda nie porwała jak domy z drewna. Fajnie się rozmawia.

  2. #42

    Domyślnie

    Pamiętacie Bungę?
    Oj Janku szkoda, że Ty go nie znałeś....
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Właściwie cała ta technologia przypomina bloki z wielkiej płyty ocieplone styropianem i tyle. Właśnie z takiego bloku uciekam. Może to i tanie, ale ....

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Pamiętacie Bungę?
    Oj Janku szkoda, że Ty go nie znałeś....
    budował czy rujnował? - jeśli miał coś wartościowego do przekazania to szkoda,ale może się odezwie.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Właściwie cała ta technologia przypomina bloki z wielkiej płyty ocieplone styropianem i tyle. Właśnie z takiego bloku uciekam. Może to i tanie, ale ....
    A właściwie pnapisz dlaczego uciekasz?
    Co cię do tego skłania?
    Czy wiesz ,że tego betony jest mniej niż w nie jednym domy z ceramiki.
    I że ostanie badania wykazują znaczne mniejsze promieniowania niż ceramiki.
    Czy produkcja takiego domu nie jest bardzo ekologiczna?
    -TO PRODUKT NISKOPRZETWORZONY ,nie zurzywa w produkcji energii,ogranicza transport,ogranicza zapotrzebowanie surowców do ogrzewania ogrzewanie a
    tym samym nie dostarcza CO2 do atmosfery.
    -To tylko piasek i woda ,(no i niestety styropian-ale nie koniecznie),coś najbardziej naturalnego .
    -A zastanawiałeś się kiedyś co z utylizacją budynków tradycyjnych.
    Gdybyś to miał zrobić na własny koszt?
    Ciężki sprzęt,miejsce na gruz itp.
    A tu: Rozbierasz budynek odzyskując w 90% materiału i budujesz budynek o inny kształcie (bo rozbierasz wtedy kiedy ten już się znudzi-bo jego trwałość jest znacznie dłuższa niż nmasze życie)
    Może wybudujesz komurkę ,garaż,olbo ciepłą oborę bo tak wymaga U.E
    A jeśli nawet nie chciałbyś w to się bawić tonie ma problemu rozbić ściany
    młotkiem na drobny gruz ktury wykorzystamy jako podbudowę pod drogę,azbrojenie sprzedamy
    CO TY NA TO?.

    -O

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spike

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy to tylko pomysł, czy cały sprzedawany system?
    Czy zamawia się jakieś gotowe elementy (gotowe zbrojenie, formy itp.) do własnego zalania betonem, czy tylko płaci się za ideę?
    Można gdzieś zobaczyć gotowe projekty, albo realizacje?

  7. #47

    Domyślnie

    Niezły pomysł. Sposób budowy przypomina technologię z szalunkiem styropianowym tylko w przypadku "Radości" szalunek jest odzyskiwany.

    A jle kosztuje zakup/wynajem takiego szalunku ? Bo tu będzie chyba pies pogrzebany jeśli chodzi o koszty.

    pozdro

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi2
    Niezły pomysł. Sposób budowy przypomina technologię z szalunkiem styropianowym tylko w przypadku "Radości" szalunek jest odzyskiwany.

    A jle kosztuje zakup/wynajem takiego szalunku ? Bo tu będzie chyba pies pogrzebany jeśli chodzi o koszty.

    pozdro
    Nic nie wynajmujesz,kupujesz tarcicę,robisz z tego szalunek.
    Ja stosuję szalunki ze stali ,ale ich nie wynajmuiję.zapraszam na priv

  9. #49

    Domyślnie

    Janie, o ile dobrze zrozumiałem, Twoja technologia dotyczy jedynie ścian i w pewnym sensie ma konsekwencje przy fundamentach. Jak zapewne wiesz ten etap budowy nie generuje wcale największych kosztów biorąc pod uwagę całość prac (do wykończeniowych włącznie). Oszczędność o ile będzie, to nie aż tak wielka w stosunku do budowania metodą tradycyjną. Czy mógłbyś się pokusić o obliczenie m2 ściany bez tynku i gładzi? Dalej nie widzę gdzie tu mamy oszczędność.

  10. #50

    Domyślnie

    "Nic nie wynajmujesz,kupujesz tarcicę,robisz z tego szalunek"

    No panie, tanio to nie będzie i roboty od metra raczej nie dla nauczyciela na wakacje. Pamietam jak mi robili ławy i strop a to przecież nic w porównaniu do wylewania ścian.

    Choć sama idea szkieletu betonowego z wypełnieniem 4cm ścianką jest interesująca

    pozdr

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mTom
    Janie, o ile dobrze zrozumiałem, Twoja technologia dotyczy jedynie ścian i w pewnym sensie ma konsekwencje przy fundamentach. Jak zapewne wiesz ten etap budowy nie generuje wcale największych kosztów biorąc pod uwagę całość prac (do wykończeniowych włącznie). Oszczędność o ile będzie, to nie aż tak wielka w stosunku do budowania metodą tradycyjną. Czy mógłbyś się pokusić o obliczenie m2 ściany bez tynku i gładzi? Dalej nie widzę gdzie tu mamy oszczędność.
    0-metr kw ściany z tynkiem mineralnym ,ociepleniem,i gładzią ok
    120 zł( matereiały + robociz),sam zrobisz to za 80zł

  12. #52

    Domyślnie

    "0-metr kw ściany z tynkiem mineralnym ,ociepleniem,i gładzią ok
    120 zł( matereiały + robociz)"

    mnie surowa ściana trójwarstwowa z gazobetonu wyniosła ok 100pln/m2 z robocizną i z VAT-em (0% własnej robocizny). Na obustronny tynk wyjdzie jeszcze pewnie z 40. czyli razem 140/m2. Szacuję, że bez robocizny (czyli 100% własnej pracy) byłoby ok 115pln/m2.

    pozdr

  13. #53

    Domyślnie

    Niestety dalej nie widzę tu żadnych oszczędności. Mnie ściany z betonu komórkowego wraz z robocizną kosztowały bardzo podobnie.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi2
    "0-metr kw ściany z tynkiem mineralnym ,ociepleniem,i gładzią ok
    120 zł( matereiały + robociz)"

    mnie surowa ściana trójwarstwowa z gazobetonu wyniosła ok 100pln/m2 z robocizną i z VAT-em (0% własnej robocizny). Na obustronny tynk wyjdzie jeszcze pewnie z 40. czyli razem 140/m2. Szacuję, że bez robocizny (czyli 100% własnej pracy) byłoby ok 115pln/m2.

    pozdr
    Pewnie nie liczyłeś zbrojenia,wieńców, no i nie wzięłeś pod uwagę wykopów i budowę fundamentów .No a gdzie nadproża.Dodaj Mat.i Robociz. Na ten problem należy patrzeć całościowo ,od projektu po dach.Najważniejsze że są namacalne dowody.
    zapraszam na priv

  15. #55

    Domyślnie Re: Znam tą technologię

    Cytat Napisał JerzyM
    Znam tą technologię.
    Działka + projekt indywidualny realizowany przez projektanta w bezpośrednim kontakcie z autorem technologii (Kowalski z Koszalina) + pozwolenia na budowę - wszystko załatwione.
    Do budowy nie doszło - przed rozpoczęciem budowy dostałem korzystną ofertę zakupu domu na sąsiedniej działce.
    Zakupiłem ten dom - i nie było potrzeby budowy.
    Został mi projekt (zaakceptowany z pozwoleniem na budowę w Bydgoszczy - miasto).
    Projektant po realizacji projektu (indywidualnego pod moje potrzeby - domek parterowy bez piwnicy) stwierdził, że technologia jest rewelacyjna.
    Ja też znam tę technologię, projekt też był indywidualny, nazywa się Wilczy Szaniec, świetna technologia ! właściciel juz co prawda nie żyje ale można zwiedzać tą chałupkę, bardzo trwały, polecam

  16. #56

    Domyślnie

    Janie, zróbmy więc tak. Oblicz mi ile będzie kosztowało wykonanie ścian (fundamentu i co tam jeszcze) dla poniższego projektu. Potem ja Ci powiem ile mnie to kosztowało.
    Dom w prymulkach firmy Archon
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...528ed4&lang=pl

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał mTom
    Janie, zróbmy więc tak. Oblicz mi ile będzie kosztowało wykonanie ścian (fundamentu i co tam jeszcze) dla poniższego projektu. Potem ja Ci powiem ile mnie to kosztowało.
    Dom w prymulkach firmy Archon
    http://www.archon.pl/index.php?menu_...528ed4&lang=pl
    Największe różnice zobaczysz prezy budowie parterówki.Stosunek kosztów(piwnice ,schody,stropy ,dach i wykończenia) do
    kosztów pod murłaty jest niezbyt korzystny ;i chociaż postawiłem osobiście dwa budynki wielokondygnacyjne.Nie Preferuję.
    Najlepsze domy parterowe,typowe projekty.Bo w tym przypadku Dach pozostaje drogi wykończenie znacznie tańsze,a ściany z fundamentami za śmieszne pieniądze.Nie mówię że wybrałeś źle.Ale można to zrobić tanio i dobrze-tak że budynek nie będzie wyglądał inaczej niż inne.Będzie bardziej przestronny ze wzgląd na 14cm ściany nośnej.Tu liczyłbym wszystko:nakłady,ale i zalety.W sumie niektórzy mimo mniejszych pieniędzy mogą mieszkać u siebie i nie jak biedacy ,ale normalnie.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    A nie łatwiej szalunek stawiac na mjescu wbudowania i zalewac tam sciane a nie obok i potem dziwgi podnoszenie ? Przeciez metr 2 sciany z betonu gr.14cm to 350kg , juz widze 2 ludzi którzy to niby stawiaja, a jak rozumiem to te "prefabrykaty" sa wysokosci kondygnacji.
    Co z iloscia stali? dlaczego nic tu nie piszesz ze trzeba takie sciany dozbrajac ze wzgledu na "transport" ? Chyba ze nie przewidziano tego w patencie
    Cena policzmy metr szescienny żelbetu 300zł, sciana gr 14cm to cos ponad 7m2 sciany z metra, 300/7=43zł, wezmy teraz bloczki gazobetonowe 7szt.x6=42 zl/m2 gdzie ta rewelacja? (ja bloczki po okolo 5,5kupowalem)

    Prosze o konkretna odpowiedz i nie zapraszanie na priv.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  19. #59

    Domyślnie

    Ja mam tak "pancerną" konstrukcję, bo tego wymagają przepisy dot. dodatkowego zabezpieczenia budowli przed skutkami szkód górniczych; dzięki temu kopalnia zrefundowała mi poniesione koszty na dodatkowe zabezpieczenia (dla pana informacji - ponad 9 kzł). Jak mi sie zawali na łeb chatka wg pomysłu pana Jana to nawet odszkodowania nikt mi nie wypłaci, bo nie zabezpieczyłem odpowiednio domu: - tak czy inaczej na szkody górnicze ten patent raczej nadawac sie nie bedzie

    pozdr - Krzysiek

  20. #60

    Domyślnie

    Skoro Prosisz to piszę:
    wyobraż sobie płutę korytkową.Wewnątrz umieszczony jest styropian.
    wymiary podstawowego elementu 0.6x2.6x0.14.m
    Odejmij obiętość zatop.styrop 0.1x0.5x2,6m to będzie obj.betonu.
    stali ok 6 kg .Cały ciężar jednego elementu o pow 1.56 wyniesie trochę ponad 200 kg.
    Ustawiamy formę tak aby element leżał podstawą na fundamęcie.Następnie go podnosimy do pionu i oklejamy styropianem.Urzywanie dżwigu nie ma sęsu. jest inny sposób aby element
    unieś w pionie i osadzić na zaprawie.Beton do środka ,styrop na zewnątrz
    na równo z kraw.fundamentu.Całość oklejamy poczynając 40 cm poniżewj poz.zerow, do wysok.2.7m 10cm wystającego styrop jest szalunkiem do wieńca o przekr poprzecz.10x14cm . Równe ściany od wewnątrz wykańczamy np.goldbandem,kafelkami tapetą .na zewnątrz metodą lekkomokrą . to wszystko robisz sam

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony