dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 198 z 448
Pokaż wyniki od 3.941 do 3.960 z 8949
  1. #3941

    Domyślnie

    Koszt i czas budowy z płyty gkf i izolacji będzie taki sam więc przestań udowadniać że twoja technologia jest najlepsza bo i jedna i druga ma plusy i minusy, a dobry fachowiec powinien być elastyczny czyli brać nauki ze starych szkół i być otwarty na nowe, oraz polegać na własnym doświadczeniu (inaczej zostaniemy w średniowieczu).Druga sprawa to jaką kto wybierze obudowę (z jakich materiałów) zależy od trybu życia bo jeden będzie chciał mieć ciepło już a innemu będzie zależało żeby kominek ogrzewał jeszcze kilka godzin (w zalerzności od ilości użytych materiałów akumulacyjnych).Więc niech przyszły użytkownik kominka sam zdecyduje na czym mu zależy.

  2. #3942
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Beata i Rafał
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Witam!
    Może mnie ktoś zainspruje kolorem na mój kominek!!!??? Stojąc na wprost kominka to po jego prawej stronie jest wejście do salonu i ściana, która będzie w szaro - srebrnej tapecie. Reszta ścian w salonie? Może białe a może jakaś brudna biel ale co z kominkiem. Nie może się zlewać z całością. Proszę o rady i wskazówki
    [img][/img]

  3. #3943

    Domyślnie

    Może ktoś pomóc odnośnie firmy w okolicach Wrocławia, która jest godna polecenia odnośnie sprzedaży i wykonania kominka?

  4. #3944

    Domyślnie

    z tego co widze to marmur BRECIA lub CREMA MARFIL wiec moze obudowa kominka w jakis odcieniu brazu a sciany odcien białego
    Nigdy nie mów nigdy

  5. #3945

    Domyślnie

    zdecydowanie czekoladowy brąz
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  6. #3946
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Beata i Rafał
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Marmur to dain reale. Dziękuję! ale jak brązy mają się do szarości? Będzie jedna ściana w tym kolorku. A kominek ma się odznaczać. Tylko jaki kolorek?

  7. #3947

    Domyślnie

    Zostawiłabym w bieli będzie wtedy widać kominek a nie ścianę z kominkiem lub może dać jakąś szarość z tej tapety.

  8. #3948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Pp.tec. -stanę w obronie Bohusza. To że w naszym kraju od pewnego czasu wykonuje się kominki z gipsokartonu, nie znaczy że jest to dobra technologia...wynika ona po części z faktu iż do niedawna nie były dostępne materiały do ich wykonywania tak jak to ma miejsce na zachodzie Europy oraz z powodu mniejszej zasobności portfela przeciętnego polaka.
    Kominek nie jest rzeczą obowiązkową w wyposażeniu domu...i montowanie sobie "na siłę" czegoś co w zamierzeniu swym ma być najtańsze, pomimo tego iż jest zrobione z niewłaściwych materiałów (prasowana tektura i gips) w stosunku do rzeczy jaką ma osłaniać (ogień i temperatury rzędu kilkuset stopni) rozsądnym nie jest.
    Dla nie wtajemniczonych: płyty wełny mineralnej, służącej do budowy kominków, mające wytrzymywać temperatury rzędu 700 stopni C - owszem wytrzymują tyle, ale tylko chwilowo. Normalna temperatura początku procesu deprecjacji (rozpadu, utleniania się) każdej wełny to 400 stopni. Tyle, że żaden producent o tym nie napisze w materiałach reklamowych...
    Karton ma temperaturę utleniania rzędu 120 stopni. A przy 180 stopniach następuje jego samozapłon.
    Teraz chciałbym widzieć miny użytkownika kominka z gipsokartonu, gdybym zmierzył pirometrem (termometr do wysokich temperatur) temperatury w samej zabudowie kominka, oraz ścian samego wkładu czy rur odprowadzających spaliny.
    Mierzyłem. W zależności od miejsca uzyskiwałem wartości rzędu 250 - 700 stopni na zwykłych wkładach. W paleniskach specjalistycznych (piecowych) wartości te mogą dochodzić do 950 stopni.
    Ustawiamy teraz taki kominek pośrodku domu...i jeżeli zrobi to dyletant z materiałów nie za bardzo odpowiednich to skutki mogą być oczywiste.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #3949

    Domyślnie

    Forest, to ja nie rozumiem, po co dopuszcza się takie materiały na rynek . Na stronie Rockwoola o wełnie Firerock jest informacja:

    Do izolacji termicznej kominków, a w szczególności:
    - tylnej ściany kominka,
    - obudowy wkładu kominkowego,
    - belki drewnianej lub marmurowego blatu,
    - wyciągu z płyt gipsowo-kartonowych.


    oraz:
    Parametry podstawowe
    przewodność cieplna λ10 ≤ 0,038 W/mK
    Maksymalna wartość ciągłej temperatury nośnika
    energii cieplnej izolowanych urządzeń 600 °C
    gęstość nominalna 80 kg/m3
    klasyfikacja ogniowa wyrób niepalny



    Skoro taka wełna nie nadaje się na izolacje kominków, to dlaczego ktoś w ogóle wydaje na to jakieś aprobaty, deklaracje zgodności, itp. ? Przecież są normy, przepisy, które regulują dopuszczanie różnych produktów na rynek. Ktoś za to odpowiada?!

    W najgorszej sytuacji są zwykli konsumenci. Ja nie muszę się na wszystkim znać. Kupuję coś, płacę wcale nie małe pieniądze i oczekuję, że nawet jeśli nie będzie to najwyższej klasy produkt, to przynajmniej będzie bezpieczny.
    Dziennik i komentarze to już historia

  10. #3950

    Domyślnie

    Mozecie po krótce napiasac (prosto i zrozumiale dla laika) z jakich materiałów najlepiej (a nie koniecznie najtaniej) wykonać obudowę kominka. Bo z poprzednich wypowiedzi nie wiem co w koncu jest dobre a co nie.
    Zakładamy prostą obudowe kominka.

  11. #3951

    Domyślnie

    tak na marginesie Forest, chcesz przez to powiedziec ze nigdy nie zrobiłes zabudowy z k-g?
    Nigdy nie mów nigdy

  12. #3952

    Domyślnie

    Witam i prosze o radę.
    Pan kominkowy proponuje wkład Fonte Flamme model Flaming. Czy ktos zna tą firme lub uzytkuje w/w model.
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  13. #3953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ostatnią obudowę kominka wykonaną przy użyciu wełny i gipsokartonu zrobiłem cztery lata temu. Zaprzestałem całkowicie tej technologi po przebudowie kominka, który zrobiłem wcześniej. Dom gdzie zrobiłem kominek zmienił właściciela. Nowy miał odmienny gust i skorzystał z moich usług przy przeróbce obudowy.
    Po około trzy letnim użytkowaniu zabudowy kominka wykonanej w technologii izolowanej przy użyciu wełny z ekranem aluminiowym i płyt GK moje spostrzeżenia były następujące (i całkiem obiektywne):
    -większość taśm aluminiowych łączących płyty wełny była poodklejana, pomimo stosowania tych specjalistycznych, wysokotemperaturowych, z atestami do 350 stopni
    -płyty wełny mineralnej były miejscami "zeszklone" a klej łączący folię aluminiową z wełną "znikł" całkowicie, czyli klej i wełna najnormalniej w świecie pomału się "smażyły"
    -tektura po wewnętrznej stronie zabudowy była zbrązowiała pomimo jej izolacji wełną czyli też po malutku i regularnie przypalała się od wysokiej temperatury
    -gips wewnątrz płyty był miejscami konsystencji mąki - zlasował się i trzymał się kupy dzięki tekturze
    Dodam że kominek był całkiem dobrze wentylowany (miał kratki wlotowe i wylotowe o polu przekroju nieco większym niż wymagała instrukcja wkładu) i był ogólnie rzec można - użytkowany w standardowy sposób, w jaki to robią tysiące innych użytkowników kominka w naszym kraju. Czyli miał służyć relaksowi, podziwianiu ognia i do dogrzewania domu, a był "żyłowany" na maksa jak tylko inwestorzy przekonali się że można w ten sposób zaoszczędzić sporo kasy na ogrzewaniu
    W Niemczech czy Austrii wedle prawa wykonawca pieca czy kominka odpowiada dożywotnio za ewentualne szkody wynikłe z pożaru jeśli spowoduje je zrobione przez niego dzieło. Choćby to było i za lat trzydzieści.
    To jest najprostsza odpowiedź na to, czemu nie wykonuje się tam kominków z gipsokartonu...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #3954

    Domyślnie

    rzeczowo,dziekuje
    Pozdrawiam
    Nigdy nie mów nigdy

  15. #3955

    Domyślnie

    A czy to prawda, że kominek z płaszczem wodnym można obudować gips - kartonem, bo jest izolowany i nie nagrzewa się tak jak zwykły ponieważ oddaje ciepło do c.o.?

  16. #3956

    Domyślnie

    na pewno mozna i na pewno oddaje wiecej ciepła do instalacji ale czy warto?!
    Nigdy nie mów nigdy

  17. #3957

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzajas
    A czy to prawda, że kominek z płaszczem wodnym można obudować gips - kartonem, bo jest izolowany i nie nagrzewa się tak jak zwykły ponieważ oddaje ciepło do c.o.?
    Cytat Napisał jeanpascale
    na pewno mozna i na pewno oddaje wiecej ciepła do instalacji ale czy warto?!
    Czyli co - kominek "ciepły" z płaszczem wodnym?? Przerost formy nad treścią, czy sensowne wyjście.

    Ze względu na kłopoty z gazem rozważam opcję solary + taki "hybrydowy" kominek - specjaliści wypowiecie się?

  18. #3958

    Domyślnie

    Anulek, czytaj dokładnie ( zastanawiamy sie czy wkład PW obudowywac kg)
    Nigdy nie mów nigdy

  19. #3959

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam czy można do obudowy ciepłej wsadzić płaszcz wodny ....

  20. #3960

    Domyślnie

    No właśnie, jaki jest tego sens i korzyści?

Strona 198 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony