dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 8 z 131
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 2614
  1. #141

    Domyślnie

    Tzn. ja za gąsiory płacę po ok. 9 zł,a za krańcowe po 14 zł. tylko te denka gąsiorów są drogie chyba po 50 zł/szt. Jeszcze ich nie zamówiłem. Nie wiem jak to rozumieć,że Ty masz tą samą cenę na wszystko?

  2. #142

    Domyślnie

    Euronit: gąsior: 8.23 + vat, skrajne 12.60 + vat
    podstawowa S: 1.97 + vat

    Braas: gąsior 9.05 + vat, skrajne 13.68 + vat
    podstawowa Celtycka: 2.00 + vat

    Przy powierzchni dachu 165m2 ostateczna różnica w cenia za całość materiału wynosi 200 złotych na korzyśc Euronitu.
    Ale biorąc pod uwagę cały koszt, to 200 zł jest naprawdę niewiele.

  3. #143

    Domyślnie

    A co z tą powłoką Lumino, która jest w Braasie?. Sprawdza się?

  4. #144

    Domyślnie

    Właśnie położyłem Brassa (celtycka czerwona), no prawie, została jeszcze obróbka kominów i gąsiory. Nie było problemów z układaniem - równy i gładki. Jedyne zatrzeżenia to ta powłoka - z daleka wygląda bardzo ładnie, ale przy samym rozładunku a potem układaniu, powłoka ta jest bardzo podatna na obtarcia i zarysowania. Często, gęsto dachówki są w paletach posklejane ze sobą (nie wiem czy to z powodu farby, czy mrozu) i samo oderwanie ich od siebie powoduje potem białe plamki/obtarcia. Druga wada to kruchość dachówki - trzeba b.uważać zwłaszcza przy krawędziówkach, ale generalnie jestem zadowolony, z dołu wygląda super. Zobaczymy jak będzie w trakcie użytkowania.

  5. #145
    budowlanka
    Guest
    budowlanka

    Domyślnie euronit?

    Cytat Napisał ryby
    Euronit: gąsior: 8.23 + vat, skrajne 12.60 + vat
    podstawowa S: 1.97 + vat

    Braas: gąsior 9.05 + vat, skrajne 13.68 + vat
    podstawowa Celtycka: 2.00 + vat

    Przy powierzchni dachu 165m2 ostateczna różnica w cenia za całość materiału wynosi 200 złotych na korzyśc Euronitu.
    Ale biorąc pod uwagę cały koszt, to 200 zł jest naprawdę niewiele.

    A gdzie kupiłeś Euronit w takich cenach? I jaki to profil: S czy Extra?

  6. #146

    Domyślnie

    Też miałem ten problem ale tylko w Brasie widziałem gercką
    W mojej okolici 100% dachów w nowych domkach jest pokryte celtycką bądz podwójne s,a ja chcę coś innego zarówno w kształcie i kolorze
    wybór GERCKA CZARNA
    Koszt: 8500,00 za dach dwuspadowy 200m2(komplet dachówka podstawowa gąsior krańcowa obróbka komina wróblówka wszystkie zaczepy taśmy uszczelniające i folia wysokoparoprzepuszczalna)

  7. #147

    Domyślnie Re: euronit?

    [/quote]
    A gdzie kupiłeś Euronit w takich cenach? I jaki to profil: S czy Extra?[/quote]

    jest to Profil S. kupiony w Poznaniu, z b.dobrym rabatem

  8. #148

    Domyślnie Dachówka - Miller czy Wiekor?

    Moze ktoś podpowie w takim temacie?

  9. #149

    Domyślnie

    mam Von Millera angobe kasztan, kupilem na wiosne po atrakcyjnej cenie,jestem bardzo zadowolony, polecam. Jest bardzo rowna bez uszkodzen,w calej partii byla jedna uszkodzona dachowka Dekarze bardzo sie o nie pochlebnie wyrazali
    pozdrawiam Michalus

  10. #150
    Guest

    Domyślnie

    Przede wszystkim obejrzyj i porownej dachy pokryte tymi dachowkami. Ja "wyleczylem" sie z Mullera gdy na targach w Poznaniu przedstawiciel producenta osobiscie mi powiedzial, ze konstrukcja pod dachowki musi byc idealna bo dachowki sa bardzo dokladnie wykonane i maja ciasne zamki. Nie rownosci w konstrukcji dachu moga sprawiac, ze poszczegolne dachowki nie beda ze soba dobrze pasowaly i powstana szpary w dachu. Ja wolalem nie ryzykowac bo krokwie sa jakie sa.
    Ostatecznie zdecydowalem sie na zupelnie inne rozwiazania bo dachowke cementowa Braasa i... wyglada super.

  11. #151

    Domyślnie

    gosciu ja od nikogo nie slyszalem, ja tą dachowke po prostu mam,co ktos powiedzial to nie jest zaden argument. Nie bylo z nia zadnego problemu przy ukladaniu. klada sie idealnie choc dach mam ,,normalny" Ale jak komus sie podoba cementowa to o gustach sie nie dyskutuje
    pozdrawiam Michalus

  12. #152
    Guest

    Domyślnie Muller - co kto lubi

    Michaluz daj sobie na luz. Najwazniejsze jest Twoje dobre samopoczucie. Dla mnie dachowka Mullera wzieta do reki robi wrazenie bardzo porzadnej, szczegolnie angoba, ale juz na dachu wyglada kiepsko. Kolor kasztanowy - zbyt nienaturalny - mocno odcina sie od otoczenia, a profile holenderskiej sa tak agresywne, ze plaszczyzna dachu wyglada jak poszatkowana. Badz tak mily i pozwol mi pozostac przy tej opinii, bo o gustach sie nie dyskutuje. Pozdrowienia.

  13. #153

    Domyślnie

    Witaj.
    Ja mam na dachu Wiekora renesansowa L15 czarna angoba szlachetna.
    Konstrukcję jak i pokrycie robiliśmy sami (mam jeszcze dwóch braci )
    Nie układałem jeszcze dachówki Muller, zato układałem Brasa to prawda że cementówkę układa się łatwiej ale jest to spowodowane tym że niema zamków
    Podsumowując jeżeli jest dobrze ołacony (właściwe i dokładne rozstawy) dach to niema żadnych problemów z układaniem dachówki ceramicznej.
    Jeżeli "fachowcy " zrobią bardzo krzywy dach to będzie to widać na każdej dachówce.
    Pozdrawiam

  14. #154

    Domyślnie

    Porównywałem trzech producentów: Braas, Euronit i IBF, az decydowałem się na tego trzeciego, jakość podobna, dla mnie nawet taka sama, a cenowo jednak niżej.

  15. #155
    znawca
    Guest
    znawca

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Wiekora, to trzeba żadać od sprzedajacego dowodu,że jest to pierwszy gatunek, bo wypuszczają II gatunek jako pierwszy a wiadomo, na drugi nie ma reklamcji. Jeśli chodzi o Mullera, to dachy z tej dachówki wygladają bombowo, w mojej okolicy są dwa (kasztan) i naprawde są widoczne. Więc na 1000000% polecam Mullera

  16. #156

    Domyślnie

    Tylko roben!

  17. #157
    Guest

    Domyślnie

    Tak tak, Roben takie samo dziadostwo jak WIEKOR!!!!!!!!!!!!

  18. #158

    Domyślnie

    mik99
    jak cena na Ibf ma sie do cen , które ja dostałem na Braasa i Euronit?

    ps. wiesz coś na temat BK, przesłałem ci na priv w ubiegłym tygodniu.

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    na moim dachu 320m leży podwójne "s" z EURONITU. Cena niższa od BRASSA, jakość na pewno nie gorsza. Pytałam fachowców od układania, czyli dość obiektywnych - byli za EURONITEM. Pozdrawiam

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Dodam iż dostałam 13% rabatu!

Strona 8 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony