dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 175 z 175
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    .
    Dlaczego zrezygnowałem ? Chyba dlatego, że jak ktoś na Forum stwierdził przygotowania do budowy domu powinny trwać co najmniej tyle czasu ile jego budowa. U mnie tego czasu na przemyślenia i analizy zabrakło .
    Wraz z żoną podjęliśmy decyzję o budowie domu nieco ponad rok temu i za miesiąc dom będzie nadawał się w pełni do zamieszkania. .
    Najważniejsza jest decyzja. Nie możemy poprzestać na marzeniach.Trzeba wybrać sposób ich realizacji tak,aby trudy budowy nie zabrały nam radości osiągnięcia celu.

  2. #162

    Domyślnie

    a to efekt -domek 116m2 z możliwością zagospodarowania poddasza ok51m2

    koszt stanu surowego zamkniętego z ociepleniem 150 tys.

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    a to efekt -domek 116m2 z możliwością zagospodarowania poddasza ok510m2
    Chyba 51m2 ?

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    przy alternatywnych technologiach wszystko możliwe
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    a to efekt -domek 116m2 z możliwością zagospodarowania poddasza ok510m2
    Chyba 51m2 ?
    ,oczywista pomyłka.
    ,
    taki dom wybudujesz sam.

  6. #166
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    logika

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    a to efekt -domek 116m2 z możliwością zagospodarowania poddasza ok510m2
    Chyba 51m2 ?
    ,oczywista pomyłka.
    ,
    taki dom wybudujesz sam.
    patrząc na Twoje wcześniejsze wypowiedzi drogi Janie to nie wiem za bardzo gdzie tu pokrycie w tym co wcześniej starałeś się udoodnić
    150 tys / 116m2 to prawie 1300zł/m2

    ps. a co z podpiwniczeiem??? też w tej cenie??
    i ten dodatkowy styropian ... to w końcu ile jest tgo styropianu???
    Byłem na picassaweb i nie kumam tego do końca.

  7. #167

    Domyślnie

    a co mi tam,róbcie jak chcecie.(Logika wam podpowie),
    Wszyscy mamy rację
    pozdrawiam wszystkich i na tym kończę .

  8. #168
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrezesM

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    10

    Domyślnie Re: wracam do pytania :czy warto?

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    Czy warto dzielić się swoim doświadczeniem?
    NIE ! .Ja odkrywam karty, a firmy sprzedają gotowe domy w technologi z niewielkimi zmianami pod nazwą"ENERGOOSZCZĘDNE PREFABRYKOWANE DOMY W SZWECKIEJ TECHNOLOGII".-MABUDO ze Zduńskiej woli.
    Wybierając nazwę dla swojego pomysłu,w pierwszej chwili intuicyjnie miało być "technologia amerykańska" .
    Pomyślałem jednak ,że my Polacy nie musimy się ukrywać z pomysłami za plecami innych nacji. A jednak "cudze chwalicie,swegoi nie znacie" to wrosło w naszą mentalność.
    poraz pierwszy zwątpiłem w sens" dawania wendki",no cóż niektórzy forumowicze mieli rację....??
    Witam Pana serdecznie, Panie Janie.
    Pojawiłem się tu dzisiaj, ponieważ dostałem link na forum muratordom.pl wpisałem sobie nazwę naszej firmy, i ze zdziwieniem czytam, co Pan tu pisze.
    wynika z tego ze Pan nie bardzo zna MABUDO.
    Firma zakupiła w roku 1996 licencje ze SZWECJI, dlatego używa się zwrotu SZWEDZKA TECHNOLOGIA, a nie np.amerykańska, czy chińska. (poza opłatami licencyjnymi , które płaciliśmy przez 10 lat) firma posiada kapitał w 100% POLSKI (już od 20 lat (dwudziestu)), więc możemy mówić że MAMY NASZE !!! POLSKIE !!! właśnie w Zduńskeij Woli, w centrum kraju.
    (szkoda że wcześniej nie wiedziałem o tym forum i odpisuję dopiero po ponad 4 latach...
    Nawiązując jeszcze do kolejnego postu z 21 mar 2005 roku, nadmieniam iż .... wnioskuję, że powinien Pan liznąć najpierw trochę więcej informacji na temat Mabudo i tych "dziwnych" porównań i tekstów takich jak dziwny zbieg okoliczności? OWT75 też była podobna, pewnie jeszce wcześniejsza i wiele innych "technologii" pomysłów i patentów.

    Ale ma Pan również częściowo rację, np. w sprawie dwóch ludzi na budowie przy betonarce. u nas jest inaczej. Jest Technologia, zautomatyzowany węzeł betoniarski, laboratorium, zakładowa kontrola produkcji, magazyn kruszyw, zbrojarnia itp. wszystko pod dachem - nienarażone na warunki atmosferyczne.... a wszystko po to, aby zapwenić jak najlepszy produkt, jak najlepszej jakości.
    ps. mnożenie jest przemienne. (dwóch ludzi przez miesiąc - to 50 roboczych dni, lub 5 osób przez 10 dni)
    Nowe samochody osobowe mają przeważnie cztery koła, wszyskie jeżdżą, chronią od deszczu, a TAK się różnią..................

    Serdecznie Pana pozdrawiam
    i zapraszam do fabryki, jeśli będzie Pań w okolicach.

  9. #169

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    MABUDO jest duża firmą i nie neguję jej słusznych działań co do idei budowanych przez nią domów.
    Ale to jest firma,a wiec biznes.Nowe samochody,hale,specjalistyczne maszyny i sprzęt-to wszystko ma przełozenie na koszty finalne produktu.
    Wątek dotyczył mojego doświadczenia.Mój pomysł z przed wielu lat oparty jest na prefabrykatach Stanisława Kowalskiego z koszalina ,które to zostały opatentowane jako wzór użytkowy.Jego ideą było budowanie metodą gospodarczą właśnie z takich elementów.Kupiłem od niego licencję na jeden domek i stawiając go ulepszyłem system .
    I twierdzę że to szansa dla każdego kto marzy o domku przy nieporównie mniejszych nakładach finansowych na materiały(budulec).Warunkiem jest pewna zdolnośc do majsterkowania i parę miesięcy pracy wraz z rodziną.
    Przedmiotem mojego zgłoszenia do U.P RP jest sposób budowania.
    Nie trzeba opłacać podatku od nieruchomosci (zakład predukcyjny),starac się o certyfikaty,pilnowac parku maszynowego,składowac ,transportowac itp...
    Wystarczy dwóch ludzi przy produkcji ścian,i czterech do mintażu.
    Mnie jako firmie wygodniej jest budować z tradycyjnego budulca
    pieniądze takie same ,a odchodzi czas na przygotowanie elementów i ich pielęgnacje.Wiemy że biznes to obrót pieniedzy w czasie.
    Lecz jak wczesniej pisałem budował bym własnie w ten sposób kolejne domy dla siebie.
    Pozdrawiam wszystkich budujacych,tych co maja taki zamiar oraz firmy które w tym pomagaja.

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    kiedyś była fascynacja prefabrykatami, nawet więźby prefabrykowano, więc zapewne Pan Stasio z Koszalina też tej fascynacji uległ
    ludzie mając dość tego, co kojarzyli z wielką płytą, odwrócili się do "tradycji", nie ma co się dziwić;
    Ci co budują - lubią czysto szybko i wygodnie, ot cała tajemnica małej popularnosci takich, j.w., rozwiązań

    sama prefabrykacja nie jest zła (ba - ma się dobrze, moze trochę słabiej w mieszkaniówce), ale poligonowe ćwiczenie tego to już (moim zdaniem) masochizm
    jednynm rozsądnym wyjściem może być angażowanie ekipy, która tak się lubi w to bawić
    równie dobrze można propagować budowę ze słomy i gliny, jak prefabrykację w tym stylu
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #171
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Autor K77

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    83-letni Stasio z Koszalina wyjaśnia.

    Przyszłość budownictwa to są lekkie konstrukcje szkieletowe realizowane metodą przemysłową tak jak to ma miejsce z w najbogatszych krajach świata.
    Klejenie budynków z kawałków pod deszczową chmurką przy użyciu nadmiernej ilości ciężkich materiałów to jest przeżytek ze średniowiecza.
    W mojej propozycji element ścienny konstrukcyjno-osłonowy jest usytuowany stroną betonową na zewnątrz, a izolowaną termicznie do wewnątrza pomieszczeń. Nie ma to nic wspólnego z wielką płytą i gołym betonem, bo do ocieplenia można wykorzystać najbardziej ekologiczne i dostępne materiały izolacyjne.
    Dalsze wyjaśnienia będą opublikowane na stronie internetowej, która jest w przygotowaniu.

  12. #172
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Autor K77

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    W imię przyzwoitości należałoby informować, że licencja szwedzka dotyczy wyłącznie wiązarów dachowych.
    Na tak ideowo zbliżoną innowacyjną technologie w zakresie elementów ściennych nie uzyskałbym z Urzędu Patentowego PRL ochrony licencyjnej w 1979r Nr 35118.
    Zadaniem Urzędu Patentowego jest sprawdzenie czy zgłoszony wniosek jest nowatorski w skali światowej.
    Blokowanie postępu w tak ważnej dziedzinie życiowej, jakim jest przysłowiowy dach nad głową jest szkodliwe dla społeczeństwa.
    Tradycyjne wiązary kratowe, które też stosuje w swoich projektach objęte PN, są łatwiejsze w produkcji i nie wymagają opłaty licencyjnej.

  13. #173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Klikier

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Załączam sygnalizowaną stronę internetową systemu k77. Obiekty w tym systemie mogą być realizowane w obiegu całorocznym. Czasochłonne roboty przygotowawcze (siatki zbrojeniowe, listwy drewniane, uformowany styropian} w ogrzewanym pomieszczeniu o powierzchni zależnej od zakresu zadań. Roboty wykończeniowe po zamknięciu stanu surowego( w przypadku okresu zimowego) dogrzane prowizorycznie lub instalacją wbudowaną. file:///C:/Documents%20and%20Settings/Użytkownik/Moje%20dokumenty/K77/System%20K-77%20-%20Projekty.htm

  14. #174
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Klikier

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    6

    Domyślnie Autor systemu k-77 upr. budowniczy Stanisław Kowalski Koszalin

    W związku z nieporozumieniami ponownie załączam adres stony Internetowej,
    http://k-77.pl/page1.html

  15. #175
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    killer666

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli już chodzi o budowę sposobem gospodarczym, to o wiele lepsza jest budowa metodą szalunku traconego z pustaków styropianowych. Prostsza i mniej pracochłonna (przypuszczalnie docelowo tańsza).

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony