dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 267 z 448
Pokaż wyniki od 5.321 do 5.340 z 8949
  1. #5321

    Domyślnie

    Witam! Mam pytanie. Co sądzicie o wkładach kominkowych Sequin Duteriez? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Justyna.

  2. #5322

    Domyślnie

    A jak załaczyc foto??
    Pomózcie...

  3. #5323
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ash5 Zobacz post
    Słoneczko, a powiedz mi gdzie się zamawia takie belki nad kominek? Namiętnie poszukuję jakiejś udanej stolarni lub dobrego drewnodłubacza, żeby mi piękną belkę nad kominek wyfasował.
    Ash5, może zobaczysz na Allegro? http://allegro.pl/listing.php/search...iew=Poka%C5%BC

    Naszą załatwiał pan od kominka.

  4. #5324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth* Zobacz post
    Ash5, czy to CTM Polonia?
    Świetna obudowa
    Oj, muszę sprawdzić... i dzienks - to wizualka, którą dla mnie zrobił M., bo się przy portalu upierałam. A teraz widzę, że miał rację i portal nie pasuje nikak.
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  5. #5325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko Zobacz post
    Ash5, może zobaczysz na Allegro? http://allegro.pl/listing.php/search...iew=Poka%C5%BC

    Naszą załatwiał pan od kominka.
    Oj, dziękuję! Ty wiesz, że o allegro nie pomyślałam.... Dzięki! A kominek robi osobiście mój M., więc musimy szukać rozwiązać sami...
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  6. #5326
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adamo83
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    ustroń
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie to mój kominek zapraszam

    witam to moj kominek, pomieszczenie ma niestendardową wielkosć 3,5/12 metrów

    mile widziane poropozycje co do podlogi jaki kolor?





    Ostatnio edytowane przez adamo83 ; 14-11-2010 o 19:59

  7. #5327
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin307

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    2

    Domyślnie kominki obustronne

    Witam,
    Może ktoś z Was posiada kominek z szybą vis a vis (obustronne). Jakieś opinie na ten temat lub konkretne marki wkładów. Jestem na etapie wyboru i ... nie wiem jaki model wybrać. Będę wdzięczny za podpowiedź.

  8. #5328

  9. #5329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Użytkuję kozę (piec wolnostojący).
    Kiedyś przeczytałem o możliwości rozprowadzenia powietrza za pomocą takiego specjalnego (chyba) wiatraczka - z angielska "fan".
    Nie mogę na to już trafić - czy ktoś może zna temat?
    Pozdrawiam
    WARTO? WARTO!

  10. #5330

    Domyślnie Nie święci garnki lepią...

    Witam nieśmiało...
    Budowa kominka w nowobudowanym domu jest z pewnością kosztowna w czasie kiedy kasa jest potrzebna na wiele innych spraw, ale jednej rzeczy udaje się uniknąć: kurz i brud, który towarzyszy wszystkim robotom budowlanym nie osiada na meblach i sprzętach w zamieszkałym domu.
    Mnie od dawna marzyło się ogrzać w chłodne wieczory przy cieple kominka, ale mimo, że w domu mieszkamy już prawie 30 lat, to jakoś nie było motywacji i odwagi właśnie ze względu na wszędobylski kurz i brud. No i szczerze mówiąc nie miałem wolnego przewodu kominowego, który mógłby być wykorzystany do odprowadzenia dymu z kominka.
    Okazja nadarzyła się przy gruntownym remoncie kuchni; doświadczony zdun, który budował nam tradycyjny piec kaflowy w kuchni, powiedział, że skoro z tego pieca będziemy korzystać tylko okazjonalnie, to nie ma przeszkód, żeby ten przewód kominowy wykozrystać na potrzeby kominka.
    Kiedy powiedziałem mu, o niezgodności z obowiązującymi normami, zaśmiał się tylko i powtórzył warunek; palić jednocześnie w obu piecach nie można!
    Tak więc zamarzył mi się kominek w środku dość obszernego holu, przy ścianie, za którą znajduje się wspomniany piec kuchenny.



    (nieudolnie zaznaczyłem miejsce planowanego usytuowania konstrukcji...)
    a przy okazji remontu kuchni sprzęty z holu i tak musiały być wyniesione lub osłonięte.
    Taka okazja może się długo nie powtórzyć!



    Nie muszę dodawać, jak wyglądał cały hol po wykuciu otworu do komina, ale uważam, że to był najgorszy brud i kurz.
    Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej...
    W każdym razie Rubikon przekroczony. Odwrotu już nie ma!
    Oczywiście rozbiórce uległa też poręcz, która przez tyle lat chroniła nasze dzieci przed upadkiem na schody mieszczące się w samym środku naszego holu.
    Kolejny ważny etap - tym razem na pewno nieodwracalny - usunąć panele podłogowe, aby w tym miejscu zrobić posadzkę niepalną:
    Uczucia przed wywierceniem pierwszego otworu... bezcenne!



    Poniżej widać jak tak to wyglądało po obwierceniu całego łuku.

    To jasne, co widać po usunięciu krążków, to płyta wiórowa
    (takie się 30 lat temu robiło podłogi... kładło się to co się udało załatwić)



    oczywiście tą płytę spod spodu też usunąłem, ale ta płyta jest już na tyle miękka, że można ją było wyciąć dłutem.
    Pod płytą ukazała się papa, którą też usunąłem, żeby zrobić wylewkę i położyć płytki.


  11. #5331
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robi75

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-050
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam mało miejsca więc też zamierzam grzać piecykiem. znalazłem ciekawe kozy na stronie www.kominkidunskie.com.pl i szukam kogoś kto posiada coś takiego no i oczywiście będę wdzięczny za jakieś wrażenia. Przepraszam, że trochę nie na temat ( co do wiatraczka), ale zależy mi na jakichś informacjach z ,,pierwszej ręki'' czyli od kogoś kto piecyk wolnostojący posiada i używa.
    pozdrawiam

    Cytat Napisał Q-BIS Zobacz post
    Użytkuję kozę (piec wolnostojący).
    Kiedyś przeczytałem o możliwości rozprowadzenia powietrza za pomocą takiego specjalnego (chyba) wiatraczka - z angielska "fan".
    Nie mogę na to już trafić - czy ktoś może zna temat?
    Pozdrawiam

  12. #5332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    O_Marek - wszystko "cacy", będziesz miał na pewno piękny, wymarzony kominek.
    Tylko że Twój "doświadczony" zdun okazał się zwykłym dyletantem i człowiekiem postępującym nieodpowiedzialnie i wbrew własnej, zawodowej etyce. Dołączył tym samym wraz z Tobą do ogromnej rzeszy ludzi w naszym kraju, którzy lekceważą na każdym kroku przepisy budowlane tyczące się bezpieczeństwa.
    Po to są takie przepisy, by zapobiec w maksymalny sposób nieszczęściom. I przepisy te to tak naprawdę wypadkowa kilkuset lat doświadczeń branży budowlanej (tak odkąd zaczęto stawiać murowane domy i kominy w naszym kraju).
    Być może będziesz użytkował kominek bezproblemowo i bezawaryjnie przez całe swoje życie. I być może będzie tak samo robić cała rzesza innych ludzi, którzy zrobią sobie podobną instalację u siebie w domu, tylko dlatego że u Ciebie jest tak zrobione i pozornie wszystko jest OK.
    Tyle tylko że może się zdarzyć iż z tych wszystkich ludzi ktoś ulegnie pewnego dnia zaczadzeniu. Dasz głowę że to nie będziesz Ty ... ?
    Rozumiesz o co chodzi w łamaniu przepisów budowlanych?
    W jaki sposób w naszym "budowlanym grajdole" ma być lepiej, profesjonalniej, odpowiedzialniej, bardziej fachowo i bezproblemowo, skoro takich osób jak Twój zdun nie wygania się z miejsca budowy miotłą za samą chęć zrobienia czegokolwiek świadomie i wbrew przepisom budowlanym?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 17-11-2010 o 20:08
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #5333

    Domyślnie

    Witam.
    Całkowicie popieram post Foresta.
    Ten zdun jest nieświadomy tego co proponuje .
    Przepisy budowlane w Polsce są łamane na każdym kroku a potem wszyscy płaczemy nad tragedią innych.
    Domy budują "fryzjerzy" bo przecież nie potrzeba im żadnych uprawnień.
    Pozdrawiam.

  14. #5334

    Domyślnie

    Kiedy 30 lat temu budowaliśmy ten dom, w jednym z pomieszczeń parteru mieścił się garaż. Pomimo, że mało kto miał wtedy samochód (ja nie miałem), to przyszłościowo, postanowiłem w tym garażu wykopać kanał - ot, żeby w razie posiadania auta móc coś tam przy nim pogrzebać. I wtedy powiedziano mi, że w garażu mieszczącym się w domu nie może być kanału. W garażu wolnostojącym - owszem, ale w domu - NIE! Oczywiście nasuwało się pytanie: dlaczego? Usłyszałem bardzo konkretną odpowiedź: bo taki jest przepis.
    Kiedy chuligani (przepraszam, powinno być: sfrustrowana młodzież) zniszczyli znak "koniec terenu zabudowanego", a co za tym idzie, przez następne kilka kilometrów pól i lasów nie było odwołania ograniczenia szybkości, "radarowcy" błyskawicznie wiedzieli, gdzie można się ustawić. Na pytanie - dlaczego "kasują" w tym miejscu, odpowiadali: bo taki jest przepis!
    A cały ten przydługi i niby nie na temat, wstęp tylko po to, aby wyrazić zdziwienie, że: "elita forum, NAJLEPSZY doradca na tym forum", tak bezpodstawnie (tzn powołując się na przepisy, ale bez uzasadnienia) i z taką łatwością krytykuje ogólnie znanego i szanowanego fachowca, którego efekty pracy cieszą już wielu ludzi w dość dużej okolicy.
    Zdziwiło mnie, że "elita forum, NAJLEPSZY doradca na tym forum" nawet nie zapytał o siłę ciągu, jaka jest w tym kominie ( a na tym głównie opierał mój fachowiec swoją opinię). Poza tym zarówno piec kuchenny, jak i wkład kominkowy są szczelnie zamykane, więc palenie w jednym, przy zamknięciu drugiego skutecznie odcina dopływ "fałszywego" powietrza. Ponadto, oba paleniska znajdują się praktycznie w jednym pomieszczeniu (nierozdzielonym zamykanymi drzwiami), więc nie ma obaw, że różnica ciśnień spowoduje uchodzenie spalin do wnętrza pomieszczenia. No ale wszystkie te "drobiazgi" są bez znaczenia ponieważ: "przepis stanowi".
    Szafowanie surowymi przepisami na pewno brzmi bardzo uczenie i budzi respekt, ale niepoparte uzasadnieniem budzi dość mieszane uczucia. A wręcz sugeruje, że: robicie to źle! Trzeba było wziąć mnie, to wtedy mielibyście to dobrze zrobione!
    A takie odczucia nasuwają się w wielu miejscach na tym, i nie tylko tym, forum.
    Pomimo to pozwolę sobie kontynuować moją fotorelację, choćby po to aby pokazać: jak robić nie należy!
    Pozdrawiam!

  15. #5335
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    http://www.kominypolskie.com.pl/ (dolna część strony)
    To "pokłosie" łamania przepisów budowlanych w temacie kominów i urządzeń grzewczych.
    Twój wkład po 2-3 latach użytkowania już nie będzie taki szczelny bo uszczelki najnormalniej w świecie "się wyrobią"... zakręci wiatr wokół komina ... będzie spory niż na dworze ... kuchnia kaflowa nie jest urządzeniem w pełni szczelnym z samej zasady i konstrukcji ...
    Są dziesiątki zbiegów okoliczności, które "nigdy w życiu" normalnie się nie zdarzają ...
    Twój kominek, Twój dom, Twoja sprawa.
    Chyba nie do końca rozumiesz sensu tego co napisałem.
    Szkoda.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #5336

    Domyślnie

    Garaż w budynku jednorodzinnym jest po to aby w nim zaparkować samochód.Gdy wykonujesz w nim kanał to po to aby naprawiać-remontować samochód /co potwierdziłeś powyżej/i to od spodu.
    Remontując w kanale samochód może zechcesz zapalić papierosa ? Widziałem kilka takich przypadków na własne oczy , spalone domy jednorodzinne w nocy gdy inni domownicy spali a jeden z domowników naprawiał samochód i nie miał kto pomóc ich obudzić bo on był w kanale pod samochodem.Tragedia.
    Właśnie dlatego kanały buduje się w garażach wolnostojących.
    Mam nadzieję że ten zdun potwierdzi pisemnie wykonanie tych obu prac/ np.fakturą na budowę pieca kuchennego i kominka/ i odbierze je kominiarz , bo bez odbioru kominiarza budynku nie można będzie ubezpieczyć stwierdzając , że wyposażony jest w kominek.
    Dziwi mnie takie beztroskie podejście ludzi do ich bezpieczeństwa.
    I to za jaką cenę 2-3 tys. złotych przeznaczonych na budowę oddzielnego komina,który można wbudować w dom.
    Porównanie tego do radarowców , którzy i tak przez ograniczanie prędkości działają w trosce o nasze/Twoje/ bezpieczeństwo ?
    Pozdrawiam.

  17. #5337

    Domyślnie

    Pytanie do tych, ktorzy maja kominek polaczony jednym kominem z grilem na zewnatrz - czyli sa polaczone "plecami"

    Czy w takiej sutuacji macie w kominie dwa oddzielne szyby dla kominka w domu i grila zewnetrznego?

    Pozdrawiam
    Beata

  18. #5338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spartankaa Zobacz post
    ...Czy w takiej sutuacji macie w kominie dwa oddzielne szyby..
    Masz na myśli szybry czy szuflady? Powinny być oddzielne szuflady (przewody kominowe)

  19. #5339

    Domyślnie

    Nie wiedzialam, ze to sie nazywa szuflady nawet. Chodzi mi o przewody kominowe.
    My mamy w projekcie powiedzmy taki jak tu pierwszy

    http://www.schiedel.pl/produkty/schi...erta-handlowa/

    a pytanie czy nie powinien byc ten drugi czy tez piaty ( z wentulacja ).

  20. #5340
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Szuflada to właściwie nazywa się tylko w kominie murowanym z cegły. W systemowym po prostu kanał spalinowy/wentylacyjny, jak zwał tak zwał IMHO powinny być oddzielne kanały spalinowe czyli jak to zgrabnie określono dwu-ciągowy. Ewentualnie z dodatkowym kanałem wentylacyjnym chyba że masz przewidziany osobny wywietrznik. Takie moje zdanie, ale poczekaj niech sie wypowiedzą jeszcze fachowcy.

Strona 267 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony