dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Ocieplac garaz?

    Buduje dom http://praktyczneprojekty.pl/u12___116m2.html. Ktos moze doradzic czy jest sens ogrzewac garaz? Rozumiem ze jakbym sie zdecydowal ogrzewac to i deskowac bym musial ( tak jak nad czescia domu) i dolozyc ocieplenie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to garaż dobudowany do budynku, więc nie trzeba, o ile inne elementy konstrukcyjne nie są wspólne - wówczas ścianę między domem a garażem traktujesz jako zewnętrzną:


    jednak jeśli garaż ma wspólną ścianę z domem, to bez ocieplenia będzie mostkiem cieplnym. Grzać wnętrze garażu będziesz ścianą domu

  3. #3

    Domyślnie

    Byl murowany rowno z domem. Ocieplony z zew bedzie ale czy jest sens deskowac tak jak nad domem i dawac 25 cm welny? Czy nie zastapic tego raczej membrana

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak otworzysz garaż to temperatura praktycznie spada do poziomu temp. na zewnątrz. Poza tym sama brama garażowa nie jest jakoś specjalnie szczelna.
    Zimny garaż zacznie pobierać ciepło z elementów konstrukcyjnych wspólnych z domem, które nie zostały zaizolowane - ścian, fundamentów, stropów.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyli rozumiem ze nie ma sensu grzac i inwestowac w ocieplenie garazu i 15cm styropianu miedzy domem a garazem wystarczy

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a stropem nie jest garaż połączony z domem?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie, strop jest tylko nad czescia domu, garaz ma zaprojektowany strop drewniany

  8. #8

    Domyślnie

    I nad ktorym nic nie ma jeszcze

  9. #9

    Domyślnie

    Mam pytanko mam zamiar deskowac dach nad czescia mieszkalna+ papa tylko czy jest sens deskowac nad garazem? Czy dac tylko membrane?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Askipod

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-742
    Posty
    1

    Domyślnie

    To już zależy od Twoich upodobań. Ja u siebie (też mam garaż dobudowany do domu) deskowałem z tego względu, żeby była trochę lepsza izolacja i żeby latem, w upały mi się nie nagrzewało aż tak bardzo. No i oczywiście w zimie żeby ciepło nie uciekało tak mocno (bo mam tam ogrzewanie).

  11. #11

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanko ile m2 desek potrzebuje na 210m dachu? Czy 6m3 wystarczy? Moj budowniczy twierdzi ze na 150m2 dachu ktory ostatnio robil poszlo mu 6,5m3. Wydaje mi sie ze jest bardzo duzo

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Przelicz używając do obliczeń grubość deski jaką zastosować masz zamiar

  13. #13

    Domyślnie

    Chodzilo mi czy przy dachu 210m2 wystarczy 6m3 czyli 240m2 desek?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    Chodzilo mi czy przy dachu 210m2 wystarczy 6m3 czyli 240m2 desek?
    Matematyka z podstawówki Z 6m3 wyjdzie Ci 240m2 jeśli deski będą miały grubość 2,5cm

  15. #15

    Domyślnie

    Moje pytanie bylo czy tyle metrow desek wystarczy liczac odpady itp.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    Chodzilo mi czy przy dachu 210m2 wystarczy 6m3 czyli 240m2 desek?
    Raczej nie ma szans. Będą odpady.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  17. #17

    Domyślnie

    No wlasnie to ile bym potrzebowal 7m3 wystarczy czy jeszcze wiecej?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    Czyli rozumiem ze nie ma sensu grzac i inwestowac w ocieplenie garazu i 15cm styropianu miedzy domem a garazem wystarczy
    Nic nie rozumiesz.
    Oczywiście, że ocieplać garaż.
    To, co ci Elfir napisała, która nie ma grzejnika w garażu, to tak weź się tym nie przejmuj.
    Gdybyś słuchał tych wszystkich jej porad, to byś chłopie zamarzł w tym garażu.
    Niby niegłupia dziewoja, ale ona wszystko pisze pod swoje tezy, które w większości z dupy są wzięte, także nie kieruj się jej opiniami, a już na pewno nie garażami!
    Wrzuć sobie kaloryfer i bądź spokojny.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Jak sam będziesz robił deskowanie to 240 m2 wystarczy, jeżeli firma, to obstawiam z 300

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    To, co ci Elfir napisała, która nie ma grzejnika w garażu, to tak weź się tym nie przejmuj.
    Gdybyś słuchał tych wszystkich jej porad, to byś chłopie zamarzł w tym garażu.
    Niby niegłupia dziewoja, ale ona wszystko pisze pod swoje tezy, które w większości z dupy są wzięte, także nie kieruj się jej opiniami, a już na pewno nie garażami!

    No co Ty? Przecież ma dopisane: NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony